Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki milyen mosógépet ajánl? Erősen gondolkozok egy mastercookon, ma muszáj vennem egyet. fórum

Ki milyen mosógépet ajánl? Erősen gondolkozok egy mastercookon, ma muszáj vennem egyet. (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. dec. 12. 16:42

Nekem nagy tapasztalatom nincs, de a Fagor gépem olcsó mosószerrel is gyönyörűen mos.

Azt hiányolom benne, hogy nem tudom pontosan követni a mosás folyamatát, csak három fázist jelez: Mosás, öblítés, kész.

De a régi hajdú automatáról váltottam, az hozzátartozik a történethez. :)

És csakis felültöltőset akartam, mert nem fogom hajolgatva szedegetni a ruhát, vén vagyok! :D

39. Nirvi
2012. jún. 14. 12:31

Nekünk LG mosógépünk van.

Azon kívül, hogy szerintem nem mos szépen, semmi baja nincs. Már 6 éves.


Bár őszintén megmondom, kicsit várom már, hogy lecserélhessük:D:D

Mondjuk gondba leszek én is, ha újat kell venni, mert elég nagy a választék, viszont kevés a tényleg jó gép.


Én is a Miele-re vagyok ráizgulva, mert állítólag az a legjobb....csak rohadt drága. De nekem már többen is mondták, hogy abból használtat is érdemes venni.

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Simple)
2012. jún. 14. 12:19

Igen, én is ezt próbáltam elmondani neki, de nem sikerült érthetően.


És ugye azzal, hogy a gépet visszahozták úgy, hogy nem rakták rendesen össze, le is szerepeltek, de arra is csak legyintettek, hogy ááá, ilyen előfordulhat. Mert ez nem hiba, bezzeg én béna vagyok.

Most pedig (3 hete hozták haza a megjavított gépemet), ismét várjuk őket, éééés nem is tudják, hogy most hozták vissza.

és ami még felháborító, hogy csak az utolsó javítást írták be a garancia levélre. Az első kettőt nem.

Azért kíváncsi vagyok, hogy mi lesz most a diagnózis. Lehet kitalálják, hogy megint béna voltam és elrontottam?

Minden esetre megírtam a levelet a samsungnak és ugyanazt a levelet a Fogyasztó felügyeletnek is el fogom küldeni, ezt bele is írtam.

Vissza kérem a pénzemet. Nem tudom mi lesz belőle.

37. simple (válaszként erre: 35. - Darcy73)
2012. jún. 14. 08:49
Figyi, írtam nekem is Samsungom van, 3 éves lesz és nálam soha semmi probléma nem volt vele. Mindegyik márkánál előfordulhat rosszul összerakott gép, szóval bármilyet veszel ki tudod fogni ha nincs szerencséd.....
36. simple (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2012. jún. 14. 08:47
Igen, a gépek azok gyönyörűek. De az a szerelő meg egy hülye volt. honnan tudja, hogy hogy mosol mikor nincs is ott? Szerintem nem tudta megjavítani, és ki kellett találni valamit, mit mondjon.
35. Darcy73 (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2012. jún. 14. 07:18
Hát ez aztán szép történet!Na,teljesen le lettem beszélve a Samsungról!
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Simple)
2012. jún. 14. 06:29

Áááá, nagyon ki vagyok akadva a gépre.

Tehát most lesz az 5. szerelés, mert:

1. folyt a víz (mindig egy tócsa volt a gép körül mosásnál)

2. hangos lett (kicserélték a szivattyút.

3. nagyon hangos lett (az mondták csapágyas lett)

4. rosszul rakták össze a gépet a javítás után.

5. Az állítólagos csapágyazás után rögtön hangos volt (kattog, csattog, berreg, stb.)

És én nem használom naponta. Hétvégén 3-4 mosás. És amiket a szerelő mondott, azon teljesen kiakadtam.

Azt mondta, hogy én nem tudom használni a gépet, mert biztos sok ruhát teszek, mert az 5 kg ruha az vizes súly (tudni kell, hogy sosem tömöm meg a gépet), és azt is mondta, hogy a mosóporom is vacak, biztos valami állott régi mosószer, ugyan is a sötét ruhákat csak folyékony mosószerrel tudom mosni, mert egyébként a mosószer benne marad a ruhákba. És a gép, amit hoztak, amíg javítottá, természetesen nem hagyta benne a ruhákba a mosóport. Direkt kipróbáltam.

Tehát én vagyok a béna szerintük és mit mondott a szerelő? Azt, hogy semmi baja a gépnek, hanem az a baj, hogy én nem szeretem ezt a gépet. Ja, ettől romlik el.

Pedig olyan szép ez a gép....

33. simple (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2012. jún. 13. 20:52
Igen, és én ugyanúgy imádom mint te az eddigi gépeidet. Semmi gond nem volt még vele tényleg. De azért nem gondolnám, hogy ennyire rosszak a Samsungok, szerintem te nagyon kifogtad a rossz gépet. Szinte mindennap használom, van hogy két három adagot is mosok, programozgatom össze vissza, és hibátlanul működik.
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Simple)
2012. jún. 13. 20:26

Tényleg?

Annyi rosszat olvasok a samsung mosógépről (persze csak utólag) és annyira zavar, hogy így jártam.

Az eddigi gépeimet imádtam. Volt egy energoluxom, ami már 20 éve üzemel (most a bátyámnál), csak azért cseréltem le, mert elől töltőst szerettem volna.

Nagyon szerettem az indesitemet, de sajnos 5 éves korában elromlott valami panel, ami drága lett volna, ezért vettem a samsungot, amit most fognak ismét javítani. Várjuk a telefont, hogy szóljanak mikor viszik el.

2012. jún. 13. 17:54
Sajnos szinte az összes márkához szerencse is kell. Sok köztük az ócska darab. Nekünk 85e ft-os Whirlpool ronlott el 6-7 év után, most 150e ft-os aeg van, tökéletesen működik 4 éve. De 2 év múlva ez is megadhatja magát, így nem mondok rá semmi jót:) Ha lett volna annyi pénz miele-t veszünk. Háztartási gépekből aeg, electrolux, amit szeretek és meg is lehet fizetni, szórakoztató elektronikából panasonic, mobil nokia és apple, notebook dell. Egy márka van, amit semmiből nem vennék, LG. Ettől még másnak esetleg ajánlom, de nekem nem vált be.
30. simple (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. jún. 13. 15:44
Na én meg rákontrázok, nekem is Samsungom van, ősszel lesz 3 éves. Semmi baja nem volt még, pedig használom rendesen. Gyönyörűen dolgozik.
2012. jún. 13. 15:34
Végül egy zanussi elöltöltőset vettem 85 ezerért és van rá 5 év teljes körű garancia is.
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Darcy73)
2012. jún. 13. 09:11

2010.10.15-én vettem egy samsung WF0500NXW típusú mosógépet, ma jönnek 4x javítani. Ez a 4. javítás azért kell, mert 1 hónapja, amikor elvitték 2 hétre, mert szerintük én nem jól használom, nem jól csinálták meg. Azért hívtam ki a szerelőket, mert egyik pillanatról a másikra hangos lett, elvitték, megjavítottá, majd miután visszahozták kiderült, hogy rosszul szerelték össze, most meg hangosabb, mint mikor elvitték.


Szerintem a mosógép gyártás nem jött össze nekik. Bár a vásárlás előtt olvastam volna fórumokat erről...

2012. jún. 13. 08:22
Whirpool-t ne vegyél, mindig van valami baja, nekem a szerelő sem ajánlotta. Bosch-t vettünk, nagyon szeretem, de 85,000-ért nem fogsz kapni, sajnos..
2012. jún. 13. 07:37

Na,akkor ezt még kipróbálom! :)

Hátha...

25. szafaripók (válaszként erre: 24. - Darcy73)
2012. jún. 12. 13:14
Én nemrégiben pár hétig besegítettem ismerősnek. Az ő mosógépe is mindent összepöttyözöt. Kiderült, sose takarította korábban. Vettem az Aldiban mosógéptisztítót, és átmostam vele. Utána nem volt ilyen gond.
24. Darcy73 (válaszként erre: 23. - Szafaripók)
2012. jún. 12. 13:07

Ecetes vízzel szoktam 90fokon átmosni üresben a gépet,mégis van az a szürke szmötyi. :(

Az előzőnél nem volt ilyen,ezért gondolom hogy esetleg ez az Indesit tipushibája.(egy idő után,mert az első években nem volt ilyen)

23. szafaripók (válaszként erre: 17. - Darcy73)
2012. jún. 11. 10:32

Nekünk a candy tökéletesen bevállt. És épp azért vettünk ilyet, mert ismerős ajánlotta, akinek szintén ez van, és még ő se panaszkodott rá (azóta se!).

Szépen mos, semmi gond vele. Az első 5 évben még csak nem is tisztítottam, csak az adagolóját, meg a szűrőt, ahova a gombok, stb. kerülnek.

A szükre szmötyi meg azért megy vissza, mert a lerakódás nem tud távozni: próbáltad már mosógéptisztítóval átmosni a gépet üresben? Az általában segít!

2012. jún. 11. 09:36
Odáig, hogy fagor én is eljutottam, tapasztalatok érdekelnének.
2012. jún. 11. 09:09
Fagor
2012. jún. 11. 08:55

A mi indezitünk 7 év után ment tönkre, de sose szerettem, így olyat biztos nem veszek.

Köszönöm az eddigi válaszokat. A mastercook-ról senki semmit nem tud?

2012. jún. 11. 08:42
Mi Bosch gépet vettünk, felújítottat 25ezerért szakembertől. Teljesen jól muzsikál, nincs vele gond. Újat nem vennék mert pénzkidobás.
18. Darcy73 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2012. jún. 11. 08:41
Miért ne vegyünk Samsungot?
2012. jún. 11. 08:40

Jaj,Candyt ne!Ketten fürödtek be vele!1 év után kipurcantak!(motorhiba-vagyis javítani nem éri meg)

Szerintem ha veszel,azt nézd hogy energiatakarékos legyen,mert hosszútávon évi 25.000ft-ot jelent megtakarításban!A+,vagy A++ kategória legyen legalább!(Mi 25ezret kaptunk vissza a villanyszámlánkból,mikor a hűtőt lecseréltük A++-ra!)

Nekem eddig Whirlpool és Indesit volt!A Whirlpool tökéletesen működött.Az Indesitet most akarom lecserélni-6 éves-mert elkezdett rozsdásodni oldalt és lerakódik benne a trutyi,amit a ruhákra nyom vissza.(Ilyen pici szürke pöttyök rakódnak a ruhákra.)

Én a Samsungban gondolkodom.(Eco-bubble)Bár kicsit drágállom.

2012. jún. 11. 08:35
Whirpool van 12 éve. Egyszer látta szerelő, de akkor is csak azért, mert imádott unokám bele dobott egy ruhacsipeszt, és az sikeresen a dob mellé esett.
2012. jún. 11. 08:35

Ha mosógép, akkor miele. A baj, hogy nagyon drága! Középkategóriásból: AEG vagy electrolux. Megfizethető, jó minőség.

A whirlpool sajnos egyre gagyibbakat gyárt, aki azt írja, hogy nála vagy 10 évet kiszolgált, azért van, mert a régiek voltak jó gépek, a mostaniak szutykok! Hamar rozsdál, szétmegy, szar.

A Zanussi kb. 2 év után esik szét (a mostaniak abból is szarok). A Candynél arra szoktak panaszkodni, hogy nem mos szépen... Nem tudom.

Ezt egy mosógépszerelő mondta nekem.

Mi AEG-t vettünk, és nagyon bevált.

14. ZiZi81
2012. jún. 11. 08:35
Bosch gépünk van, tökéletses. De tényleg 1200 fordulatosat kell venni. Ezen is van 28 perces gyorsmosás, pl. gyerekruháknak kiváló.
2012. jún. 11. 08:25
nekünk egy régi gépünk vanhasználtan kaptuk,már akkor is öreg volt, Hoover a márkája,teljesen meg vagyok elégedve vele.
12. sutoczkine (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2012. jún. 11. 08:24
Egyszer láttam ennyiért egy kishibásat, azt hiszem meg volt karcolva.
2012. jún. 11. 08:18
Neküönk Candy van, 6 éve. Tökéletesen működik. Én ezt tudom ajánlani!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook