Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinti cica házba való behozatala kis időre mennyire ártalmas az egészségére? fórum

Kinti cica házba való behozatala kis időre mennyire ártalmas az egészségére? (beszélgetős fórum)


2017. máj. 28. 11:11

Semennyire, de a cica köztudottan - a kutyákkal ellentétben - nagyon szabadságszererő állat, szeret kódorogni....


Az viszont a felnőtt cicáknál már nem fordul elő, hogy bekakilnak, csak a piciknél...


De hosszú időre nem szabad "kötelezni" a cicát a bentlétre, csak amennyire ő akarj...nem hiába nyávogással jelzi, ha ki akar menni a zárt helyiségből...

17. Rőzse
2017. máj. 28. 10:21
A cicáéra tuti semennyire:)
2010. dec. 6. 14:15

Éjszakára benti macska lett amióta ilyen hidegek vannak. Nagyon aranyos, nem csinál be, nem hallani a hangját sem éjjel.

Nappal is sokat van bent ebben a hidegben.

2010. nov. 23. 22:07
Nekem a macska a szobában van velem, most is rajtam alszik. Sőt az ágyban is velem van, már amikor. Mostanában inkább a dobozon alszik a szekrény tetején. Rendszeresen 5kor nyávog (amikor velem alszik), hogy kiakar menni mert ő éhes... akkor mennem kell le neki adni, ha kibírok szállni az ágyból. Azért lett szobamacska (amúgy most már kijárkál amikor akar, de a háztól messzebb nem megy el), mert kiskorában amikor még 5 kutyám volt, volt egy tesója a macskámnak és a kutyák megölték a kisebbiket, épphogy tesóm megbírta menteni Tickát (aki most szoba citty), a tesóját sajnos nem :( Ezért nem mertem kiengedni.
2010. nov. 23. 21:21
Itt a környéken rengeteg a kóbormacska. Szegényektől senki nem kérdi, hogy fáznak-e. Télen is itt járkálnak. De örökké cserélődnek, némelyik eltűnik örökre. Gondolkodom is, mi lett velük. Lehet a kóborélet megtizedeli őket.
2010. nov. 23. 21:02
Ha kiteszem az udvarra,be tud menni a garázsba,ami ráadásul fűtve is van,de nem nagyon szeret ott lenni,inkább megy a kutya házába aludni.
2010. nov. 23. 21:01

Én félek, hogy télen meg fog fázni.

Igen vastag a bundája és meg is hízott, de féltem, a macska szereti a meleget.

2010. nov. 23. 20:59

Az enyém éjjel szigorúan kint van, de a doboza zárt melléképületben van, csak az ajtaja van résnyire nyitva, hogy beférjen.

Kismacskaként is kinti, sőt akkor csak kinti macska volt.

Amióta nálam van akkor jön be amikor akar, enni mindig bent kap, csak éjjel van kifele.

Én is sajnálom a hidegtől és vmi nagyon fullos meleg ládikót szeretnék neki most már minnél hamarabb.

2010. nov. 23. 20:58
Nekünk van egy 2 éves. Nyávog az ajtó előtt, ha ki akar menni az udvarra, felugrik az ablakra, és nyávog ha be akar jönni. Órákat alszik a fotelban, s naponta 3-4szer megy ki. Alom van, de abba sose piszkít. Viszont tavaly télen tüdőgyulladása volt, elég volt kikúráltatni. Ő volt a legnyamvadtabb kiscica, ezért tartottuk meg, a többit elajándékoztuk. Az anyamacska is tüdőgyulladásos volt, tehát lehet, hogy nem megfázásos volt, hanem ilyen macskanátha.
2010. nov. 23. 20:50

Be van oltva macskanátha ellen!

Amúgy alapból kinti cica,csak néha hozom be!

2010. nov. 23. 20:47
És ha egy cica fél éves koráig udvari cica volt,de most be akarom hozni panelcicának,akkor még megszokja???
2010. nov. 23. 20:46
A mi cicánk ki-be járós, és még sose fázott meg. Mondjuk nem szeret kint lenni sokat, ha hideg van.
2010. nov. 23. 20:45
ne tedd ki pont éjszakára, mert lassan jönnek az éjszakai fagyok, és akkor ha megfázik nagyon beteg lehet :( Vagy oltasd be legalább a macskanátha ellen!
2010. nov. 23. 20:42
Egész nyáron estefelé mindig behoztam pár órára,de akkor még nem volt hideg kint,így nyugodt szívvel kitettem az udvarra,csak most,hogy jönnek a fagyok,aggódtam egy kicsit,hogy nem-e fázik meg....
2010. nov. 23. 20:38
Nem. De alom feltétlenül legyen előkészítve, ill. víz és ennivaló. És ahová nem akarod, hogy bemenjen, ajtót csukni. Első alkalommal mindenfelé benéz a lakásba és bebújik...
3. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Szandikkka)
2010. nov. 23. 20:38

Nem.

A bundája is téliesedik.

Mivel kinti volt,ahhoz szokott,a meleget meg néha igényli...így jót is teszel vele.

2010. nov. 23. 20:38
nem hiszem,anyósom is ezt teszi...
2010. nov. 23. 20:36
Ha cicámat behozom a fűtött lakásba pár órára és aztán kiengedem a hidegbe,megfog fázni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook