Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki a te Istened? Kihez imádkozol? fórum

Ki a te Istened? Kihez imádkozol? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. dec. 5. 14:40

" A hangtalan imáknem maradnak némák Isten előtt"

C. H. Spurgeon.


Esti Ima.

A szél virágot lenget a kertben.

Az esti Nap bágyadtan melenget,

és szivemet,mely el-elmerengett a muló időn,áhitat tölti el.

Hogy hány jön még,azt nem tudhatom,

nem is kérdem,nem is kutatom,csak azt kérem,

Uram,vágyó szívből:adj kis időt még végtelen

idődből,és készits,hogy ha majd jön halálom,

az a nagy óra készen találjon,

addig hadd hordjam terhem derüsen,

nem lázadozva és keserüen.

93. Binky (válaszként erre: 90. - Ami.)
2011. nov. 20. 23:10

Nehéz a kettőt összehasonlítani, én is kaptam már "csak úgy" ajándékot, nem is egyszer.

Ha neked ténylegesen nem volt ilyen karácsony élményed, akkor nem tudhatod majd miből fog kimaradni a gyereked, sőt, talán az ő gyereke is. Az biztos, hogy én ünnepelni fogom, szerintem a kisgyerekkel a legnagyobb élmény, később meg a családi összejövetel miatt különleges. 'Elvek' miatt ebböl kihagyni, hát ez... te döntésed. Mindenesetre nem kell hozzá vallásos érzés, hogy az ember ünneplje a karácsonyt és a mikulást.

2011. nov. 20. 23:03
Ateista vagyok. És büszke rá, hogy ateistaként mi nem szoktunk a vallásosokra ujjal mutogatni, míg ők megvetnek minket:)
2011. nov. 20. 21:08
Nincs ilyen.
90. Ami.
2011. nov. 20. 19:02
Szerintem ugyanaz el lehet érni mással is.Pl a sütésbe bármikor be lehet fogni,és az ajándékot is fel lehet turbózni.Emlékszem volt olyan amikor anya hazafelé az oviból mondta h vár otthon valami ajándék,és el van dugva meg kell keresnem.Nagyon izgatott voltam,alig vártam h hazaérjünk,futottunk hazáig,és az udvaron kerestem,hideg meleg játékkal,és végül az egyik tuja alatt volt a barbibaba,annyira örültem amikor megtaláltam,a mai napig bennem van az egész.Nekem lehet ez ugyanolyan várva várt ajándék volt,mint neked a karácsony.
89. Binky (válaszként erre: 64. - Ami.)
2011. nov. 20. 18:55

Nézd,a hangulatáért megéri. A bejglisütés, a karácsonyfaállítás, az égők fénye, az illatok.

Nem emlékszem már az ajándékokra kiskoromból, csak az izgalomra, meg az örömre. Kár ebből kihagyni bárkit is. Persze, ha neked nem ilyen karácsonyod volt, akkor nem hiányzik, és nem is szeretnéd ezzel megajándékozni a gyereked.

88. dorci987 (válaszként erre: 87. - A562121d55)
2011. nov. 20. 18:35
nekem nem probléma, bár tényleg eltértünk:)
2011. nov. 20. 18:32
Igaz, tényleg eltértünk a fórumkérdéstől. :) Bocs hogy a kérdéseimmel elvittem. :)
86. dorci987 (válaszként erre: 84. - Ami.)
2011. nov. 20. 18:30
bizony! A teremtő azt akarja, hogy mindenki örök életet kapjon!
85. dorci987 (válaszként erre: 81. - A562121d55)
2011. nov. 20. 18:28
igen, minden ember oda kerül.... ezért ígérte meg Isten, hogy lesz feltámadás, és örök életet kapnak itt a földön azok az emberek, akik elfogadják az Isteni irányítást
84. Ami. (válaszként erre: 74. - A562121d55)
2011. nov. 20. 18:28
Ha csak annyi jó van benned,mint egy fehér lapon egy fekete pont,akkor már mérlegel.Nem az a szándéka,hogy minél több ember eltűnjön a süllyesztőbe,hanem minél több megmeneküljön.Kaphatsz egy esélyt..és az ezer év végén derül ki,hogy jól használtad e fel.Ahogy azok is kapnak esélyt,akik nem tudtak megismerkedni a bibliával,az igazsággal,hisz volt idő,amikor elégették a könyveket,börtönbe zárták azokat akik terjesztették.Isten meglátja az emberekben a jót,Isten szeret,hisz ő maga a szeretet!
2011. nov. 20. 18:25
Eltértünk nagyon a fórumindító kérdésétől :)
82. a14deb9047 (válaszként erre: 79. - A562121d55)
2011. nov. 20. 18:25
A hibáink miatt nem... De törekedni kell napról-napra a jóra, a hibák kijavítására. Csak egy élet kell hozzá... Nem mindegy, hogy én hagyom el a bűnt, vagy a bűn hagy el engem :D (70 éves koromban mondjuk aligha fogok véteni mondjuk a házastársi hűség ellen :D)
81. a562121d55 (válaszként erre: 77. - Dorci987)
2011. nov. 20. 18:24
Akkor a teljesen hívő ember is oda kerül? Mert azt mondod a halottak oda kerülnek. Akkor most hol van jelen pillanatban, hol trónol az a szemtelen ördög? :D
2011. nov. 20. 18:22

Mammonhoz.

:D

79. a562121d55 (válaszként erre: 76. - A14deb9047)
2011. nov. 20. 18:21
De a hibákért már igen....vagy tévedek? És itt jön képbe az, hogy tökéletes ember nincs és mindenki hibázik, kivétel nincs...és ezt Istennek tudnia kell....vagyis a hibáim miatt megbüntetni nem szép dolog.
78. a14deb9047 (válaszként erre: 77. - Dorci987)
2011. nov. 20. 18:20
1-2 imával még nincs "lerendezve" a dolog :D
77. dorci987 (válaszként erre: 75. - A562121d55)
2011. nov. 20. 18:19
a pokol az nem egy kínzó hely, hanem ott vannak a halottak, és öntudatlanok!! nem pedig kínozzák őket. Azzal meg, hogy bocsánatot kér valaki még nincs elfedezve a bűne, amit tett, mert az életén is kiigazításokat kell tennie. Ez csak a katolikus egyház tanítás, hogy 1-2 ima, és jól van...a Biblia nem ezt tanítja
76. a14deb9047 (válaszként erre: 75. - A562121d55)
2011. nov. 20. 18:19
Azért, mert nem keresztelkedsz meg, nem jelenti azt, hogy elkárhozol;
75. a562121d55 (válaszként erre: 68. - A14deb9047)
2011. nov. 20. 18:15
Akkor hogy is van az, hogy mindenki aki meggyón meg hipp-hopp Istenhívő lesz rögtön bűnbocsánatot kap? Mégha gyilkolt akkor is? Én meg aki nem megy el megkeresztelkedni például, a pokolra jutok.... Hm?
74. a562121d55 (válaszként erre: 72. - Dorci987)
2011. nov. 20. 18:13

Mindegy....ha Isten engem pokolra küld majd, akkor az ördög valagát szét fogom rúgni az tuti! XDDDDD

Figyelj a ti szemléletetek alapján engem Isten nem vesz a kedvencei közé. Na nem öltem embert, csak pókot szúnyogot, stb.... De mivel nem vagyok szent én is követtem el hibákat simán a pokolra jutok ezért.... Ezért nem hiszem hogy a akkor igaz az hogy mindenkit szeret, mert nyilvánvaló hogy engem gyűlöl ha pokolra küld.... Remélem érthető.

2011. nov. 20. 18:07

A neten találtam, nekem tetszett

HITELES TÖRTÉNETEK

Varga István & Makai Rozália weblapján

ISTEN HIÁNYA


Egy híres egyetem tanára a következő kérdést tette fel diákjainak:

- Mindent, ami létezik Isten teremtett?

- Igen - válaszolta egy diák bátran.

- Tényleg mindent Isten teremtett? - kérdezte újból a tanár.

- Igen, persze. - ismételte meg a diák. De a tanár felvetette:

- Ha Isten teremtett mindent, ami létezik, akkor a rosszat is megteremtette. És az alapján, amire eddig jutottunk, állíthatjuk, hogy Isten rossz.

- A diák először nem tudott mit válaszolni erre a definícióra és csendben maradt. A tanár elégedett volt magával és kérkedett a többi diák előtt, hogy bebizonyítsa, hogy a válaszoló diák hite csak mítosz.

De a diák újból jelentkezett: - Kérdezhetek öntől valamit?

- Természetesen! - így a tanár.

A diák tehát kérdezett: - Létezik-e hideg?

- Milyen kérdés ez, persze, hogy létezik. Te még soha sem fáztál?

A többi diák nevetni kezdett. A fiú válaszolt:

- Valójában uram a hideg nem létezik. A fizika törvényei szerint, ha jól belegondolunk, a hideg csak a meleg hiányát jelenti. Minden test, vagy tárgy érzékeny a környezetváltozásra vagy az energiaátvitelre. Az abszolút nulla tulajdonképpen a meleg hiánya. Akkor ezen a hőmérsékleten minden anyag mozgás- és reakcióképtelen lesz. A hideg nem létezik. Az ember ezt a szót a nem elegendő meleg érzésének kifejezésére találta ki. A diák folytatta: - Létezik sötétség?

- Persze! - válaszolta a tanár.

- A sötétség - folytatta a diák - ugyanúgy nem létezik, az csak a fény hiányakor jön. A fényt tudjuk vizsgálni, a sötétséget nem. Használhatjuk Newton módszerét arra, hogy a fehér fényből töréssel sok színt kapjunk. A sötétséget viszont nem tudjuk mérni. A fény egyetlen sugara megtörhet a sötétben és meg tudja azt világítani. Hogy tudja megmérni, milyen sötét a világűr? Hát úgy, hogy megméri a fény erősségét, amit ad. A sötétség egy szó, melyet az ember talált ki hogy mi történik, amikor nincsen fény.

Végül a fiatalember megkérdezte a tanárát:

- Uram, létezik rossz?

- Persze - válaszolta még mindig a tanár - Látjuk az ember naponkénti embertelenségében, a világban élő bűnözők tömegét. Ez nem lehet semmi más, mint a rossz.

- Valójában rossz nem létezik, uram, legalábbis önmagában nem. A rossz Isten hiánya. Ugyanúgy, mint a sötétség és a hideg esetében. Ez egy szó, amivel az ember azt szerette volna kifejezni, hogy kevés van Istenből, hogy hiányzik Isten. Isten nem teremtette meg a rosszat. A rossz annak az eredménye, hogy az ember híján van Isten ismeretének és szeretetének. Isten szeretete és békessége az Ő ajándéka a mi szívünkben, ha befogadjuk Őt. Úgy, mint amikor felkapcsoljuk a villanyt, vagy kizárjuk a hideget. A tanár leült.


A fiatalember neve: ALBERT EINSTEIN.

72. dorci987 (válaszként erre: 71. - A562121d55)
2011. nov. 20. 18:04

remélem senki sem néz le senkit, amiért más a véleménye...persze nyilván több féle igazság nem létezhet, vagy az az igaz, hogy mindegy, kiben, miben hiszünk, vagy a Biblia..

De Iste nem gyilkológép,csak meg kell ismerni a körülményeket

2011. nov. 20. 18:00

Mindegy...inkább nem ruházom fel az Istent Bibliai látásmóddal, mert akkor számomra egy gyilkológép aki bábozik aztán meg eltapossa a játékszereit. :)))) Vagy inkább nem hiszek semmiben, mert ha más a véleményem Istenről, akkor általában azzal sértek másokat és rögtön le vagyok nézve, meg támadva.....

Milyen egy ördögi kör.... :D Vagy inkább emberi kör. :)))

70. dorci987 (válaszként erre: 68. - A14deb9047)
2011. nov. 20. 18:00
jó lenne már!
2011. nov. 20. 17:59
hát...akkor is ez van, ha szabad akaratnak nevezzük, ha nem. De igen csak rosszul járnánk, ha mindenki teljesen korlátlanul azt csinálna amit akarna. Szabad akarat, de ésszerű határokon belül:)
68. a14deb9047 (válaszként erre: 67. - A562121d55)
2011. nov. 20. 17:58

Képzeld el: senki nem beszélne csúnyán, egy házastársat sem szeretnének el, egy gyermek sem születne törvényes házasságon kívül, nem rabolnának, nem gyilkolnának, nem rágalmaznának.

Paradicsom lenne a föld...

67. a562121d55 (válaszként erre: 62. - Ami.)
2011. nov. 20. 17:54
Ez akkor is korlátozás, már bocsánat.... Mert akkor mire fel van valaki kiakadva, ha a másikat választja és ezért örök kárhozatra ítéli, ha először azt mondja nyugodtan válaszd a másikat?
2011. nov. 20. 17:54

A szabad akarat: az ember tudja a jót és a rosszat.

Adott helyzetben dönthet jól és helytelenül is.

És mindegy, hogy rablásról van szó, vagy pedig alkoholos gyorshajtás.

2011. nov. 20. 17:52
attól, hogy szabad akaratunk van, még tudjuk, hogy pl. ölni bűn... ez nem a szabad akarat korlátozása
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook