Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek hogyan váltak be a fürdőszobában a természetes "tisztítószerek"? Mit mihez hogyan használ? fórum

Kinek hogyan váltak be a fürdőszobában a természetes "tisztítószerek"? Mit mihez hogyan használ? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 26. 11:16
A citromsav is ugyanolyan jó, mint az ecet, csak nincs az a szúrós szaga, tehát inkább jobb. Vízkőtlenítésre, ruhák fehérítésére citromsav. A múltkor egy fél citrom lefacsart leve 3-4 napig bent maradt a hűtőben. Már nem akartam teához elhasználni, így egy kis szivacsra öntve, tökéletesen fényesre töröltem vele a mosogatótálcát, és a csapot is. Nagyon jól leszedte a vízkövet, mintha új lett volna a csap.
2013. nov. 15. 22:09

Mosás: mosodio+mososzoda+ aktiv oxygénes fehéritö-fehérekhez 2-3 ek, szinesekhez 1ek.

felmosához, törölgetéshez teafa és citrom illolajat használok. Addig mig nem szárad meg a teafa elég szagos, de utána ez elmulik. Fertötlenit mind kettö. Kisfiam játékait is amit lehet ezekben áztatom.

Használok citromsavat. Ecetet csak a mosogatogép öblitöjébe, és ha elfogy a citromsav.

Kecsketejes szappannal fürdünk. Kisfiam haját is azzal mosom. Én a samponrol ne tudok lemondani, ahogy a mosásnál az öblitöm illatárol sem. De sokkal kevesebbet használok belöle.

Szodabikarbona a wc-be, szagtalanit is.

Másfél éve igy élünk :) azelött havonta 10 ezer ment el kb a tisztitoszerekre. Most fél évre 10 ezer :) és nincsenek vegyszer szagok :)

2013. okt. 19. 10:25
ecet,koromkefe/erosebb fajta nem tudom helyesebben hogy hivjak ezt,es jif/ez nem tudom otthon van e/.
34. 18e79e1970 (válaszként erre: 27. - Anthico)
2013. jún. 28. 08:33
Minél tovább annál jobb.. Próbálom úgy időzíteni, amikor nincs nagy élet nálunk. :-)
2013. jún. 28. 00:18

Egyszer nekem valaki azt mondta, hogy az ecetet hígítani kell, különben fényét veszti pl a kád vagy zuhanykabin.

Azóta a 20%-s ecetet 50-50%-ban hígítva használom, és nekem így is elég.

32. Anthico (válaszként erre: 31. - Bd55e3f068)
2013. jún. 27. 22:39

No, én is arra a "habra" gondoltam. :)

A lefolyóról pedig letettem...néha beleeresztek egy kis szódabikarbónát nyakon öntve ecettel, de én nem szórakozok olyannal, ami a tulaj is nagy ívben tojik. Így is örülünk, hogy a kombi kazán javítását meg szokta téríteni, vagy a gáztűzhelyét. És ezek nem használatból eredő meghibásodások, hanem a silány minőség következményei.

31. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Anthico)
2013. jún. 27. 19:17

Pezsegni fog, és amíg gyors a rekció, addig úgy néz ki mint a hab lenne, de ha leállt a folyamat, akkor ez eltűnik, mert nincs a rendszerben olyan anyag, ami a buborékokat megtartaná.

Mondjuk ez kérdés.


Azt mondd meg, mi mellett döntöttél! Kínzod még azt a lefolyót, vagy most már úgyis kibírod fél lábon is amíg költöztök? :o)

30. Anthico (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. jún. 27. 18:19
Ha külön összeöntök kis edénybe szódabikarbónát és ecetet, az is habzani fog.
29. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - Anthico)
2013. jún. 27. 09:54
Ha ott van a dugulás, akkor simán szét tudod kapni, és kitisztítani (főleg a lapos) elemeket.
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - Anthico)
2013. jún. 27. 09:50
Akinek habzott, annak tele lehetett mosogatószer maradékkal a lefolyó, mert habképző anyag nélkül a keletkező szén-dioxid eloszlik a levegőben.
27. Anthico (válaszként erre: 24. - 18e79e1970)
2013. jún. 27. 09:43

Te meddig hagyod állni?

A habképződés tényleg nem volt durva, pedig arra számítottam, hogy minden kezemet bevetve kell befognom, nehogy habban ússzon a konyha :D

26. Anthico (válaszként erre: 18. - Töprengő)
2013. jún. 27. 09:41

Én kb 2-2 evőkanálnyit öntöttem a 2 mosogatótálca lefolyójába, és rájuk összesen vagy fél liter 10%-os ecetet. Elég sokáig sistergett lentebb, de akkor ezek szerint nem hagytam elég ideig hagyni.

Az viszont biztos, hogy a "mérgező társa", a T*ret sokkal ütősebb hatással bír. Az mindent leszed a lefolyóból, csillog.

25. Anthico (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2013. jún. 27. 09:35
Ide is jöttek 2 éve meg tavaly is, mert valami 2-vel lentebbi szomszédnál valami dugulás miatti ázás van, és nem-e innen csorog valami. Már rögtön bontani akarták a beépített konyhabútort, aztán rájöttek, hogy itt nem is oda van vezetve a konyhai lefolyó, mint a többi lakásnál (vékonyabb és kevésbé lejtősebb csőben persze), és így tuti nem mi okozzuk. De azóta is jönni akar a házmester, hogy utána járjon. De mi max a mi konyhánknak okozunk dugulást, más konyhájának tuti nem. :D
24. 18e79e1970 (válaszként erre: 10. - Anthico)
2013. jún. 27. 08:24

Én érzésre öntök bele, inkább többet mint kevesebbet. 10%-os van itthon általában, most kivételesen 20, abból kevesebbet. Én nyitott ajtónál mosok fel, de nem a szaga miatt (gyorsan elillan), hanem azért, hogy gyorsabban felszáradjon.


Szerintem jó a dugulásra is. Nekünk is van, hogy időnként "glugyog", meg jön fel szag. Akkor beleöntünk szódab.+ecet hagyjuk állni, hogy dolgozzon. Aztán ha nagyon gáz a helyzet ismétlem :) De eltűnik teljesen a szag tőle, és javul a dugulás is. Ezt még nem hallottam, hogy le kellene fogni a lefolyót.... Annyi hab nem jön fel szerintem. Sőt, én úgy láttam, hogy fent csak az a hab képződik, ami a lefolyó lyukacsos részére ráhullott szódabikarbóna+ecet miatt van.

23. töprengő (válaszként erre: 20. - Rexi33)
2013. jún. 26. 21:47

Egy rakás savanyúság megromlott. nem tudom miért. Ráboritottuk egy bizonyos földterületre, jött ki gaz, de igencsak ritkábban mint máshol.

Eltértünk atémától.. Bocs az indítótól.

22. rexi33
2013. jún. 26. 20:43
egy másfél literes üvegbe..
21. rexi33 (válaszként erre: 20. - Rexi33)
2013. jún. 26. 20:42
igaz hogy ez nem fürdőszobás tipp csak az eszembe jutott az ecetről:-)
20. rexi33
2013. jún. 26. 20:42
sziasztok egy pohár másfél literes üvegbe egy pohár ecet +fél pohár só...összerázni felönteni vizzel..kiváló gyomirtó
19. töprengő (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2013. jún. 26. 17:21

Akkor lehet a 40 évvel ezelőtti társasoknál sokmindenre jobban figyeltek?

Habár itt meg ne akarjál falat fúrni, mert a fugába alig van cement.

18. töprengő (válaszként erre: 11. - Anthico)
2013. jún. 26. 17:16

Szerintem nem szúrtál el semmit. Egy részét leszedte, ismételd meg.

Én is beleszoktam szórni jó adagot a lefolyóba, 1 evőkanálnyit biztosan. Ráöntöttem az ecetet. Pezsgett, és hagytam legalább fél órát. Vagy többet is.

Megengedtem a melegvizet rá, és a pumpa...

Jól megpumpáltam. Lement. És persze kiszedem a hajat is, mert nálunk az is van. Wc hez van egy kacsám, régóta ecet van benne. Körbenyomom a perem alatt, és szórok rá ecetet. Persze csak a csészébe, mert a perem alá nem sikerült még.

Csináltam még azt is hogy a wc kefével is lehet pumpálni. Ott ahol áll a víz, az a bűzelzáró. Na azt amennyire lehet lepumpálom. Persze nem hajolok a klotyo fölé, mert szembe sprickelhet. Na ide is szoktam ha már nagyon kevés a víz, szódabikarbónát szórni, és bele közel 1 l 20 % ecet. Na ezt akkor kell ha csak te vagy otthon, sokáig kell így hagyni hatni..


Hipóztam a falat, mert sajna a wc nincs ablak, csak szellőző, és penészes lett. Utána sokáig nem eceteztem.

17. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Anthico)
2013. jún. 26. 16:15

Akkor Szi-tinél többet ne ölj bele :P Az kb. ezer forintos tétel.

A rokonságban is van olyan szerencsés, aki ilyen elcseszett új építésűbe nyúlt bele, és ráadásul ha a szomszédnál gebasz van, hozzá mennek be a görénnyel és úsztatják el büdös lével a lakást.

16. Anthico (válaszként erre: 15. - Bd55e3f068)
2013. jún. 26. 16:06

Albérletben vagyunk, a tulaj meg tojik mindenre. Saját költségen meg nem akarom ezt megoldani. Azóta fennáll, hogy itt vagyunk, nem is durvult a helyzet. Nem sokáig maradunk már, úgyhogy majd ő szépen megoldja. :)

Volt már itt szakember, de egy lenti lakás miatt, az egész társasházban gondok vannak, pedig tök új építésű. Elvileg csúcsszupernek kellene lennie, de még fele áron se vennék meg itt egy lakást. Annyi bajuk van. Szóval a szaki is mondta, hogy itt évekkel ezelőtt volt már többször (előttünk), és hülyén lett megcsinálva az elvezetés, valahogy tök máshol megy, mint ahogy kéne, és kicsi a lejtése.

15. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Anthico)
2013. jún. 26. 15:16

Glugyogás attól szokott lenni, ha egy másik ponton induló lefolyóvíz (pl. mosogatógép) leszippantja a szifonból a vizet. Emiatt a zárás is megszűnik, és visszajöhet a csatornaszag.


Ha tényleg gázos a helyzet, szerintem egyszer megéri kihívni a szerelőt, hogy görényezzen, aztán utána ügyelni kell rá, hogy ne duguljon el újra. Ez környezetbarát megoldás, mert mechanikus, csak nem olcsó, és elég kellemetlen (csupa trugyi meg bűz lesz a lakás közben).

Amennyiben ennyit nem szeretnél rá költeni, inkább próbálnád otthon megoldani, szerintem az ilyen tingli-tangli házikeverékekkel sokra nem fogsz menni, ha már fennáll a dugulás. Jól működő és olcsó NaOH tartalmú tisztítószer, amit vegyiáru-, festékboltban kapsz: Szi-Ti.

14. Anthico (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. jún. 26. 15:00

Hm, akkor már magam sem tudom, hogy kéne. Ahol olvastam, ott azt javasolták, hogy ha nagy a habképződés, dugaszoljuk is be a lefolyót és hagyjuk hatni, és akkor öblítsünk, ha már nincs sistergés.

De idő közben megoldódni látszik a gond. Jól leöblítettem, ugyanúgy folyik, mint előtte, és ugyanúgy "gluggyog" is :/

13. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Anthico)
2013. jún. 26. 14:58

Tudtommal az ecet után rögtön kellett volna víz.

Szerintem várj, aztán idővel oldódik.

12. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Töprengő)
2013. jún. 26. 14:55
Alapvetően nátrium-hipoklorit és sav ne, de a legbiztosabb, hogy pontos ismeretek hiányába semmilyen klóros tisztítószer és bármi más egyszerre ne.
2013. jún. 26. 14:45

VAN EGY KIS GONDOM!


Lefolyóba szórtam szódabikarbónát, rá ecetet és hagytam pezsegni. Mikor le akartam öblíteni, nem ment le a víz. Eddig nem volt baj a lefolyóval, csak minimálisan lassabban folyt le, mint ahogy kellene, de most szinte nem is folyik.

Mit rontottam el????

10. Anthico (válaszként erre: 8. - 18e79e1970)
2013. jún. 26. 14:30

Köszi neked is!


Felmosáshoz egy fél vödör vízhez (5 liter) mennyi ecetet érdemes önteni és hány %-osból? Érdemes akkor csinálni, ha tudok szellőztetni is aktívan (gondolok itt az ecetszagra)?


Lefolyóhoz olvastam én is a szódabikarbónára ecetet, de ez dugulás ellen is jó? Mármint ha hallani, hogy "gluggyog" a lefolyó, és szaga is van. De az lentebb lehet, mint a mosogató tálca. Ilyenkor is jó?

Olvastam olyat is, hogy be kell mindent dugaszolni a habképződés miatt, de a mosogató oldalán van egy kis rácsos rész, azt max lefogni tudom kesztyűvel, meg 2 mosogatótálca van, két lefolyóval,de egy dugóval. Elég ha azt is befogom?

9. Anthico (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2013. jún. 26. 14:26

Köszi a tippeket!


Lenne pár kérdésem:


-mosáshoz a mosószóda mehet színesekhez is, nem fog fakítani?

-a szódabikarbónás átdörzsölés utáni ecetráöblítést pontosan hogy kell érteni? szódabikarbónával addig súrolok, míg le nem jön a vízkő, és rajta hagyom és erre az ecet? vagy kicsit rásúrolok, erre ecet? vagy külön-külön, hogy a szódabikarbónát lemosom és csak aztán ecet?

Ma ugyanis megcsináltam a kádat és a mosdókagylót, és gyönyörűen vitte le a vízkövet. Kb annyit kellett csak suvickolnom, mint a C*f-fel, és ugyanazt a hatást is értem el, szépen leszedett minden vízkövet. Csillog-villog. :) Csak nem használtam ecetet. :/


Megnézem trimama naplóját is, köszi :)

2013. jún. 26. 13:25

Én ecettel mosok fel. Néha ha nincs itthon ecet, akkor szódabikarbónával, abba csepegtetek pár csepp illóolajat, hogy finom illat legyen bent.


Lefolyóba: szódabikarbóna, rá ecet.


A fürdőben is ecettel takarítok, illetve néha előkerül a hipó, ha penészt látok.


A wct pedig nem próbáltuk még így takarítani, oda inkább marad a d.mestos.


Ja, vízkőre: jól beszórom szódabikarbónával, leöntöm ecettel, hagyom pezsegni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook