Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magas gázszámla... megoldások, lehetséges-e egyáltalán, hogy ennyi? fórum

Magas gázszámla... megoldások, lehetséges-e egyáltalán, hogy ennyi? (tudásbázis kérdés)

1 2
58. Tjudor
2011. jan. 3. 13:28

Sziasztok!

A decemberi számla kinek mennyi?

Nálunk egy 72 nm-es ház van és most a decemberi fogyasztást leolvastuk és 44 ezer körül van a fizetendő.. :S

2010. júl. 10. 20:49

Nálunk gázkonvektor van, a lakás 69 négyzetméteres.

Mi havonta 24 000.- et fizetünk (átalány). Télen én is fázom, mert 19 fok van, veszek fel pulcsikat, dupla zoknit. Az ablakok is huzatosak, pedig már beszigetelte a férjem, és mégis. Majd januárban, ha leolvassák, kiderül, hogy még rá kell - e fizetni? Ezért már decemberben meg fogom nézni az átlagot, hogy fölötte van-e annak, amit vállaltunk, ill. kértünk.

56. Sznebk2 (válaszként erre: 55. - Briell)
2009. jan. 21. 17:44
Aha, értem. Mi is így leszünk, csak a részletfizetési kérelem marad, aztán meglátjuk mit mondanak rá. JObb apránként, mint sehogy. Nem?
55. briell (válaszként erre: 53. - Sznebk2)
2009. jan. 21. 15:14
Nekem egy havi 72 ezer... :( mondjuk nekem a gáztűzhely és a bojler is erről megy. De a múlt havi is itt van fizetetlenül, 55 ezerről.
54. briell (válaszként erre: 51. - Meliga)
2009. jan. 21. 15:12

Felesleges lenne beruháznom erre a pár hónapra ez nem az én házam, kikerülünk innen hamarosan! :(

Nincs egyébként sem kályhára pénzem...

2009. jan. 21. 13:24
Szuper, nekem ma 62ezerről jött, egy havi adag. Csak esténként vagyunk itthon és hétvégén. Igaz, akkor muszáj fűteni, mert két ikerfiam van, akik tartós betegek a tüdejükkel, hamar megfáznak. És mi csak fűtűnk a gázzal, a többi villanyról megy. Na, az meg a másik... Szóval most én sem tudom kifizetni, kérek részletfizetést, gondolom az e havi sem lesz kevés, majd kérek arra is, vagy nem tudom. Sok sikert!
52. Meliga (válaszként erre: 48. - Briell)
2009. jan. 21. 10:55
Nálunk is csak egy helyen lehet állitani,max. lezárni lehetne a konyhába(egybe van a nappalival)de ott csöpög a csap ha lezárom.Vettem egy radiátort, de pörög tőlle a villnyóra.:( Lezártam.
51. Meliga (válaszként erre: 49. - Briell)
2009. jan. 21. 10:52
Elhiszem.Azért van rajtunk is 2 pulcsi,vastag zokni.Kályhát be tudnál valahova állitani(nappali,konyha?).Nagyon gondolkodom,hogy a nyáron csináltatok valamit vagy veszek egy kályhát.Kémény van.
2009. jan. 21. 09:30
A gázszámlát 60 napon belül kell kifizetni, ennyit lehet késni vele.
49. briell (válaszként erre: 47. - Meliga)
2009. jan. 21. 09:27
Mi is sokszor fázunk a 22 fok mellett is...
48. briell (válaszként erre: 45. - Kaprazat)
2009. jan. 21. 09:26

Nekünk egyenletes hőmérsékletet lehet beállítani csak tudtommal! Eseteleg lezárni lehetne radiátort, de mivel egybenyitott a tér ennek nincs értelme... 4-en nem tudunk egy szobában aludni, mert nem úgy van berendezve a lakás, egyik nagyobb lányom odaát fekkszik.. (A legnagyobb kollis nem sokat van itt)

MÁs lehetőség nincs, semmilyen kályha nincs, nincs hősugárzónk sem, de az is sokat fogyaszt úgy hallottam.

47. Meliga (válaszként erre: 45. - Kaprazat)
2009. jan. 20. 16:58
Hát nem tünik soknak a 22-23'C két pulcsiba mászkálunk.A nyillászárok régiek,nagyok a helységek,lezárni nem tudom a radiátorokat mert csöpög ha le van zárva.:( Majd a tavaszal szeretnék egy kandalót épitetni és a csapokat kicserélni a radiátorokon.
46. Meliga (válaszként erre: 43. - Briell)
2009. jan. 20. 16:53
5 havi részletre kértem,mellékeltem a fizetés papirom és a bontópert másolatát,megírtam,hogy egyedül nevelem gyermekem.Következő hónapban meg kevesebbet írtam be, így nem volt olyan durva.A számlán láthatod mikor jönnek éves leolvasásra, addig valahogy egyenesbe kell jönni.
45. kaprazat (válaszként erre: 39. - Meliga)
2009. jan. 20. 16:38

A 22-23°C az egész lakásban kicsit soknak tűnik.


Mi csak a szobát fűtjük, ahol a pici babával vagyunk. Vettünk ősszel egy kályhát és tűzifát, azzal csinálunk meleget.


Fürdőszobában 15°C konyhában 12°C-ot tartunk. A szobában a termosztát 20°C-ra van beállítva, de csak éjszakára kapcsol be, nappal az olcsóbb fát használjuk. Sajnos nincs más választásunk, de így legalább kijövünk...


És fürdetésre símán lehtet 26-27°C-ot csinálni a szobában pár darab fával, ráadásul így utána éjfélig nem is kapcsol be a termosztát...

44. briell (válaszként erre: 37. - Tacus)
2009. jan. 20. 16:35
Igen 12 éve itt lakunk, ezt már én is hallottam, és azt is mondták, hogy ne költözzek ki, mert itt nekünk lakhatási jogunk van, és így velünk együtt fogják elárverezni a házat is. Tehát amíg áll a ház maradunk, még ha megveszi valaki akkor is kérhetjük tőle a lakáshasználati jog ellenértékét.
43. briell (válaszként erre: 39. - Meliga)
2009. jan. 20. 16:33
és hány hónapra adták meg?
42. briell
2009. jan. 20. 16:32

Egyébként mivel eddig általányt fizettünk eloszlott a nyári számlákra is a pénz :(

Most viszont bediktálás miatt most magas, nyáron alacsony lenne... ha még itt lennénk. De ha általányon maradtam volna, akkor is majd év végén kapnék egy jó kis summás összegről számlát: talán 2-300 ezer forintról is, ha jól gondolom.. (már ha nyáron pld elköltözünk innen)

41. briell (válaszként erre: 40. - Kaprazat)
2009. jan. 20. 16:31

Szia, köszi a sok tanácsot. Két éves gyerek a legkisebb. Melegítőben vagyunk így is- fázós a család, átlag 22 fok van.

A legközelebbi gázszolgáltató kb 35 km-re van.. :S

Így csak levélben értekezek velük.

Sajnos más alternatív nincs a fűtésre...

2009. jan. 20. 16:23

1. Ki kéne deríteni, hogy tényleg csak akkor pörög-e az óra ha meg a gázfűtés. Ha igen, esetleg kihívni egy szerelőt, hogy nézze meg. Úgy tűnik, hogy 1 hét alatt megtérülne, ha tényleg gond van...


2. a 110m2-ből ahol lehet kikapcsonli a fűtést és csak minimális 8-10 fokot tartani. Gyerekek ideiglenesen menjenek egy szobába. Jobb mint utcára kerülni, nem?! A konyhában is lehet kardigánban főzni ha muszáj, hidd el nekem, tapasztalat...


3. Levenni a fűtést mindenhol 18-20°C-ra. Melegítőt a családra! Ha baba van akkor ciki, de pl éjszakára nálunk így is 20°C van beállítva, a baba úgyis be van takarózva.


4. Fával való fűtésre van legetőségetek? Általában a rokonoknál van pár lepukkant bútor, ami csak a lomtalanításra vár. Hetekig ki lehet vele jönni...


5. Személyesen bemenni a gázszolgáltatóhoz, vinni a gyerekek papírját is és beszélni velük. Szociális helyzet miatt kamatmentes részletfizetést kell kérelmezni, hátha....


6. Csak csendben mondom hogy a védőnő meg ne hallja: egész nap hideg lakás, este fürdetéshez infra hősugárzó biztonságos távolságból babára irányítva fürdés alatt. Fürdetés 5 perc alatt. Olcsóbb, mint felfűteni egy szobát 24-25 fokra. A szükség nagy úr... Jobb mint a végrehajtás...

39. Meliga
2009. jan. 20. 16:14

Sziasztok.Nekem is ma jött ki a számla. 71.128 Ft.

120 nm.Napközben ha nem vagyunk itthon,leveszem 18-20'C -ra,különben 22-23'C -ra van állitva amikor itthon vagyunk.

Megoldás?

Kérj részletfizetést,megadják.A tavaly én is kértem,nem számoltak fel kamatot,akkor 120Ft jött ki egy hónapra.:(

38. 3b41f6053f (válaszként erre: 34. - 285ef8daf9)
2009. jan. 20. 15:52

Köszi!


Én havi 20000-et fiezetek ártalányba,de lehet év végén nagyon meglepődünk:(

37. Tacus (válaszként erre: 25. - Briell)
2009. jan. 20. 15:45

Ne aggodj! Nem veheti el töled a gyerekeket! Ahhoz több kell! Gyerekeket csak nagyon indokolt esetbe itélik az apának.

Ezt onnan tudom, hogy amikor én mégcsak készültem válni, akkor több ügyvéddel beszéltem, és kéredeztem, hogy elvehetik-e a fiamat. NEM!


Miota laktok ebbe a házba? Lakhatási jogod van a lakásban! Nekem ezt szintén 1 ügyvéd mondta. Nem tehet ki.

36. briell
2009. jan. 20. 15:41
Írtam közben a TIGÁZ-nak :( De még részletre is sok lesz! Rosszabb mint egy hitel! MÉg kamatozik is!
35. briell
2009. jan. 20. 15:40
Lakásfentartásit kapok 8 ezer ft-ot...:S Irigyellek Annamária, hogy nektek két hónapra jött annyi, mint nekünk egyre :(
34. 285ef8daf9 (válaszként erre: 28. - 3b41f6053f)
2009. jan. 20. 15:16

Szia.

A mi házunk is kb akkora..

2 hónapra 75.138 jött ki..

33. Sirga
2009. jan. 20. 14:35

Alább valaki már írta a lakásfenntartási támogatást - ha jól emlékszem a nevére. Kérdezd meg az Önkormányzatot! Egy ismerősöm kapott támogatást - ha jól emlékszem, azért, mert több volt a rezsi, mint az egy főre jutó jövedelem. Veszíteni ezzel nem tudsz!

A szolgáltatóváltásnál az is probléma (lehet), hogy 3 hónap az átfutási idő. Ezt a számlát mindenképp ki kell fizetni, ha jól számolt a szolgáltatód.

32. briell
2009. jan. 20. 14:27

Csere= gázmérőóra csere

Ami gyanús, hogy a férjem úgy állította be a vezérlőt(elvileg) hogy éjszaka ne fűtsön és mégis egész éjjel csak teker-teker, alig áll le két perc múlva újra bekapcsol és én ezt furcsállom!

31. briell
2009. jan. 20. 14:25

Csere előtt nem volt ennyi, nyár volt.. de tavaly (igaz általányt fizettünk) de 40-45 ezer sem volt!Aztán max egy 50 ezres jött pluszba év végén.

Én diktálom de csak most két hónapja, mióta a férjem a nevemre íratta.. és pontosan. Most pont dec 10-től jan 10-ig szól a számlázási időszak...

30. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 28. - 3b41f6053f)
2009. jan. 20. 14:21
Én fele ekkora téglafalú lakásban fizettem, még évekkel ezelőtt 23 ezer forintot, nem tartom soknak, főleg hogy a főzés is gázzal történik.
29. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - Dencsikné)
2009. jan. 20. 14:19
Nem értem. Nem adod le az óraállást minden hónap elején?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook