Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiúnak mennyi idős korától kell hátrahúzogatni a fitymáját? fórum

Kisfiúnak mennyi idős korától kell hátrahúzogatni a fitymáját? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. dec. 26. 15:49
A mi orvosunk azt javasolta,hogy 1 éves koráig ne húzogassam csak annyira hogy a végén lévő kis bőrredő picit megnyíljon. Azután amikor az 1 éves tanácsadásra vittük mondta,hogy most már fürdés közben víz alatt 3x-4x próbáljam meg mozgatni,de csak annyira amennyit magától a bőr enged. 4. nap teljesen felcsúszott. Hatalmas volt bennem a megkönnyebbülés mert még emlékeztem mikor az öcsémet műtötték fitymaszűkülettel... Hát azta kínt még végignézni se kívánom senkinek amin a műtét után két hétig minden fürdésnél pisilésnél stb átélt!
2013. dec. 24. 22:16
Kezdetektől fogva kell húzkodni.
2013. dec. 18. 03:46

A mi orvosunk javaslata:

Fürdetés közben a víz alatt mozgatni amennyit még enged a bőr, születéstől kezdve.

2013. dec. 17. 18:25
Én arra emlékszem, hogy huzigáltu, már nem tudom miért, mi volt/ 30 évvel ezelőtt volt/, mégis urológus "tette rendbe", de rendes altatásos műtét volt. Bizisten nem tudom mit csinált, de azt mondta; nem kap el "olyan" betegségeket.
29. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Atta 2000)
2013. dec. 17. 05:44

mi is az elejétől fogva mozgattuk neki,h minél kevésbé tapadjon le,mindig annyira,amennyire a bőr engedett,így természetessé vált a fiamnak,nem is fél tőle

1 éves korára teljesen hátra lehetett húzni,2 éves kora óta magának oldja meg,persze az én felügyeletemmel,és hála az égnek emiatt soha nem kellett orvoshoz fordulnunk

28. Zebra25 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2013. dec. 16. 19:26
pont ezt akartam írni, hogy pont azért van letapadva
27. egypt (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2013. dec. 16. 16:16
Na erről beszéltem, sajnálom... :(
26. egypt (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2013. dec. 16. 16:16

Miért kéne megmosni, ha egyszer le van tapadva? Pont azért születnek így, hogy védje őket a fertőzésektől.

Kár, hogy sok gyerekorvos is mondja a hülyeségeket, aztán szegény kisgyerekek kínlódnak. Felrángatják, letapad, és még hegesedik is. Mi hozzá sem nyúltunk egy éves korig, a világon semmi gondunk nem volt vele soha.

25. Zebra25 (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 16. 14:35

Igazából de, mert a szervezetnek van egy öntisztító folyamata.

Nekünk 1 éves korig nem volt semmi baj, pedig sosem húzgáltam, csak a gyerekorvos felcibálta, begyulladt és itt kezdődött a baj.

2013. dec. 16. 14:23
Én is így csinálom,finoman nem eröltetem.Sehogy nem lehetne tisztán tartani enélkúl.egyetertek
23. youlcsi (válaszként erre: 22. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 16. 14:19
nálunk 2. otthon töltött nap kijött a (idősebb) gyerekorvos és ő mondta, hogy kell. nem bántani, csak annyira hátrahúzni, amennyire minden gond nélkül tudjuk... de ha ezt nem teszi meg az ember, hogy tudná enélkül rendesem megmosni???
2013. dec. 16. 14:17
Na ez az a kérdés amit amikor megszületett 5 hónapja a kisfiam feltett.Fiús anyukák válaszai:minél előbborvos:nem szabad!Miután nekem 2 fiús anyuka ismerősöm is azt mondta fel kellett tépni szerencsetlen gyereknek,én inkább 1 hónapos kora óta minden fürdésnél felhúzom,megmosom,és megtörlöm neki.
21. youlcsi (válaszként erre: 13. - Csillus78.06.27)
2013. dec. 16. 13:42

nálunk is ajánlgatták a gyereksebészt, de én simán kórházi szakrendelésre behoztam urológiára. itt a főorvos a kis célszerszámával (szonda a neve :)) körben milliméterről milliméterre hátratolta a bőrt. volt sírás meg nagyon pici vérzés, 3 napig nem akart pisilni (szegény, volt hogy addig tartotta, amíg tudta, és akkor is csak cseppenként eresztette ki, sírva, h fáj), 4 naptól a pisivel már nincs gond, kb 2 hét kellett, hogy engedje nekem is rendesen hátrahúzni.

most úgy látom, mintha egy picit újra letapadt volna... de tényleg csak a makk szélénél, szóval éppen csak nem lehet mögé húzni. azt hiszem, ezzel már elleszünk :)

20. youlcsi (válaszként erre: 1. - Atta 2000)
2013. dec. 16. 13:35
nekünk születésétől javasolta az orvos. így is 3 évesen urológián kötöttünk ki vele.
2013. dec. 16. 10:35
A kisebbik fiamnak 3 évesen orvos valami kis kanál szerűséggel körbe felszedte a bőrt,utána kamillával mostuk míg meggyógyult, de mindig visszatapadt.
18. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2013. dec. 16. 09:50
Igen, nagyon és annyira bánt, hogy akkor nem voltam határozottabb és engedtem, hogy hozzá nyúljanak:( De hát már mindenki okoskodott, hogy már bizony azt húzni kell és fel kell jönnie.
17. d41005143d (válaszként erre: 15. - Egypt)
2013. dec. 16. 08:17
en sem hallottam sosem rola,hogy ilyesmit kellene csinalni.
16. manó2000 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2013. dec. 16. 07:55
Igazad lehet. Mi 1 éves kortól húzogatjuk, de az egyik fiamnak ekkor még nagyon le volt tapadva és azt mondta a doktornő, hogy még nem kell sebészhez menni, mert az esetek nagy részében 3 éves korig megoldódik. Most lesz két éves a fiam és lassan szépen megoldódott. Már nincs vele gond. Meg azt is mondta egy másik orvos, hogy amíg pelus van rajta, nem is baj, ha nem húzogatja az ember, mert a pelusban fertőződhet.
15. egypt (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2013. dec. 15. 23:54
Szerintem nagyon eltúlozzák manapság ezt a dolgot, régen nem kellett húzogatni, mégis működött a dolog a férfiak nagy részénél. Egy urológus szakembernél olvastam, hogy a letapadás természetes, és 3 éves korra az esetek 99%-a megoldódik, addig nem kell vele foglalkozni (1 éves kor után finoman szabad fürdetés közben hátrahúzni, de csak nagyon óvatosan és nem erőltetve), és utána is először a krémmel kell próbálkozni, nem felrántással, vágással meg egyebekkel. Így mi nem is erőltettük a dolgot, még 3 évesen is le volt kicsit tapadva, aztán megoldódott úgy, hogy a krémet ki sem próbáltuk egyszer sem.
2013. dec. 15. 21:50

Ha újra kezdhetném, másképp csinálnám. Úgy jártunk, hogy az 1 éves státuszon a gyerekorvos felhúzta a fütyit, de túlságosan is. Begyulladt és rátapadt a bőr. Megduzzadt a kis fütyije, túrósan váladékozott. Sírva rohantam a kórházba au urológushoz, hogy csináljon valamit. Erre Ő érzéstelenítés nélkül felcibálta a bőrt, kitisztította. Majd úgy berepedezett a bőre, hogy összeszűkült a bőre. Most egyenlőre bár hátra lehetne húzni, de nem menem, meg a gyerekorvos se meri, mert mi van ha a makk mögé szorul? Szóval egyenlőre várunk, hogy mi lesz.

Ha lehetne, nem engedném, hogy hozzá nyúljon bárki is a fütyijéhez. Anyukám azt mondja, hogy mind 3 2 fiú tesómnak 3 éves korára feloldódott a letapadás, sosem kellett húzgálni meg kenni.

13. csillus78.06.27 (válaszként erre: 10. - Highlander73)
2013. dec. 15. 20:56

Szia!


Nekunk urologus foorvos csinalta, nem gyerekorvos, nem vedono, meg ilyenek.

Rendes felnott urologus orvos.

Mi Svajcban elunk, egy ismink ajanlotta, es inkabb haza mentunk megcsinaltatni, mert itt nem nagyon torodnek vele. Sajnos mint irtam, az elso 2 fiunkkal, megszivtam. Nekik mar egy eletre szolo kellemetlen elmeny lesz, a megcsinaltatasa. Veluk is keszulunk haza ehhez a dokihoz. Muszaj...

Nekunk halistennek nem nagy penz, de 100frankot adtunk neki. nnyit boven megert nekunk.

de szerintem barmelyik urologus megcsinalja ezt egy 5-öser a zsebbe.:)

12. azure_
2013. dec. 15. 20:25
Nekünk egyáltalán nem ajánlották. Sőt. Nem huzkodtuk. Elmúlt két éves, mikor kapott egy krémet. Ami le volt tapadva, tökéletesen redbejött. Most 4 évesen már semmi gond vele. Van ismerősöm aki folyamatosan húzkodta a kisfiának. Ő is 4 éves és neki még mindig le van tapadva.
11. bowie
2013. dec. 15. 20:23
Nekünk egy éves kor után mondták, aztán fél év múlva ránéztek, le volt tapadva, és írtak fel cutivate kenőcsöt, ami ugyan szteroidos, de pár napig kellett használni, és összvissz egy cseresznyemagnyi ha fogyott az egész tubusból..az szépen föllazította és kész.
10. Highlander73 (válaszként erre: 7. - Csillus78.06.27)
2013. dec. 15. 20:19
Ezt a módszert kéne alkalmazni,nem a tépést,mert nekünk is visszatapadt utána!Az a baj,hogy sztem kevés orvos él ezzel a módszerrel-sajnos! :(
2013. dec. 15. 20:18
mi is 1 éves kora után huzzgáltuk azt mondta nekünk a soki néni 3 éves korig ez kialakul.
2013. dec. 15. 20:18

Erről talán gyermekorvost kéne megkérdezni!A miénk nem javasolta.Nem is bántottuk,3 évesen rendben volt.Később már fürdéskor kissé hátra lett húzva-később mégis letapadt-2x is "visszatépték" neki.(A kettő között is visszatapadt,a húzgálás dacára!)

Szóval nem attól lesz fitymaszűkölete hogy nincs húzgálva az első perctől!!!

7. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1. - Atta 2000)
2013. dec. 15. 20:17

Szia!


Azt mondjak 1 eves kor elott nem szabad hozzanyuni.

Ha utana nem jon fel magatol, akkor doktorhoz kell fordulni, es altaaban nem jon fel.

Nekem 3 fiam van. A legkisebb febrarban lesz 3 eves, es mi pont most 2 hete voltunk egy urologus dokinal, aki megcsinalta neki. De nem felrantotta, mert azzal az a baj, hogy hamegszakad a fek, vagy kisebb serules seb lesz, ami kesobb hegesedik, akkor sajnos fitymaszukuletet okoz. Nekunk egy nagyon vekony kis palcaval, aminek egy gomb vlt az aljan, azzal simitgatta korbe fel a bort.

Nimrod orditott, de szerintunk inkabb a lefogastol ijedt meg.

3-4 napig pisilesnel fajt neki, mondogatta is. Kapott ra tetrant 1 hetig, meg az elso napokban fajdalomcsillapito szirupot.

1 het utan mar nem Volt gond vele. mondjuk mai napig meg azert fel, amikor mondom, ogy felhuzzuk neki.

Sajnos az elso 2 fiammal, nem tettuk ezt a lepest idoben meg.

Ok 8 ill. 10 evesek. Sajnos nekik majd valszeg vagni kell.:(

2013. dec. 15. 20:09
Én úgy tudom, hogy a letapadás élettani, fertőzést előz meg vele, és csak 1 éves kor felett érdemes mozgatni, akkor is nagyon óvatosan, mert a kis sérülések fitymaszűkületet okozhatnak.
2013. dec. 15. 20:09
1 éves kor előtt tilos hozzányúlni, súlyos sérüléseket is lehet okozni. Egyszóval egy éves kortól. Egyébként minden kisfiú letapadt fitymával születik, ez teljesen normális.
4. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Atta 2000)
2013. dec. 15. 20:05
Nekünk a védőnő a legelső vizitkor felhívta rá a figyelmet, hogy tisztán kell tartani minden fürdetéskor. Meg kell előzni a letapadást. Szóval gyakorlatilak az első perctől fogva.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook