Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kijött a szemem, mint a csigának, amikor megláttam, hogy... fórum

Kijött a szemem, mint a csigának, amikor megláttam, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
50. Miss Angel (válaszként erre: 38. - Bigus2)
dec. 17. 10:32
Csak azert kérdeztem mert nem tudtam, hogy vásárokon árulnak zsíros kenyeret. DE tényleg!
49. Nikice (válaszként erre: 40. - Globus)
dec. 17. 10:30
Őszintén? 3 lángost sütni odahaza képtelenség, márpedig egynél többet megenni számomra szinten az. Ki is derült, hogy hárman vagyunk :) Hidegen szintén nem eszek, és három napig sem, szóval marad a piac, ha megkívánjuk, ott 850.
48. ,zumba (válaszként erre: 23. - Secret8)
dec. 17. 10:25
Hitelből. Sokan a látszatra adnak. Közösségi oldal, fotó, lájk, itt ettünk-ittunk.... Én sem adok ennyi pénzt egy szelet zsíros kenyérért. Megkenem itthon és elviszem.
dec. 17. 10:23

Én most már mindent értek! 😉🤣

Csak azt az egyet nem, hogy mit keresett a csiga a karácsonyi vásáron?! 😮😂😂

46. Nikice
dec. 17. 10:23

Gondolatébresztőnek.

Iszonyat helypénzek vannak. Az energia közületnek sokkal drágább, a kis pavilon világítása belekerül a helypénzbe. Adóköteles tevékenységet végezni nagyon drága buli, egy vállalkozás működtetése akkor is százezres nagyságrend, ha meg sem moccansz. Az ÁFA nálunk a legmagasabb, 1500 Ft-ból 320 Ft csak az ÁFA. A maradékból kell leosztani az energiát, bérleti díjat, a dolgozó munkabérét és járulékát, és még nem beszéltem az alapanyagról, amiből voltaképpen a termék lesz. Amikor mi azt mondjuk, otthon ez kijön 200 Ft-ból, ez igaz, az neki is kijön, de a “satöbbi” baromi sok. Nem mi mentünk el a boltba, és nem a mi időnk ment el az elkészítésére sem, kikértük, megettük.

Baromi sok az 1500, de a haszon sokkal kevesebb, mint gondolnánk.

45. Sirga (válaszként erre: 33. - Gigi>)
dec. 17. 10:18
És anno iskolában tízóraira/uzsonnára is gyakran adták. Ha valaki otthon netán nem evett zsíros kenyeret, ott biztosan kapott.
44. gyöngy:) (válaszként erre: 42. - Kicsi Fecske)
dec. 17. 10:17

Egyértelműen kihasználják, hogy a vásárra látogatók 90%-a külföldi, nekik áraznak. Bár már van, amit ők is sokallnak.

A magyar meg elégedjen meg azzal, hogy nézelődik.

Most a Vörösmarty téri és a Bazilikánál lévőt mondom Pesten. Azt nem tudom máshol milyen árak vannak és mennyi a külföldi.

dec. 17. 10:04
Hogy érthető legyen az 1200 Forintos zsíros kenyér ára, az akkora mint a nagyalföldnek a fele.
dec. 17. 10:01

Egy zsíros kenyér 1.200,-Ft?? Ne mááá?!

Hogy fért ki ilyen nagy összeg a szájukon? 😮

( Igaz, amíg lószar van, veréb is lesz! És a veréb is madár! Aki meg ezt megveszi, az meg a palimadár?! 😉

41. Gretaa (válaszként erre: 31. - Gigi>)
dec. 17. 09:53

Az,igen!

Mindenből csak a hasznot akarják húzni.

40. globus (válaszként erre: 39. - Nikice)
dec. 17. 09:18
Azt gondolom, hogy a megkívánós típusú embereknél ezek az ételek otthon nem szerepelnek...ki a franc akarna dagasztani, keleszteni, egy órát várni lángosra, mikor tízszer drágábban megkapja. Instant megoldás. Régen szendvicset vittek kirándulásra, ma sorban állnak kajáért, tulajdonképpen csak a pénz csoportosítódik át. Szerencsére, amíg másokat tudunk vele dolgoztatni, nagy baj nincs.
39. Nikice (válaszként erre: 23. - Secret8)
dec. 17. 08:53
Mindkettő igaz, ami nagy baj… szétnyílt az olló sajnos. Akinek kevés van, egyre kevesebb, otthon eszi a zsíros kenyeret, nem a hangulat kedvéért a karácsonyi vásárban :(, de megmaradt az a réteg is, aki azt mondja, megkívántam, megveszem, kerül, amibe kerül. Sajnos nagyon nagyok a különbségek.
38. Bigus2 (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
dec. 17. 07:38
Két különböző étel. A kenyérlángos kelt tésztából van, jó esetben minden finom és drága dologgal a tetején.
37. birebora (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
dec. 17. 06:34

Szerinted mi az oka?

A kérdés költői, tudod te azt nagyon jól.

dec. 17. 05:58
1 db hot dog 5.000 ft és sorban álltak érte. Na már most 2-3 gyerek + a szülők és még egy kis tea vagy forralt bor.
35. semleges (válaszként erre: 23. - Secret8)
dec. 17. 05:55
Én is igy gondolom. Van az a pénz amiért nem veszem meg.
34. semleges (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
dec. 17. 05:52
Nagyon mások a bérek.
33. gigi> (válaszként erre: 32. - Miss Angel)
dec. 17. 04:56

Úgy, hogy régen az emberek munkába általában zsíros kenyeret vittek magukkal.

Az volt olcsó és elérhető.

Mostanság már ez is meg gondolandó, mivel a zsír ára is némi kívánni valót hagy maga után.

32. Miss Angel (válaszként erre: 27. - Vigyefene)
dec. 17. 03:33

Nem értelek,de öszintén szólva nem is érdekel a kötekedésed....

a zsíros kenyeret nem kötelező mindenkinek szeretni,mint ahogy semmi mást sem.ennyi.

ja és azt sem értem,hogy jön össze a munka a zsíroskenyérevéssel :DDD

31. gigi> (válaszként erre: 20. - Gretaa)
dec. 17. 03:32
Elég baj az.
dec. 17. 02:18
Ettől függetlenül tényleg arcátlanság ennyit elkérni egy zsíros kenyérért. Jó lenne erre is valami korlátozás.
29. loch ness (válaszként erre: 23. - Secret8)
dec. 17. 02:17
Igen, senkinek nincs pénze. Aztán már évek óta hallom-olvasom (itt a hoxán is), hogy van, aki fél évvel előbb már nem tud szállást foglalni ide vagy oda, mert már minden hely betelt...
dec. 17. 00:46
Nyugi, aki éhes és gazdag az kifizeti. Nálunk olyan 10-50 forint körül mozgott sörkorcsolyának, de volt hogy ingyen is odaadták hogy nagyobb legyen a fogyasztás.
27. vigyefene (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
dec. 17. 00:44
Gondolom h talán nem kellett dolgoznod sem 5,igen öt éves korodban sem.
26. vigyefene (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
dec. 17. 00:42
Jó neked, én igen.
25. Miss Angel (válaszként erre: 22. - Vigyefene)
dec. 17. 00:41

nem

sose ettem a zsíros kenyeret,gyerekként sem

24. Gretaa (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
dec. 17. 00:23
Én nagyon szeretem.
dec. 17. 00:21

Azt nem értem, hogy ugye Magyarországon senkinek nincs pénze semmire, ez az alaphelyzet. Naponta látom, olvasom, hogy úristen, milyen árak vannak, ezt a magyar nem tudja megfizetni. Ehhez képest rekordtömeg van mindenhol, a vásárokban forralt boroznak, esznek-isznak mindent, ami csak van.


Részemről, ha lazán lenne is pénzem a majd' 4000 forintos lángosra, meg 1500 forintos zsíros kenyérre családostul, akkor sem venném meg. Felháborítónak tartom. Persze amíg van rá kereslet (mert van), addig ez így lesz. Sőt, még ígyebbül, mert simán drágulni is fog.

22. vigyefene (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
dec. 17. 00:18

Következő kérdés.

Kellene ingyen ha kacsa/liba zsírral lenne megkenve?

21. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 00:16

úr jézus

nekem ez ingyen se kellene :O

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook