Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiskamaszok fórum

Kiskamaszok (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 27. 13:38
Sziasztok, Gyongyi vagyok, 10 es fel eves fiammal most kezdenek problemek lenni,nem tanulas,hanem magaviselet: a tanitonenei szerint nem tudja a szajat visszafogni,mindenre komental, sokszor kiabalva felesel tarsainak,csunyan is kezd beszelni.Hamar felkapja a vizet, ha valami nem ugy van ahogy o elkepzelte,amugy otthon eleg jo gyerek, kituno tanulo.Mit kezdjek vele?
37. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 28. - 11111)
2008. márc. 21. 09:24
Nálunk egy saroktékában van a számítógép, amit kulcsra lehet zárni. Ennyi. Bezárom, és kizavarom a levegőre. :-)
2008. márc. 9. 20:56
hejo miccancs vok és új vagyok
35. suzylee (válaszként erre: 26. - Henti)
2007. szept. 2. 09:32

Szia!

Az én fiam is sokáig be pisilt,de kiderült mi probléma!Ki vizsgálták hogy vannak-e szervi okai, szerencsére nem voltak. A háziorvosunk mi előtt pszichológus elküdött volna minket ,fel írt egy alvás szabályzót. Kiderült túl mélyen aludt és nem ébredt fel az ingerre. Már az első héten hatásos volt, egy évi kellett szedni neki és rendbe jött.

Sok sikert!

2007. júl. 7. 00:29

Ajaj!

A legnagyobb mindjárt 14. Ő most a kiskamasz. Hát, ha lenne hajam, gyakran tépném. De egyszer kinövi. És akkor a középső jön, majd a legkisebb. 4-4 év van a csajszik között. Mi lesz itt? . .

33. KIRA7 (válaszként erre: 26. - Henti)
2007. ápr. 25. 09:22
Igaza van bigének.De szerintem te még "kics"vagy ahoz,hogy egyedül feltudd dolgozni a lelki problémádat,neked feltétlenül kell pszihológus.Nekem is van egy veled egykorú lányom azért mondom neked énis ezt.
2007. márc. 5. 07:09
Nálatok hogy zajlik a kamaszkor.A lányom nyáron lesz 16 éves,néha nagyon nehéz vele ,nálatik mik a tapasztalatok
31. gertix (válaszként erre: 26. - Henti)
2007. jan. 6. 18:19

Hekó Henti!

A legtöbb kórház gyermekosztályán foglalkoznak ilyen jellegű problémával, érdemes lenne felkeresni egy ilyet. Hidd el, hogy nem vagy egyedül. Lehet szervi oka is, pl. megmérik a vizelet fajsúlyát, vesét vizsgálnak, stb.

30. andi24 (válaszként erre: 1. - TÜBI)
2006. nov. 21. 18:35
Szia Tübi nekem 7 éves lesz a lányom és megértem a problémáidat .Az újszopásrol meg annyit,hogy az én lányom a körmét rágta nagyon sokáig és ugy tudtam leszoktatni rola,hogy a gyogyszertárba lehet kapni ilyen ecsetelös valamit és az bevált.Lehet,hogy az ujszopásra is jó.
29. anutyi
2006. nov. 7. 12:10

Sajnos ez már szinte mindenkinek népbetegsége. Nekünk is,mert itt bagyunk.

Jó sportot még nem talált magának. Futás,tenisz,fallabda.

28. 11111
2006. nov. 7. 12:04
Sziasztok!17 évés a fiam és elég nehéz ez az időszak.Tud nekem valaki segiteni,mert én már mindent kipróbáltam?Mindene a számitógép,még a tanulást is elhanyagolja emiatt.Minden tanácsot köszi!!!!!!!
27. bige (válaszként erre: 26. - Henti)
2006. máj. 5. 07:32
ha nincs olyan problémád, hogy nem érzed , akkor nagy valószínűséggel lelki eredetű a dolog. nincs valami, ami nagyon megviselt, ami bánt ? ha van-akkor az lehet az ok, és azt kell megszüntetni. ha nem tudod meghatározni, akkor pszichológus segítségét javaslom.
26. Henti
2006. máj. 4. 16:08
helo mindenki én 1 13 éves fiu vagyok és még esténként mindig bepisiliek tud valaki valami jo tanácsot?
2006. jan. 15. 21:21

Majd szeptembertol megy oviba.Remèlem addigra megoldjuk a pròblèmàt.Nyàron azt mondjàk konnyebb a ràszoktatàs.Hàt majd kiderul.

koszike.

24. bige (válaszként erre: 23. - 33e0394ae2)
2006. jan. 15. 20:48

én 1-1.5 óránként ráültettem a bilire kb. 5 percre, de közben nem volt rajta pelenka. bent volt a szobájában állandóra a bili, így játék közben, ha belefeledkezett is a tevékenységbe - szem előtt volt mindig. gyakran előfordult, hogy szó nélkül odament és ráült. nem megy óvodába? ott sokkal kisebbek a wc-k. "gyerekbarát" méretűek. Lehet, hogy nem érzi jól magát a felnőtt méretűn? Van ülőkétek, ami a gyerek popsijához szűkíti a wc lyukat? Vagy esetleg tegyél a lába alá valami kisszéket, zsámolyt. hátha biztosabban érzi magát rajta úgy. Nem hiszem, hogy érdemes drasztikusan bármire is rávenni. Minden gyerek más, másképp érnek.

Egyébként, ha a kakilás mindigis probléma volt nála, akkor biztosan fájdalommal is jár szegénynek. Szerintem nem kellene a számára kellemetlen tevékenységet a WC-n csinálni, ami meg újdonság. fontos, hogy csak kellemes élményei legyenek, hogy megszeresse, és aztán mehet rajta a kalilás is.

Lehet, hogy kicsit kusza lett, remélem érthető azért:-)

23. 33e0394ae2 (válaszként erre: 21. - Bige)
2006. jan. 15. 19:17
A bilin mindig csak jàtszik.Azèrt gondoltam,hogy a vècèvel pròbàlkozom,mert tollunk is azt làtja,hogy oda jàrunk.Gondoltam tetszeni fog neki,hogy o is azt csinàlhatja amit mi.Egyèbkènt màr szuletèse òta àllandòan szèkrekedèse van.Màr a glicerin kùpot is kipròbàltuk,de semmi hatàsa.Most adom neki a kamilla teàt meg sok rostos hamit.Majd holnap utànnanèzek a lekvàrnak is.Mi Olaszo.-ban èlunk,de gondolom itt is lehet kapni.
22. TÜBI (válaszként erre: 12. - 7e433abb8e)
2006. jan. 15. 17:54
Nálunk a kisebbik lányommal ez volt az első ilyen én "osztozkodásnak"hívom eset(persze tudom,hogy rossz dolog már a nővérével elkövettem párszor ezt a hibát),és nekem is fentartásaim,aggájaim voltak vele kapcsolatosan pláne a telefon miatt,de azt hiszem ezt le is írtam,tudom aki hallja,hogy a 7 éves gyerekemnek telefonja van égnek áll a haja,de elmagyaráztuk neki,hogy tulajdonképpen ő még kicsi hozzá és nem viheti magával akárhová,és baromira jól megértette,és mostmár azt is megfigyeltem,hogy neki csak arra kellett,amit a nővérétől lát csengőhangot állít beállítják a nővérével,az ébresztőt stb tehát olyan neki mint egy játék,ő nem magát a telefonálást tartja fontosnak hanem magát a tényt,hogy van neki,és azóta is ragaszkodik hozzá és ha véletlenül a szájába veszi a kezét mert még azért előfordul egyből kiveszi,ha rászolunk, ő most úgy érzi magát ezzel a telefonnal mint valami kiváltságos,mert amikor az oviba elmesélte sokan nem hittek neki,de érdekes módon nem akarta elvinni megmutatni(persze nem is engedtük volna)azt monta :Ez a mi dolgunk,és azóta nem dicsekszik vele.Tehát úgy gondolom talán nem ártottunk vele,persze a gyerek nevelés mindíg rengeteg kétkedést von maga után,vajon tényleg jól döntünk,mikor mi csak a legjobbat és tényleg a legjobbat akarjuk nekik!
21. bige (válaszként erre: 20. - 33e0394ae2)
2006. jan. 15. 17:32

szia!

Hát, komoly problémával állsz szemben:-)

Moncha-nk teljesen igaza van a sorrendet illetően. pelenka-bili-WC. bilibe tud kakilni? pelenkába minden nap van rendes széklete?

Beöntést szerintem se adjál szegénynek semmiképpen! van kúp, ami nem okoz hasgörcsöt, illetve még inkább van a tamarin lekvár, ami jó szokott lenni.

2006. jan. 15. 14:30

Kiprobàlom.Egyèbkènt beszèltem dokival.Azt mondta ha hàrom napig nem vècèzik akkor adjak neki beontèst.én inkàbb valami hashajtòt adnèk neki,hogy maguktòl beinduljanak a dolgok.

Pussz.ès koszi.

2006. jan. 15. 11:57

...és tessék, cserebiznisz.


Nehéz, de tudni kell hol a határ :))))

2006. jan. 15. 11:56

Moncha nem fél megkérdezni. :)))


Ha pelenkába megy az anyag:

"meg kell magyarázni neki,hogy büdös és fájni fog a segge tőle,s akkor hamar leszokik,de ne erőltesse mert annál nehezebben szokik le róla


etessük meg a vc manókat,mert akkor anyától kapnak nyalókát"


hehe :))

2006. jan. 15. 11:09

Míg el nem felejtem.

Ugye a sorrend normál esetben:

pelenka - bili - wc


Ha egyszer eldöntötted, hogy leveszed a pelenkát a gyerekről, ne tedd vissza rá!

Itt mi is hibáztunk ugye. És szerintem sokan hibáznak itt, amikor egyszer-kétszer takarítás követi a dolgot.

Az is normális!


Miután írtad, hogy 3 éves, az még pelenkával belefér DE, ha pelenka nélkül tölti a nap hosszabb idejét, vissza ne tedd rá!

Komolyan :)

(csak éjjel ugye)

16. 7e433abb8e (válaszként erre: 15. - 33e0394ae2)
2006. jan. 15. 10:57

Aha.

Ismerősen hangzik ez is. :)

Amikor menne, de nem tudja az időt, hogy mikor.

Kis idő, és kialakul ez a készség. Ez normális!


De mindenképpen beszélj vele ezekről a fájó érzésekről, amit nagydolog közben érez, mert mint írtam lehet szorulás az oka, vagy bármi más. És akkor dokibácsival kell konzultálni.


Nálunk is volt egy ilyen időszak, amikor a gyerekek nem "érezték" mikor kell nagypottyantásra menni.

Mi azt tettük, hogy étkezés után 1-2 órán belül kérdezősködtünk + felkelésnél.

Ha nem-et mond, akkor nem volt valóban.

A "nem tudom-ra" lehet wc-re menni.

:)

2006. jan. 15. 10:48
Nem szoktam egyedul hagyni àlltalàban.Mindig beulok mellè a slozira dumcsizni.A pisi megy is csak a nagyobb dolgokkal van gond.Jò lenne ha legalàbb szòlna amikor wc-re kell mennie.
14. 7e433abb8e (válaszként erre: 13. - 33e0394ae2)
2006. jan. 15. 10:40

Jó, ha átszoktatás van ne hagyd a gyereket egyedül ott.

Meg kell várni míg végez, akár beszélgetni is lehet vele, ha nem pisil és egyben van a fürdőszobával a wc, vagy van csap a közelben ki kell nyitni.

És kis időre csendben lenni, arra megindul a csurgatás.

Bár ha ültetve van ugye kezdetnek, akkor a fütyitartásos duma még nem jöhet szóba.

Csapnyitás és duma. Wc-n.

Ne hagyd ott a gyereket egyedül!


A nagyvécés dolgot ki kell faggatnod.

Meg kell kérdezni, hogy csak akkor mikor kinyomja, vagy egyéb esetben is.

Mert lehet székrekedés, vagy bármi. Ahhoz pedig dokibácsi fog segítséget nyújtani.

De elképzelhető az is, hogy a wc-t nem akarja, és a gyerek nem hülye, szeret kifogást találni :)

2006. jan. 15. 10:32
Teljesen igazad van.Tudom,hogy nekem kène szigorubbnak lennem.Multkor ott is hagytam a wc-n,csak az a baj,hogy lemàszik egyedul ès utànna pelus nèlkul vègig pisili a lakàst.A màsik problèma,hogy nehezen tud nagyvècèzni ès fàj neki.Amikor megpròbàlom a wc-re ultetni,màr elorre uvolt meg sir,hogy fàj.
2006. jan. 15. 10:17

A másik dolog, amiről van véleményem. És szintén csak az a tapasztalat beszél belőlem...amit a gyermekfelügyeletből merítettem. De szerintem nem sok különbség van, mert nem két napról beszélek, hanem hetekről.

Szóval a másik -főként azokhoz szólok, akik csereüzletben nevelnek- értem arra, hogy pl. Tübi említette az ujjszopásos dolgot...

A csereüzletes tárgyalásos módszert én speciel nem tartom jónak, látom a példát a saját két szememmel.

Hasonlóak mennek itt is. "ha megcsinálod ... akkor megkapod"

Kis idő telik csak el és hirtelen felismerés a gyerek mondja majd:

"ha megveszed ezt..., ha megteszed ezt...megteszem én is.


Mint amikor a nyúl viszi a puskát.

Ha normál kerékvágásban mennek a dolgok, eljön az idő, amikor azzal szembesül a nevelés nagyobb részét kivevő felnőtt, hogy a gyerek diktál.

A tapasztalatom az, hogy általában az egyik fél -általában a nők- veszik ki nagyobb részüket a nevelésben. Tehát a kicsi szigorokat ők alkalmazzák sűrűbben- a másik lévén passzív = apa, ezért a különböző szokások letételéhez jelentősen hozzájárulhat (apa)

ettem már a dirigálást, meg a "nem hatsz rám" mindig ott volt.

És jött fater, ő pedig nem üzletelt.

A cserebiznisz neveléssel pedig sajnos gyakran olyan dolgokat is elkövetünk, amelyet nem kéne.

Én is beleestem a két gyerekkel ebbe, de felhagytam.

Miután a nővéremmel beszéltünk erről.

De úgy vettem észre, hogy kicsit későn kapott észbe.

Most azért már leírhatom: halad azzal a neveléssel. Mert megszűntetett egy-két dolgot, és átvette a szigorúbb bánásmódot.


Azért tegyük szívünkre a kezünket.

7 éves gyereknek mobiltelefon?

Persze lehet...a játékboltból, szigorúan.

Tényleg belegondoltál?

Jövőre igény lesz a vonalra is. Biztos vagyok benne.


Persze joggal gondolhatja mindenki "na a hülye, gyereke sincs, aztán itt osztja az észt"

Joggal. Viszont sokan elfelejtik a dolgot, hogy a kevésbé engedékenység mennyivel hasznosabb.

Írtam korábban sztorit erről, amikor a két gyerek még javában tombol 11 órakor.

Otthon! Itt nem.

Itt 8-kor lefekszenek.


Hmm?

11. 7e433abb8e (válaszként erre: 10. - 33e0394ae2)
2006. jan. 15. 09:49

Haliho,

Megmondom őszintén hogy csak azért szólok hozzá a témához, mert havi egy alkalommal hosszabb időre rám bíznak két gyereket. Tesóm két gyerekét.

Ők most 5 évesek lesznek, de az egyikkel hasonló problemák voltak.

Ha nem tévedek először pisiléshez voltak szoktatva, amolyan "a fiúk bizony fütyit tartva állnak és céloznak oda". Ez így vicces lehet de nálunk pl. ilyen poénszöveggel volt hajlandó az egyik erre. (bár lehet, hogy elsőre nem éri fel a wc-t..az lehet, de a vicces mondóka szerintem beválik)

Amúgy pedig simán elzárták a bilit. Magyarul nincs több bili.

Azt vettem észre, hogy sok szülő azért halad lassan ezekkel a dolgokkal mert kicsit engedényeken (persze nem rossz ez), tehát megfelelő "szigorral" sok minden elérhető. (erre írok is egy példát rögtön)

Én azt mondom egy kicsi játékossággal "ijesszük meg wc-kacsát pl." sok mindenre rávehető a gyerek.

Lehet, hogy hülyeség amit írok, és most sokan el is mosolyogják magukat, de szerintem a bili kérdés az csupán engedékenység kérdése.

El kell tenni a bilit.


A példa amit említettem:

az egyik gyerek (5!) például nem hajlandó kaki után a saját fenekét kitörölni, és akárhányszor elejt egy nagywc-t kiabál, hogy ő végzett...és valaki menjen törölni. Amikor otthon van akkor is.

LOL

:)))


Ezt egészen addig játszotta el, míg nálam ejtett meg egy hasonlót és senki nem volt itthon csak én.

Én nem törlöm ki 5 éves gyereknek a fenekét. Mert egy számolni tudó ember törölje ki a sajátját.

2 órát bőgött.

És ült a rötyin.

Aztán kitörölte.


Bár a gyermekünk a mindenünk, kell egy kis szigor, igenis!

Szerintem :)

2006. jan. 14. 19:25

Van valami otletetek,hogy szoktassam a fiamat a wc-re?Màr majdnem hàrom èves,de nem hajlandò a wc-n semmit csinàlni.

koszi.

2005. dec. 31. 11:42
Talán megoldódott az ujjszopásos a probléma,az történt, hogy a nagylányunk kapott egy mobiltelefont ,persze a picinek (7 éves)kellett volna, egyből mondtuk neki,hogy ő még pici hozzá neki még felesleges stb. persze nem hatott és nagyon akarta a mobilt hiszti bőgés és ami kell,erre mondtuk neki ha nem szopja az ujját kaphat egyet három nap volt a teszt és lássanak csodát nem vette a szájába az ujját,megkapta (persze csak egy sim kártyát kellet venni)azzal a kikötéssel ha megint szopja elvesszük tőle persze néha megfeledkezik magáról szólunk neki és máris abbahagyja hát ennyi nekem felért egy karácsonyi ajándékkal a telefonról meg csak annyit,hogy van megadtam a papáéknak a számát néha felhívják akkor persze nagyon örül egyépként nem cipeli magával mindenhová mert először ettől féltem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook