Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek van tapasztalata vastag tarkóredővel? fórum

Kinek van tapasztalata vastag tarkóredővel? (beszélgetős fórum)


2020. nov. 13. 11:31

Köszönöm a választ


Bocs régen néztem be úgy, hogy a " kedvenceimbe " benéztem volna

11. Vivi.12.06. (válaszként erre: 10. - Töprengő)
2020. okt. 20. 16:53

Szia!


Köszi, hogy érdeklődsz, megvagyok....

Szeptember 4.-èn volt a műtét, amivel minden oké volt. Ma vagyok a 47. napon és már olyan 3-4 napja csak vérezgetek, nem képes megjönni rendesen 😪😪 Csak ez tartja bennem a lelket, a remény, és az, hogy végre megjöjjön és tudjunk újra próbálkozni.

2020. okt. 20. 12:20
Mi van veled azóta?
9. Wonderwoman (válaszként erre: 8. - Vivi.12.06.)
2020. szept. 1. 20:25
Nagyon sajnálom! Ne add fel, lesz még egészséges babád, biztos vagyok benne! ❤️ Sok erőt és kitartást kívánok! 😘🍀
2020. szept. 1. 16:32

Sziasztok!

Voltam ma a Doktornőnèl. Ennyire emberséges, empatikus és szuper orvossal még sosem találkoztam. Kár, hogy ebből az okból kifolyólag találkoztam vele, de az biztos, ha legközelebb kismama leszek, újra hozzá fogok menni genetikai vizsgálatra.

Megerősítette, hogy valóban borzasztóan vastag a redő, viszont kizárta a nyílt gerinc gyanúját. Meg is találta a hibát a szívrendellenessègben, ami olyan szintű, hogy nem tudna a baba egyáltalán élni. Így most már teljes mértékben megnyugodtam, hogy tudom mi a probléma és holnap bemegyek a kórházba egy másik időpontot kérni műtétre.... Mert a maira bem mentem el 🤦‍♀️

2020. aug. 31. 13:47
En is csak az Istenhegyit mondtam volna, ok a legjobbak. Ha bajt latnak, akkor ajanlani fognak tovabbi vizsgalatot, ami lehet fizetos vagy tb-alapu is, ahogy nektek belefer. Naluk van Nifty, en azt csinaltattam (40 evesen szultem, nehezen jott a baba), de pl. Down-ra ugyanugy jo a Prena is, az olcsobb. Illetve tb alpon szoba johet az amnio is, az fira, hogy a Bajcsyban azt nem mondtak, mert amnioval kapcsolatban kifejezetten jo hiruk van. Sok sikert, es drukkolok!
6. Szandra1111 (válaszként erre: 5. - Vivi.12.06.)
2020. aug. 31. 12:48
Szorítok, hogy holnap jó híreket kapj! Kitartás!
2020. aug. 31. 12:44

Sikerült ma délelőtt beszélnem Hajdú Krisztina doktornővel és holnap reggelre vár, aminek nagyon örülök.

Múlt héten is rögtön őket hívtam, de nem vették fel egyáltalán a telefont, vissza sem hívtak, így feladtam és mentem a Bajcsy kórházba.


Valóban régen nem volt olyan profi az uh, mint ma. Most már nagyon sok mindent meg lehet állapítani ilyenkor 12 hetesen is akár. Természetesen fel vagyok rá készülve, hogy kb ugyan ezt az eredményt mondja a doktornő is holnap, de biztos vagyok benne, hogy meg fogja indokolni is. És pont ez hiányzik nekem múlt hét óta. Az orvos a Bajcsyban csak azt hajtogatta, hogy el kell vetetni és az egyetlen érve az volt, hogy most 10 perc alatt túl vagyok rajta, de ha 20 hetesen még súlyosabb dolgok derülnek ki, akkor már meg kell szülnöm, így ez most jobb nekem. Illetve már van egy egészséges fiam, biztos nincs baj velem és lesz még majd gyerekem. Ennyi.... Se nem tudtam meg, hogy mi baja lehet, vagy ha megtartom akkor mire számíthatok, semmit. Itthon olvastam utána és jöttem rá, hogy ilyen idős korban már akár a kromoszóma vizsgálatot is meg lehet csinálni, amiből kiderül biztosra, hogy melyik kromoszóma a hibás és ez milyen betegséget jelent. Ezt sem ajánlotta fel az orvos nekem... Teljes információ hiányában pedig nem akarok önként bevonulni és egy élő magzatot kikapartatni magamból, holott azt sem tudom most akkor hogy is állunk, mert teljesen eltérő információkat mondott ez az orvos, mint hétfőn a szonográfus.

2020. aug. 31. 12:13

Ez a bizonyos " e lelet / recept miatt", nem tudod azt mondani " most jöttem először ".

A " sztk " rendelőbe elmennék egy újabb ultrahangra.

Ha jól kutakodok, nekem is mondták : Nem akarja elvetetni??

És köszöni jól van. jó 30 éve...

Akkor még gyerekcipőbe járt az UH.

2020. aug. 31. 05:14

Pécsen tudok két szakembert, genetikusok, dr. Vizer Miklós, vagy dr. Molnár Gábor.

Akit Enissa írt, róla több fórumon olvastam/hallottam, nagyon dicsérik, biztosan elmennék hozzá.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Vivi.12.06.)
2020. aug. 30. 19:32

18 évvel ezelőtt, ha az orvosra hallgatunk, akkor most nem lenne egy 5 nyelvet beszélő egyetemre járó srác a világon, a családja örömére, mert azt mondták, el kell vetetni, sosem lesz normális.

Akkor dr. Hajdú Krisztinához vitt a jószerencsénk.


Kívánom neked is, egy egészséges babátok legyen!


[link]

2020. aug. 30. 17:21

Sziasztok!


A héten voltam egy magán központban 12 hetes uh-n, ahol 7,5 mm-es tarkóredőt mèrtek a magzatnak, illetve mint ha el lenne deformálódva a koponya "citrom jel" (Ami vízfejűsèget jelent).

Tovább küldtek genetikai uh-ra sztk-ba, amire 3 nap múlva került sor. A főorvos akkor már csak 4,7 mm-t mért, de azt mondta az asszisztensnek, hogy írja rá, durván 5 mm, és ő nem látja annyira vészesnek a koponya deformitást. Nekem semmit nem szólt, de már a papírra azt íratta, hogy testszerte ödèmás a magzat. Többször is elmondta, hogy szakítsam meg a terhességet. Kértem is időpontot a műtétre már, de ma csak meg gondoltam magam, hogy nem hagyom annyiban és elmegyek még egy helyre.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, van esetleg bármi remény, hogy ennyire nagyon elmèrjèk és nem is annyira súlyos lenne a magzat problémája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook