Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam Olivér születése fórum

Kisfiam Olivér születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisfiam Olivér születése

1 2
2013. júl. 5. 11:22
Nem fogok vitatkozni ezen, mert úgyis felesleges. Sajnos a magyar "beteg" úgy van szocializálva, hogy a beszakadt lábkörméhez is mentőt hív. (Természetesen akinek nem inge, az nem veszi magára...)
2013. júl. 5. 11:07

Calathea, gratulálok a kisfiadhoz, nagyon aranyos :-))


Többiek: az első terhességem alatt jártam szülésfelkészítő tanfolyamra és ott többek között arról is szó volt, hogy mit kell tenni, ha beindul a szülés. Ha jól emlékszem, fájások esetében meg kell várni, még ötpercesek lesznek a fájások és akkor lehet autóval is menni. De a lelkünkre kötötték, hogy amennyiben koponyavégű fekvésben van a baba és a magzatvíz folyik el, akkor mentőt kell hívni és fekvő helyzetben kell várni, amíg kiérnek. Mert előreeshet a vízzel a köldökzsinór és akkor a baba megfulladhat.

2013. júl. 5. 11:02

Gratulálok a bátorsághoz és a gyönyörű babához!! Többet nem is írok ide! hiszen, úgyis közelből olvaslak!! :)


Én is mentőt hívnék és fogok is.És első baba lesz nálunk is. Nekünk nincs autónk és hiába van taxi a városban, ha kibújik - félig esetleg - a baba a taxiban, vagy elkezdek vérezni a taxiban, a taxis nem fog nekem segíteni.

10. Yaweb
2013. júl. 5. 11:00

Miert problema a mento hivasa? Kulfoldon is hivhatsz mentot ha ugy gondolod! Ahogy irta,fel ora mulva erkezett meg,igy gondolom ahol surgos eset volt,oda is tudtak kocsit kuldeni.

En is mentot hivtam volna ha nem lakunk 10 percnyire a korhaztol.


Szivbol gratulalok es gyors felepulest a csaszarbol. Nekem tobb mint fel evig tartott :-(

9. 31c7cb1532 (válaszként erre: 7. - Li Dzsin)
2013. júl. 5. 10:41

Ok, de elvileg anyósnál voltak, gondolom Ő tudta, hogy mi történik ilyenkor...

A másik meg, hogy ha nincs a családban autó akkor nyugodtan lehet taxit hívni. Persze a mentő elvileg "ingyen" van.

Esetleg még megijedhettek, hogy 36. hét, stb. de szerintem ma már mindenhol beszélnek róla, hogy pont az a határ ahol elvileg nem lesz semmi baja a gyereknek, ha megszületik.

2013. júl. 5. 10:01
Bocs, 36. hétre... MOST OLVASOM :)
7. Li Dzsin (válaszként erre: 5. - 31c7cb1532)
2013. júl. 5. 10:01

Ezen én is elgondolkodtam. De lehet hogy első baba, pánik a köbön, pluszban esetleg még kocsi sincs a családban? :S

Mindegy, én is fölöslegesnek éreztem.


A babához gratula! :)

2013. júl. 5. 09:56
Gratula a kis pasihoz! Hanyadik hétre született Olivér? Mert az én lányom 26. hétre, alig nagyobb súllyal, mint a fiad, de az első perctől fogva velem volt, nem vitték inkubátorba, és szoptathattam is.
5. 31c7cb1532 (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2013. júl. 5. 09:46

Gratulálok, nagyon aranyos Baba!:)

Nem akarok kötözködni, de emellett sajnos nem tudok elmenni szó nélkül. Elfolyt a magzatvíz(azon kívül semmi más nem történt, nincsenek fájások, nincs vérzés stb.), első gyereknél miért kell ehhez mentőt hívni????????

A család miért nem tudja bevinni az anyukát?????? Több ismerősöm is dolgozik mentősként és rendszeresen panaszkodnak, hogy az esetek nagy részében teljesen feleslegesen hívnak ilyenkor mentőt. Közben esetleg a mentőegységek limitált száma miatt annak nem jut megfelelő segítség aki ténylegesen rászorul.

2013. júl. 5. 09:28

De kis cuki:)

Egészséget, boldogságot nektek!

2013. júl. 5. 09:18
gyönyörű, igazi férfia vonásokkal! Gratulálok!
2013. júl. 5. 09:13
Nagyon szép a kisfiad <3 kívánok nektek örömmel teli babás napokat és sok-sok egészséget :-)
2013. júl. 5. 09:08
Az elmúlt pár hét igencsak mozgalmas volt számunkra. Rohangászás, intézni valók tömkelege, esküvő május 18-án pocakosan... és a váratlanul érkező fiunk, akire még nem számítottunk. :)
Az én szülésélményem még nagyon friss, hiszen néhány hete még a szülőszobán vajúdtam, és vártam hogy végre megpillantsam az én kis Drágámat.

Ugrás a teljes írásra: Kisfiam Olivér születése
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook