Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek hogyan segít be a FÉRFI a háznál? fórum

Kinek hogyan segít be a FÉRFI a háznál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
64. PöttyösPanka (válaszként erre: 61. - 328e1b30ab)
2016. dec. 6. 09:25
Erre a férfi-női munkára van egy jó sztorim. A volt barátommal huszonpár évesen egy koliban, de nem egy szobában laktunk. Ő ezeket a "klasszikus családmodell" elveket vallotta, és hiányolta, hogy nem mosok, főzök, takarítok rá, hiszen ezek a nő feladatai. Kérdeztem tőle, hogy oké, de milyen férfi feladatokat lát el ő tulajdonképpen? Nyírja a nemlétező füvet a koliszobában? Mire ő, hogy majd ha lesz házunk, akkor elvégzi a férfi munkákat. Most az a dolga, hogy tanuljon, hogy később jól keressen a családra. Mintha az, hogy én is ugyanúgy tanulok, nem is számítana. Na mindegy. Kitaláltam, hogy ha papás-mamást akar játszani, akkor rendben, én minden nap bevásárlok, megfőzök, megetetem és elmosogatok utána (ez azért nem kis idő és energia), de akkor ő állja mindkettőnk ételét. Erre teljesen fel volt háborodva, hogy én ki akarom használni őt. Mondtam, hogy akkor használjon ki ő engem, én fizetek, ő főz, mert nekem ennyit megérne, hogy valaki főzzön rám :D Valamiért ez a verzió sem tetszett neki. Pedig ha utána számolt volna, simán megérte volna neki, mert kihoztam volna mindkettőnk ebédjét annyiból, amennyit naponta ott hagyott a kifőzdében, de mindegy. Nem is tudom, miért nem volt hosszútávú ez a kapcsolat :D
63. 9f4a057889 (válaszként erre: 60. - 328e1b30ab)
2016. dec. 6. 09:22
Az én világom egészen más. Nem tudhatod, hogy milyen. De amit hallok, nos, az nem ilyen habmese, amik itt le vannak írva. Ellenben - ha visszaolvasnál - leírtam, hogy TERMÉSZETESEN én is úgy gondolom, hogy nem csak a nő, hanem a férfi dolga is az otthoni munkákban való részvétel, satöbbi.
2016. dec. 6. 09:21
Mindenben segít.
61. 328e1b30ab (válaszként erre: 57. - 9f4a057889)
2016. dec. 6. 09:03

Akkor lekottázom: az idézett szöveg azt jelenti, hogy te a női munkádat minden nap végzed, mert mint az KÖZTUDOTT, egy átlagos magyar nő a házasságkötése után napi 3 órával többet dolgozik a férjénél: ezt hívjátok női munkának. Míg az, amit férfimunkának hívsz, az alkalomszerűen van.


Kérdésedre válaszolva: nem végzek komoly fizikai erőkifejtést végző munkát. Ahogyan a férjem sem.

60. 328e1b30ab (válaszként erre: 58. - 9f4a057889)
2016. dec. 6. 09:01
A TE világodban nyilván az. Szomorúan hangzik.
2016. dec. 6. 08:16
Felemelem a lábam mikor az asszony porszívózik.
2016. dec. 6. 08:14
Azért kicsit irreálisnak tartom, hogy a férfiak ENNYIRE segítőkészek lennének, oppardon, ennyire kivennék a részüket a feladatokból.
57. 9f4a057889 (válaszként erre: 45. - 328e1b30ab)
2016. dec. 6. 08:13

"Egyébként azt vettem észre, hogy amit "férfimunkának" tituláltok, azok közös jellemzője, hogy nem minden nap kell vele eltölteni 1-2-3 órát, hanem alkalomszerűen.


Miért jó ez nektek? Vagy ti nem dolgoztok?"


Tulajdonképpen mit akartál itt írni?


Amúgy természetesen létezik férfimunka. Te végzel komoly fizikai erőkifejtést igénylő munkát? Én biztos nem!! Egyrészt beteg a gerincem, másrészt nem az én dolgom.

2016. dec. 6. 04:55

Az én férjem nagyon és mindenben.

Mosogat, porszívózik, bevásárol velem vagy felírom és hozza, cipeli a kosarakat, bevásárlószatyrokat. Ablakpucolás, függöny le-, fel. Ágynemű húzás. Teregetni ne teregessen mert azt nem tud és főzni sem:) De a főzéshez előkészít, krumplit, zöldséget pucol, húst szeletel... otthoni takarításban kiveszi a részét rendesen. Ha kell port töröl, felmos, de azt inkább én.

Autó témában mindent (szerel, tankol, kereket cserél, mos, szerviz, takarítja) ezenkívül megjavít mindent amit tud.

Egy áldott jó ember:)

Általában együtt csinálunk sok mindent, hogy hamarabb végezzünk, hogy utána együtt csináljunk közös programokat- ezt mondja 25 éve.

Ja...és az unokák után rendszerint ő pakol és ő tesz rendet:)

55. 3d787b167a (válaszként erre: 53. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 5. 23:28

Na tessék!

Micsoda este....

A Mikulás tudja már? 🎅

2016. dec. 5. 21:57
bármiröl legyen szó,amire meg kérem.:)de magától is megcsinálja
53. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 31. - 3d787b167a)
2016. dec. 5. 21:49

Áhh... kirúgott.

:))

52. féknyom (válaszként erre: 30. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 5. 16:48
Hú, nagyon rossz irányba indultál el, hagyjuk is.:)
51. 328e1b30ab (válaszként erre: 50. - Bichi)
2016. dec. 5. 16:18

Igen, ez valóban a te hülyeséged. :)


Ugyanis a nőt a kromoszómaszám teszi nővé, nem pedig az evolúcióhoz képest feltalált porszívó használata.


Szerintem egyvalakinek kelléke a porszívó, de elengedhetetlenül, s ez a bejárónő. Én pl. tökéletesen nőnek érzem magam most is, pedig semmilyen házimunkában nem gályázom. Valószínűleg azért, mert az is vagyok, anélkül is. Ahogy te is.


A pasid éppen emiatt pont annyira férfi bármilyen eszközzel a kezében, mint anélkül. Csak a nők jelentős részét úgy nevelték, hogy be kell bizonyítaniuk a létjogosultságukat a világban, a családban, a párkapcsolatban: meg kell dolgozniuk érte. A pasikat meg nem: ők nem melóznak éppen ezért, nekik nem kell. Ennek a beteg és káros gyakorlatnak a leképezése az is, hogy férfiatlan a porszívózás, azaz az nőies.


Pedig egyszerűen takarítós. Semmi más.

50. Bichi
2016. dec. 5. 16:10

Mindent, ami szerelés... Egyébként a házimunkában is segítene, ha hagynám, de nekem a totál férfiatlan, ha egy pasi porszívózik, vagy port töröl. De ez az én hülyeségem :)

Ja, és megkeresi a családra valót, mert az én fizetésem csak borravalónak lenne elég :)

49. 328e1b30ab (válaszként erre: 48. - Réka555)
2016. dec. 5. 15:50
Te tudod. Nekem mindenesetre furcsán veszi ki magát, ha valaki kineveti egy szerettét, főleg azért, mert gyakorlatlanul nyilvánul meg valamiben, amiben nincs gyakorlata.
48. Réka555 (válaszként erre: 46. - 328e1b30ab)
2016. dec. 5. 15:18
Igen erre gondoltam én is. Én nem rosszmájúan röhögök rajta, csak úgy :)
47. 328e1b30ab (válaszként erre: 42. - 8ed80e4016)
2016. dec. 5. 14:47
Én sem tudok szerelni mosógépet vagy tévét. A férjem sem. De egyikünknek sem ez a szakmája, miért is kellene?
46. 328e1b30ab (válaszként erre: 32. - Réka555)
2016. dec. 5. 14:43

Valószínűleg azért rutintalan, mert nem csinálja soha: te sem úgy születtél.


Nem értem, mire jó nektek lenézően röhögni a "béna" férjeteken, akik mér arra is képtelenek a szerencsétlenségek, hogy egy bonyolult porszívót használjanak, amire már egy csimpánz is képes.

2016. dec. 5. 14:40

Egyébként azt vettem észre, hogy amit "férfimunkának" tituláltok, azok közös jellemzője, hogy nem minden nap kell vele eltölteni 1-2-3 órát, hanem alkalomszerűen.


Miért jó ez nektek? Vagy ti nem dolgoztok?

44. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - E5f70b7ed6)
2016. dec. 5. 14:32

Nekem, a NŐNEK nem "segít be" a férfi a háznál.


Az életünkkel kapcsolatos ügyek közös felelősségünk, fel sem merül, hogy az én dolgom lenne ezek ellátása, s ő csak segítene.

Felesben végezzük ezeket, tekintettel arra, hogy mindketten teljes állásban dolgozunk. Amihez pedig nincs kedvünk/nincs rá időnk, azt kiszervezzük.


Mert 2016-ot írunk és nem 1762-t.

2016. dec. 5. 14:28
Az enyém minden tipikus pasis melót megcsinál, ezen a téren arany életem van (hülye is vagyok minden ilyesmihez). De a hagyományos értékrend szerinti női melók rám hárulnak. Mindkettőnknek nehéz, mert ő sokkal többet dolgozik mint én, nekem meg betegség miatt sokszor nem megy a háztartás ellátása, egyszerűen kóros fáradtság szokott elkapni pajzsmirigy betegség miatt. Sajnos elég sokszor elúszom, amit nagyon szégyellek. :-(
42. 8ed80e4016 (válaszként erre: 40. - 9f4a057889)
2016. dec. 5. 14:21

A műszaki dolgoknál arra gondolok,hogy nem tud pl. tv-t vagy mosógépet szerelni :D

Ilyen kisebb apróságokhoz Ő is ért :) Mint pl. karnist felrakni vagy egy polcot :)

41. agis
2016. dec. 5. 13:46

Az en ferfim a ferjem. Mosogat, ha vacsorat fozok, leviszi a szemetet, megjavit mindefele dolgot amire szukseg van, cipeli a bevasarolt holmit.

Mi majdnem mindent megosztunk egymassal, ami a haztartasa es az akoruli teendoket illeti.

Amibol en tobbet vallalok az a takaritas, mert hetente egy napot otthonrol dolgozva meg tudom oldani a takaritast is, de ha fuggonyt, vagy ablakot kell tisztitani, barmikor szamithatok ra.

40. 9f4a057889 (válaszként erre: 37. - 8ed80e4016)
2016. dec. 5. 13:39

Mondjuk szerintem a műszaki dolgok pont megtanulhatóak (ha csak nincs valami kizáró ok, például kétbalkezesség :), de viccen kívül, lehet valakinek nulla kézügyessége). A szomszédasszonyom (már meghalt sajnos) 70 évesen még simán mosdószifont tisztított, redőnygurtnit cserélt és más hasonló dolgokat megcsinált.

Ha arra kerül a sor, én is simán megszerelem/megpróbálom megszerelni, amihez van kedvem/indíttatásom/muszáj, csak ugye az erő hiányzik.

39. 9f4a057889 (válaszként erre: 35. - 9f4a057889)
2016. dec. 5. 13:36
Haas Anna: A feleséged vagyok, nem a cseléded.
2016. dec. 5. 11:44
Szerintem nem besegít, mert együtt élünk, szóval közösek az elintézendő dolgok, mikor kinek van ideje rá. Simán elindít egy mosást, terget, hajtogat, minden reggel ő viszi le a kutyát, kitakarítja a macskaalmot, ha délelőtt otthon van, elmosogat, és persze ő csinálja legfinomabb lasagnet :)
2016. dec. 5. 08:54

Az én páromék családjàban nem várta el az anyja a fiúktól a segítséget. A páromnak van egy öccse is. De a két fiú ég és föld.Az öccse azóta is trehàny maradt.

A párom már gyerek koràban is sokat segített otthon a háztartás körül és ezt a jó tulajdonságát hozta magával így nálunk Ő mindent megcsinál legyen szó főzésről ,bevásárlásró,takarításról.És hozzá teszem nem "papucs" mert nagyon határozott férfi.

Egyedül a műszaki dolgokhoz nem ért annyira de ezért nem vonom felelősségre nem volt kitől tanulnia ilyen téren,az apja gyerekkorában meghalt sajnos :/

2016. dec. 5. 08:16
Egyébként nyilván nagyon befolyásolja az embert, hogy otthon (a szülői házban) mit látott. Ehhez képest én még meg sem közelítettem azt, amit otthon láttam. Anyám, aki 70 év körül van, simán elvárta apámtól az aktív részvételt a házimunkában, gyereknevelésben. Ehhez képest én nem. De még fejlődök. :)
2016. dec. 5. 08:12
Találtam egy nagyon jó könyvet, majd írom, hogy ki a szerző, mi a cím. Ma a nőknek a munkában és a magánéletben is helyt kell állniuk, nem tartható többé, hogy munka után a férfi tévét néz, a nő meg házimunkát végez, gyereket nevel, satöbbi. A hagyományos értelemben vett férfi munkák időszakosak, elhalaszthatóak, satöbbi. (A polcot nem kell hétfőn, kedden, szerdán... felszerelni.) A hagyományos értelemben vett női munkák monotonon ismétlődnek, nem lehet őket elhalasztani.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook