Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsicsoda fórum

Kicsicsoda (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kicsicsoda

18. szaszi2 (válaszként erre: 1. - Kacsa118)
2013. aug. 23. 12:14

Drága barátnőm:-)

Tudod az első szülésem milyen borzalmas volt,pedig spontán szülés volt:-(

És most a császár,amit én szerettem volna,és minden úgy volt,ahogy én szerettem volna:-)

A terhességem most én is nagyon nem élveztem,de Zazi kárpótól mindenért,és én egyáltalán nem ítéllek el ezért:-)

Pusza Drága

2013. márc. 11. 08:37

Köszönöm szépen a gratulációkat! :)


És igen, nekem is kicsit visszás a sok rózsaszín felhős terhes sztori. :) De hát nem vagyunk egyformák. :D

2013. márc. 11. 07:07

Számomra igenis népszerű a cikk... Utálom a túlömlengős, rózsaszín "terhes-sztorikat" azoktól, akiknek mindig minden gyönyörű és csodaszép, holott szerintem ez az egész egy nagy kamu. Mitől lehet csoda egy nagy has által akadályozott hétköznapi élet, a szenvedés, a súlycipelés, a megváltozott test, lélek, hormonok, fájdalmas, ne adj' Isten komplikált szülés... Attól, hogy valaki be meri vallani, hogy ez bizony messze nem olyan kellemes, mint ahogy mindenki áradozik róla, még igenis szeretheti a gyermekét és semmivel sem rosszabb anya, sem ember. Merjünk őszinték lenni! :)(És, most jöhetnek a kövek! :) )


Gratulálok szívből a gyerkőchöz, szerencsés kimenetelű volt a történet! :)

2013. márc. 9. 21:04
Úgy látom, hogy halad a világ, csak a szülészet-nőgyógyászat nem változott 20 éve semmit. Ugyanazért a szar ellátásért kell csillagászati hálapénzt fizetnünk.
14. AViki
2013. márc. 9. 11:12
Az én szülésem is ugyan ilyen volt, túlhordással mindennel együtt,csak nekem az oxitocin 200-ra vitte a vérnyomásomat a fiamét meg csökkentette, így császár lett a vége 6 órás vajúdás után, de azért így 2 év távlatából újra nekivágnák a dolognak.
2013. márc. 9. 08:31

16 evvel ezelött ugyan ez...csak tölem a vegen elvettek vakummal...kegyetlen fajdalom...fizikailag es lelkileg

ma ha szülnek, barmennyit kene fizetnem csak csaszarral...

2013. márc. 8. 20:04
Meghatott a történeted és gratula hogy vegigcsinaltad. Ilyenkor eszembe jut, én mennyire szerencsés vagyok/voltam a fiam születésénél. Pedig nekem is fajasgyengesegem volt, de megszültem pikk-pakk. :) mázlim volt! Tudom!
11. pic74
2013. márc. 8. 10:14
Hasonló szülésen estem át én is és bizony 3 év is eltelt mire nem borzongtam össze,amikor a szülésre gondoltam. Bizonyára én nem tartozom a normális nők közé,mert igenis örültem a császárnak. Nem érdekel a természetes szülés "gyönyörűsége". Lehet önző vagyok,de örültem,hogy nem fáj tovább és segítenek kivenni a gyereket. Én sem tágultam, a lányom pedig 4 kg volt.Nem értem miért kell szenvedtetni a nőket. Szerintem biztonságosabb a császár,ha mégegyszer belemennék egy szülésbe,csakis akkor,ha 1000%os garancia lenne a császárra. Tudom milyen veszélyei vannak,de ha belegondolok hogy összetört volna a hatalmas lányom mire kijön,na meg én is...Nem értem meg azokat,akik azt mondják a szülésre,hogy ennek így kell lenni,el kell fogadni így,így a jó,még ha kinyomják is agyereket belőled,ha kézzel tágítanak stb.. Nem.Nekem minden porcikám tiltakozott még a vizsgálat ellen is,önkéntelenül is tolattam az ágyon,szegény doki alig tudott megvizsgálni.Nekem az egy kiszolgáltatott helyzet volt,amit nem akart bevenni az agyam. Nekem nem természetes,hogy vadidegen beöntést csinál,hogy nézegetik,hogy tágul-e,mert az ott lent is én vagyok és nem egy tárgy. Nem tudom érthető-e amire gondolok. Persze,lett egy gyönyörű kislányom,aki már 5 éves nagylány,akit imádok. De! a szülés élménye is más és a gyerek élménye is más.Az egyik nem változtatja meg a másik élményt.Legalábbis nálam...
2013. márc. 7. 17:34

Esztihusivirágbogyó!

Itt a Hoxán tök más okból.és tök más indíttatással ismertelek meg....DE pont ezért végigéltem veled ezt az időszakot:D Direkt nem nevezem meg a másik fórumot,mert nem ez as lényeg,hanem az hogy egy ember viselkedése mindenhol ugyanolyan:D

Te valamit képviselsz,és valamiért harcolsz.

Szerencsés ember vagy ,hisz a foglalkozásod szinte azonos az életfilozófiáddal!!!

ÉN azt gondolom ,hogy egy ilyen beállítottságú ember gyermekének lenni nagyon nagy öröm,és tisztesség!!!

Nem gondolom,hogyha azt magyarázod hogy életed értelme lett volna a szülés,akkor közelebb állnál hozzá! Kétféle anya van,az aki a csecsemőket kedveli,és az aki a kisembereket:D

Te a második vagy!/Én is/Te nem életet/persze azt is!/ hanem értelemet adsz a fiadnak!!/

2013. márc. 7. 13:09
Ahogy mondani szokás:Nem semmi szülésed volt neked sem.Annak idején,nekem sem.Bár az enyém már igen régi történet,mégis mély nyomot hagyott bennem.Minden perce bennem él,olyan mintha tegnap történt volna.Jó egészséget,és boldogságban eltöltött napokat kívánok nektek.
2013. márc. 7. 12:33
ám én meg més azt az egy hetet kivártam volna, sírtam mi után megpiszkált, úgy éreztem kisietteti a babám, de végül is jó volt így, csak jobban át kellett volna ezt beszélnünk előtte...
2013. márc. 7. 12:31

Ahol én szültem ott is kell a főorvos belegyezése a császárba... szerintem az több költség is a kórháznak, s tán ezért is...

hát igen, szerintem ilyenkor, túlhordásnál magát a nőt is megkérdezhetnék, hogy mit szeretne, hogy érzi, szűlni, vagy úgy érzi még jó egyben, s ha majd indul...

én 39.hétre szültem, úgy hogy a dokim picit megpiszkált az beindította a dolgokat- Lina túl kicsi volt, aggodalomra adott okot, ám az uh-n, NST-n nem látszott semmi, dokim érett babának látta és úgy gondolta nem érdemes tovább hordanom, nehogy tényleg valami gond legyen (lepény, keringés) és ne szülhessek simán... ugye 2,6kg lett Lina..., ám egészen addig én soha semmit nem éreztem, s eget verő fájásaim ekkor sem voltak, legalább is ahhoz képest amiről mások beszánolnak, és rosszabbra számította, burokrepi után ami volt és az is rövid volt szerencsére na azok tényleg azok a mindjárt összeesek ha nem fog a párom érzés volt, de hamar jött a tolófájás, de szerencsémre mégis jól tágultam, persze egyszer az én dokim is rásegített... lehet én is fájásgyenge vagyok? mi az pontosan te tudod?

6. Leny
2013. márc. 7. 12:01

Szia!

Gratulálok a kisfiadhoz:)

Teljesen egyetértek veled, nekem a terhesség annyira borzasztó volt, hogy komolyan elgondolkodtam azon, hogy nem lesz több gyerekem, pedig szeretnék:(

Én a 6. hónap végéig sugárban hánytam minden nap, és sokat voltam kórházban is emiatt, alig vártam hogy vége legyen...

Öröm az ürömben(átgondolva nekem ez nagyon nagy megkönnyebülés volt)hogy a kislányom faros volt és borítékolható volt a császármetszés...

Erőtlen voltam és kimerült a hónapok alatt!

Szépen beindultam a fájások, és beérve mondták hogy nyugodjak meg, mindjárt minden fájdalom megszűnik és kintlesz a babám:)

Tökéletes szülésem volt, kedves műtösökkel profi orvosokkal, és abszolút nem viselt meg :)

Még annyi, hogy engem 3 orvos nézett meg hogy alátámasszák a műtét szükségességét, mert Magyarországon az egészségügyi indok nélküli császármetszés(ami komoly hasi műtétnek számít) illegális!(aztán tudod...)

Boldog babázást:)

5. MayC
2013. márc. 7. 11:00
Gratulálok a kisfiadhoz,és sok boldog pillantatot kívánok Nektek!
2013. márc. 7. 10:18
Teljesen átérzem amit írtál! Az én első babám született pontosan így, csak nekem az oxytocin vitte le a szívhangját. Már csak 30 volt, mikor lekaptak a ctg-ről és már epidurálra se volt idő, úgyhogy altattak. Az még rosszabb, mert mikor felébredtem nem tudtam, hogy mi lett a kicsivel és az őrzőben se tudták egy ideig megmondani. Én azt se kívánom senkinek! Szóval végig bőgtem a cikkedet, mert pontosan tudom, hogy mit éreztél akkor! A lényeg, hogy egészségesek a gyerekeink! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok Nektek!
2013. márc. 7. 09:29

Gratulálok a kislegényhez! :)

És remélem, hogy ha majd egyszer rászánod magad egy kistesóra, az jobb emlékeket hagy neked... :)

2013. márc. 7. 09:16

Gratulálok!!

Békességet, szeretetet és boldogságot kívánok mindnyájatoknak az életben !!

2013. márc. 7. 09:08
Nem biztos, hogy túl népszerű cikkem lesz, hisz előre le kell szögeznem, hogy nem szerettem terhesnek lenni, s számomra a szülés sem egy szép élmény. Még így egy év távlatából sem. :)
De megérte! :) Hisz egy gyönyörű, egészséges kisfiam van!

Ugrás a teljes írásra: Kicsicsoda

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook