Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek hogyan váltak be a fürdőszobában a természetes "tisztítószerek"? Mit mihez hogyan használ? fórum

Kinek hogyan váltak be a fürdőszobában a természetes "tisztítószerek"? Mit mihez hogyan használ? (tudásbázis kérdés)


1 2
7. töprengő (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2013. jún. 26. 13:17
Olajos műhelybe melózik az enyém, bóraxot még nem próbáltam ki a ruhájára.
2013. jún. 26. 10:58

Én csak ezekkel takarítok ill. még ecet is.


Vízkőre: szódabikarbónával átsúrolni, rá ecet, és mindent visz! :)


Bórax mosáshoz, ha a párom munkás ruháit kell mosni.



Mosószóda + mosó szappannal mosok. A szappanból egy keveset lereszelek, hozzá egy csésze mosószóda, felöntöm meleg vízzel a 4,5 literes mosószeres edénybe és kész. Az egész szappant ha lereszeled 12,5 liter mosófolyadék lesz belőle, de anyukám szerint ez még mindig tovább higítható.


szódabikarbóna fehér ruhákhoz,


ecet+ illóolajjal oblítek, főleg citrom és levendula, hogy a szúnyogokkal se legyen bajunk.


WC-be is szódabikarbóna, wc-kefével átdörzsölöm, ecet rá, és kész.


de pl sok érdekesség van trimama naplójában is! ;)

2013. jún. 25. 22:09

Vártam... ;)

Nem természetes, de olcsóbb mint az amit erre a célra egyszer vettem. Itthon amikor beleszagoltam, hipó szaga volt. Azóta gombaölőt nem veszünk.

4. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Töprengő)
2013. jún. 25. 22:02
A hipo mióta természetes?
2013. jún. 25. 21:58

Csatlakozom a kérdéshez, engem is érdekel.

Ecet, szódabikarbóna a lefolyóba.

Penészes falat 1 nap alatt rendbe tette a hipó. Akad egy üres sprickálós flakon. Abba hipot öntöttem, és lefújtam a penészes részt.

Ecet és hipo sose egy alkalommal!!!

2013. jún. 25. 21:54

Citromsav, bórax, ecet, szódabikarbóna, mosószóda,...

Szeretnék áttérni ezekre, de annyifélét olvasni mindenfele. Szeretnék bevált ötleteket olvasni.

Kinek mi használt pl.:

- wc-kagylóban a makacs vízkő és szagok ellen

- mosdókagylóban, kádban vízkő ellen (esetleg olya vízkövesedésnél, ahol megállt a víz a lefolyó körül és masszívan elszíneződött)

- csapok esetében

- dugulás ellen

- mosogatáshoz

2013. jún. 25. 21:52
Kinek hogyan váltak be a fürdőszobában a természetes "tisztítószerek"? Mit mihez hogyan használ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook