Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek milyen arckrém vált be a száraz bőrre és érzékeny-száraz arcbőrre? fórum

Kinek milyen arckrém vált be a száraz bőrre és érzékeny-száraz arcbőrre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
80. Lilibeth59 (válaszként erre: 79. - 91d4989ab9)
2012. márc. 18. 21:04

Az egész tested viszket és hámlik, ha nem kened be?


Tudni kéne először is, hogy mivel tisztálkodsz, mivel mosod a ruháid, milyen testápolót, arckrémet stb. használsz?


Sokszor a kevesebb a "több", szóval, csak mértékkel!

Lehet, hogy azért száraz, viszket, hámlik a bőröd, mert olyan kozmetikumokat, tisztálkodószereket, mosószert stb. használsz, amit nem bír a bőröd, kiszárad, viszket, hámlik.

Jelzi, hogy valami nagyon nem tetszik neki.

Az alapoktól kell kiindulni, aztán megoldódik minden szépen magától, ha azt kapja a bőröd, amit szeretne...

2012. márc. 7. 19:31
Van valakinek annyira száraz bőre hogy ha nem keni be akkor viszket és még hámlik is? ez normális vagy valami betegség már amire gyógyszer kéne?
2011. máj. 5. 12:33

Sziasztok!


Én a rossmannban vettem az arckrémemet, a neve: Sunfleur mélyhidratáló nappali krém, tök jól bevált, mert nagyon száraz a bőröm, ez pedig kifejezetten száraz bőrre van. De nem zsíros, mint sok más termék. Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 18. 14:49
A dm-ben vettem egy krémet nagyon jó,a neve: Murnauers Totes Meer,holt tengeri krém fehér teával és lótusszal.Éjszakai változata is van,nagyon szeretem.Rendkívül száraz a bőröm.
2011. ápr. 17. 17:23
Nekem a Kanebo és a Lierac vált be. Most Lierac Mesolift-et használok és a hozzá való tisztítókat.
2011. ápr. 10. 22:33
sima Avonos téli kiadású, nincs ezer forint. nekem bevált, sok-sok drágább, nevesebb próbálkozás után. nehéz ügy, ember bőre válogatja.
74. Lilibeth59 (válaszként erre: 70. - Gine)
2011. ápr. 10. 21:36

Szia!

Nem tudom, lehet ide írni, hogy hol és mennyiért kapható? Mindenesetre küldök róla leírást, ha érdekel, valahogy - Te már biztos tudod, hogy lehet-e - megírom, hogy hol és mennyiért kapható.


A sószappan 100 %-os kristálysó, kémiai adalékanyagot nem tartalmaz.


A kristálysó kiegyenlítő hatású, beállítja sav-lúg háztartást és az egyénnek megfelelő pH - értéket.


A sószappan mindenféle bőrtípusra egyaránt használható.


Száraz bőr esetén a só lezárja a bőr felületét, nem engedi kipárologni a nedvességet. A só használatával nem tömítjük el a bőrt, így az továbbra is lélegzik.


Zsíros bőrnél a kiegyenlítő hatása miatt harmonizálja a túlzott faggyútermelődést.

Pattanásos bőr esetén segíti a hormonháztartást egyensúlyba hozni, valamint gyulladáscsökkentő hatású.



A só serkenti a vérkeringést, az anyagcserét, ezáltal frissebbé varázsolja a bőrt.



Használata:

A tiszta bőrfelületre vigyük fel a sót. Nedvesítsük be a sószappant, és közvetlenül a szappannal kenjük be a bőrt, vagy kézről visszük fel a sót, vagy a sószappant feloldva, a tömény sóoldattal kenjük be az arcunkat. Hagyjuk megszáradni!


A kezdeti csípő érzést a bőr irritációja okozza, ez elmúlik 2-5 percen belül. A bőrön kikristályosodott sót vagy rajta hagyjuk, vagy szárazon kézzel illetve ruhával lepergetjük. Amennyiben a bőr feszül, ne kenjünk rá azonnal olajat, hanem várjunk kb. 20 percet. Általában ez elég idő ahhoz, hogy meginduljon a faggyútermelődés és elmúljon a feszülő érzés.

Fontos: Ne kenjünk rá krémeket, csak olajat, azt is csak, ha muszáj!

A só használata előidézhet egy kezdeti rosszabbodást pl.: még több pattanás, gyulladások stb., ez a méregtelenítés jele. Ne ijedjünk meg, hagyjuk a bőrünket regenerálódni.


Bőrbetegségek esetén pl.: pikkelysömör, ekcéma, neurodermitisz, allergia, gomba stb. célszerű az érzékeny, sérült bőrt nem közvetlenül a sóval bekenni, hanem a sóoldattal.


Sóoldat készítése:

A sószappant tegyük bele egy pohárba, és öntsünk rá annyi vizet, hogy ellepje. A víz leold annyit a sóból, hogy az egy telített kb. 26 %- os sóoldat lesz. Egy sószappan 250 gramm, erre összesen 650 ml vizet lehet önteni, hogy az oldat telített legyen. Mindaddig, míg fel nem oldódott sódarab van az oldatban, addig telített az oldat. Egy sószappan kb. 2 - 3 hónapra elegendő. A bőrünket kezdetben minden mosakodás után kenjük be sóval, majd ahogy a bőr egészségesebbé válik már csak igény szerint alkalmazzuk a sót.


- A só használható borotválkozás után is, arcszesz helyett. A só megnyugtatja a bőrt, elmulasztja a kipirosodást. Állandó használatával elmúlnak a szőrtüsző gyulladások.

- A só vírusölő hatása miatt kiválóan alkalmas herpesz kezelésére illetve megelőzésére. A benedvesített sószappannal kenjük be a beteg bőrfelületet. Minél gyakrabban kenjük, annál hamarabb múlik el, illetve szárad le a hólyagocska. A sebek pedig 2-3 napon belül nyomtalanul eltűnnek.

- A sószappant használhatjuk rovarcsípés esetén is, megnyugtatja a bőrt. A benedvesített sószappannal kenjük a csípés helyét.

- A só baktériumölő hatása miatt megakadályozza a kellemetlen szagokat okozó baktériumok elszaporodását, így kitűnően használható deoként.

2011. ápr. 10. 18:45
És hol lehet shea vajat venni?
2011. ápr. 10. 18:34
Nekem a Nívea vált be.
71. Hwesta
2011. ápr. 10. 17:31

Sok új információval gazdagodtam.:-)

Én a bioderma termékcsaládot használom.

Az atoderm, mely száraz bőrre van.Abból a testápoló és tusfürdő együttes használata nagyon szépen rendbe tette a száraz bőröm.Arcomra a szintén bioderma termékcsaládból a sensibiot használom,mivel hámló,néha nagyon csúnya pirosas az arcbőröm.Bár néha ez sem elég,sajna.

De viszont érdemes kipróbálni ezt a családot,mert ugyanolyan,mint a Vichy,de olcsóbb.Jó pár termékét,többek közt a testápoló,tusfürdőiket bárki használhatja,csecsemők is.

Alapozót keresek,hogy el tudjam tüntetni az apróbb hibákat.A vichynél a dermablend és a LRPtől a toleriane teint drága nekem.

Van valakinek ötlete?

70. Gine (válaszként erre: 68. - Gine)
2011. ápr. 10. 17:19
...a sószappan meg nem is mosakodásra való,most olvastam utána...ezt benéztem:)
69. Gine (válaszként erre: 68. - Gine)
2011. ápr. 10. 17:16
ja,most látom,hogy erre a fórumra írtam,hogy nem kell napokig újra krémezni...Azt hittem,erről ott áradoztam,ahol a természetes kencékről van szó:)
68. Gine (válaszként erre: 67. - Lilibeth59)
2011. ápr. 10. 17:07

Szia!:)


Sószappant hol kapok?Mert gondolkoztam,hogy csinálok magamnak itthon szappant is,de ha ez jó,akkor kipróbálom,nem szeretem a tüsfürdőket,nem viszik le az elhalt réteget.


Én még csak most fogok krémet csinálni magamnak sheából,vagy kakaóvajból,mert ezt így tényleg nagyon nehéz kenni.Viszont azt megfigyeltem,hogy nem kell minden nap átkenni az egész testet vele,mert fürcsi után sem cserepesedik ki a bőröm,napokig olyan mint ha frissen krémeztem volna:)

2011. ápr. 10. 16:50

Sziasztok!


Csatlakozom Gine hozzászólásáhpz. A shea vajat kivétel nélkül mindenki használhatja, még a kisbabáknak is lehet belőle popsikrémet készíteni. A száraz bőrrel egyenesen csodát tesz! Magában is lehet használni, de nehezen kenhető. Jobb, ha olíva-, ligetszépe-, mandula-, búzacsíra- stb. olajjal kikeverjük.

Ajánlom még a sószappant, ami jó a száraz és a zsíros bőrnek egyaránt. Szépen rendbe hozza mindkét bőrtípust. Figyeljünk oda, hogy ne tartalmazzanak szintetikus anyagokat a termékek, amiket használunk, mert többet ártanak, mint használnak!

66. Gine
2011. ápr. 9. 19:57

Sziasztok!


Én most kezdtem el használni teljesen természetes szereket,mint a sheavaj...ezekből otthon is lehet pár perc alatt saját kencéket csinálni,jobb tőle a bőröm,mint eddig bármitől,pedig csak pár napja használom:)és legalább tudod mi van bennük

Csütörtök este kentem át vele az egész testemet,azóta már jópárszor fürcsiztem és nem kellett újra használnom,mert nem cserepesedtem ki,mintha egy védőréteg lenne a bőrömön,ilyet még nem tapasztaltam.100% növényi,semmi műanyag...:)

2011. ápr. 9. 19:46
Eucerinre esküszöm - téli időszakban, amikor extrán száraz az arcbőröm. Most L'oreal-tól a Triple Active-ot használom - mert megérdemlem. :)
64. jyve25 (válaszként erre: 61. - Btke)
2011. márc. 31. 22:31
Próbáld ki a Mananut afrikai fekete szappan és shea vaj alapú arckrém párosítását. Helyre teszi a bőrt néhány hét alatt, és nincs benn semmi vegyi anyag. Nekem bevált...
2010. okt. 11. 23:44

Az én bőröm elsősorban vízhiányos és érzékeny,

sokmindent próbáltam már, eddig a Vichy vált be, illetve éjszakára alkalmanként a körömvirág.

2010. okt. 9. 13:12
Neutrogena hidratáló balzsam,kifejezetten a száraz bőr hosszantartó ápolására,szinte azonnal felszívódik.
61. btke
2010. okt. 9. 11:03
Garnier 3in1-em van,de semmit sem használ...meg van méh egy garnier krémem de az sem segít...plusz nem értem hogy lehet száraz a bőröm meg pattanásos is egyszerre...20éves koromra jöttek ki a pattanások a fejemen...
2010. febr. 15. 20:19
Valaki használt már Nivea arckrémet száraz bőrre?
59. survivor3 (válaszként erre: 52. - Survivor3)
2010. febr. 11. 09:10

hidratáló bőrápoló férfiaknak

itt van éppen, használnom kell :-(

2010. febr. 11. 07:27
körömvirág balzsam..egy héten egyszer éjszakára kenem...nagyon jó....viszont iszonyatos büdös..
57. sajert (válaszként erre: 55. - Kisstoth)
2010. febr. 10. 22:40
Fogalmam sincs az összetevőkről, majd ha felíratom, akkor leírom ide.
56. Claudya07 (válaszként erre: 50. - D3575b2397)
2010. febr. 10. 11:12
Én is ezt a Loreal arckrémet használom csak száraz bőrre! Nekem nagyon tetszik és gyorsan beszívódik. Csak ajánlani tudom. Az én bőrőm is nagyon érzékeny, szinte mindentől kicsattogok, de ez bevált!
55. kisstoth (válaszként erre: 53. - Sajert)
2010. febr. 9. 20:51
Leírnád az összetevőit ? Akkor én is fel tudnám íratni. Köszi szépen.
2010. febr. 9. 19:18
Ilcsinéni féle meggyes hidratálo.borzasztoan érzékeny az én bőröm is ,és nekem ez vált be.
53. sajert
2010. febr. 9. 15:51
A gyerekorvosnál íratok fel a gyereknek testápoló krémet, amit a gyógyszerészek kevernek ki. IMÁDOM. Az arcom teljesen megfiatalodott tőle :-DD. Sokáig elég, és nem húzos az ára.
2010. febr. 9. 15:07
valami Avonos
51. SF
2010. febr. 9. 15:02
Igazából semelyik. Idáig a legjobb egy kamillás kézkrém volt, attól nem viszkettem... annyira.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook