Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A szőlőmag egészséges vagy ártalmas? fórum

A szőlőmag egészséges vagy ártalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 20. 21:53
Én is így tudom:), kifejezetten ajánlott, jó még fogkő ellen, és az ínynek is.
2010. aug. 20. 21:10
Nem ártalmas,söt egyike azon antioxidánsoknak,melyek képesek átjutni a véragy gáton is,igy megovják az agysejteket a szabad gyökök roncsolo hatásátol...mérsékeli a koleszterin szintet és megvédi a vérzsirokat az oxidálástol csökkentve ezzel az érelmeszesedés kialakulását..segit az izületek egészségének megtartásában..rákos betegeknék is használ..
2010. ápr. 29. 13:53
Nem ártalmas. A lakhelyemtől kb. 10 km-nyire van egy település,ahol a szőlőmagot dolgozzák fel rákos betegeknek. De ismerek olyan hölgyet, aki szőlőkúrát tartott és kigyógyult a méhtest-rákból.
2009. márc. 14. 14:54

Maga a mag egészséges-e,azt nem tudom. De abból csinálják a szőlőmag olajat, ami nagyon egészséges és finom is.

Nem olcsó, de tudom, hogy nincs benne sem tartósítószer, sem adalékanyag.

Egyik ismerősöm ilyet készít, és mesélte, hogy az egyik munkás 4 napig szőlőmag gőzébe állt, abban dolgozott, és eltűntek a ráncai, rá sem lehetett ismerni. Persze, néhány napon belül visszatértek a ráncok.

27. winny
2009. márc. 14. 08:08
Szerintem igen.
26. tiatia
2008. dec. 5. 12:30

Sziasztok!

Egy jó hír az érdeklődőknek. Egerben közel a várhoz találtam egy patikát, ahol magyar szőlőmaglisztet forgalmaznak, állítólag most kezdték gyártani. Szerintem jobb, mint az osztrák, amit eddig lehetett kapni.Valahogy érezni rajta, hogy szőlőből van.

Sikerült rábeszélnem az apósomat, (rendszeresen 160-180-ra ment fel a vérnyomása), hogy egyen naponta háromszor szőlőmaglisztet, kb egy hónapja eszi. Azóta csak ritkán veszi be a vérnyomáscsökkentőt. Miután beveszi negyedóra múlva normális értéket mér!!

Egyébként most olvastam egy cikket, állítólag az antioxidánsoknak tulajdonított öregedésgátló hatás valószínűleg megdől, de az egészségvédő hatásukat fokozottan hangsúlyozzák.

2008. okt. 18. 18:41
egészséges de csak ÖSSZERÁGVA
2008. okt. 18. 17:48
Láttam egy Tv műsorban,Ilcsi nénit egy borászatban kipréselt a szőlővel (monttal)a kezében és azt mondta, nagyon értékes a szervezetnek, és a kozmetikumaiban is használja. Én is összerágom a magját.Antioxidáns.
2008. aug. 6. 10:17
bocsi a hibaert..A borrel csodakat muvel..
2008. aug. 6. 10:16

sziasztok!

a szolomagolaj extra dolog..

A koleszterin szintet mar egy honap utan 14-5 % al csokkenti, gyorsitja az emesztest, a borrel csofakat muvel ( de ha tiszta szolomagolajjal kenjuk az arcunkat, akkor heti 2-3 alkalommal szabad), a kozmetikaban- kremek fontos osszetevoje, az mellett tele van vitaminokkal..Nem tudom pontosan milyen vitaminokkal,de tudom, h rengeteg vitamint tartalmaz..

NApi 1-2 teaskanallal kell elfogyasztani

Ja es allergiacsokkento is..

tenyleg mindenre jo..

21. 9854c8384b (válaszként erre: 18. - Gyorgyi7)
2008. júl. 17. 11:53
hol lehet venni szőlőmagolajat?
2008. júl. 17. 11:53
én úgy tudom, hogy a gyomor faláról letud kaparni dolgokat, de többet nemtudok:) elvileg jó!
2008. júl. 8. 11:56
A szőlőmagolaj arcbőrre kenve csodákra képes.
2008. máj. 15. 16:54
Én minden reggel iszom egy kanál szőlőmagolajat, szerintem nagyon jó az ereknek, bőrnek, hajnak, antioxidáns hatása végett!
17. tiatia
2008. máj. 15. 14:38
16. tiatia
2008. máj. 15. 14:31
Ismerek többeket, akik rendszeresen fogyasztanak szőlőmaglisztet, olajat és a koleszterinszintjük beállt teljesen jó értékekre, elhagytak több gyógyszert. Én is elkezdtem szedni és nyugodtabb vagyok, jobban alszom tőle. Szerintem a szétrágás nem túl hatásos, mert szinte egyben marad az emésztés során.
15. Laryan
2008. márc. 19. 09:37
Sztem jó! Az ereknek is jót tesz.
14. direne
2008. febr. 29. 11:00

Én a fiammal szedetek szőlőmag kapszulát, mert tejérzékeny, és furcsamód a pollenallergiásoknak szánt kapszula segít neki.:-o

Azt írják, nagyon erős antioxidáns, leköti a káros szabad gyököket.

És, ez olyannyira igaz, hogy amikor kifogy, és nem adunk neki pár napig, kb a 3. nap reggelén hallatszik, hogy szörtyög az orra, a bőrén is erősödnek a kis foltocskái...na, és akkor elszaladunk, veszünk, beadjuk, másnapra semmi gond.

13. rr00
2007. jún. 16. 19:56
én úgyhallottam hogy viszér elleni krémet készitenek belőle
12. dobos
2007. febr. 23. 12:10

Allergiás vagyok,én fogyasztom a teát.Szőlőmagot

szetrágom úgy eszem meg,nem finom de az egészségért mindent.

11. dogiz
2006. nov. 26. 19:28
A szőlőmag kivonatból alergia ellen készítenek teát is. Gyógynövény boltokban lehet kapni, főleg tavasszal, nyár elején érdemes fogyasztani.
2006. nov. 26. 18:20

Hallottatok a szőlőmag kivontról????

Nagyonegészséges,én szét is rágom.Úgy tudom,hogy az erek falára hatjótékonyan.Csak nyeljük bátran...

9. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Anduca)
2006. nov. 26. 11:01
Már csak ezért sem rossz lenyelni, mert úgy hallotam, hogy nem emészthető, és mint ilyen a gyomor és a bélfalat tisztítja. (nem biztos, mert nem néztam utána annak, hogy emészthető-e, vagy sem)
2006. okt. 3. 09:41

Szia

Még soha semmi bajom nem volt a szőlőmagtól))

Bár ha nem csal a memóriám pici koromban kiköpködtem, mert nem szerettem))

Azóta megeszem)))

2006. aug. 7. 14:54
A szőlőmag kivonatát a szépségipar is felhasználja, meg a fogyókúrázók. Nem hinném, hogy baja lenne annak, aki lenyeli, de nem túl kellemes. :)
6. anduca (válaszként erre: 5. - Rekus)
2006. aug. 7. 10:24
aha, köszi. megpróbálom lenyelni, aztán majd meglátom. :-)
2006. aug. 7. 10:23

Hali!


Én álltalában lenyelem (mármint a szőlőmagot), de nem azért mert egészséges lenne, hanem mert nem szeretek kajálás közben köpködni:)

Székrekedést meg nem hiszem, hogy okoz, hiszen rostos, lédús szőlőt eszel hozzá:)

2006. aug. 7. 09:35
Köszike a válaszod. Én csak attól tartok, ha lenyelem egészben a magot, okoz-e székrekedést? Ti lenyelitek? :-)
2006. aug. 7. 09:28
Ilcsi néni kozmetikumokban is használják..ugy tudom nagyon egészséges.
2006. aug. 7. 09:02
Szeretem a szölöt, de a magokat nem tudom megenni. Állítólag valamilyen vitaminokat is tartalmaznak. Én attól tartok, hogy székrekedést okoznak. Szerintetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook