Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek, hogy viselte a szuka kutyája az ivartalanítást követő napokat? fórum

Kinek, hogy viselte a szuka kutyája az ivartalanítást követő napokat? (beszélgetős fórum)


21. Vicuus
2011. ápr. 14. 14:30
A kutyánk a műtét után eléggé kába volt, de kb. fél órára rá lassan felállt, pisilt. Enni nem kapott, csak másnap. A műtét napján sokszor és sokat hányt, főleg vizet, mert ugye csak azt kapott... Másnaptól sokszor kis adagokat kapott enni, és evett is rendesen. Széklete csak harmadnap volt. Első éjjel a karfán keresztül felugrott mellém az ágyba, fájhatott neki rendesen... :( A sebe nem lett bekötözve, Aloe First-el fújtam neki, ami csípte, de javult tőle. Két-három napig láttam, hogy fáj neki, aztán gondolom már csak viszkethetett, mert másképp viselkedett, nem olyan szenvedősen, de mégis nyugtalanul. Gallér volt a fején. 10 nap múlva szedték ki a varratokat. A sebe szépen begyógyult, de a hasán maradt egy nagyobb guga, szerintem van ott benőtt, ki nem szedett varrat.
2011. ápr. 14. 13:40
Mi a cicánkat vittük el ilyen műtétre. 4 napig meg volt sértődve utána és került minket. Csak a kutya mellé volt hajlandó odabújni. De aztán megbékélt.
2011. ápr. 14. 12:46
A mi kutyánk csak a műtét napján volt kába, utána semmi gond nem volt vele. Én varrtam neki ruhát, így a sebéhez hozzá sem fért, de a dolgát el tudta végezni:)
18. Anatita81 (válaszként erre: 16. - D62762eb79)
2011. ápr. 14. 12:13
Ilyet én sem tapasztaltam, még a nagymamám idősödő tacskója se. :)
2011. ápr. 14. 12:04

Nálam elég sok kutya lábadozik ivartalanítás után, egy eset volt bajos, ő szívbeteg volt és rosszul viselte az eltatást.

A szukákon gallér sem volt soha, csak tapasz és Ramofix "ruha".


Másnapra szinte mindegyik visszatért a megszokott életéhez. :)


A varratot nem könnyű elszakítani, sőt!

Fiatal kutyánál előfordul, hogy egy hét után is ki lehet szedni a külsőt. Nagy szőrűeknél jobb hamarabb, mert benövi.

A dokink elmagyarázta, hogy az egyik belső varrat, ami nem felszívódó (örökre ott marad) tartja össze a hasfalat, a középső felszívódik, az a kötőszöveteket, a külső, amit látsz, az csak a bőrt.

16. d62762eb79 (válaszként erre: 13. - Horvathrekusi)
2011. ápr. 14. 11:52
nekem egyik kutyám se hízott el. se fiúk, se lányok. lehet, h az ivartalanítás időpontjától is függ a végeredmény.
15. azure_
2011. ápr. 14. 11:49

A mi kutyink aznap nagyon kába volt, a lakásban pátyolgattuk, próbált felkelni de nem bírt és zuhant vissza. Óvtuk, nehogy megüsse a fejét. Párom egész éjjel mellette volt.

A sebét kötözni kellett, de vagy ő, vagy a másik kutya mindig letépte, így sok értelme nem volt.

Másnapra már minden oké volt vele, de a műtét napján, bizony szeretgetni, felügyelni kellett nagyon. Azóta is nagyon hálás nekünk. :)

2011. ápr. 14. 11:47
eljátszotta a hattyú halálát, majd mintha misem történt volna :)
2011. ápr. 14. 11:45

A mi kutyusunk 3 órával a beavatkozás után felkelt, kiment pisilni, ivott.

Másnap reggelre pedig ugyanúgy szaladgált, vidám volt. Szerencsére a varratokat sem piszkálta.

De ha esetleg tépi a varratokat lehet kérni "tölcsért" a fejére.

Legfeljebb a szemén látszott, hogy valami történt.

Sajnos a műtétnek egyik mellékhatása, hogy a gondos odafigyelés mellett is nagyon elhízott szegénykém.

2011. ápr. 14. 11:41
nálunk nem kötözik be a bevarrt sebet.
2011. ápr. 14. 11:38
ha normálisan meg van varrva, nem szakítja ki. kérdés, h a dokid milyen minőségű varratokat kreál. tényleg mondhatod neki, h csinálja erősebbre, mint az átlag. de nem az ugrálástól van a baj, hanem attól, h tépik magukról a varratot. az enyémek is ezt tették, és még így se volt semmi gond. viszont volt olyan nőstény macskám, aki kiszedte az összeset, és össze kellett varrni ismét.
10. Dinuss (válaszként erre: 9. - Törp!lla)
2011. ápr. 14. 11:33
Nekem is az van es mar aznap este fel akart ugrani az agyra....persze picit verzett is a varrat de en atkotoztem neki ,hogy rendesen tartsa.De mondhatod a dokinak is,hogy kosse be rendesen,mert eleven a kutyus.
2011. ápr. 14. 11:31
Nekem nagyon eleven, mozgékony kutyám van és azért ha ő ugyanugy fog viselkedni mikor benne van a varrat, félő hogy felszakitja:\
8. d62762eb79 (válaszként erre: 7. - Törp!lla)
2011. ápr. 14. 11:31
a varrat általában 10 napig van benne.és normális esetben 2 nap után már nem fáj neki. a két napra kérni kell fájdalomcsillapítót a dokitól.
2011. ápr. 14. 11:30

Mennyi ideig tartott ezt a "visszafogottság"?

Hány napig/hétig van benne a varrat?

2011. ápr. 14. 11:29

volt olyan kutyám, aki egy hétig jajgatott, amikor meg kellett mozdulnia.

volt olyan, aki másnap felállt, és mintha semmi baja lenne, folytatta az életét.

és volt köztes eset is -- két nap szenvedés, aztán semmi probléma.


abszolút személy-vagyis kutyafüggő...

2011. ápr. 14. 11:28
-g
2011. ápr. 14. 11:28
Egy hetig elegge fura volt de az betudhato annak,hogy nem tudja ugy csinalni a dolgat ahogy elotte,mert huzodik a sebe,kotyagos meg az altgatastol.Varrat szedes utan minden rendben volt nalunk.
2011. ápr. 14. 11:26
Mennyire volt más a kutya viselkedése?
2011. ápr. 14. 11:25
Pontosan mit szeretnel tudni?
2011. ápr. 14. 11:24
Kinek, hogy viselte a szuka kutyája az ivartalanítást követő napokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook