Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hány órakor fürdeti a babáját? fórum

Ki hány órakor fürdeti a babáját? (beszélgetős fórum)


1 2
34. enesbenes (válaszként erre: 26. - Anikko)
2009. dec. 9. 14:41

Szia Anikó!

Én sem hagyom sírni,nem is tehetem meg,mivel a másik szobában ott a lányom,illetve a férjemnek is kimerítő melója van,és társasházban lakunk ahol papír vékonyak a falak...Szóval marad a ringa-binga.Nálunk most három napja felcserélte a nappalt az éjszakával és tanácstalan vagyok,mit tegyek?!

33. orsi23
2009. dec. 8. 13:06

Szisztok!

Az én kislányom 16 hónapos,fél 7-kor fürdetem,mert már sokszor jártunk úgy,hogy felpörgött tőle,és még 10-kor is fent volt.Utána vacsizunk,játszunk még egy kicsit,és 8-legkésőbb fél 9-kor megyünk aludni.Nekem nagyon jó babám van,2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát,és van,hogy én keltem negyed 10-kor,mert különben borul az egész napunk.Délután még alszik 1-1,5 órát.

2009. dec. 8. 12:25

Sziasztok!


Nekem 6 hónapos lesz a kisfiam, este 7, fél 8 körül van fürcsi (fáradtságtól függően), attól egy picit felélénkül, játék, szopi, és alvás, ami kb. 8-9 között következik be. Mostanában 2-3x felébred szopizni, aztán alszik reggel 7, fél 8-ig.

2009. dec. 8. 10:48

sziasztok!

az en babam 1honapos most kezd is kialakulni,19 ora fele fürdetjük,utana nem alszik azonnal kb 1orara ra.

2009. dec. 8. 06:24

Sziasztok szép jó reggelt mindenkinek!

Én a piciről irok 10 hónapos őt minden nap 7órakor fürdetem eljátszik a kádban kb.fél 20perc hajmosás és jön ki.Vacsi és 8-fél 9 körül alvás reggelig.

2009. dec. 8. 06:17
jó reggelt,nekem most egy 3,5 hónapos kislányom van,nálunk már másfél hónaposan átaludta az éjszakát,és 19-30 kor fürdi aztán szopi,be a kiságyba és negyedóra mulva kb már alszik is,ugy hogy hála istenek ebből a szepontból nagyon jó baba!!!
2009. dec. 7. 21:32

Sziasztok!


Szerintem fontos a rendszeresség, legalábbis nálunk bevált! 8-kor fürcsi, majd szopi, és alvás! Szerencsére elalszik magától (napközben nem mindig)! Ha nem alszik el egyből beszélget magának a sötétben! :) 5 hónapos múlt!

27. bomee (válaszként erre: 26. - Anikko)
2009. dec. 7. 19:49
én se bírom sírni hagyni, nálunk szopizásra elalvás van... :-)
26. anikko (válaszként erre: 23. - Enesbenes)
2009. dec. 7. 18:24

Én is járkálok!

Próbálom a gyerekágyba szoktatni, hogy simire elaludjon, de 2-3 alkalommal sikerült csak. Én meg nem bírom sírni hagyni, úgyhogy séta. :)

2009. dec. 7. 10:07

Sziasztok!


Nekem egy 7 éves és egy 1,5 éve lányom van. Együtt fürdenek, általában fél 7-kor van fürdés, kivétel a szerda és a csütörtök, mert Dórinak művészit torna illetve hastánc van és későn érünk haza. A többi napon fél 7-kor irány a kádba, vacsora előtte vagy után, ez változó. A baby mindig fürdés után issza meg az esti tejet, aztán max fél 8-kor kidől :) Dorkát is elküldöm aludni 8 körül, mert reggel nagyon nehezen kel fel. Mi 6kor kelünk, vagy max fél 7kor.

2009. dec. 7. 09:54

Sziasztok!

2 éves kisfiam van és 7-8 között van fürdés.

2009. dec. 7. 09:53

Sziasztok!

Nekem egy 5 éves nagylányom illetve egy két hónapos fiacskám van.A lánykámmal nincs baj,legkésőbb este 8-kor fürcsi utána pedig 9-kor tv kikapcs és alvás.Viszont a fiam más tészta,őt általában 1/4 8-kor fürdetem,de elaludni ő max csak fél órára alszik el,utána járkálnom kell vele.Így szerencsés esetben elalszik este 10-kor vagy nem szerencsés esetben,mint tegnap is,éjfélkor.

2009. dec. 6. 20:09

Szia!

Az én lányom 11 és fél hónapos.Napi egyszer alszik ebéd után,kb másfél 2 órát.Az este így néz ki:1/27-kor vacsora 7-kor fürdés 1/2 8-3/4 8-kor legkésőbb alvás.Pont azért amit pemete is írt a 13. bejegyzésben.

Ez így nekünk nagyon bevált.Reggel 7-ig alszik,4 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.

Sztem neked kell kikísérletezni,hogy a te babádnak,hogy a legjobb.

2009. dec. 6. 19:45
Én kicsithét hét- fél nyolckor fürdet
20. Kata75 (válaszként erre: 17. - Kata75)
2009. dec. 6. 17:30

Még annyit, hogy most szerintem az ovi miatt kelünk hétvégén is ekkor, mert ezt szokták meg, de pl hosszabb szüneteknél simán kitolódik 8-fél 9-ig.


Kb. 4 éves korukig aludtak délután is, de mikor lényegesen csökkent az esti időtartam, akkor leálltunk vele, és ismét visszaálltak az eredeti átlaghoz.

Oviban viszont ha nem is alszanak, de mindenképp nyugiban pihengetnek, bár azért többnyire szoktak szundizni egy kicsit.

2009. dec. 6. 17:27
Mi általában fél hét és hét között fürdetjük Balázst mindennap. Ezt már meg is szokta, mert látni rajta hogy várja a pancsit ha idő van.
18. Kata75 (válaszként erre: 17. - Kata75)
2009. dec. 6. 17:23
Mármint az esti evésekhez való kelés:)
17. Kata75
2009. dec. 6. 17:22

Kelés: kicsinek hamar beállt egy bizonyos időre az ébredésük (maguktól), aztán kb. 9hósan kezdték átaludni az éjszakákat. Akkor igaz keltek a 8 órás fekvés után reggel 5-kor, de evés után simán visszaaludtak még egy picit. Majd mikor azt is elhagyták simán nyomtuk 7-8-ig:)

Persze voltak időszakok mikor minden borult (egyszer több hétre is), de végül mindig visszaálltunk a megszokottra.

Most kb. este 9-től reggel 7-ig durmolnak, kivéve ha a lányom az öt órai pisijárat után nem kezd el játszani......:))

16. Kedit (válaszként erre: 8. - Bomee)
2009. dec. 6. 17:16
hát ez az!!! nálunk is azért van relatív későn a fürdés
15. Kata75 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2009. dec. 6. 17:16

Szia!


Igaz nekem már lassan 5 évesek az ikrek, de mikor kicsik voltak mi is mindig 7 körül fürdettünk, majd evés volt, és alvás. Utóbbi hol rögtön, de legkésőbb fél órán belül mindig bekövetkezett. Persze nálunk dupla minden volt, így mire az utolsóval végeztünk az első már többnyie bealudt:)

Ez a szokás nagyon sokáig maradt, majd követve az igényeiket lassan toltuk ki az időt. Most ott tartunk, hogy 8 körül fürdés, majd nagyon max 9-9:15-kor alvás.

Mi szeretjük a rendszerességet, és hála ebben ők is partnerek. Így mindig tudtunk tervezni, de emellett persze rugalmasak is vagyunk:)


Sok függ a babádtól, de ha azt veszed észre, hogy a 7 órai fürdés korai, akkor szerintem picit told ki, hogy a fürdés mindenképp a nap záró pontja legyen. Azaz a fürdés utáni hami:)

Ezzel tudatosul benne, hogy mi mi után következik. Persze nagyobb korban először jön a vacsi, majd fürdés/fogmosás, aztán esetleg meseolvasás (puszi/simi, madárka reptetéses rituálé stb:), de utána mindenképp mars az ágyikó!:)Nálunk gördülékenyen, és nagyon természetesen működik. Persze vannak kivételes esetek, mint pl. fogzás, betegség vagy bármi váratlan esemény amikor minden picit más, de amint lehet vissza kell térni az eredeti menetrendhez.


Remélem tudtam picit segíteni:)

14. Pocok:) (válaszként erre: 12. - Pocok:))
2009. dec. 6. 17:15
ja és 8 hósak vagyunk
13. pemete
2009. dec. 6. 17:15
Nekünk ez vált be. Nekünk szülőknek is szükségünk van pihenésre, meg egy kis nyugodt beszélgetésre. Így, hogy ő már 8-kor alszik erre is van időnk meg energiánk. Így is fél 8-8-ig alszunk reggel, de mikor kisebb volt, akkor volt, hogy akár 9-fél 10-ig is szunyáltunk:)
12. Pocok:) (válaszként erre: 10. - Bomee)
2009. dec. 6. 17:15
Nem fürdetsz későn..mi is pont igy szoktunk...8-9 között fürcsi,evés és 9 körül alvás,vagy kicsit később,attól függ h aludt du.
11. Kedit
2009. dec. 6. 17:15
nálunk 8kor van fürdés, aztán vacsi utána teszem is le aludni, olyan 3/4 9 felé. 9 hónapos a kisfiam
10. bomee
2009. dec. 6. 17:12
Mindenki milyen korán fürcsiztet. Vagy mi későn.... :-) hát ez van. nekünk mégis bevált.
2009. dec. 6. 17:10
Nálunk már a kezdetektől fogva 7-kor van fürdés. Utána még játszunk egy kicsit, aztán fél 8-kor alvás.
2009. dec. 6. 17:09
De ha 8-kor alszik akkor mikor kel fel???
2009. dec. 6. 17:07

Szia!

Törpém most 4 és fél hós! Mi kb két héttel ezelöttig ugycsináltuk, hogy fél7-kor pancsi aztán szopi és alvás!De mostanában már nemalszik el hanem pancsi után még vigyorog meg kalimpál és dumál még egy fél órát, tehát olyan fél 8 fele eszik!De 8 kor már alszik is!:)

6. Dinuss (válaszként erre: 5. - Bomee)
2009. dec. 6. 17:05
Igen teljesen igazad van!En is ugyan ezt tapasztaltam.
2009. dec. 6. 17:04

Szia!

Az én kislányom 7,5 hónapos. kb 8-kor fürcsi, én is elkészülök, addig apával játszik egy picit, (megéhezik-elálmosodik), szopikázik, és kb 9 körül (de néha csak fél 10 körül) elalszik. Nem is tudnám korábbra tenni az altatást, már próbáltam, mert délután is alszik, és ahogy tapasztaltam, kell legalább 2-3 óra mira újra el tud aludni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook