Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisfiamnak -4dpt-s szemüvege van.Mennyit ülhet a gép előtt? fórum

Kisfiamnak -4dpt-s szemüvege van.Mennyit ülhet a gép előtt? (tudásbázis kérdés)


24. ae013752fb (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. okt. 30. 12:09

Engem külön óvott a SZAKEMBER hogy erőltessem a szemem a szemüveg nélkkül



persze csak ha azt szeretném hogy ne romoljon.

23. ae013752fb (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. okt. 30. 12:06

Azért tedd hozzá hogy te nem vagy orvos....



A másik. -feles dioptriára nem is nagyon adnak szemcsit szóval te könnyen megvagy nélküle -2,5 től adnak állandóra de akkor már állandóan viselni kell.



egyébként a minuszos szem gyógyulhat vagy stagnálhat ha jó a szemcsi. A plusszos az azt hiszem az nem gyógyul magától.



Mielőtt bárki kérdi én sem rendelkezem csicsás kétbetűs előnévvel de emlékszem mit mondott a szemész.

2009. márc. 3. 12:45
Minél kevesebbet számítógépezzen szerintem. Jobbulást!
2009. márc. 1. 08:50

van egy oldal. google, látástréning, vannak fent videók is, és nagyon jól elmagyarázzák, hogyan kell a szemet tornáztatni. Én csak most kezdtem, így még nincs poz. tapasztalatom. de nagyon logikusnak tűnik. Nézzétek meg, próbáljátok ki, pénzbe nem kerül. Mindenkinek jobbulást, Kata

Bocsánat moderátorok, de nem tudom máshogy ezt megmutatni nekik. És lehet, hogy ez önöknek is jó lesz.

2008. febr. 18. 14:48
sosem volt baj a szememmmel,de most voltunk szemészeten és kiderült, hogy -1,5-es szemüveget kellesz hordanom....ez javulhat??őszintén szólva félek a szemüvegtől, sosem hordtam még...
19. 762fb1185b (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2008. jan. 29. 10:36
Köszönöm neked is!A monitorunk LCD 19-es 8-as,szerintem az elég jó.A lukas szemüveget pedig beszerzem.Szia
18. 762fb1185b (válaszként erre: 14. - Semiramis)
2008. jan. 29. 10:34
Köszönöm szépen!Megpróbáljuk!
2008. jan. 28. 16:44
És ajánlani tudom még a csukamáj olajat, ami bár elsőre kellemetlen ízű, de később megszeretik a gyerekek. A szemnek, hajnak, körömnek és bőrnek nélkülözhetetlen viaminok vannak benne természetes formában.
16. MelisUK (válaszként erre: 13. - 762fb1185b)
2008. jan. 28. 16:40

Nem merem 100 százalékosan kijelenteni, h segíthet a fiadon, amit én is tettem. Az biztos, h a mínuszos szem folyamatosan romlik. De én nem viseltem a szemüveget csak mikor szükség is volt rá és megjavult a szemem. Megerősödött. De nekem csak mínusz feles volt a szemüvegem. Viszont megállhat szerintem a szeme romlása, ha nem viseli mindig a szemüveget. Megjavulni ennyi nem lesz elég a fiadnak, mert már elég gyenge a szeme. Aki nem szemüveges, el se tudja képzelni, h milyen rossz, ha már valakinek mínusz négyes a szemüvege, h milyen homályosan is lát.

Nem tudom, h hallottál-e egy emberről, akinek azt mondták, h bitzosan meg fog vakulni, annyira rossz már a szeme, még a napfény vagy a lámpafény is rontja a szemét. Kitalált egy módszert magának, amivel mégsem vakult meg és tökéletessé varázsolta a szemét évek alatt. A kezével egy pici lyukat csinált és azon keresztül nézve olvasott. Ezzel erőltette a szemét, de csak egy helyre koncentrált és mindig így olvasott. Így javult meg a szeme. Lehet is ilyen szemüveget venni azóta, teljesen fekete és csak egy pici ponton lehet kinézni belőle. Erősítí a szemet. Ezt kipróbálhatnátok. Nem tetszene a fiadnak, h szemüveg nélkül legyen, mert homályosan látna, nem érezné jól magát. De ezt a módszert mondhatád neki, mondhatnád, h ettől megerősödik a szeme, próbáljon ilyen szemüvegben olvasni. És a monitort feltétlenül cseréljétek le.

Az én módszerem szerinem csak azoknak jó, akiknek nem nagyon gyenge a szemük.

Remélem segítetettem, de feltélenül kérd ki több orvos véleményét a fent leírtakról.

Remélem h sikerrel jártok, de évekre lesz szükség.

15. semiramis (válaszként erre: 14. - Semiramis)
2008. jan. 28. 16:35
szemüveg nélkül kell végezni őket
14. semiramis (válaszként erre: 10. - 762fb1185b)
2008. jan. 28. 16:31

Bates-féle szemgyakorlatok:

1.Emlékezés: eltakarni tenéyrrel a szemet és nagyon részletesen élénk színekkel idézve fel egy tárgyat, vagy élményt

2.Pislogás:10másodpercenként-nedvesen tartja a szemet

3.Eltakarás:leülve egy asztalhoz, rákönyökölni, lefedni a tenyérrel a szemet és pihentetni -10 percet ír

4. Közeli-távoli fókuszálás: 2 ceruzával egyiket 7 cm-re, másikat kartávolságnyira; nézzen az egyikre, majd pislogjon és a másikra

5.Paskolás: reggel paskolni a csukott szemet meleg vízzel hússzor, hideggel úgyszintén. Este fordítva.

6.Hintázás:Kisterpeszben állva enyhén ingadozni a testtel jobbra-balra nyitott szemmel.


De érdemes mellé megfelelő mennyiségű A-vitamint is adni!


Azt írják ebben a könyvben, hogy hatásos, bár egy gyereknél biztosan nehezen kivitelezhető... de azért ki lehet próbálni egy darabig és meglátjátok.

13. 762fb1185b (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2008. jan. 28. 16:15
Szia!És milyen dpt-s volt?Kisfiam 11-éves 3-éve van szemüvege,most tartunk a -4-nél.Ő szinte csak alváshoz veszi le!Szerinted levetessem vele itthon?Elég ha a suliban rajta van?
2008. jan. 28. 16:08
Elfelejtettem írni, h nekem is mínuszos volt a szemüvegem.
2008. jan. 28. 16:05

Nekem is a számítógéptől romlott el a szemem, mert mindig játszottam régen, még középsuliban. Majd egyetemre kerültem, az orvos azt mondta h tovább fog romlani a szemem a sok olvasástól, de mégsem volt igaza, más monitorom lett, ami nem bántotta úgy a szemet és a szemüveget se hordtam mindig (nem tesz jót ha mindig viseljük, mert akkor hozzászokik a szem és tovább romlik), így hét év után azt mondta az orvos, h tökéletesen megjavult a szemem. Már nincs szükségem szemüvegre, pedig sokat gépezek és olvasok. Egyébként megoldás lehet a lézeres szemműtét is, viszont akkor sokáig nem gépezhet és tévézhet egyáltalán a fiad és napszemüveget kell hordania, de meg kell fontolni szerintem. És cseréljétek le a monitort lcd monitorra és olyanra, ami 8 ms-omos. Az ennél nagyobb számúak se a szemnek nem jók, sem a játékot vagy filmet nem teszi élvezetessé, minőségivé.

Remélem segített a véleményem. Én kezdettől fogva nem hordtam a szemüvegem csak tanuláshoz és tévéhez, gépezéshez. Míg egy barátnőm ugyanebben az időben lett szintén szemüveges és folyamatosan hordta a szemüvegét, évente neki is romlott a szeme, míg az enyém stagnált, majd tökéletesen megjavult. Az orvos szerint kevés ember lát olyan jól, mint én :)

10. 762fb1185b (válaszként erre: 7. - Semiramis)
2008. jan. 28. 16:00
Légyszives nézd meg nekem!
2008. jan. 28. 15:59
amúgy is napi szinten max 1-2 óra gépezés "javasolt" csak, mert azért elég nagy a sugárzás (elektroszmog), ami nem csak a szemet károsítja, csomó más tünethez vezet. Idegi kimerültségtől kezdve fejfájásig sok minden.
2008. jan. 28. 15:57

hát nem tudom,napi két óra gépezéstől nem biztos hogy igy romolhat. de mondjuk attól is függhet hogy milyen a monitor,vagy mekkora távolságból nézi azt.

a hagyományos monitor az tény hogy jobban kárositja a szemet mint az LCD monitor.nekünk LCD van és az jobb szemkimélő. kislányom is sokat ül a gép előtt és mindig sulykolom bele hogy mekkora távolságból nézze hogy ne romoljon a szeme. de nem is romlik. ha kételkedsz menj el egy másik orvoshoz is. lehet hogy mást mond.

2008. jan. 28. 15:56

Gondolom. De gondolj a jövőjére, ne akard, hogy megvakuljon.

Vannak kimondottan jó szemtornák, érdemes lenne csinálnia, hátha segít! Konkrétan nem tudom a nevüket, de vmi bach-féle, vagy micsoda az egyik. Ha érdekel, utánanézek.

6. 762fb1185b (válaszként erre: 4. - Semiramis)
2008. jan. 28. 15:55
Sötétben?Erről még nem hallottam!
2008. jan. 28. 15:55
Csak nehéz,mert 11-éves,oda van a játékokért!
4. semiramis (válaszként erre: 3. - Semiramis)
2008. jan. 28. 15:55
Ja és a tévé sem tesz kimondottan jót a szemnek, legfőképp sötétben nem...
2008. jan. 28. 15:54
Én nem vagyok szakértő, de sztem napi 20-30 perc bőven elég, jobba, ha nem egyben. Jó, ha fel-fel néz közben 1-1 percre és megmozgatja a szemét.
2008. jan. 28. 15:53
Az orvos szerint napi 2-órát!!Én ezt soknak találom.Évente romlik 1-dpt-t a szeme.
2008. jan. 28. 15:52
Kisfiamnak -4dpt-s szemüvege van.Mennyit ülhet a gép előtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook