Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiket illik meghívni egy keresztelőre? fórum

Kiket illik meghívni egy keresztelőre? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Pyrha0
2011. aug. 29. 10:51
vagyis nem ma, hanem majd vasárnap:)
38. Pyrha0
2011. aug. 29. 10:50
Sziasztok.Régi a topic tudom,de mi most tartunk ma keresztelöt, megyeszékhelyü városban. És kerek perec kimondták 5-10ezer a papi honorárium. Református keresztelö.
37. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 15. 15:26

A keresztelőre a szülők, keresztszülők és a nagyszülők "hivatalosak"...ez az általános.

Lehet partit is csinálni belőle, de minek? A babát úgysem érdekli.:)

2010. ápr. 15. 12:41

Ja, most tudta meg, hogy a plébánián ki van függesztve egy lapon az "árlista"...mennyi egy keresztelő, esküvő, stb...

komoly nagyon!

35. borcsika (válaszként erre: 34. - Szanád)
2010. ápr. 13. 00:26

Ilyet én is szoktam mondani - mert a perselypénz a gyülekezet kasszájába megy -, illetve azt, hogy a keresztelő alkalom arra is, hogy Isten dicsőségére adakozzunk.


Az a lelkész/pap, aki keresztelőért pénzt kér, nagyon anyagias lehet, mert - amint korábban említettem - ez szentség, amiért nem kell fizetni.

2010. ápr. 11. 19:55

Szia

Mi két éve nyáron kereszteltünk , katolikusan....

A pap azt mondta hogy tegyünk annyi pénzt a perselybe amennyit gondolunk....5 ezret dobtunk be ...

33. borcsika (válaszként erre: 31. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 11. 19:44

Köszönöm szépen!

Valóban büszke is vagyok rájuk.

Isten ajándékai valamennyien - pláne úgy, hogy az orvosok azt mondták: nem lehet gyerekünk.

32. 3232b7bb0b (válaszként erre: 30. - Mamazon)
2010. ápr. 11. 15:00
Igen, ez is igaz. Értelek! Erre én is gondoltam, de győzött ez a meglátásom. Nem tudom megmagyarázni, miért....
31. 3232b7bb0b (válaszként erre: 28. - Borcsika)
2010. ápr. 11. 14:55

Jaj, de gyönyörű gyerekeid vannak! :D

Most nézem! :D

Büszke lehetsz rájuk! :DDDDD

Gartula! :D

30. Mamazon (válaszként erre: 23. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 11. 14:54

Ezt én pont ellenkezőleg gondolom. Ha most megkereszteled, akkor kvázi kijelölöd az útját. Nem mondhatod, hogy csak alibiből és a későbbi kényelmetlenségek elkerülése érdekében teszed, ha ezért csinálod, akkor inkább ne tedd! A keresztelés szerintem egy "spirituális kötés".


Én pont ezért nem akarom megkereszteltetni. Inkább rábízom, hogy ha felnő dönthessen szabadon és tiszta lappal, hova szeretne tartozni, mi lesz az ő útja...

29. 3232b7bb0b (válaszként erre: 28. - Borcsika)
2010. ápr. 11. 14:53

Értem, mit mondasz, nem is az egyházat vezető emberektől teszem függővé a hívőségem, de nagyon közrejátszik benne ez is. Nem tudok olyanban hinni, amiben nap mint nap azt látom, hogy azok az emberek, akik állítólag annak a hitnek és Istennek vetették alá magukat és áldozták az életüket (mert a katolikusoknál cölibátus is van, ami a reformátusoknál nincs- szerintem ez is pozitív dolog), pedofilok, eltusolják, zokszó nélkül mindenre pénzt szednek, törvényeket gyártanak, stb.

Nem akarok jobban belemenni, nem ezért nyitottam a fórumot, csak mondom! :)

Lehet máshol jól érezném magam (más egyház), de ha van is, akkor is csak 1 Isten van. És nem kell rá 600 féle egyházat építeni. Szerintem...

Meg pl. ezek a dolgok, hogy itt nem keresztelnék meg, 40 km-rel arrébb zokszó nélkül megteszik, onnan 20 km-re arrébb megint nem. Nem ugyanaz vonatkozik egy egyházon belül az összes papra??

Kicsit felháborító...

A jattolás meg végképp...

Elmondom, hogy amikor szültem én nem adtam az orvosnak pénzt. Lehet sokan megvetnek érte...

A választott orvosom nem vállalt el, ügyeletesnél szültem, rendes volt, egy angyal...de ez a dolga!

Erre kapja a fizetését. A hentespult mögött állónak se jattolsz, mert kicsontozza neked a karajt, nem?

Na, mindegy...utólag kiderült, hogy a szülésznőnek adott nagyanyám 5ezret...mondjuk őt ismerjük nagyon jól... :)

És a dokinő utána is nagyon rendes volt velem...6 hetes kontrollon is. Meg se kérdeztem egyszer sem, hogy adjak-e vagy kér-e...

Hát ez kijött! :D

Senkit nem akartam ezzel megbántani, megsérteni, ezek magánvélemények.

A lényeg, hogy keresztelőt is csak azért akarok, hogy ha férjhez akar lenni, ne akkor kelljen még ezzel is szenvednie, hogy megtehesse! :)

A fehér ruha viselésének öröme minden nőnek jár egyszer az életben! :)

Tőlem lehet sima lagzi is egyházi esküvő nélkül, de fehér ruhában! :)

Mindegy, a választás joga a kezében lesz, hogy melyik egyház melyik Istenében akar majd hinni!

2010. ápr. 11. 13:55

Félreértés ne essék, nem téríteni akarok, de ezt el kell mondjam.


Ha hiányzik valami, amit a világ nem adhat meg, ha hiányzik az érték, az örökkévaló, akkor lehet keresgélni. Ma már olyan sok gyülekezet van (bármelyik keresztyén egyházban, róm.kat, református, evangélikus, baptista), ahol szívesen fogadják az újonnan betérőket, jó a hangulat, nemcsak orgonával, de gitárral, dobbal kísérik az énekeket, vannak családi istentiszteletek, ahol külön foglalkoznak a gyermekekkel, nyáron kirándulásokat szerveznek - egyszóval életpárti az egész dolog, nem valami besavanyodott, életunt emberek gyülekezete. Csak nyitott szemmel kell járni, keresgélni és előbb-utóbb megtalálja az ember azt a helyet, ahol jól érzi magát és talán azt is megleli, ami addig hiányzott az életéből.


Bocsánat, hogy ezzel traktállak titeket, de olyan sok tévhit él az emberekben...

27. borcsika (válaszként erre: 23. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 11. 13:46
Kedves Petra-anya, megértelek, ha csalódtál az egyházban. Sajnos, egyik felekezet sem tökéletes, emberek vezetik, emberek alkotják a gyülekezeteket... De ne ettől tedd függővé, hogy hívő vagy-e vagy sem. Vannak ismerőseim, akik szintén csalódtak az egyházban, de attól még hívő emberek, akik Bibliát olvasnak, imádkoznak, Isten törvénye szerint élnek. És ezek között van olyan, akinek hiányzott a közösség, amit végül egy másik felekezetnél megtalált, és azóta jár templomba.
26. _anatha_ (válaszként erre: 23. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 11. 13:42
dettó :)
25. borcsika (válaszként erre: 22. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 11. 13:41

Csak a katolikusoknál szentség a házasság.

Nálunk, reformátusoknál is fontos, Isten áldását adja a házasulandókra, de nem szentség.

Szentség az, amit Jézus ránk hagyott, és ez nem más, mint a keresztség és az úrvacsora. (A Biblia többről nem ír, s a mi hitünk forrása a Biblia.)


A Római Katolikus Egyház a hagyományokra is épít, s ők még 5 szentséget hozzá tettek a bibliai kettőhöz, ezek a következők: bérmálás, gyónás, házasság, papi szentség és a betegek kenete.

24. _anatha_ (válaszként erre: 16. - Borcsika)
2010. ápr. 11. 13:39

Köszönöm a választ kedves borcsika :)

A legutóbbi keresztelőn, amin részt vettem (keresztanyaként) tudok róla, hogy adtak a szülők pénzt (igaz, nem református keresztelő volt).

Olyan vacak, hogy az ember akkor is kellemetlenül érzi magát, ha él a paraszolvenciával, akkor meg pláne, ha nem. Sőt, még akkor is, ha beszélni kell róla. Nem feltétlenül a keresztelőkre gondolok most, hanem az egészségügyben is. De ez már off, elnézést mindenkitől!

2010. ápr. 11. 13:00
Egyébként ne vessen meg senki, de én már annyit csalódtam az egyházba, stb., hogy nem tartom magam hívő embernek. Viszont a babámnak szeretném megadni a lehetőséget, hogy ha felnő és férjhez szeretne menni, ne keljen akkor a keresztelkedéssel, elsőáldozással foglalkoznia...most még nem "teher" neki-tudom, ez hülye szó, csak na! Aztán majd eldönti, hova szeretne tartozni, vagy hova nem! :)
2010. ápr. 11. 12:58

Ja, a házasságra is azt mondják szentség...akkor miért kell érte fizetni a papnak????

A református és a keresztény egyház más lehet...szimpibb a református innen nézve!

2010. ápr. 11. 12:58

Hát ezt jó tudni,hogy ráérünk a keresztelővel!

Az én fiacskám még csak 7 hónapos,de már most azzal nyúz mindenki,hogy mikor lesz már a keresztelő...!

Én majd a nyáron szeretném megtartani,és csak is szűk családi körbe!

2010. ápr. 11. 12:57

Igen, párom haverja 30 valahány éves. Most keresztelték, első-áldoztatták és bérmálták meg a minap... :)


Hát valóban dícséretes, hogy Ön lelkészként nem kér pénzt, mert szentség...de ez valószínűleg nem így van nálunk...ráadásul búcsú is lesz pont aznap, kiváltságos mise lesz utána...........pfffff.......

igaz érdekes, mert párommal nem vagyunk házasok. Ahol most élünk meg sem keresztelnék...pároméknál (40 km-rel arrébb) zokszó nélkül megkeresztelik és oktatásra sem kell menni. Hogy van ez????????????????????????????????


Most mondom, hogy az én lányomnak is 5 és fél hónaposan lesz a keresztelője! :DDDDDD

2010. ápr. 11. 12:28

Mikor szokás kereszteleőt tartani? Ha a baba mennyi idős?


Erre sincs lefektetett szabály. Kereszteltem már 3 hetes csecsemőt, 1 évest, 3 és fél évest, 6 évest, 8 évest, 18 évest, 25 évest és 68 évest is. Bizonyám! :)


A saját gyermekeinket is különböző korban keresztelték meg: az első 3 hónapos volt, a második 9 hónapos, a legkisebb pedig még nincs is megkeresztelve, pedig februárban volt 1 éves. Majd júniusban lesz az ő keresztelője.

18. Mamazon (válaszként erre: 16. - Borcsika)
2010. ápr. 11. 12:27

Dícséretes! :))

(de sajnos nem ez az általános)

17. Mamazon (válaszként erre: 12. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 11. 12:26
Eltérő ez is. Kérdezz rá, általában konkrét választ fog adni a pap. Pénz kérdésében nem szoktak szégyenlősek lenni.
16. borcsika (válaszként erre: 9. - _anatha_)
2010. ápr. 11. 12:24

"mennyit szokás adni a keresztelőn a papnak/lelkésznek?" - illetékesként válaszolok, mivel református lelkész vagyok.


SEMMIT. A keresztelőnek nincs ára, nem kell fizetni. Legalábbis a Református Egyházban így van. Temetés, esküvő az más, de a keresztség az szentség (sákramentum), amit a Jézus szerzett, mikor ezt mondta: "elmenvén, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevébe".

2010. ápr. 11. 12:12
Akiket szeretnél:)
2010. ápr. 11. 12:05
Tehát akkor nincs "későn", ha fél évesen lesz majd megkeresztelve a pici. Örülök :)
2010. ápr. 11. 11:58
Ja, szerintem időpontra nincs szokás. A drágám 5 és fél hónaposan lesz megkeresztelve, mert azt akartuk, hogy jó idő legyen. Újszülött korban szokták, dehát nov. 17-én született, franc se akarta zimankóban kereszteltetni! :)
12. 3232b7bb0b (válaszként erre: 9. - _anatha_)
2010. ápr. 11. 11:56
A papi honorárium jó kérdés! ez a következő, amit én is feltennék. Barátok nem sértődősek, anyóssal jó a viszony, de gyanítom ő már meghívta a bátyját a kedves nejével együtt. (csak a nővel van baj, de azzal nagyon!!!!!!!!!!)
11. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 9. - _anatha_)
2010. ápr. 11. 11:54
Na ezt a részét passzolom,anno 15 éve volt a legkisebbem keresztelője.
10. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 5. - Barai)
2010. ápr. 11. 11:53
Köszönöm.:D)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook