Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mit jelent ez a mondat? Még mindig anyád szoknyája alatt vagy! fórum

Kinek mit jelent ez a mondat? Még mindig anyád szoknyája alatt vagy! (beszélgetős fórum)


1 2
31. pteri (válaszként erre: 15. - Nilem023)
2020. jún. 20. 20:33
Én hallottam olyanról, aki sok éve egyedül, párral lakik, de azóta is anyukája mondja meg telefonon, hova menjen hétvégén, mikor menjen szabadságra, hova vigye az unokát nyaralni, stb. Ő pedig engedelmeskedik. Na ő se tudta elengedni a szoknyát. Tehát szerintem mindketten jóra gondoltatok.
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Birebora)
2020. jún. 19. 21:45
Attól, hogy valami okból nem költözik külön az anyjától, még lehet öntudatos és akár bátor is valaki.
2020. jún. 19. 18:05
Az, hogy egy "anyám asszony katonája" vagy.
28. Guruljka (válaszként erre: 23. - Df1e1c376c)
2020. jún. 19. 18:03
Igen.
27. New(l) (válaszként erre: 26. - Df1e1c376c)
2020. jún. 19. 17:09
Neeem, az köztünk is megvan, poénból mi is gyártunk ilyeneket, csomó saját szavunk van. De azért lehet tudni, amikor valaki komolyan gondolja. :)
26. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - New(l))
2020. jún. 19. 16:52

Hozzáteszem, néha nem tudhatod, hogy tényleg hülye, vagy egymás közt hülyék az emberek.

A sínen, mint Ady, nálunk 4 évig működött. A 10 éves találkozón meg röhögünk azon, kinek hol csúszott ki a száján megszokásból.

Én is egy rakás hülyeséget összehordok apámmal, párat a tesoimmal. Szerintem, ha valaki azt hallja, mit beszélek az apámnak telefonon, komplett idiótának nézhet. És csak rosszabb lenne, ha a másik végét is hallana.

Valaki tajszolasban beszél a szüleivel, én idióta szorordulatokkal, aminek kettőnk közt jelentése van.

25. New(l) (válaszként erre: 24. - Df1e1c376c)
2020. jún. 19. 16:41

Én hallottam olyat, hogy koma magabiztosan azt mondja: na most akkor feltesszük az i-t!

He? :D

Egy régi kollégámmal gyűjtöttük, miket mondanak az emberek hibásan (fixa ideál, garambol) és milyen szirnyszülötteket gyártanak különböző szólás-mondásokból. :)))

2020. jún. 19. 16:36

Épp Archert nézek/hallgatok újra, amirol először azt mondtam tök gáz. De pár lapos évadot leszámítva szerintem mégis csak vicces bármilyen husang orenaresag is (nem tudom, az eredeti milyen lehetett).

Ez tele van az ilyen kutyulmanyokkal.

Nem hiszem, hogy ez a keverés valami szó szakaszto brillirozas akart lenni.

23. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. jún. 19. 16:30
Csak az anyja szoknyája alatt lenni (férfiként) elég cinkes jelentéssel bír.
2020. jún. 19. 16:19

Írta a fórumindító, hogy: "tegnap erről beszélgettünk a férjemmel és különbözött a véleményünk!"

Én azt hittem, a szoknya alattiságot illetően.

Ugyanúgy keveredik két szólás (szárnyai alatt / szoknyája mögött), mint a "vaj van a fején / van valami a füle mögött" szólásoknál.

21. df1e1c376c (válaszként erre: 4. - Scherlock)
2020. jún. 19. 16:03

Ez nagyon nagy!XD

Szerintem azt jelenti, hogy akinek ez kijottt a száján, az hülye. Kb., Mintha azt mondaná, hogy sínen vagyok, mint Ady.

A szoknya mögé bújik valaki vagy abba kapaszkodik. Olyan perverz mondás egy gyerekről nincs, hogy a szoknya alatt bujkál.

2020. jún. 19. 15:09
A 'te egy bugyi vagy' komment tetszett a legjobban. Egyszerű de világos. 😁😂
2020. jún. 19. 13:42
Szvsz ez egyértelmű. Miért tetted fel a kérdést?
18. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Nilem023)
2020. jún. 19. 12:49

nem is veszem magamra,nekem is neki is igy jó,

és amikor súlyos migrénnel fekszik a szobában,félig vakon,mert nem lát rendesen,úgy gondolom,hogy jobb ha itt van,minhogy nekem kelljen utána menni,

17. syria (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2020. jún. 19. 12:04
Azt, hogy segítség nélkül nem képes önálló életre. Anyukát be lehet helyettesíteni nagynénire, keresztanyára, barátnőre, stb. akárki támogatóra.
16. nilem023 (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2020. jún. 19. 11:52
Ezt senkinek nem kell magára venni! Az én bátyám is sokáig élt otthon! Nem is bántotta ez miatt senki! Úgy volt a természetes!
15. nilem023 (válaszként erre: 9. - Lávli*)
2020. jún. 19. 11:50

Ő már arra is ezt mondja ha vki egy héten kétszer-háromszor beszél az anyjával! Én ezzel nem értek egyet!

Egyébént a mi családunkban is van több példa erre, ez miatt indult a beszélgetésünk!

14. nilem023 (válaszként erre: 10. - NomNom)
2020. jún. 19. 11:47
Ez így van! Köszönöm!
13. Lávli* (válaszként erre: 11. - Be95e6ff22)
2020. jún. 19. 11:37
Én nem értem a kizárólagosságot. Attól, hogy valaki a szülői házban él, miért ne takaríthatna, intézhetné a bevásárlást, főzhetne időnként. Mint felelős, felnőtt, teljes jogú és kötelességű családtag.
2020. jún. 19. 11:34
... és egyébként sokszor szerintem az anyák is ragaszkodnak hozzá. Volt ilyen kapcsolatom, ott szülők házassága már kiüresedett, egyedül a fiú adott értelmet, örömet az anya életének, persze hogy foggal, körömmel ragaszkodott hozzá, és nem születhetett a Földön olyan nő akit ő a fiának megfelelőnek tartott volna.
2020. jún. 19. 11:30

Én talán úgy ismerem, hogy az anyja szoknyája mellett van, nem alatt:-) De a lényeg ugyanaz: nem tud elszakadni otthonról, nem tudja-akarja az önálló életet megkezdeni.Megkülönböztetem attól, aki nagyon is menne, önállósodna, de anyagilag nincs lehetősége, nem tud egyedül egy albérletet megfizetni, stb.

Én nagyon-nagyon szeretem a szüleim, anyuval naponta beszélünk, naponta ötször váltunk legalább üzenetet a családi Messenger csoportban, amiben a testvérem meg a párom is benne van, de huszonéves korom elejétől nem lakom velük. Maximum akkor tudom elképzelni, hogy egy harmincas nő-férfi még a szülőkkel lakik, ha annyira nagy a ház hogy kb külön lakrésze van. De mondjuk, úgy randizni harmincasként, úgy "felvinni" a partnert a "gyerekszobába", hogy anyuék otthon vannak...Tisztelet a kivételnek, de aki harminc felett is úgy lakik otthon, hogy lenne lehetősége külön menni, abban van valami nyámnyilaság. Harminckét éves koromig voltam "párkereső",szóval van tapasztalaton, és az olyan férfiakkal, akik otthon laktak, általában volt valami lelki gebasz. Elhiszem, hogy kényelem meg szeretet az anyahotelben, de egészséges lelkű embernek igénye van az önállóságra, és ezért képes felvállalni azt a "kopromisszumot" is hogy nem anyu fog bevásárolni, főzni, takarítani, mosni rá, hanem kénytelen lesz ő megcsinálni ezeket.

10. NomNom (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2020. jún. 19. 11:27
Valószínűleg nem is neked szánta a fórumot. Csak az érdekelte kinek mit jelent ez a mondat.
9. Lávli* (válaszként erre: 6. - Nilem023)
2020. jún. 19. 11:21
És a férjednek mi volt a véleménye? Konkrétan?
8. Lávli* (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2020. jún. 19. 11:19

És ha nem érezné jól magát, nem is maradt volna 😉


Ezt nagyon bírom, mikor ha egy fiatal kényelemben, szeretetben otthon él még, azt rögtön kikiáltják önállótlan ingyenélő anyám asszony katonájának.

Pedig dehogy ..

7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2020. jún. 19. 11:08
Bocs,de engem cseppet sem zavar,hogy az 5-ből 1- még itthon van,elfér,dolgozik,nem is nagyon akar menni,és akkor mi van,az enyém,én szültem,senkinek semmi köze hozzá,
2020. jún. 19. 09:46
Köszönöm a hozzászólásokat!!! Én is pont így gondolom! Tegnap erről beszélgettünk a férjemmel és különbözött a véleményünk! 😊
2020. jún. 19. 09:41
hogy nem önálló
2020. jún. 19. 09:40
Te egy bugyi vagy.
2020. jún. 19. 08:28

Önerőböl nem kèpes haladni az èletben,inkàbb beèri azzal,hogy anyuka rendezi,ellàtja.


Csak megsùgom...az ilyenek àltalàban anyukàval is èlik le az èletük.Egy nőnek abszolùt nem imponàlò egy fèrfi,aki az anyjàval èl.


Van az a pont,amikor sajàt làbra kell àllni ès nem a biztos szülői tàmaszra,segìtsègre alapozni..

2020. jún. 19. 08:22
Anyuka -élete végéig- ellátja, pátyolgatja és irányítja mindenben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook