Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom nem beszél fórum

Kislányom nem beszél (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. angelic smile (válaszként erre: 10. - Shyana)
2015. jan. 9. 10:41
Gondolom védőnő jár ki hozzátok? Ő mit mond?
15. pink habroló (válaszként erre: 11. - Shyana)
2015. jan. 9. 10:36

Igen első körben egy gyermek pszichológusnőhöz fordultunk,a pszichológiai tanácsadóba,ez mindenhol van,biztos a ti lakóhelyeteken is.

Ő párszor találkozott a gyerekkel,felvett egy IQ tesztet,persze az ő szintjének megfelelőt,megállapította az értelmével nincsenek gondok.

Tovább küldött egy nyelvész -logopédushoz,a tanulási képességet vizsgáló szakértői bizottsághoz.

Egy tesztet végzett ő is,megersősített,hogy megkésett beszédfejlődés áll a hátérben.Kevert specifikus fejlődési zavar címen bekerült a rendszerükbe,és kiírták a fejlesztéseket.

Heti 1 óta beszédindító mozgásterápia ,aminek a rövidítése TSMT1 torna,Logopédia heti 1 óra,és heti 1 óra ált. készségfejlesztés.

most lesz jan.30-án 8 éves. Elsős,és kitünő tanuló,van egy kilány akivel egy oviba járt,ugyanazok a problémái,de a szülők nem foglalkoztak vele,majd,fog beszélni sb..és bizony bukdácsol,míg az én kislányom,mindenből At minősítést kap,ami 5-nek felel meg.

a homokba dugtam volna a fejem,és hallgattam volna a sok Pató Pálra,akkor az én gyerekem is bukdácsolna,mert nem fogná fel mi mondanak a tanítók az órán.

Szóval vagy az Esély gyógypedagógiai központba kérj segítséget,vagy a pszichológiai tanácsadóba.

2015. jan. 9. 10:35

Ugyanebben a cipőben jártunk mi is, a kisfiam nem volt hajlandó beszélni. Mindent megértett, mindent megcsinált, amit mondtunk neki, de azon kívül, hogy apa és anya, nem szólt egy árva szót sem. A gyerekorvos azt mondta, hogy nincs szükség fejlesztésre, majd beindul.

2013. augusztusában töltötte a 3-at, szeptemberben kezdte az óvodát, és még mindig nem beszélt. Az óvónő azt mondta, hogy ne aggódjak, a gyerek karácsonyra beszélni fog.

Hát, nemhogy karácsonyra, de októberre folyékonyan dumált. :) És azóta sem hagyta abba. :D:D


Nyugi, minden oké lesz!

2015. jan. 9. 10:31

Folyt:

Az egyik barátnőm kislánya most 3 éves, sokáig csak pár szót mondott, vagy ha beszélt is alig lehetett érteni, de pár hete jól beindult a dumagépe. Tehát ne aggódj.

Van 2 fiú unokatesóm. A nagyobbik hamar elkezdett beszélni, a kisebbik csak későn, pedig ott volt a nagytesó akitől folyamatosan hallotta a beszédet, de nem volt hajlandó kb 2 és fél évig megszólalni. Aztán egyik napról a másikra dőlt belőle a mondanivaló. :)

2015. jan. 9. 10:25
A kisfiunk 2 évesen csak pár szót mondott. 2 és fél évesen pedig szinte egyik hétről a másikra majdnem folyékonyan elkezdett beszélni. Nekünk is mindenki azt mondta, ha elkezd beszélni, nem lehet leállítani. Ez tényleg igaz. Most lett 3 éves és olyanokat mond és olyan odaillő szavakat használ, hogy csak lesünk sokszor. És igen a mondókák. Az elején csak a sorok végét mondta, aztán hirtelen szó szerint énekelte, szavalta. Tudta ő, csak nem mondta. Most aztán egész nap énekli.
11. Shyana (válaszként erre: 9. - Pink habroló)
2015. jan. 9. 10:25
megkérdezhetem milyen szakemberhez fordultál és mit csináltak vele?
10. Shyana (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2015. jan. 9. 10:24
látom érted miért tettem fel a kérdést :) igen sajnos sokaktól hallom hogy lány létére még nem beszél? Én meg csak lapítok :( nekünk járni is 16 hónaposan kezdett el.
9. pink habroló (válaszként erre: 1. - Shyana)
2015. jan. 9. 10:22

Szia Ezt a fórumot én indítottam anonima0611 névvel:

[link]


Mindenki nyugtatgatott itt,hogy ez normális,és sajnos ezért később kezdtük el a fejlesztést,ha nem túrom a netet,hanem a saját megérzésemre hallgatok,és időben fordulok szakemberekhez,akkor nagyon ok kellemetlenségtől megóvtam volna a saját gyerekemet,úgyanis megkésett beszédfejlődése volt.

Egy 24 hónapos kislánynál nem szokványos,hogy még csak babanyelven kommunikál,és kevés szót mond.

8. angelic smile (válaszként erre: 1. - Shyana)
2015. jan. 9. 10:21
Nekem 2 fiam van, ikrek. Az egyikük 1,5 éves kora óta beszélgetett, de nem mindig lehetett érteni. Másik fiunk egy kicsivel több volt, mint 2 éves és amikor elkezdett beszélni pár nap alatt már kifejezett szépen beszélt, nem tőmondatokban. Jah, és onnantól kezdve le sem lehetett lőni. :DDD Tehát még az ikrek sem egyformán fejlődnek. Ha esetleg valaki példálózna akár saját, akár más gyermekével, miszerint a lányodnak már beszélnie kellene, küld el melegebb éghajlatokra! Vagyis hidegebbre! :D
7. virgilius (válaszként erre: 5. - Shyana)
2015. jan. 9. 10:17
Ez szerintem sem igaz. Biztos nemsoká beindul a dumagép. :)
2015. jan. 9. 10:14
2,5 volt a lányom mikor elkezdett beszélni, tőmondatokban, majd két-három hónap múlva már mondókázott, neki nem babanyelve volt, hanem saját nyelve, vagyis volt minden tárgynak külön "szava" mindig ugyanazt használta tudatosan egy-egy tárgyra, aztán rájött, hogy ezt csak anya érti, meg esetleg apa... elkezdett "magyarul" beszélni, szóval nyugalom, ha bátor-merész gyerek, és saját maga meg tudja valósítani az elképzeléseit nincs szüksége a beszédre, emiatt is "késhet" a dolog
2015. jan. 9. 10:13
akkor jó :) csak mindig azt hallom hogy a lányok hamarabb csinálnak mindent. Nálunk ez nagyon nem igaz
4. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Shyana)
2015. jan. 9. 10:11
Megértem, hogy várod :), de aggódnod egyáltalán nem kell. A gyerekek nem egyformán fejlődnek, ki ebben, ki abban "ügyesebb".
2015. jan. 9. 10:09
Nincs elkésve, van olyan kisgyerek, aki később kezd el "rendesen" beszélni. Egyébként, ha nagyon aggódsz, az is segít, hogyha sokat beszéltek a kisgyerekhez, az őt is beszédre ösztönzi. Mondjuk ha van két testvére, biztos sokat hall beszédet. :)
2015. jan. 9. 10:02

ráér még :)


lesz, amikor kívánni is fogod, hogy ne beszéljen már! :D

2015. jan. 9. 10:01

Sziasztok!


Kislányom december 28.án töltötte a 2. életévét. Viszont még mindig baba nyelven beszél de azt szinte egész nap megállás nélkül. Pár szót tud: anya,apa,cica,kutya,stb. Testvérei nevét az egyik Pepének becézzük,azt ki tudja mondani,rolika a másik. Azt már érdekesen. És ennyi. Kellene valamit tennem vagy még nincs megkésve?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook