Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisemmizés? fórum

Kisemmizés? (beszélgetős fórum)

16. aa35c27f5c (válaszként erre: 15. - Kisj)
2010. máj. 15. 20:32
Semmi. Értelmes felnőtt emberről van szó. Egyszerűen megviselte a felesége halála. A házat el kellett adnia, többször visszamondta már az eladást is, mielőtt végül eladta. Nehezen vette ezeket a dolgokat, és mi, a családja hiába beszéltünk neki. Legegyszerűbb lett volna, ha vesz egy garzont magának, a lánya megkapja az anyai örökségét, és mindenki megy, amerre lát, de hitt a lányának és a pasija családjának :\
15. kisj
2010. máj. 15. 19:46

Nehezen tudom elhinni, hogy még mindig vannak felnőtt emberek, akik normális szerződés nélkül hagyják magukat megvezetni.

Milyen írásos megállapodás született egyáltalán közöttük? Volt egyáltalán bármilyen megállapodás?

Bocsi, de mindig ideges leszek, ha ilyesmiről olvasok:(

14. aa35c27f5c (válaszként erre: 13. - Tamianyu)
2010. máj. 15. 17:09
Hivatkozhatnék a bőrszínükre, de akkor már én is le lennék írva...
13. Tamianyu (válaszként erre: 3. - Aa35c27f5c)
2010. máj. 15. 11:53

Azt nem nehéz bebizonyítani,hogy az ingatlan az övé és a feleségéé volt.Földhivatalban bármikor utána lehet nézni.Azért az érthetetlen,hogy felnőtt emberrel ezt meg tudták tenni....

Miféle emberek az ilyenek,akik erre képesek?

2010. máj. 15. 10:09
Köszönöm a segítséget és a tanácsokat!
11. EMENDEMSZ (válaszként erre: 6. - Aa35c27f5c)
2010. máj. 15. 08:17
Menjen nyugodtan a rendőrségre.Egy rendőr ismerősöm okosított ki engem is.Megmondta melyik paragrafus stb vonatkozik erre.Magyarul ha anyagi haszon reményében ígérettel csalnak ki pénzt valakiből az csalásnak minősül.Én ennyit hámoztam ki belőle lényegként.És ezért börtön jár,vagy pénzbüntetés.Az lehet hogy a pénzét nem kapja vissza,de legalább megszívja aki kiszúrt vele.
2010. máj. 15. 08:15
Én abban bízom, vannak annyira hülyék ezek az emberek, hogy mondjuk ha beadnánk egy fizetési meghagyási kérelmet, nem olvasnák el a kisbetűs részt, és nem reagálnának rá. Ha 15 napon belül nem reagálnak, akkor automatikusan jogerőre emelkedik. Legalábbis nálam ez volt, mikor exemen hajtattam be a tartásdíjat. Lehet, hogy érdemes volna első körben ezt megpróbálni?
9. EMENDEMSZ (válaszként erre: 6. - Aa35c27f5c)
2010. máj. 15. 08:12
Ahhoz viszont nem tudok hozzászólni mert arra nem került sor.
8. EMENDEMSZ (válaszként erre: 6. - Aa35c27f5c)
2010. máj. 15. 08:11
A rendőrség az nyomoz.Ha pereskedni akarsz,akkor kell ügyvéd.Az a bíróság.
7. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2010. máj. 15. 08:10
Szerintem is fel lehet jelenteni, de azt már nem tudnám megmondani, hogy eredményes lehet-e. Ha utalás volt, akkor is csak azt lehet igazolni, hogy a nagybátyád pénzt adott, de azt, hogy ők valamit ígértek, nem. Ha ilyen tisztességtelenek, simán azt fogják mondani, hogy a nagybátyád csak egy régi családi kölcsönt adott vissza. És akkor ezzel mit kezdenek a rendőrök vagy a bírák? A tanúk meg nem mindig jelentenek bizonyítékot, meghallgatják oké, de egy állítás egy másikkal szemben, ki fogja eldönteni, hogy melyik az igaz? Ha nagybátyádnak van három tanúja, ők meg hoznak harminchármat, aki mást mond, azzal sem a rendőrök, sem a bíróság nem tud mit kezdeni. Szóval én biztosan megkérdeznék egy ügyvédet mielőtt feljelentem őket, vagy perelek, mert ha esetleg perre kerül a sor, és bukják ,még a költségeket is fizethetik. :( Sajnos a nagybátyád tényleg a saját felelőtelnségének áldozata, ilyet nem szabad tenni. Bár ez már eső után köpönyeg.
6. aa35c27f5c (válaszként erre: 5. - EMENDEMSZ)
2010. máj. 15. 08:09
Örülök, hogy van remény...Azért egy ház ára nem kis pénz. Akármilyen hülyén viselkedett nagybátyám, ezt azért nem érdemelte meg... Akkor első kör a rendőrség? Hivatalból rendelnek ki ügyvédet vagy mindenképp fogadni kell?
5. EMENDEMSZ (válaszként erre: 3. - Aa35c27f5c)
2010. máj. 15. 07:49
Az én esetemben 50000 ft-ról van szó és 200000ft alatt van az hogy 2 évig kaphatnak börtön vagy pénzbüntetést.Akkor több milliónál gondolom sokkal több börtönév lebegne a fejük felett.
2010. máj. 15. 07:47
Majd beidéznek mindnkit.Mindenkinek el kell mondani mit tudott a dologról.A szóbeli megállapodás is számít.A rendőrség pedig hivatalból üldözi a cslást.Kötelességük kinyomozni mi történt.
3. aa35c27f5c (válaszként erre: 2. - EMENDEMSZ)
2010. máj. 15. 07:45
És ilyen esetben mi lehet bizonyító erejű?
2010. máj. 15. 07:27
Csalásért tudná őket feljelenteni a rendőrségen.Nekem is van egy hasonló történetem csak sokkal kisebb volumenű.
2010. máj. 15. 06:38

Nagybátyám történetét szeretném leírni, és tanácsot kérni, hogy mit tegyen.

Tavaly augusztusban meghalt a felesége, így unokatesómnak és nagybátyámnak már nagy volt a ház, így eladták. Nagybátyámat eléggé megviselte a haláleset, valamint az, hogy még a házat is el kell adnia. Minden figyelmeztetés ellenére belement egy olyan dologba, ami most úgy tűnik, hogy oda vezetett, hogy minden pénzét elveszítette.

Unokatesóm pasijának a családja felajánlotta, hogy a ház árának fejében odaköltözhet nagybátyám az unokatesómmal együtt, és el fogják tartani őket. A pénzt természetesen zsebre tették, okos nagybátyám szerződést nem kötött velük. Most ott tartanak, hogy unokahúgom a téli ruháit hordja, még tampont sem vesznek neki, nagybátyám pedig szó szerint elmenekült tőlük. Senkit nem vihetett oda, még a saját testvérét sem, telefonálni sem szabadott neki, naponta 1× adtak neki enni, azt is valamikor délután, legtöbbször zsíros kenyeret.

Érdekelne, hogy -bár nem tudom, hogy történt a pénzátadás-, ha esetleg utalással történt, akkor valamiképp vissza lehet -e követelni tőlük a pénzt. Gondolom, nekik bizonyítani kellene, hogy milyen forrásból származik a befolyt pénz. Adóhatóságot rájuk lehet küldeni? A pénzből már a család elkezdett építkezni, szóval egyre kilátástalanabbnak tűnik a dolog, de azért reménykedünk…


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook