Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiolvasztott csirkemellet vissza lehet fagyasztani? fórum

Kiolvasztott csirkemellet vissza lehet fagyasztani? (tudásbázis kérdés)


13. bc681dac13 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2017. ápr. 4. 12:04
Ha nem egy hadseregnek taraz az ember evekre elore ez tok felesleges. Ha valaki gyakorlatlan, es nagyon ndm tudja a disznot, a pulykat meg a marhat megkulonboztetni, a megnevezesnek lehet ertelme. Kezdokent inkabb arra szoktassa magat a kiiro, h nem kell minden xart osszevenni, ha ugysem hasznalja el. Hrammozgatni meg hulla felesleges, ott a merleg mikor kiveszi, es olvadas utan kevesebb a tomege.
2017. ápr. 3. 09:54
Én nem tenném.
2017. márc. 31. 23:18

Én már fagyasztottam vissza, nem lett gond. Az is igaz, hogy 22 év alatt kétszer tettem mindössze, izgultam is, mert anyu is úgy tanított, hogy nem szabad.

Végül amikor kiengedtem, (másodszor),úgy voltam vele, ha BÁRMI gyanús (szimatra, tapintásra), akkor kidobom, de semmi baja nem volt.

Nyilván lehetett volna baja, és ismétlem, azért elkerülöm, kétszer volt ilyen asszonykorom óta.

2017. márc. 31. 19:45
Én simán visszafagyasztottam.
2017. márc. 31. 18:46
Süsd meg az egészet, és úgy vissza tudod fagyasztani.
8. fehérke111 (válaszként erre: 6. - Sztellus01)
2017. márc. 31. 15:38

Biztos helyről származó "saját termés", vagy bolti?

Ha friss vágásból fagyasztottátok le, akkor a széleiből venném le a mostani adagot. A közepe enged ki később, de azt is megpróbálhatod két-három adagra vágni és gyorsan visszatenni a fagyasztóba.


Ha hentestől, vagy valamelyik üzletláncból van, akkor nem tudom - lehet, hogy tényleg legjobb lenne elkészíteni (sütni-főzni, ami kell) és a kész kaját lefagyasztani.

2017. márc. 31. 14:41

Süsd meg, és adagokba porciózva már vissza fagyaszthatod, majd akkor, egy kicsit ismét bedugod egy kicsit a sütőbe, grillbe, és oké lesz.

Ha akarsz pár db-ot csíkokra szelve dinsztelt hagymán párolva, majd valamikor valami ragu alapnak jó lesz, de már úgy is vissza fagyaszthatod.

2017. márc. 31. 14:11
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, én adagonként szoktam lefagyasztani, de ezt a bátyám így betette a fagyasztóba, amire pedig szólt, már kő keménnyé fagyott sajnos.
2017. márc. 31. 14:09

adagonként vagy darabonként fagyassz legközelebb húsfélét és címkézd is fel: mi van a zacskóban, mikor lett lefagyasztva, hány darab vagy hány deka


húst kb. fél évig tarthatunk fagyasztóban

2017. márc. 31. 14:08
nem
3. kisj
2017. márc. 31. 14:04
de ha még nem engedett ki, akkor tedd vissza nyugodtan
2. kisj
2017. márc. 31. 14:03
kiolvasztott dolgokat nem fagyasztunk vissza
2017. márc. 31. 14:02

Sziasztok!

Nem vagyok jártas egyáltalán a konyhában, szóval biztos alapvető dolog ez, de nem tudom... Kiolvasztottam egy nagy adag csirkemellet (több kg volt egybe fagyasztva), de nekem kb. csak a negyedére van most szükségem. Annyira engedett ki, hogy szét tudom választani a darabjait. Vissza lehet még fagyasztani vagy az nagyon káros?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook