Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiskamaszok fórum

Kiskamaszok (beszélgetős fórum)


1 2
2005. dec. 8. 09:02

Nagyon aranyosak vagytok a jó tanácsokkal,tudom nem szabad feladni álandóan mondjuk neki,hogy nem szabad,nagylány vagy már stb,most a legjobban bevált szöveg :nem mehetsz az iskolába,mert az ujjszopás miatt nem tudsz szépen beszélni,és ez így is van sajna,már most annyit kell vele foglalkozni mintha már sulis lenne.

Nekem annyi problémám van a csajokkal,egy csomót feltudnék sorolni,nemtudom anyira kevés szülővel tudok beszélgetni vagy nekem vannak nagyon "rossz" gyerekeim,vagy más anyukák nem veszik annyira a szívükre,még régebben mikor picik voltak az anyukákkal rendszeresen találkoztunk megbeszéltük a problémákat sokszor már az is jó volt,hogy elmondhattam,hát ha még jó ötletet kaptam,de mióta nagyobbak azóta mindenki rohan (persze én is)és már el is felejtettük a játszótéri nagy beszélgetéseket sajna.

2005. dec. 7. 12:30
Én 11 éves koromig szoptam az ujjam,csak akkor szoktam le róla amikor táborba kerültem és ciki volt,hogy a többiek látnak.Nem szeretethiányból tettem,ha nem mert megnyugtato volt számomra.Szerintem ne aggodj emiatt.
2005. dec. 6. 19:29

Kedves TÜBI,


az én fiaim is már nagyok - 9 és 14 évesek - de a kisebbikkel nekem a körömrágás a problémám.

Az iskola, amit azóta szerencsére lecseréltünk, kicsit megviselte őt, ezért egy ideig a drogériákban kapható igen keserű folyadékkal kenegettem neki, ez valamit segített. Próbáljátok meg, hátha...

Persze tudom, hogy ez mekkora probléma - de hidd el a gyereknek is -, én is 8 évesen szoktam le az ujjszopásról, és emlékszem, mennyire szégyelltem, hogy anyámék meg főlem a nagymamám, sokszor mások előtt is dorgált.

Én meg nem értettem, hogy ők miért nem értik, hogy az mennyire jó, és mennyire nem elhagyható, kényszer!

Sok sikert Nektek.

Ui: Sajna, "szemtelen" kiskamaszokban nem tudok véleményt mondani, mert a kicsi még nagyon gyerek, a nagyfiam meg már kész férfi, és egyébként is dübörög az "Ödipusz" kettőnk közt.

Szia! Menyuska

2005. dec. 6. 17:55

Szerintem egyszeru potcselekves, hogy miert azt nehez kideriteni. Joforman mindenkinek van, ki a hajat podri, kormet ragja, a tollat babralja vagy a fulbevalojat...stb.

Ne foglalkozz, hogy mit mond a "szomszed". Biztos, hogy nem szeretethianyrol van szo. Viszont a korme egeszsegenek az erdekeben jolenne minel elobb leszoktatni. Az allando nedves kornyezetben felazik a bor a korom korul es konnyebben telepszenek meg a bacik.

2005. dec. 6. 17:45
Köszönöm az ötletet minden olyat kipróbáltunk amit lehet kapni kb egy órán át tart vagy még addig sem vág pár grimaszt lenyalja a keserű cuccot az ujjáról és vígan szopja tovább,már volt olyan is aki azt mondta szeretethiánya van a gyereknek de könyörgöm a hasamban is az volt neki !!!!?????
2005. dec. 6. 16:48
Abszolut hozzá nem értőként, kiskori emlékeimből felrémlik egy nagyon keserű ízű körömlakk, ami pont erre való... A kislányoknak először még tetszik is, és nem is muszáj megmondani mire való.
2. Andyka (válaszként erre: 1. - TÜBI)
2005. dec. 6. 16:33

Szia!


Nekem meg picuri a kislanyom(alig mult egy eves), tehat nem tudok igazan segiteni a kiskamaszok neveleseben. Viszont eszembejutott, hogy annakidejen az altalanosban egy kislany szopta az ujjat. Ugy emlekszem, hogy a Mamaja valami nagyon keseru kremmel? kente be neki, amit nem lehetett csak ugy egyszeruen lemosni. Igy lassankent elment a kedve a szajaba veteletol. Szerintem vmi gyogynovenykivonat lehetett, vagy valami ilyesmi, biztos nem karos anyag.

2005. dec. 6. 15:30

Nagyon örülök a kismamáknak,de nekem már 10 és 7 évesek a lányaim,persze sok örömmel jár két kiscsajt nevelgetni,de azért akad probléma bőven szemtelenkedés stb,jó lenne ha hasonló problémákkal rendelkező anyukákkal"beszélgetni".

Most például a legnagyobb problémám:a kisebbik lányom még mindíg szopja az ujját,jövőre suli,és már nagyon lekellene szoktatni róla,de én erőszakkal nem szeretném.Ja már a hasamban is szopizott,lehet tanulságos lenne ez az új fórum a kismamáknak is!?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook