Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fizeti a gázszámlát? fórum

Ki fizeti a gázszámlát? (tudásbázis kérdés)

2023. júl. 25. 13:56
Elnézést kérek, elfejtettem megköszönni Nektek. Köszönöm a segítőkész hozzáállásotokat!:)
2023. júl. 25. 12:48
Voltam az ügyfélszolgálatnál, egyértelműen az örökös fizeti.
9. simple (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 15:48
Én az egészet nem értem. Az adás-vételi szerződés mellett kellett volna készíteni egy birtokba adási jegyzőkönyvet is, amikor birtokba kapod az ingatlant. Abban van beírva az összes aktuális mérőállás, és azzal tudod kérni a mérőóra átírását a nevedre. Az alapján tudnak majd csak neked számlázni a szolgáltatók.
2023. júl. 21. 15:28
Pont ez az, hogy még nem írták át. Leolvasás megvolt, beadva szerződés még nincs.
2023. júl. 21. 15:26
Óraállási jegyzőkönyv nélkül hogy írtak át? Nekünk minden szolgáltató megkövetelte.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 12:35

Megállapodás kérdése.

Elvileg az eladónak, azaz az örökösöknek, de amennyiben birtokba vettétek már, a kulcsokat megkaptátok és nem Írtátok le az óraállást, akkor sajnos az a ti saratok lesz már.

Amint a kulcsokat átvetted, nem tudod bizonyítani, hogy mennyi volt a tényleges óraállás. Muszáj lesz fizetned, vagy kikapcsolják, vagy esetleg, ha ki volt kapcsolva, addig nem fogják visszakapcsolni az órát.

5. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 12:09

csak az átírási kérelmet nyújtottuk be."

Átírták tartozással együtt, csak még nem kaptatok róla értesitőt

Az eladó ügyvédje intézte a szerződést?

Ha figyelmes az ügyvéd akkor szólt volna hol a nullás igazolás. Merthogy az is kellett volna, igy majd perelheted az eladót mert önmagától nem fogja megfizetni az örökölt tartozást,

4. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 10:29
Ezt vételnél nem árt rögzíteni,honnan tudod bizonyítani az akkori valós óraállást?
3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 10:10
A tied onnantól, mikortól birtokba vetted az ingatlant. Birtokbaadási jegyzőkönyvben benne van, mennyi volt az óraállás, mikor birtokba vetted.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 10:03

Óraállás!


A birtokba adásiban van egy óraállás, eddig az előző tulajdonos fizeti, ezután az új tulajdonos!

2023. júl. 21. 09:58
Vettünk egy lakást, amit úgy örököltek meg. A közművekkel még nincs szerződés, csak az átírási kérelmet nyújtottuk be. Mégis, nekünk küldi a gázszolgáltató az elmaradt, kifizetetlen számlákat, ami még az elhunytat terhelné. Kinek kell ezeket kiegyenlíteni? Nekünk, vagy az eladónak (örökös)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook