Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A rokonok közül kiket illik meghívni egy esküvőre? fórum

A rokonok közül kiket illik meghívni egy esküvőre? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 23. 08:23
nem az a fontos hogy kiket illik meghivni hanem az,hogy TE kiket akarsz meghivni hisz ez a te napod!itt minden rolad,illetve rolatok ferjeddel szol!
2009. jún. 29. 22:35

Nincs olyan, hogy illik! Ha kevés a pénzetek az esküvőre, csak szülők és a tanúk, vagy csak tanúk.....de ahogy érzed. Sosem bírtam ezt,hogy kit illik meghívni és ki sértődne meg,ha elhívnám.....nekünk férjemmel 1hónapja volt az esküvőnk, meghívtam az összes közeli rokont,persze azokat is,akik megsértődtek volna ...és a legjobb az volt,hogy nem jöttek el...

Sok szerencsét!

15. Anka71 (válaszként erre: 14. - Anka71)
2009. jún. 29. 17:56
Bocs, természetesen az egyetemi barátnő az nem a családunkból van, rosszul fogalmaztam. A lényeg, hogy a menyasszony részéről voltunk hatan, a vőlegény részéről kb. hatvanan.
14. Anka71
2009. jún. 29. 17:47

Nemrég voltam a hugom esküvőjén. A menyasszony és a vőlegény részéről teljesen "felemás" volt a meghívottak sora: a hugom csak engem (férjemet és kislányomat), szüleinket és egyik egyetemi barátnőjét hívta meg a mi családunkból. A vőlegény részéről viszont unokatestvér, nagynéni-nagybácsi szintig voltak meghívva. Az ok: ők aktívan összejáró család, mi meg nem. Nálunk is vannak unokatesók, nagynénik, nagybácsik, de hugom azt mondta, minek hívja meg, ha évek óta semmi kapcsolat nincs.

És nem is lett belőle sértődés.

Szerintem akik amúgy is részt vesznek az életedben, együtt örültek Veled, Veletek más élethelyzetekben is, azokat hívd meg, a többi pedig ezt vegye tudomásul.

13. Monro (válaszként erre: 12. - Pocy88)
2009. jún. 29. 17:24
Épp ezért nem kellene meghívni, és nem kell belőle lelkiismeret furdalást csínálni.
12. Pocy88
2009. jún. 29. 17:21
Igazából ez akkor ciki/kellemetlen szerintem, ha a rokonok nem tartják egymással a kapcsolatot. Nálunk ez van, nulla szinten tartják a kapcsolatot, én meg belekerülök egy hülye helyzetbe, mert lehet, hogy ha meghívom xy-t azt sem tudja, hogy kik a szüleim.
11. Sünciné (válaszként erre: 2. - Panka78)
2009. jún. 29. 17:16
Teljes mértékben egyetértek!!! A lányoméknak jövőre lesz és én rájuk bízom, hogy kit hívnak meg! Az unokahugomékat meghívja de a szüleit és az öccsét nem mert nem tartják a kapcsolatot. Az akit nem is ismersz szerinten nem " kell meghívni "! Valóban ez a Ti napotok és azt hívjatok meg akikkel jól érzitek Magatokat!
10. supin (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2009. jún. 29. 17:12
Tudom,hogy van ilyen. De ez nekem olyan furcsa..Maradi vagyok?
9. becseiagi (válaszként erre: 6. - Supin)
2009. jún. 29. 17:09
Ez nem biztos! Mi is meg voltunk hívva a közvetlen szomszédunk esküvőjére, múlt hét szobaton volt. A lagzira nem hívtak meg bennünket, így csak egy pár ezer forintos, de nagyon szép esküvői fotóalbumot vettünk nekik ajándékba.
8. Monro (válaszként erre: 4. - Pocy88)
2009. jún. 29. 17:06
Esküvőszervezéssel foglalkozom már vagy 20 éve, és a rokonokat illik meghívni a szertartásokra, de a vacsorára azokat kell meghívni, akikkel szívesen ülök egy asztalhoz. Ez nem illetlenség, hiszen külföldön a vacsorára van ahol csak a pár, a szülők a tanuk a testvérek nagyszülők mennek,majd később jönnek a többiek akiket meghívtak egy jó kis partyra.
2009. jún. 29. 17:06
Ja és csak azt hívd akivel jól is érzed magad. Ez a te-ti napotok.
2009. jún. 29. 17:05

Ez is már valami nyugati módi...

Ha valakit meghivsz és a ugye ajándékot is visz...

Akkor már szerintem megérdemel egy vacsit is...

2009. jún. 29. 17:03

Én meghívtam a szülőkön kívül a nagynénikéket, nagybácsikákat, unokatesókat, és barátokat.

Én azt hittem nagy lagzim lesz, de amikor mondtam az étterem tulajnak, hogy 50 leszünk, akkor közölte, hogy ez alatt nem ia vállalják.

4. Pocy88 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2009. jún. 29. 17:03
Az a baj, hogy anyai részről egyáltalán nem kapok segítséget. Ezért próbálom úgy megközelíteni a dolgokat hogy kinek a kije. Ki az, akit nem szabad kihagyni a sorból, akivel még sose találkoztam de rokon azt elhívjam-e?
2009. jún. 29. 16:59
Esküvőre bárkit. Az azt követő vacsorára nem mindegy, hogy kiket hívsz meg.
2009. jún. 29. 16:59

Szerintem nincs ilyen, hogy illik/nem illik! Te/Ti esküvőtök, azt hívtok meg akit akartok. Ne legyen már kötelező "szaga"!!!

..ha meg ezen valaki megsértődik....

2009. jún. 29. 16:57
A rokonok közül kiket illik meghívni egy esküvőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook