Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerek emelése terhesség alatt fórum

Kisgyerek emelése terhesség alatt (beszélgetős fórum)


17. B.2011
2012. márc. 13. 16:59

Sziasztok!


Mi tetőtétéri lift nélküli lakásban lakunk.

Most a kisfiam 7 hónapos lesz és 8,8 kg.

Csatos hordozóban fel le hordozgatom, de már azon agyalok ha a jövőben terhes lennék hogyan oldjam meg ezt nap mint nap?

Kb. 2 év korkülönbséget szeretnék köztük de mire terhes leszek még nem fog bírni feljönni az emeltre, így biztosan kénytelen leszek cipelni. Nem fog ártani a babának?

Volt már vki hasonló szituációban? Vagy nem kell görcsölni ennyit?


Mindenkinek nagyon szépséges napot kívánok!



Most még csak 7 hónapos lesz (nem sok korkülönbséget szeretnék köztük) lassan 8 kg, és már most azon agyalok, hogy ha teherbe esnék vajon egészséges lenne a babára nézve?


Amúgy bírom a strapát, első terhességem alatt is energikusnak éreztem magam, de első gyerekkel várandósnak lenni az maga az idill :-))

2009. febr. 19. 15:33
Nekem is van kicsi lányom, 18 hós és mellette 9 hetes terhes vagyok. Hát néha emelgetni kell.
2009. jan. 20. 11:33

Sziasztok!

Úgy látom nem túl látogatott ez az oldal!

A kisfiam 10hós, 16hetes kismama vagyok!Napközben én is egyedül vagyok itthon a kisfiammal, így az emelgetéseket nem tudom mellőzni!Próbálok optimistán állni a dologhoz,hogy nem lehet semmi baj!Hagyom kibontakozni a csemetét, amennyire csak lehet!

2007. nov. 18. 11:05

Sziasztok!


Nekem 18 hónapos a kislányom 10 és fél kiló és néha fel kell hogy vegyem. Van amikor már elfárad a sétálásban és akkor cipelnem kell, de nem okoz semmilyen problémát.

13. win (válaszként erre: 10. - Sz.Csirke)
2007. nov. 17. 22:09

Szerintem addig emelgesd, amedig nem érzed úgy, hogy már kelelmetlen, nem bírod, esetleg valahol fáj, szúr, nyom, stb.


Én a 16 hónapos, 12,5 kilós fiamat emelgetem, dajkálgatom. Most, a 34. hétre jött el az az idő, hogy nem esik jól: ha felemelm elkezd fájni a hasam felső része s bekeméynedik.

Csak vele is az a helyzet, hogy ketten vagyunk szinte egész nap, nincs aki helyettem emleje. Még nem lehet neki elmagyarázni, hogy nem tudlak felvenni, ha valamiért vígasztalásra vágyik, és a pelenkázóra, etetőszékbe meg mindenképpen fel kell tennem napjában többször is.

2007. nov. 17. 21:27
Ti mit szoktatok ilyenkor tenni? Mert sem a keksz, sem a b6,sem az aloe gél nem segít. A problémám az, hogy nem szimpla émelygés, hane rájöttem, gyomorsav van a háttérben. eddig sosem volt, de most hányáskor csak az jön. Ettől pedig állandóan görcsben van a gyomorszájam, és étvágyam sincs. Ez normális?
2007. nov. 17. 21:27
Sziasztok lányok, van itt valaki? Én a terhesség jelei topicból vagyok, de ott senki:-(. Egy kis jótanácsra lenne szükségem. A 7. héten vagyok, és az elmúlt 2 napon nagyon betetézett a "hányinger".
10. Sz.Csirke (válaszként erre: 9. - Gombos)
2007. nov. 17. 21:23
Es meddig, egesz a terhesseg vegeig lehet?
2007. nov. 17. 17:42
Én is a 6.hónapban vagyok és 1 éves picit cipelek.Nyugodtan emeld,ha nem esik rosszul,ha utána nem görcsöl,vagy feszül a hasad! próbáld úgy emelni,hogy ne a gerincedre essen a súly és a hasizmodat se vedd igénybe. Ha már a kezedbe van nem gáz,csak az emelés pillanatában figyelj oda,hogy ne hirtelen csináld és lehetöleg ne lehajolj érte nyujtott lábakkal, hanem guggolásból vedd fel. Hidd el nem lesz baj!
2007. nov. 17. 04:31
En a 6. honapban vagyok, es egy 3 evest cipelek az emeletre minden nap, mert hozza van szokva, hogy almosan felviszem olben aludni. szerintetek nem kellene?
2007. nov. 15. 11:22
Ezt a kérdést én is feltettem magamnak,és mivel neken 5-5 év van a gyerekek között,elég nehéz volt megállni hogy ne dalkáljam őket.Amíg bírtam,addig dajkáltam.utánna pedig inkább leültem,és úgy vettem őket magamhoz.
6. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - 754c7e07c3)
2007. nov. 15. 11:06

Legalább a balesetin előre vettek mikor megmondtam hogy 9 hós vagyok:))hogy az előnyét is kiemeljem:)Bencével meg 5 hós terhesen a buszról estem le...szóval én ilyen esős vagyok....vagy csak béna??:)


Szóval óvatosan és nem rámhallgatni:)

2007. nov. 15. 11:03
Én 19hetes terhes vagyok,a kisfiam 18hónapos,neki még elég nehézz megmagyarázni,hogy miért nem kapdosom fel annyiszor,mellesleg 12kg!Próbálom minnél kevesebszer,de vannak kikerülhetetlen helyzetek!Ha nincs nyitva a méhszáj nem hiszem ,hogy gond lehet belőle!
4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 15. 10:59

Én is estem gyerekkel, 24 hetesen. A párom azt sem tudta ki után kapjon, így mindketten (illetve 3-an) a földön landoltunk.

Megijedtem én is, de semmi baj nem volt.



Szerintem ilyen mással is megesett.

Tehát csak óvatosan.

2007. nov. 15. 10:56

én emelgettem,elvileg nem lett volna szabad,a vesém miatt sokszor görcsöltem anélkül is...aztán mikor a 9.hónapba léptem ép,3éves oltás másnapján ölben vittem le a lépcsőházba és legurultunk...megíjedtem ám!!

jaj,ez most nem íjesztgetés,csak eszembe jutott,bocsi!!

szóval nagy baj nincs ha óvatosan emelgeted,persze ha lehet inkább küszöböld ki ,de úgyis érzed ha kellemetlen...

2007. nov. 15. 10:47

Ha zárt a méhszáj, akkor szerintem emelheted, de csak érzés szerint. Ha nem megy, ne erőltetsd. Inkább kérj segítséget, vagy beszélj a kislányoddal, hogy most nem mindig tudod emelni.

Én emelgettem a srácokat, nekem nem lett semmi bajom, és a babáknak sem. Csak ne erőltetsd meg magad!

2007. nov. 15. 10:37
Második gyermekemet várom. Szerintetek a 2 éves kislányomat mennyire szabad emelgetnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook