Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiengednétek a macskát? fórum

Kiengednétek a macskát? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. ápr. 30. 21:33

A cicám mentett, kocsiból dobták ki 13 évvel ezelőtt, a telek kerítésen át ívelve, a kutyák közé. Két napig kerestük, honnan jön a hang.

Hazavittem, 4 évig szobacica volt. Aztán zárt udvarra mehetett ki 1,5 évig.

Falura költözünk, kapott cicaajtót. Kijárt. Fél évbe telt, amíg megtanult fára mászni (pedig korábban a lakásban szó szerint a csilláron is járt...). Sokszor a kapuoszlop tetején ülve várta, hogy hazaérjek. Volt, hogy elkísért a boltba, és észre se vettem. Szigorúan az árokban jött, úttestre véletlenül sem. Ha álltam be az udvarra, felült a lépcsőre, amíg le nem állítottam az autót (utána pedig a lehúzott ablakon befeküdt aludni az anyósülésre).

Most megint panelban lakunk. Magasan. A folyosóra csak felügyelettel mehet ki (eltéved, az ajtószámot tudja, csak az emeletet téveszti el), de az erkélyre nyugodt szívvel kiengedem, akkor is, ha nem vagyok otthon.

Széke is van, amiről kilát. Soha nem ugrott fel a korlátra sem, nem is próbált.

Őt kiengedném. Bármikor. Megint.


Más macskában viszont nem bíznék ennyire. Előző cicám nem mehetett ki, csak szigorú felügyelet mellett...

2019. ápr. 25. 10:26
Amikor takaritok az ajtó előtt ki ül a lábtörlőre ami szintén cicát ábrázol és nézelődik a játszótér felé,de ha a lift megzörren ,usgyi rohan befelé.Ijedős természet.
2019. ápr. 25. 10:24
Az én cicám benti cicuska,panelházas.
51. MenoPause (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2019. ápr. 25. 10:18

Szerintem a cica remekül alkalmazkodik. Kint is bent is jól elvan. A gazdi számít neki igazán.

Onnan is gondolom, hogy mi lakásban tartottuk évekig a cicáinkat. Aztán lett egy kertes házunk, nyaralóként, és elkezdtük őket magunkkal vinni hétvégékre. Ott kiengedtük őket, jól elvoltak ott is, messzire nem mentek el. Igazából csak a ház körül járkáltak. Igaz, ivartalanítva vannak. Aztán hazamentünk, és nem éreztük, hogy a lakásban bármi gondjuk lenne. Az utazással annál inkább... Persze, kaparófájuk, mászójuk volt a lakásban. Egérke játszani.. De a macska lusta, alukálni szeret egész nap. Meg ha otthon vagyunk, ölbe mászni, éjszaka velünk aludni...

Viszont, ha egy kicsit is forgalmasabb lenne, nem engedném ki. Akkor legyen inkább házi a cica, de éljen!

50. unom (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 16:05
Európában és Ázsiában is őshonos, jól megvan a mi éghajlatunkon.
49. Guruljka (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 15:58
Sokan még védett helyet sem biztosítanak neki, ahol maga beszuszoghatná a helyét. Hányszor látni a külső ablakpárkányon kuporgó szerencsétlent!
48. unom (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 15:58

Persze, de ha van fedett helye simán eltelel kint.

Sokan a kazánházra csinálnak macskaajtót, ami szerintem jó megoldás.

Hozzáteszem: benti macskám van, sokáig panelben élt, a kijárási hidegen hagyja.

47. Guruljka (válaszként erre: 44. - Csgybzs)
2019. ápr. 23. 15:57
Azt hittem, egy konkrét, ablakhoz illeszthető dolgot találtál.
46. Guruljka (válaszként erre: 43. - Unom)
2019. ápr. 23. 15:52

Mondjuk nem is túlzottan szaporodnak el.

Erre alapozva azért nem kell elvárni tőle, hogy az aszfalton teleljen.

2019. ápr. 23. 15:37

De inkább ez a link a jó, ebből bármelyik:


[link]

44. csgybzs (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 15:36
A link az egyik képre vonatkozik, ha megnyitod és vársz elméletileg azt az egyet nagyítja ki.
43. unom (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 15:36
Évszázadokon át kint éltek télen is, és fennmaradtak. Ahogy a vadmacskák is az erdőkben a mai napig.
42. Guruljka (válaszként erre: 39. - Csgybzs)
2019. ápr. 23. 15:19
Melyikre gondolsz?
41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Globus)
2019. ápr. 23. 15:19
Ahol volt széna, szalma, ott akadt védett hely a macskának is.
40. globus (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2019. ápr. 23. 14:48
Nekünk nincs állatunk, csak gyerekkori emlékeimből tudok támaszkodni arra, hogy régen semmilyen állat nem lakott a házban, főleg szobában. Nagyszüleim kutyát, macskát, libát, tyúkokat, disznókat tartottak, szomszédban még szamár is volt, galambok. Nem is akartak bemenni, nyitva lehetett egész nap az ajtó, akkor sem.
2019. ápr. 23. 14:47

Vagy lehet macskaboxot gyártani neki. Valamelyik ablakhoz például, ahol ki tud menni egy korlátozott területre.


[link]


Kb így kell elképzelni.

2019. ápr. 23. 14:39
Tudom, hogy vannak télállóbb macskafajták is, de az átlagos rövid szőrű házi cica nem téli állat. A szőre szerkezete nem sokat segít neki, még ha télire dúsabb is.
37. csgybzs (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2019. ápr. 23. 14:38

Macskabiztos kerítést nem tudsz csinálni neki?

Mi nemrég csináltuk meg és teljes biztonsággal vannak kint a macskáink az udvaron, ha mi is kint vagyunk.

36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Unom)
2019. ápr. 23. 14:37
Igen, de a macska nem a mi éghajlatunkon volt őshonos. Nem ide gyártották. :D
35. Guruljka (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2019. ápr. 23. 14:36

Itt egy rövid, de elég jó cikk erről.

[link]


Kimásoltam a lényeges mondatot belőle:


"nem kérdéses az sem, hogy napjaink elkényeztetett házimacskái egységesen vadmacskaeredetre vezethetőek vissza. Sőt még az sem vitatott, hogy a vadmacska (Felis silvestris) öt alfaja közül a közel-keleti/afrikai elterjedést mutató F. silvestris lybica az az állat, amelyből az évezredek alatt kényeztetni való szőrgombócot gyártottunk."


A Közel-Kelet és Afrika ötezer évvel ezelőtt sem látott havas teleket. Ha hiszed, ha nem.

34. unom (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 14:34
Szerintem itt senki nem a Sarkvidékről írt, hanem a mi éghajlatunkról.
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2019. ápr. 23. 14:31
Nem a vadállat meg paplan kérdése, egyszerűen vannak eltérő éghajlatú övezetek a Földön. Nem tudom, erről hallottál-e már.
2019. ápr. 23. 08:32

Nem engedtem ki a Picikét, túlélte a bentlételt,márcsak azért is, mert az ablak előtt ahol szúnyogháló van a kertünkben 2 szomszédos? fekete macska izgatja hempereg,vonyit( az a hang nem nyávogás amit kiadnak ) mutogatják neki a hátsó fertályukat.

A héten veszek hámot.

Mégegyszer mindent kösz.

31. levarosbukta (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. ápr. 23. 08:01
Ezt nem hinném, ugyanis amíg az ember magához nem édesgette a macskát az is ugyanolyan vadállat volt mint a többi és nem paplanos ágyban töltötte a téli éjszakákat.Ha megnézed a kinti tartású cicák télire sűrűbb bundát növesztenek, hogy át tudják vészelni a telet. Ezzel nem azt akarom mondani hogy csapjuk ki a macskákat télire is.
2019. ápr. 22. 21:14

Biztos nem engedném ki.

A maradék egy macskám kijárós. Többet nem is lesz macskám, az biztos.

29. Guruljka (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2019. ápr. 22. 21:11
A macskát a természet meleg klímára is teremtette. Előbb azoknál kampányolj, akik a téli fagyban is kicsukják.
28. Guruljka (válaszként erre: 21. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 22. 21:09
Fura fogalmaid vannak az élettanról.
27. AppIe (válaszként erre: 6. - Perla del Mar)
2019. ápr. 22. 20:39
Nekem baromi konok a macskam. Bemaszott a szomszed autojaba, tenyernyi helyen kitepte a szoret az auto, elvesztette a fule hyegyet, es par honapra ra bemaszott megint ugyanabba az autoba.
26. AppIe (válaszként erre: 23. - Ramcsika)
2019. ápr. 22. 20:33
Az enyem nem hagyta, hogy rategyem a hamot.
25. AppIe (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2019. ápr. 22. 20:29

En laktam egy darabig tetoterben, ott nem tudtam kiengedni oket, a kicsi tiszta hulye volt estenkent, sokat kellett jatszani vele.

Kesobb beteg lett, az allatorvos azt mondta, ne engedjem ki. Par honapig birtam talan, de ejjel nem tudtam aludni tole, es rendszeresen beszart, osszehugyozott

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook