Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kéz dagadás, ez most mi lehet? fórum

Kéz dagadás, ez most mi lehet? (tudásbázis kérdés)

21. Nyamitörp (válaszként erre: 16. - Alidamolnar)
2018. okt. 15. 22:30

Olvastam, hogy szerencsére már megoldódott a probléma. :-)

De az antihisztaminnak kell pár nap mire hatni kezd. Én por allergiás vagyok, egész évben gyógyszert szedek, de ha kihagyok pár napot akkor még így is mikor újra kezdem a gyógyszerszedést, kell 2-3 nap, mire hat.

20. alidamolnar (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2018. okt. 15. 22:20

Köszi, igen:)

Tegnap reggelre teljesen lelappadt. (A három pici piros tűpötty látszik csak). De a keze olyan, mint a másik, így megnyugodtunk.

2018. okt. 14. 17:28
No, mi újság? Gyógyultok már?
2018. okt. 13. 09:44

Köszönöm:)

(Olyan aggódós vagyok, de mára kicsit már lappadt is, reggelre).

17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Alidamolnar)
2018. okt. 13. 06:55

Nyugi! Ahogy írod: láza nincs, közérzete jó, és nem is nőtt a duzzanat. Nem fog 1-2 óra alatt elmúlni, kell annak pár nap! Csak kezeljétek, szedje a gyógyszert, ha viszketni kezd, az jó jel, akkor már valóban kell majd a vizes borogatás is.

Türelem! Minden helyre jön!

2018. okt. 12. 20:24

Fenistillel kenegeti, és most rajta van a jégzselés borogatás.

De amúgy ő olyan "parasztgyerek", folyton a kertben van (amikor nem a szakmájában dolgozik), szóval érdekes, mert megszokta a kinti közeget.

Amit figyelek, láza nincs, hidegrázás nincs, közérzete jó. Nem lett nagyobb a duzzanat, de kisebb sem.

De ha csak szimplán allergia lenne, a Cetirizintől már csak elmúlt volna, ezért is agyalok.

2018. okt. 12. 19:22

Nem kell túl agyalni!

A doki jókat írt fel, kenegeti is? esetleg még mehet a borogatás. Allergiás valamire.

Én is szoktam így kinézni, ha növényekkel foglalkozok. Fenyő ágak és társai karácsony előtt, amikor gyártom belőlük az adventi koszorúmat, asztali díszt, illetve szoktam csinálni levelekből rózsákat, akkor is bedagad a kezem, és néhány a nénikémnél vidéken valamelyik növénye hozzáért a karomhoz és úgy bedagad, hogy az csak na, annak legalább 1 hét kellett, hogy elmúljon...

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Globus)
2018. okt. 12. 18:39

De hogyan takarítják ki szerinted?

Szerintem sehogy, azt mondják, borogassa.

Vagy adnak allergiaellenes kezelést, az a duzzanattól függ.

13. globus (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2018. okt. 12. 18:02

Én sebészetre mennék vele, hogy takarítsák ki.

Az apró szúrás nyomán fertőzés juthat a szervezetbe, különösen a nyirokutakba, és orbánc-szerű duzzanatot, gyulladást okozhat. Addig borogassa enyhe ecetes vizes ruhával, ártani nem fog.

12. Guruljka (válaszként erre: 7. - Sirga)
2018. okt. 12. 17:21
Hú, pár éve invázió volt. Pici fekete, félgömb-szerű bogarak, nagyon fájdalmas csípésük volt. Komiszul be is dagadt. De azt a csípés pillanatában sem lehetett nem észrevenni.
2018. okt. 12. 16:51

Amikor az én kézfejemet csípte meg egy darázs, és közel könyékig bedagadtam: egy bazi-nagy kalcium injekciót kaptam az ügyeleten.

Figyeljétek ti is, merre halad a duzzanat!

10. alidamolnar (válaszként erre: 7. - Sirga)
2018. okt. 12. 16:49
Köszönöm!
2018. okt. 12. 16:48

Közben megkérdeztük telefonon, a kisöreg, akinél szerelt, azt mondta, hogy nem permetezett már régóta (amúgy is elég elhanyagolt volt az a rózsabokor, mondta a férjem is, mikor kérdeztem).

Akkor még lehet, tényleg rovar.

Férjemnél úgy van, hogy a kézfeje van bedagadva, a csuklója is, és az alkar alsó harmada kicsit.

Figyelni fogom, hét végén úgyis "szem előtt" lesz. Gondolom, ha nem lázasodik, és a közérzete is jó, akkor talán nagy baja nem lesz. Adtam neki kalciumot is.

Sokat segítettetek, köszi!

8. birebora (válaszként erre: 6. - Alidamolnar)
2018. okt. 12. 14:32

Ebben ne legyél biztos.

Úgy csípnek meg rovarok, bogarak, hogy észre sem veszed csak már mikor viszket, fáj vagy feldagad.

7. Sirga (válaszként erre: 5. - Birebora)
2018. okt. 12. 14:28

Én is arra gondoltam, hogy ha nem is darázs, valami apróbb bogár, ami akár a rózsán is lehetett. (Apósomnak az egész karja puffadt fel egy pici, fekete bogár csípése nyomán. Napokig volt vele kórházban - elővigyázatosságból fektették be, épp azért, mert vállig bedagadt.)

Remélem, hamarosan elkezd lappadni a férjed keze! Jobbulást!

2018. okt. 12. 14:26

Köszönöm, hogy írtatok!

Nem csípte meg semmi, azt mondja, azt látta/érezte volna, darázs vagy méh az ugye fáj is, más rovar sem volt a kezén.

Már én is hajlok arra, hogy a rózsa tüskén keresztül bejutott valami anyag esetleg... És hát rá egy órára kezdett el feldagadni.

Akkor az lesz, hogy az antihisztamint beveszi esténként (ahogy tegnap is), és akkor nézünk kalciumot még.

És jó ötlet, rábeszélem, hogy hívja fel az öreg hapit, akinél szerelt, hogy volt-e permetezve most pár napja az a rózsa.

Köszi Nektek!

2018. okt. 12. 14:00
Nem csípte meg valami?
2018. okt. 12. 14:00

Egyre inkább az a véleményem, hogy valami olyan anyag jutott be a tüskék nyomán a férjed kezébe, ami ezt a reakciót váltotta ki.


Hasonló esetekben kalciumot!!! szoktak, szoktunk szedni. Gyógyszertári készítményt vegyetek, és kérdezzetek rá a minimum-maximum napi adagra is!!

3. 124637ff9b (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. okt. 12. 13:58
Én is erre gondoltam.
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2018. okt. 12. 13:42

Csak ötletelek: nem lehet, hogy valami permetszer, vegyszer, amivel a rózsát pár nappal korábban permetezték?

Meg kellene a háziakat kérdezni!

2018. okt. 12. 12:52

Férjem egy családi háznál villanyt szerelt kint (garázs oldalában külső világítást). Annyi, hogy egy vadrózsa bokor belógott, azt az ágat odébb tolta (szabad kézzel, kesztyű nem volt rajta). Rá egy órára, már hazafelé jött, a kocsiban elkezdett feldagadni a bal kézfeje. (Főleg a kézfej hátulja, ahol olyan vékony a bőr, olyan lett, mint egy kispárna).

Elment ügyeletre, el akarták küldeni, hogy "ilyennel nem szokás orvoshoz menni", borogassa, és elmúlik. Végül a dokinő mégis megvizsgálta, vérnyomás rendben, ujján mért valami szaturációt, az is rendben. Kapott egy szurit (amit nem írt rá a lapra, hogy mi az), és odaírta, hogy Cetirizint szedjen napi egyet, (ami antihisztamin), és Fenistillel kenje.

Tegnap ilyenkor volt ez, mindent betartottunk, de ugyanolyan most is.

Dokinő arra akarta rábeszélni, hogy biztosan darázs csípés, mert "a rózsa nem csinál ilyet". De azt azért észrevette volna, az fájni szokott, nem kicsit. A kézfején három tűszerű piros pötty volt, amikor hazajött tegnap, rózsa tüske szúrás pont lehetett is.

De semmit nem ment lejjebb. Közérzete jó, nem lázas. Ez a keze, ha megtapizom, sokkal melegebb, mint a másik. (Nem pihenteti, de őt agyoncsapni sem lehet). Pont jön persze a hétvége. Hétfőig ha nem javul, akkor elmegy a körzetihez, nem is kérdés.

Hét végén ebből lehet baja? Aggódom azért.

Volt már így valaki? Rózsabokor csinálhat ilyet?

Köszönöm, ha ír valaki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook