Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki milyen nevet és mi alapján adott a gyermekének? fórum

Ki milyen nevet és mi alapján adott a gyermekének? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 21. 23:24

Szia! Mi magyar nevet akartunk mindenképpen, így lett Koppány. Azaz Nagy Koppány Attila. Az utóbbit apától "örökölte". :)

Nem tudom miért de olyan megragadó ez a név... Olyan tekintélyt parancsoló, vad... Vagy csak mi látjuk így? :D

2011. okt. 21. 23:20

A fiam Norbert, jelentese eszaki feny. Ezert valasztottam ezt a nevet, minden szempontbol jo valasztas volt. Konnyen baratkozo nagyon kozvetlen.

A lanyom Anna. A legszebb lany nev szerintem, a jelentese teljesen illik ra...raszabtak ezt a nevet.

2011. okt. 21. 23:13

Én hangzás és jelentés alapján akartam. De sajnos ami ritka név, és jól cseng annak valami vallásos jelentése volt.


Így páromra bíztam. Hát nem Krisztián lett!!! :D Ne bízd pasira a választást!!! :)

2011. okt. 21. 23:13

Első szülött fiam: apja után, lányom, utánam kapta a nevét.

Középső fiam neve nagyon tetszett: Richard.

Legkisebb fiam: a legszebb magyar férfi nevet kapta: Attila:)

2011. okt. 21. 23:10
Kíváncsi lennék, hogy ki hogyan választotta ki csemetéje keresztnevét. Egy történelmi hősről vagy egy könyv-, illetve filmélmény után? Családi hagyományból, vagy teljesen más okból? Könnyen tudtatok döntést hozni? Mi lett végül a lurkó neve?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook