Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskunlacházáról vélemény? fórum

Kiskunlacházáról vélemény? (beszélgetős fórum)


20. Sopianae (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2016. febr. 8. 11:12

A munka nem érdekel, mert az fix a páromnak a 6. éve és nekem is meglesz a munkám, amint lejár a GYES-em.

Ha kimegyünk minden kiderül.

Amúgy én is voltam ingatlanos... :)

19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Sopianae)
2016. febr. 8. 10:18
Amikor én lakást kerestem este is elmentem körülnézni, nemcsak nappal. És a környéken élőknél is érdeklődnék, ott helyben. Lehet,hogy pont egy szomszéd miatt élhetetlen az ingatlan.
18. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Sopianae)
2016. febr. 8. 10:14
Az ingatlanos elmondása alapján akarsz egy idegen helyre elköltözni? Ne már! Őt csak a kapott jutaléka érdekli! Azt sem tudod milyenek a szomszédok, milyen a hely, stb. Ott vannak olcsó házak, ahol valami nem stimmel: vagy nincs munkaheletőség, vagy a környéken valami gáz van...
2016. febr. 7. 12:27

Most ahol élünk, onnan fél óra busz jó esetben) a párom munkahelye. A hely fizeti az utazást és a nevelt lányomnak majd az iskola vagy Csepelen lenne vagy Érd-Óvárosban és itt a kicsi fiam, akit vinnem kell normális oviba, Lányom normális iskolába és 3-4 átszállással az értelmi fogyit vinnem. Itt minden egy helyen van.

Anyóstól is messze lennénk, aki rengeteget ártott neki, amíg nem kerültem a családba.

Van egyéb oka is a költözésnek.

Kaptam privátba infót. Nekünk megfelel a környék. Tegnapi nap nem jött össze a szemle, mert a tulaj nem vette fel a közvetítőnek a telefont. Amint megnéztem, utána indítjuk is az adás-vételt.

16. plavalaguna (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2016. febr. 6. 17:33
Es lachazan annyira olcsok az ingatlanok hogy meg a messze bejaras is megeri? :o m9ndjuk bekem fogalmam sincs az arakrol
2016. febr. 6. 16:54
Nem mindegy az elosztása, a szobák száma... Nekünk minimum 4 szobás kell + nappali, tágas konyha, garázs a ház alatt...
14. plavalaguna (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2016. febr. 6. 11:26
de nem találtok budaörshöz közelebb helyet??? ne már... ott van pl tárnok.. az is olcsó, És cseppet jobb a híre mint lacházának...
13. Sopianae (válaszként erre: 10. - 31bc25d879)
2016. febr. 6. 10:25

Budaörs, nem Budapest :)

Ha azt mondom, hogy egy parasztház bérlése 80 körül van plusz rezsi és le van pukkanva, akkor lehet még keveset is mondok.

30 millió alatt nincs ház. CSOK-ra nem vagyunk jogosultak a diákhitelem miatt így kissé korlátozottak a lehetőségeink.

Anyóstól is messze szeretnénk lenni. Fogyatékosoknak van iskola, ha jól tudom, ami épp jó lehet a nevelt lányomnak.

Nagylányom 8 osztályos gimibe szánom Kaposvárra és a szüleimnél élne (csak hétvégén jönne haza). Ott van olyan irányú suli, ami neki kell és onnan szinte csak berepül az orvosira. + nem félteném annyira, mint Pesten.

Fiamnak az ovi oly mindegy, mert ha nem kapja meg az alapokat, akkor megkapja tőlem.

+ Még az sem biztos, hogy oda járnának intézménybe, mert autóval 40-60 perc Budaörs és férjem be tudná vinni őket csak lenne meg az autó szeptemberig.

2016. febr. 5. 20:12
Sz@r.
2016. febr. 5. 20:08
Nekem lakott ott egy ismerősöm... ők elmenekültek, pont a gyerekek miatt. Mai napig panaszkodik az ovi, suli miatt... Szerintem is nézz körbe ennyire el akarsz e távolodni pesttől. Nekem amiket halottam Kiskunlacháza nagyon zárt, Belső szabályokkal rendelkező helynek tűnik. Sóskútról hallottam még ilyeneket. Ilyen helyekre én sose költöznék, úgyse fogadnak be, És csak a gond lesz örökké. Ha lakik ott rokonod, vagy akihez mentek az más nyilván.
10. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2016. febr. 5. 18:23
Ha csak egy mód van rá, én sem költöznék el Bp-ről, főleg egy beteg gyerekkel. Nagyon át kell ezt gondolni.
9. 5a93082317 (válaszként erre: 4. - Sopianae)
2016. febr. 5. 17:56
Ne. SNI-s gyerekkel főleg ne távolodjatok el a fővárostól.
2016. febr. 5. 14:35
7 körül kell beérni és 5-kor végez + vásárlás... 6 körül indulna el. Akkor meg már talán nem nagy a forgalom.
2016. febr. 5. 14:27

Nagyon pontos infókat nem tudok, mert nem ott lakok, de gyakran megfordulok arra felé.

Mindenképp jó lenne azért körbe nézni, mert:

- elég nagy területen fekszik, jó lenne tudni, hol van a ház, mennyire távol iskolától, ovitól, üzletektől.

-van egy Tesco, de csak az a kisebbik fajta, Spar, Coop, pékségek, cukrászda, ilyen olyan boltok. De nagyon nehéz lesz megszokni Budaörs után. Nagyjából mindenhol csak az alap dolgokat találod meg, választék nem igen van.

A közbiztonság után sem ártana érdeklődni, mivel azért elég nagy számban laknak itt....

Szóval megfontolandó. Persze nem rossz hely, és valóban közel van Pest. De azért a párod mérje le azt az időt reggel csúcsidőben, mikor mennie kell dolgozni is, mert az a 40 perc nagyon kevés, hacsak nem közvetlen az M0-ás mellett dolgozik. Remélem, tudtam segíteni

6. Sopianae (válaszként erre: 5. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 5. 14:13
3 gyerekkel nem igen megoldható, hogy ugráljak. Ha meglenne már az autó más lenne a szitu.
2016. febr. 5. 14:06

Csak átutazóban láttam a falucskát régen.

Leutaznék, szétnéznék, ide-oda beköszönnék, bekukkantanék érdeklôdnék.

4. Sopianae (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 5. 13:59

Nem. Még csak ingatlanos ajánlott egy nagyon jó házat.

Párom Budaörsön dolgozna, mert autóval 40 perc, de a gyerekekkel itt maradnék.

Most albérletbe vagyunk és mindenképp saját házat szeretnénk... Itt a közelben egekben vannak az árak.

2016. febr. 5. 13:48
Én tuti nem költöznék el Budapestről...
2016. febr. 5. 13:33
Nem néztetek szét alaposan a településen?
2016. febr. 5. 12:29

Sziasztok


Most készülünk elköltözni Kiskunlacházára. Oda járna oviba a fiam és iskolába a lányom. Az SNI-s lányomnak is van ott valami lehetősége intézménybe járni? Középsúlyos értelmi fogyatékos 3 évesen.

Milyenek az iskolák, ovik? Milyen messze vannak egymástól? Van több lehetőség is? Ki mit ajánl? Szerettek ott élni?

Milyen boltok vannak a közelben?

Budaörsön hozzá vagyok szokva a nagy áruházakhoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook