Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki szemüveges, az nem szülhet csak császárral? fórum

Aki szemüveges, az nem szülhet csak császárral? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 18. 18:47

nekem szemészeti javallatra lett császár.

-7,75,és -6,5.

6 dioptria felett már vizsgálnak általában.

2012. jún. 18. 18:02
nekem -3-as mind két szemem és simán szülhettem spontán. Attól függ milyen erős a szemed.
2012. máj. 22. 16:55
Rövidlátó vagyok, de szóba sem jött a szemüveg miatt a császár. 3szülésem volt, a harmadik volt császár szülés , de nem a szemüvegem miatt.
2012. máj. 22. 08:41
Rövidlátó vagyok,és természetes úton szültem.Ilyen esetben szemészeti igazolás kell róla,hogy szülhetsz természetes úton,de csak ez nem jelent akadályt!
2012. máj. 22. 00:36
Sziasztok! Én is szemüveges, illetve kontaktlencsés vagyok. Elmentem szemészhez, megvizsgálták a szemem, az ereket, a szemfeneket. Mondták is, hogy nem a dioptriától függ a dolog, bár mínusz 6-os mindkét szemem. Azt írta a szemész a papíromra, hogy biztonság kedvéért kíméletes szüléslevezetés javasolt. Ez az EDA-t jelentette. Csukott szem, plusz EDA. Természetesen szültem meg a kisfiamat, 13 perc alatt kint volt, ahogy a tolófájások jelentkeztek. Szóval már nem szemüveg kérdése a dolog! sőt, rajtam kontaktlencse volt szülés közben, nem jelentett problémát! :)
29. Arianne113 (válaszként erre: 27. - Ami.)
2012. máj. 21. 21:56

változnak az idők :) meló gond már nincs, elhatározás kérdése az egész. mondjuk albiba én se vállalnék babát az tény.


párom ( lekopogom ) kapott egy külföldi lehetőséget, még nem biztos, de ha összejön akkor egymaga fog annyit keresni mint ketten keresnénk összesen egy hónapban, szóval akkor egyenesbe jövünk. ha ez nem jönne össze, még mindíg ott van hogy én is akarok dolgozni, és lehetőségem van már keresgélek, szóval a két fizetésből megoldható. nyilvánvaló, hogy egy fizetésre, illetve a semmire nem vállalnám, a józan eszem azért nem ment el, csak a hozzáállásom változott :)

28. Ami. (válaszként erre: 26. - Macskanita)
2012. máj. 21. 21:52
Szerintem jó h szigorúan veszik.Én eléggé bedepiztem amikor most ez kiderült,és h lehet h nem szülhetek természetesen,persze anya azt mondja h örüljek neki,és ha mégis szabad lesz,lehet h majd könyörögni fogok,h inkább császár:)De majd meglátjuk,viszont örülök h kiderült,és nem ott az erőlködésnél lenne egy nagyobb baj.Annyit nem ér h természetesen szüljek,h elveszítsem a szemeimet,semmivel sem leszek kevesebb ha császárral szülök majd.Nem kényelmi szempont,szükség.
27. Ami.
2012. máj. 21. 21:49

Jó nem azt mondom h semmid nincs.Csak rémlik h a munkával is voltak gondok,h csak a párod keres.Persze az emelet tök jó,szépen meg kell csinálni,legalább arra nem kell költenetek.

Én is lakásra várok,vagyis nálunk be van tervezve h idén ősztől próbálkozunk,lakást meg tavaszig veszünk.Én mindenképp szeretném a lakást a baba előtt,mi albiban lakunk,viszont ti szülőknél,az más tészta.Autónk már van,de szeretnék pénzt is félretenni,hisz kiesek 2 évre a munkából,és 1 fizuból nem egyszer megélni.

2012. máj. 21. 21:46

Sziasztok!

na, én élő példa vagyok.

Veleszületett tompalátó a jobb szemem, a bal pedig mínusz 8, szaruhártyagörbülettel, egyéb sérülésekkel a szaruhártyámon.

Nekem is részt kellett vennem különböző vizsgálatokon, mire kiadta aszemész főorvos a szakvéleményt, miszerint"indikált" a császármetszés, esetemben ugyanis kockázatos lett volna ha leválik a retina, az egyetlen látó szememről.

Egész szigorúan veszik ezeket a dolgokat egyébként.

25. Arianne113 (válaszként erre: 24. - Arianne113)
2012. máj. 21. 21:42

ja meg a másik hogy nem gyerek ellenes voltam, csak kb egy álomvilágban ringattam magamat.

szerinted ha arra várok hogy saját házam legyen hány évesen fogok szülni?

ezért gondoltuk át még egyszer a dolgot, és döntöttünk úgy, hogy hely van, pénzt úgyis fogok rá félretenni, nem várok saját házra.

24. Arianne113 (válaszként erre: 23. - Ami.)
2012. máj. 21. 21:40

Úgy néz ki megszólalt a riasztó.

Mostanában sokat vagyok gyerekekkel, és minnél többet vagyok velük annál jobban imádom őket.

Arra viszont nem emlékszek hogy azt mondtam volna hogy semmim nincs :D

Házam nincs, viszont itt az egész emelet a miénk, amit ha kipofozok akkor semmi gond nincs. Előtte pedig még úgyis dolgozni fogok valamennyit, ezért is írtam, hogy kicsit még távlati a téma, viszont érdeklődni sosem árt. Pénz nélkül nem vállalnám az tény, de két fizetéssel szerintem megoldható.

23. Ami.
2012. máj. 21. 21:34
Soha semmi baj nem volt a szememmel,egy rutinvizsgálaton most derítették ki h nagy a nyomás benne,épp megfigyelésen vagyok,hetente mérik,sajna mindig magasak az értékek.Valószínű h nem szülhetek természetesen,mert kifolyna a szemem,az erőlködéstől,de bízom benne h addig változik a dolog.Ez szerintem nem a szemüvegtől függ,hanem a nyomástól,meg a zöldhályogosokról hallottam még a császárt.Nekem a szememet egy labdához hasonlították amibe nagy a nyomás,és kidurran(kifolyik) ha erőlködök.És a szemem 0,5ös,ugyh szemüvegre sincs szükségem.Majd az orvosod megmondja mi legyen.Emlékszem h te nagyon babaellenes voltál,h még nem,hanem lakás,meg h semmitek nincs.Mi ez a Pál fordulás? Mondjuk valamiféle egzisztencia azért szükséges,vagyis nem árt ha van,elég sok kiadás van egy gyerek mellett.De sok sikert,h összejöjjön minden:)
22. spinneli (válaszként erre: 21. - Manon)
2012. máj. 21. 21:31

:(


Nekem ezek sincsenek túl jó állapotban, remélem valamennyire regenerálódik, mire oda jutunk...

Most nagyon elszontyolodtam.

21. Manon
2012. máj. 21. 21:27

nekem 4,75-ös az egyik, 5,25-ös a másik szemem...

elmentem a körzetileg illetékes szemészhez vizsgálatra pont amiatt hogy szülhetek-e természetes úton...

a szem és a szemfenék állapota a lényeg nem a dioptria.

Szóval simán szülhettem :)

Esetleg nézed meg te is a szemed, a doki megtudja mondani van-e gond esetleg.

20. aniju (válaszként erre: 4. - Kattyus)
2012. máj. 21. 21:27

már ez e igaz. én -6,5, de szülhettem volna természetes úton, ha a szemfenék állapota okés.


Mivel az ikreim össze vissza voltak odabent, nem jött be, de nem a szemem volt az ok, legalább... ;)

19. spinneli (válaszként erre: 4. - Kattyus)
2012. máj. 21. 21:25
nemár, ez biztos??
2012. máj. 21. 21:25
Barátnőm szemüveges és mindkét babáját természetes úton hozta világra.
2012. máj. 21. 21:24

Szemöveges vagyok, -3-as mindkettő.

Normál úton szültem, csak az zavart, hogy nem láttam olyan tisztán a dolgokat.

Most azt tervezem, hogy kontaktlencsében szülök, de előbb megkérdezem az orvost.

2012. máj. 21. 21:23
El kell menni szemészetre, ahol szemfenék vizsgálatot végeznek (belevilágítanak, belenéznek). Ha jó állapotban vannak a szemedben az erek, akkor nincs akadálya (legalábbis erről a részről), hogy természetes úton szülj!
2012. máj. 21. 21:22

Szia!

Ne aggódj,szülhetsz simán rendesen.

Nekem retinaleválással volt műtve a szemem,a szülésem előtt kb 2 évvel,mégis simán szültem(persze előtte el kellett mennem a szemészetre szakvéleményért).A szemdokim,azt mondta,annyi esélyem lenne hogy valami bajom legyen,mint bárki más nem szemüvegesnek...

Annyit mondott,hogy a kitolásnál hunyjam be a szemem,de azt mindenkinek ajánlák amugy is!


Sok sikert a babához és ne aggódj,sok félrevezető dolgot fogsz még(sajna)hallani a témában:-S

2012. máj. 21. 21:21
Én is szemüvegBEN szültem :) semmi bajom nem lett, tőlem sem kérdezte meg senki. Simán szültem gyönyörű egészséges Kislányom született :)
2012. máj. 21. 21:18

Biztosan meg fogom kérdezni, meg még annyi babás kérdésem van, amit egy 3 gyerekes anyuka azért már megtudott válaszolni :D


Tudjátok, rájöttünk párommal, hogyha házra várunk és gyűjtögetünk gyerekünk soha nem lesz. Ezért itt ahol lakunk hely van, csak meg kell csináltatni az emeletet bababiztosra. Akkor inkább egyenlőre ebbe fektetek, mert ahogy látom a gyerekeket, és ahogy foglalkozom velük egyre jobban imádom őket, és megmondom őszintén hogy szeretnék sajátot is. Pedig eddig nagyon úgy voltam vele hogy mmaaaajd akkor ha ez meg az lesz.. de mire meglennének szerintem kiesnék a szülőkorból.. olyan jó már az elképzelés is hogy foghatom a saját kisfiam vagy kislányom, akármilyen nehézséggel is jár, minden pillanat kárpótolni fog amit vele tölthetek. Hát jelenleg így érzem magamat ezzel kapcsolatban :)

2012. máj. 21. 21:17
Szemfenék vizsgálatot kell csináltatni, és ha ott nincs elváltozás, akkor lehet simán szülni.Nekem kétszer is sikerült:)
2012. máj. 21. 21:12

Helló!

Én szemüvegBEN szültem :) Nem is kérdezte senki, hogy hány dioptriás...

10. kukucz (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2012. máj. 21. 21:11
Szia!Én szemüveges vagyok és nem császárral szültem.Igaz nekem nincs dioptriám,csak cilinderem.Szóval ez elsősorban a szemed állapotától függ,nem attól,hogy szemüveges vagy.A nőgyógyászod,biztos tudja a kérdésedre a választ.
2012. máj. 21. 21:11

Én szerettem volna mindenképp természetesen szülni, és nagyon rosszak a szemeim(6-7-es mindkettő).

Jártam terhesen két szemésznél is. Szülhettem, csak nagyon figyelni kellett, hogy "jól" nyomjak a kitolási szakaszban, és hogy ne nyissam ki a szemem.

Egyénileg döntik el, kinek milyen állapotban van a szeme. Én papírt is kértem róla, hogy szemész szerint nem indokolt a császár. De persze a papír nem jelenti, hogy nem is lesz/lehet baj.

2012. máj. 21. 21:10

szia.

en is szemuveges vagyok, es termeszetes uton kezdtem szulni.

en is ugy tudom, hogy egy bizonyos dioptria felett nem lehet csak termeszetesen szulni.

2012. máj. 21. 21:09
Ó akkor jó. az enyém 4-es ( ha azóta nem romlott remélem nem ) igaz még kicsit messzei téma, mert sok dolgot kell elintézni mielőtt jön az utódka, de azért gondoltam rákérdezek :):)
2012. máj. 21. 21:09
igen akartam még írni, hogy akinek nem túl rossz a szeme annak lehet....na sajna én nem azok közé tartozom....
2012. máj. 21. 21:08

Szia:)


Én is szemüveges vagyok és természetes úton szültem meg a gyönyörű kislányom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook