Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kislány hány éves korától használhat tampont? fórum

Kislány hány éves korától használhat tampont? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
61. 388b941089 (válaszként erre: 59. - M.Beacska888)
2016. jan. 25. 14:53
Ajajj :( Kérd ki a véleményét. Kérdezd meg mit szólna hozzá. Kell egy felnőtt, aki azért elmagyarázza előtte a dolgokat.
2016. jan. 25. 14:52
Mit mondjak neki ?
2016. jan. 25. 14:51
Hát ... nem is tudom , hogyan fogjak neki ...
58. 388b941089 (válaszként erre: 57. - M.Beacska888)
2016. jan. 25. 14:48
Anyukáddal tényleg nem tudod ezt megbeszélni? :)
2016. jan. 25. 14:46
Sziasztok . (Ha már tegezhetlek :) ) 12 éves lány vagyok , és 11 éves koromban jött meg a menstruációm , pontosabban tavaly augusztus első napján . Ahol én élek , éppen városnapok voltak , nem tudom , tudjátok-e mi az , de annyi a lényeg , hogy egy csomó szórakoztatáshoz való felszerelést próbálhatsz ki (trambulin , ugróvár , gyorspörgő stb. ) . Pontosan a városnapok 2. Napján jött meg , de szerencsére otthon voltam :) anyukámnak rögtön szóltam , ő meg természetesen elmagyarázta , hogy hogyan kell berakni a betétet stb. Mivel hogy a családból mindenki betét párti , én is azt kell használjam . Nagyon szivesen kipróbálnám a tampont , mert nagyon félek , hogy a suliban véletlenül történik valami , és kicikiznek vagy valami , mert mostanában a fiúk mindig azt mondogassák , amikor dühösek vagyunk rájuk (mert megint valami éretlenséget csináltak ...) ,hogy : Mivan , tán nem kechup-kórszak ? És hogyha véletlenül is történne valami ... nagyon kínos lenne ! Az osztályban beszéltem erről a lányoknak , de még csak 1 valaki menstruál ... Osztályfőnöknőnk van , szoltunk is a dologról , dehát ők nem tudják ezt felfogni , hohy fejezzék be ... nameg hogy a tesitanár férfi , és már így is egyszer felmentést kellett kérnem emiatt , és kínos volt nagyon , nem tudtam hogy mondjam ... Szerencsére már augusztus után nem mentünk sehova fürödözni , de idén még többet , de nem tudom , hogy hogyan szóljak anyukámnak erről , hogy mit szeretnék , hiszen ő sem nagyon ért hozzá... egyszer említettem meg a témát ,, akkor is csak annyit , hogy ő már használt-e tampont , de azt mondta , hogy csak egyetlen 1-szer . Hogyan említsem meg a témát ?
56. zebracsikó (válaszként erre: 55. - Turoseszti)
2015. júl. 29. 12:48
nem túl valószínű
2015. júl. 29. 11:01

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Az első vérzésem 7 napos volt ez hónap elején 4.-én vol,még abban a hónapban 26.-àn megint véreztem,még nem àllt be a mensim.

Arra lennék kivàncsi hogy ha most július 26.-àn megjött akkor augusztus 9,10,11,12.-én vérezni fogok,mert akkor megyünk a Balcsira és nem akarok tampont hasznàlni,nem kérem pontosan csak nagyjàból mivel mint írtam még nem àllt be,szóval szerintetek akkor vérezni fogok?

Előre is köszönöm,és bocsi ha össze vissza írtam remélem valaki érti még csak 10éves vagyok

2012. máj. 15. 22:17
Én addig nem tudtam feltenni amig szüz voltam. Volt olyan barátnöm aki simán feltette amikor még szüz volt. Egyéne válogatja. Lehet probálkozni ha sikerül sikerül ha nem, nem kell eröltetni amig szüz.
2012. máj. 15. 21:46
5-lányom van 3-túl van ezen a problémán.vettem tampont,többféle betétet,mindet átbeszéltük,ők döntöttek.van csak tamponosom,és betétesem is.bizd rá.probálkozik,rájön.
52. Fisica (válaszként erre: 46. - Télanyu)
2012. máj. 15. 19:59

én is így voltam vele és kiderült, hogy annyira zárt és erős a szűzhártya, hogy esélytelen a tampon használata, később ezt egy rövidke műtéti úttal megoldották..szóval lehet neked is ilyen.


Én sem vagyok tampon párti, régebben mikor erős volt akkor használtam, de a szervezetem nem bírta, bedagadtam tőle, és az is könnyen átázhat és még észre se venni.

2012. máj. 15. 19:47
Tavaly 1 hetet csúszott a mensim pont a nyaralásomkor jött meg és anyu mondta hogy próbáljak meg 1 mini tampont. De amikor egy nap negyvenszer mondta már totál elegem lett nem elég hogy elb*szta a nyaralásom a mensim még anyám is a fülemet rágta. :$ Szerintem senki ne erőltesse majd ha a kislány szól, hogy ki szeretné próbálni akkor magyarázzuk el neki. Átszoktatni meg nem ajánlott mindenki érzi, hogy mikor akar átszokni!!!
50. 177a5bd706 (válaszként erre: 45. - Jucusmucus)
2012. jan. 17. 10:18
Én mikor 13 voltam, ugyanez volt a bajom. 1 óra alatt átáztam, nem tudtam suliba menni. Nem kell félni a tampontól.Nem lesz tőle semmi baja. Vegyen neki a legkisebb méretből először.
49. 177a5bd706 (válaszként erre: 46. - Télanyu)
2012. jan. 17. 10:13
használd a mini méretet.
2012. jan. 17. 09:46
tamponra átállítást vállalok vehehehe:)
47. youlcsi (válaszként erre: 46. - Télanyu)
2011. márc. 29. 15:59

akkor most még ne használd!

maradj a betétnél!

2011. márc. 29. 14:28
sziasztok, én 13 éves vagyok és szeretnék tampont használni, de valahogy nem megy fel..nem tudom fáj.. most akkor mivan? :S
2010. jún. 14. 10:33

Sziasztok !

Nekem 13 éves a kislányom. Másfél éve van mensije. Nagyon nagy gond, hogy nagyon vérzik 3-4 napig. 2-3 óránként át kell öltöznie-tusolnia, éjszaka külön paplan van alatta, hogy ne legyen csupa vér az ágy. Aki mostanában tanította meg a lányát, hogyan kell használni a tampont, milyen tapasztalatai vannak? Hogyan viszonyult hozzá a lánya?

44. Anka71 (válaszként erre: 43. - Youlcsi)
2009. júl. 23. 11:25
Sajnos nem az motivál, hogy szerintem jobb megoldás. Hanem az, hogy ezt a k... nyaralást várta hónapok óta, és a medencék partjáról nézheti, ahogy az apja és én fürdőzünk. Csak ez a gondom, mert amúgy a betét szerintem nagyon is jó dolog egyébként. Ha nem találta volna telibe a dolog a nyaralásunkat, akkor nem filóznék tamponon még, 13 éves gyereklány esetében.
2009. júl. 22. 20:49

szerintem majd ő eldönti, hogy akar-e tampont használni.

ha igen, akkor érteni is fogja, hogy hogyan kell. de azért, mert anya szerint jobb megoldás, attól még nem kell egy kislánynak tampon után nyúlnia.


nekem anno senki nem mondta a tampont. 16 évesen egyszercsak nagyon beerősödtek a vérzéseim, így teljesen értelemszerű volt, hogy azt vettem.

42. Anka71 (válaszként erre: 41. - Heppi)
2009. júl. 22. 19:18
Én is egyre jobban hajlok felé. Veszek neki minit, szálfátyol borításosat, aztán megtanítom. Ha belegondolok, én 15 évesen kezdtem használni, de akkor Magyarországon még csak a normál méret volt kapható, akkor ilyen alapon neki már akár jó is lehet a mini. De félek:(((
41. Heppi (válaszként erre: 40. - Anka71)
2009. júl. 22. 19:11
Én a helyedben megtanítanám:-)
40. Anka71
2009. júl. 22. 14:53

Nálunk most tényleg beba....-tt. Szegény lányomnak pont két hetet késik, és az pont arra jó, hogy telibe kapja a nyaraláskor a dolog.

13 volt áprilisban, szerintetek megtanítsam gyorsan a tamponra? Fürdőhelyre megyünk, ezt várja már hetek óta.

Amúgy látványra fejlett leányzó, na de mégiscsak egy "nagy gyerek". VAgy ezt elbukta?

39. Anka71
2009. jún. 15. 12:13
Ez nálunk is aktuális sajnos. Naná, hogy akkor tudunk nyaralni menni, amikor 13 éves lányomnak ilyen gondja lesz:((( Persze, fürdőhelyre utazunk, így neki a nyaralás annyi:((
38. Ada12
2007. okt. 4. 13:50

ZItamita!


IGen egy ideig nem használta...


Annika21!



A tünetek általában hirtelen kezdődnek. Jellemző a kialakuló magas láz, akár 39oC, a hányinger, hasmenés, fejfájás, izomfájdalmak, torokfájás, szédülés, alacsony vérnyomás. A bőr olyan, mintha leégett volna, piros foltok találhatóak rajta. Néhány nap múlva a tenyér és a talp lehámlik. , Minthogy a betegség nemcsak tamponhasználatkor jelentkezik, e tünetek máskor is jelentkezhetnek. A betegség mindenképpen orvosi kezelést igényel.


Mi okozza a TSS-t?

A betegség hátterében egy baktérium áll, melyet Staphylococcus aureusnak hívnak. E fajnak is csak azok a példányai okoznak TSS-t, melyek termelnek egy bizonyos toxint. Ezt a toxint toxikus shock szindróma toxinnak nevezik. Ezek a baktériumok jelentős ellenállóképességgel rendelkeznek. A hüvelyben élő baktériumok termelik ezt a toxint, amit a tampon magába szív. A tamponból kikerülve aztán felszívódik a szervezetben és létrehozza a tüneteket. A baktérium jelen lehet a hüvelyben, vagy a tampon fertőződik vele, és kerül be a baktérium így a szervezetbe. A TSS kialakulhat más St. aureus fertőzésből is, de ilyenkor mindig kapcsolatba hozható pl. egy gennyes bőr- vagy nyálkahártya sérülést, nyirokcsomó- gyulladást, stb.



Ennyit találtam


Üdv

2007. okt. 4. 13:03
az mit jelent és miért?
2007. okt. 4. 12:59
hát csajok én is próbálkoztam a tamponnal a legelején,olyan 14 évesen de sajna a toxikus sokk szindróma jelei megjelentek nálam...szóval azóta nem mertem...de egyáltalán nem fájt.
2007. okt. 4. 12:55
ja még annyi hogy tény,hogy tágítja a szűzhártyát is de én nem éreztem fájdalmat sosem,viszont az első szeretkezésem nem volt túl fájdalmas pedig a párom vette el a szüzességem és nem a tampon!ez atól is függ kinek milyen a szűzhártyájanagyobb luk van rajt vagy több apró(annak a tampon is fáj)
2007. okt. 4. 12:52
nekem 12 évesen jött meg,6.-os voltam és én voltam az első az osztályból a lányok közül.soxor olyan kellemetlen volt,nemigen tudtam kezelni,betéttel soxor áttáztam,melléfolyt.nem éreztem annyira higénikusnak,zavart ha már akár egy pici folt is volt rajt. 13 évesen használtam először MINI tampont és azóta is csak tampont használok
33. edb6c38cef (válaszként erre: 32. - Ada12)
2007. okt. 4. 11:02
Szegény gyerkőc, biztos elment a kedve egy időre:(
32. Ada12 (válaszként erre: 31. - Rozália)
2007. okt. 4. 10:01
Nem "lehet"ről írok, tapasztalat, kórházat is megjárták vele. Igen valóban nedves, de annyira megszívja magát, ha vkinek olyan a szűzhártyája, akkor kifelé már nem enged. Ez tényleg nem vicc, orvos szedte ki :((
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook