Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisgyerekesek, akik kertes házban laktok - hogy boldogultok? fórum

Kisgyerekesek, akik kertes házban laktok - hogy boldogultok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. nov. 10. 16:07
mi behidán lakunk..veszprémtöl 18km-re.mi is most ültettünk fákat,meg egy kis feketefenyöt az ház elejéhez az ablakok alá.a kutyák helyét,meg a srácok játszoterét +egy ketrtitavat majd jövöre csináljuk.van egy kisebb kert ,az fel van ásva,van benn eper,málna ribizli,egres.meg majd jövöre lesz elkezdve a házon a garázsrész beépitve 2szobának.
10. 486341e386 (válaszként erre: 9. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 10. 15:57

na,ja.kis viráglopkodó.milyen virágaitok,fáitok vannak?

nekünk rózsák elöl,dézsás-növények a bejáratnál,muskátlik,hátul barack,-cseresznye,-késői végzet fa,magnólia,japán juhar,és körben a kerítés mentén tuják.

9. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - 486341e386)
2008. nov. 10. 15:48
Azért nem volt vészes anyagilag! A gyümölcsöket (ribizli, málna) kaptuk a szomszédoktól rokonoktól, a tujákat is (férjem ismerősétől). Bokrokat és növényeket az előző lakhelyünkről telepítettünk át. A gyümölcsfákat most vettük ősszel és persze virágokat a piacon (lehet alkudni:)). Anyuék már rutinosak: mindig hoznak valamilyen kis növényt. Na ez a kisebbik kedvenc foglalatossága, hogy leszedi a virágokat! :)
8. 486341e386 (válaszként erre: 6. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 10. 15:41

hát,igen.rengeteg pénz is olyanná tenni a kertet,amilyenné szeretné az ember..dehát utána milyen jó kiülni,pihenni kicsit,már,ha erre van idő ugye..

nálunk van kennel hátul,így mindenképpen egy megbízható ebet akartam,és mivel mindig német juhászaim voltak,nem volt kérdéses a fajta.

7. 486341e386 (válaszként erre: 5. - Gerduska)
2008. nov. 10. 15:39
Dunaújváros.Ti?
2008. nov. 10. 15:33
Sziasztok! Mi is nemrég költöztünk kertes házba. Na nem olyan nagy a kert, de mire mindent elrendeztünk, ne tudjátok meg! A pici akkor volt 4 hónapos, a nagyobbik 3 múlt. Másfél évig kerítésünk sem volt, így a kutyánkat elajándékoztuk.:( Sokáig raklapokon jártunk-keltünk (babakocsival élmény volt vele elakadni). Most állunk úgy, hogy megvan a kerítés és elrendeztük a kertet is (tujákat, gyümölcsfákat ültettünk és persze virágokat-bokrokat). Két évbe telt mire mindent kiviteleztünk, amit elképzeltünk. A szomszédban van két kismacsek, akik ideszoktak a gyerekek nagy örömére, így háziállatunk is lett.:) Jó sok munka volt a kerttel, de megérte! Sokan dícsérik milyen szép lett. Mivel elég kicsi könnyű karbantartani, gondozni.
2008. nov. 10. 15:26
hol laktok amugy??
2008. nov. 10. 15:26
hát igen,párom amugyis családiházba nött fel,én nem teljesen.csak anyosék válltak,és eladták a házat.mindenki panelt vett :(((.ugyhogy párom már nagyon vágyott rá :).jövöre akarunk még pipiket :).mondjuk én a nyulakkal nem foglakozom..azokat nem szeretem.de a srácok eszik is öket :).mi is tanitgatjuk a kutyikat,a nagyobbik már ugatni is tud vezényszora :)).kicsi léna meg még elég szeleburdi,bár az alapokat /ül,fekszik../már tudja.én igazábol majd jövore fogom élvezni,metrt mostmég olyan semilyen az udvar..
3. 486341e386 (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2008. nov. 10. 15:19
na,pont erre voltam kíváncsi!mi két éve lakunk itt,most hét hónapos a kislányunk.van bőven benti dolog,és ugye ott a kert,és persze a két kutya.egy csau-csau,és egy német juhász,akit ugy nevelni kellett,betanítani.így van,ha a párom sokat dolgozik,én csinálom meg a kinti dolgokat is.én is úgy gondolom,hogy nagy álmunk volt kiköltözni,és inkább csinálom,de itt élhetünk,nem fent a falanszterben!
2. gerduska (válaszként erre: 1. - 486341e386)
2008. nov. 10. 15:15
szia.mi juliusba költöztünk családi házba,akkor én még terhes voltam a 3ik fiammal.ö szeptemberbe született.szoval van egy 7éves,egy 2éves meg egy 2honapos fiam, családi ház,2bernipásztor,van egy cica,+nyuszik.háát mitnemondjak sokszor elegem van az egészböl,fölegmert az udvar még egy putri :)).sok munkánk lesz benne.hálisten a párom foglalkozik a kinti dolgokkal ,de ha napközbe valami van,azt nekem kell megoldani.mivel még kölykök a kutyák is,sokszor csinálnak butaságot.estére nléha már olyan kész vagyok hogy bögni tudnék.de mi erre vágytunk már 4éve,hogy legyen egy házunk meg állatok stb..ugyhogy a jó dolgokat probálom csak nézni.te hogy állsz??::)
2008. nov. 10. 15:05
Kisbabával,kisgyermekkel nem egyszerű háztartást vezetni,főleg kertes házban élőknek,esetleg állatkákkal kibővítve a létszámot..Ti hogy oldjátok ezt meg a picivel?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook