Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek a nevére kerül a gyerek? fórum

Kinek a nevére kerül a gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
14. birebora (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2020. jan. 18. 12:40
Én sem ástam bele magam, csak józan paraszti ésszel gondolom ezt. Persze ez sokszor nincs köszönő viszonyban a joggal és a törvényekkel.
13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Birebora)
2020. jan. 18. 12:36
Azért kerül a nevére, mert ez van a törvényben. Nem ástam bele magam jobban, lehet, hogy van azóta módosítás
2020. jan. 18. 12:34
Szerintem is mindhárman tegyenek nyilatkozatot. Miért kerülne a férj nevére ha nem az övé és a férj sem akarja az idegen gyereket. Gondolom a feleség és az új pasi akarják a gyereket, így az új pasi, azaz igazi biológiai apa nevére kerül a gyerek.
2020. jan. 18. 12:28

Amennyiben az édesanya elvált, de a válás jogerőre emelkedése a szülés időpontjához képest 300 napon belül történt, valamint új párjával nem házasodott meg, abban az esetben is a volt férj nevére kerül az új pár gyermeke


Ezt mondja ki a jelenlegi hatályos törvény.

2020. jan. 18. 12:27
Mint korábban írtam az egyik ügyvéd szerint így van, a másik ügyvéd szerint modernizálták a válás ezen részét és nyilatkozattokkal ez megoldható. De mi hozzá nem értők, ezt az érvényes neten található törvényből nem olvassuk ki.
2020. jan. 18. 12:24
Azt nem tudod, hogy mi volt annak a menete, hogy az apa és ne a férj nevére kerüljön a gyerek?
2020. jan. 18. 12:24
Valami rémlik a tanulmányaimból. Szüléskor visszaszámolnak 9 hónapot és az akkori adott helyzet alapján anyakönyveznek. Vagyis hiába vált el, a fogantatáskor még házasságban élt, így a volt férj nevét kapja a gyerek
2020. jan. 18. 12:22
Egy ismerősöm került ilyen helyzetbe. A gyerek születésére kimondtàk a válást, így az új, vagyis a tényleges apuka nevét kapta a gyerek.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Flóra76)
2020. jan. 18. 12:20
Szülésig elfognak válni.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ab61752c45)
2020. jan. 18. 12:19

Fogantatáskor papíron a férjjel élt, viszont ténylegesen már az új pasival.

A születésig szerencsére elfognak válni.

Van olyan ügyvéd aki azt mondta, hogy ha mind a 3 fél megteszi a megfelelő nyilatkozatot, akkor nem a férj/ volt férj nevére kerül. A gyámhivatal is ezt mondta. Viszont volt olyan ügyvéd aki azt mondta, hogy hiába válnak el, a fogantatáskor helyzet számít.

2020. jan. 18. 12:17

Amíg házasságban élsz, addig a házastársad nevére. Ki máséra??:)

Válás után veheti csak az apa a nevére gyermekét.

2020. jan. 18. 12:07

Ha elváltak, akkor az apa nevére.

Szerintem, de majd gondolom más is válaszol

2. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 18. 12:06
míg nem váltak el,a férj nevére.hogy apai elismerő nyilatkozatot ilyen esetben mikor lehet tenni,azt nem tudom.elvileg akivel a fogantatás időpontjában házasságban élt.
2020. jan. 18. 11:56

Sziasztok!


Adott egy házasság, amiben a feleség több hónapos félrelépés után elhagyta a férjet. Miután külön költöztek a feleség az új pasitól terhes lett. A válás még nincs kimondva, a szülésig viszont elfognak válni.

Kérdésem az lenne, hogy a gyerek kinek a nevére kerül. Lehetséges, hogy a férj nevére?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook