Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kislány hány éves korától használhat tampont? fórum

Kislány hány éves korától használhat tampont? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
31. Rozália (válaszként erre: 28. - Ada12)
2007. okt. 4. 05:46
De kedvesem, a tampon nedves, miért ne tudna kijönni? Nem?
2007. okt. 3. 12:12
Ha egyszer rájön mennyivel kellemesebb a tampon, nem akar majd leszokni róla. Szerintem otthonra betét, suliba, egyéb helyre tampon + betét. Csak tanulja meg rendesen feltenni, s rendszeresen cserélgesse.
29. Csiga78 (válaszként erre: 23. - Hörcsög)
2007. okt. 3. 11:19

?????????????

Hát ezt meg,hogy értetted?

28. Ada12 (válaszként erre: 27. - Rozália)
2007. okt. 3. 08:39

Rozália!


Nem azt írtam, h elveszi a szüzességét, éppen ellenkezőleg, kifelé nem tud kijönni. Persze eddig a dundyéval együtt két esetről hallottam, tehát valószínűleg nem általános, bár hasonló dolgokra ugyebár az ember nem beszél sokat.

2007. okt. 3. 05:08
A mini változatot nyugodtan használhatja. A szüzességét pedig nem ez fogja elvenni....:)
2007. okt. 2. 18:09
még életemben nem használtam tampont(30), anélkül is lehet élni.aminek ki kell jönni, azt nem kell erőszakkal benn tartani...
2007. okt. 2. 14:20
Ha már témánál vagyunk: tesizzen a 11 éves, ha dől belőle? Vagy kérjek neki felmentést? (Amúgy nem fáj semmije, és nincs rosszul). Hugom szerint igenis, neveljek belőle modern nőt, és tornázzon piros napokon is. Fene tudja...
24. Ada12 (válaszként erre: 23. - Hörcsög)
2007. okt. 2. 14:16
vicces vagy
2007. okt. 2. 13:14
Szerintem az első mensi előtt semmiképpen ne!
22. Ada12
2007. okt. 2. 10:47
A szűzhártya nem sérül, de ahogy dundy is írja, ha nagyo megduzzad akkor lehetséges, h emiatt nem tudja leszedni. Tapasztalat...barátnőméknél a kórházban sikerült csak kiszedni....utána sokáig nem is mert használni tampont szegényke.
2007. okt. 2. 10:27
Szerintem már az első menzesz után lehet alkalmazni a tampon mini változatát...mondjuk nekem mindig is "kényelmetlen" volt, felnőttként sem használom.
20. Heppi (válaszként erre: 3. - Edb6c38cef)
2007. okt. 2. 07:22

Az én lányom is 12 éves kora óta használja- a minit.

Persze,nem folyamatosan, csak ha úgy hozza a helyzet. Víz, tábor, nyaralás, tornaóra, stb. Ilyen alkalmakkor lényegesen kényelmesebb, mint a betét.

Volt, hogy rajta felejtette a tetején a kupakot. Izgultunk rendesen, de kijött az is :o))

19. 189e7a0266 (válaszként erre: 17. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 22. 12:17
Nem fog megsérülni a szűzhártya. Amúgy, erről van egy véleményem, de azt nem írom le, mert óriási felháborodást keltene egyesekben...
18. 189e7a0266 (válaszként erre: 12. - Csiga78)
2007. szept. 22. 12:15

Való igaz, hogy minden nőgyógyász máshogy áll a dologhoz. Az enyém ajánlotta. Szóval, ez van.

Ráadásul, ha betétet használok huzamosabb ideig (bármennyire is figyelek a higiéniára), mindig kialakul egy-kétfájdalmas pattanás, ahol érintkezik a sunimmal.Szóval, én nem szeretem, és nekem sokkal több gondot okoz, mint a tampon.

Szerintem, próbálja ki a lányod mind a két módot, és majd ő eldönti, neki mi válik be.

2007. szept. 21. 15:28

Elkepzelni sem tudom, hogy egy kislany tampont nyomkodjon fel maganak.

Mi van, ha megserul a szuzhartyaja?

2007. szept. 21. 13:31
13 éves korom óta használom,semmi gondom nem volt vele
15. totyy
2007. szept. 21. 13:03
13-14 Szerintem...
14. tina68
2007. szept. 21. 13:03

Sziasztok!

Én 14 éves korom óta tampont használok, ki sem bírnám betéttel már. Azt egyszer a nőgyógyászom mondta, hogy az sem jó, ha túl korán húzod ki, amikor még nem telítődött meg teljesen, mert a hüóvelyfalat megdörzsölöd, és akkor nagyobb a fertőzés veszélye.

Ezt feltétlen beszéld meg a lányoddal, hogy ő egyáltalán akrja-e. Az én lányom 16 lesz novemberben, és mindig van neki otthon tampon ő nem hajlandó használni.Csak esetleg, uszodában, vagy strandon, de inkább nem fürdik. Nem bírta megszokni! Ő is sportol, őt nem zavarja a betét. Kézilabdázik, és elég sokat ugrál, szalad stb. Persze ha úszna ez más lenne szerintem.

13. syl33
2007. szept. 21. 12:15

Nekem a lányom 13 éves lessz októberbe és most a nyáron jött neki meg.Viszont ez a kérdés engem is eléggé érint mivel Úszó és ott minden nap van edzés.Én egy védő nő ismerősömtöl kértem tanácsot,És megnyugtatott hogy lehet használni de előtte mindent meg kell beszélni hogy helyesen használja és cserélje.Én is betét párti vagyok mert igazából kevesebb a fertőzés veszély na és jobban is tisztul a hüvely.

de amikor tóra megyünk fürdeni és vízbe akarok menni bizony ám arra a kis időre én is tampont használok.De estére szogorúan BETÉT!!

12. Csiga78 (válaszként erre: 11. - Edb6c38cef)
2007. szept. 21. 11:45

Szülés után én is megkérdeztem a dokit,hogy használhatok-e tampont,de ő is inkább elutasító volt vele.Viszont,ha a nyaralás alatt míg lent vagytok a parton abból sok baj nem lehet.Ha tudod felügyelni,akkor szerintem nem sok gond lehet belőle.Én csak magamból kiindulva tanácsolta,mert még most is 29 éves fejjel sajna van úgy,hogy elfeledkezek róla,hogy jé tampon van fent és már illendő lenne cserélni.Így ha nem akarod véglegesíteni neki szerintem abból az egy hétből nem lehet gond,de ha tanácsolhatom azért előtte pár mensessel szoktasd hozzá.mert tudom,hogy én nagyon nehezen tudtam megszokni.Feltét,nyom,meg a kérdések:nagyon be tudom nyomni,biztos ki fogom tudni szedni,úgyhogy azért szoktasd gyermekedet hozzá.


Sok sikert!!!!

2007. szept. 21. 11:34

Csiga, minden véleménynek örülök, mert meg szeretném rágni a kérdést előlről-hátulról. Miért nem nőgyogyival konzultálok? Mert elég sok nőgyogyi elveti a tampont eleve.

Viszont barátnőm lánya jut eszembe mindig. Egy éven át a tengerparti nyaralást várta a kislánya (12 éves volt akkor), és pont becseszett az az egy hét. Nyugágyból élvezhette a tengert. Na, ezt szeretném elkerülni:(

Minden tanácsnak örülök, rendesek vagytok:)

2007. szept. 21. 11:23

Szerintem(de természetesen ez az én véleményem)jobb minél későbbre halasztani,mert ha jól tudom egy tampon csak kb.4 óráig jó,ha bennvan.Nagy a fertőzés veszélye.Ez alatt azt értem,hogy abban megmaradnak a bacik és,ha nem figyel oda rá és nem cseréli rendszeresen lehet,hogy inkább árt vele,mint használ.

Én személyszerint,ha csak lehet betétet használok,mert állítólag,úgy jobban is tisztul.

Tehát szerintem csak akkor kéne erőltetni neki ezt a tampon kérdést,ha nagyon muszály.

Én egyébként 14-15 éves koromban kezdtem használni.Ha annyira fontos,hogy azt használja,előtte azért világosítsd fel rendesen a higéniás részéről is,nehogy több kárt okozon,mint haszna legyen.


De,ahogy már írtam ez csak az én egyéni véleményem:))))

2007. szept. 21. 10:48
Szerintem abszolút nem korfüggő.A barátnőm lánya 16 éves, Ő is elkezdte használni, és bennt úgy megduzzadt, hogy csak orvos tudta eltávolítani.
2007. szept. 21. 10:43
Nem nyomja a szűzhártyát a tampon? Nem mindenkinek rugalmas....
2007. szept. 21. 10:42
Lányok, köszi, ez nagyon megnyugtató. Én meg azt hittem, várni kell 15 éves korig (én akkor kezdtem tampont használni, igaz, akkor még itthon csak normált lehetett kapni.) Akkor tán át is szoktatom mielőbb, mert tamponnal már szinte meg sem érzi a nehéz napokat.
2007. szept. 21. 10:39

Szerintem bármikor lehet tampont használni. Nekem 13 évesen volt az első menzeszem, és én egyből tampont használtam, a húgomnak 11 éves korában volt először, és Ő is egyből tampont használt.


Nekem úgy rémlik, hogy annak idején volt is ezzel kapcsolatban általános iskolában egy felvilágosító óránk, amikor egy nő elmondta, hogy az első perctől kezdve lehet tampont használni, mert a szűzhártyát nem sérti meg, mert az rugalmas egy szintig.


Sőt, én csak az első néhány alkalomnál használtam minit, utána rendesen a vérzésemnek megfelelőt használtam.

2007. szept. 21. 10:37

Én már 12 évesen használtam, és azóta is használom, és semmi bajom.

Talán érdemes lenne elvinni nőgyógyászhoz. Mikor nekem megjött, anyum elvitt, hogy kiderüljön, minden oksa.

2007. szept. 21. 10:20
Azért is izgat, mert szeretném, na tesin tornázna, és egyáltalán, a nyaralásokat sem mindig lehet hozzá igazítani. (Én a magamét megoldom, de kicsi lányt nem hormonohzatok.)
2007. szept. 21. 10:19
Lányom 11,5 éves, és már menzeszel. Mikortól kezdhetne átszokni a tamponra, mikor alkalmas erre anatómiailag? (szálfátyolos, mini tamponra gondolok persze)
2007. szept. 21. 10:19
Ez engem is érdekelne!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook