Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két nagyon hasonló, de mégsem egyforma acer laptop akkumulátorát hogy lehet megkülönböztetni? fórum

Két nagyon hasonló, de mégsem egyforma acer laptop akkumulátorát hogy lehet megkülönböztetni? (tudásbázis kérdés)


16. MMMaya
2010. márc. 14. 19:22
Elvileg az akkun van sorozatszám, az alapján nézzék meg. Amúgy meg nem robbanhat fel, ha nem jó bele, akkor nem fog elindulni.
15. d879a0c5b4 (válaszként erre: 14. - Maddi)
2010. márc. 14. 19:10

A notebookokba általában hat cellásat tesznek, a netbookokba négyet. De mindkettőnél láttam már kivételt :)

A kor mindegy, az én acer-em három és fél éves, és hat cellás akksija van :)

14. maddi
2010. márc. 14. 19:06
Ezek a gépek nincsenek egy évesek, szerintem mindegyik 6 cellás akksival volt... De gyanítom, hogy ez kívülről nem látszik... az biztos, hogy jó hosszúak :).
2010. márc. 14. 18:46

Ha egyformák, akkor mindegy, melyik megy hova.

Különbség max. akkor van, ha az egyik négy, a másik pedig hat cellás (az utóbbi tovább bírja, jobb a teljesítmény)

12. féknyom (válaszként erre: 11. - Maddi)
2010. márc. 14. 18:08
Hja most olvasom hogy mindkettő Acer, tuti kompatibilis.
11. maddi (válaszként erre: 9. - 0a6ce1d48d)
2010. márc. 14. 18:00
A lábszámról fogalmam sincs, hogy mit jelent, az elhelyezkedésük azonos. Szerintem max. egy verziószám lehet a különbség, mert az alapszínük és a memóriájuk kivételével úgy tudom, egyformák.
10. maddi
2010. márc. 14. 17:58

Ahogy én tudom, totál egyformának tűnnek. Igazából már haza is csak akksi nélkül hordják, úgyhogy én még nem is láttam őket. Az 5. hsz. Féknyomtól tetszik, majd ha újra visszamennek (kedden), akkor remélhetőleg kipróbálják ezt a google-s módszert.

Igazából hiába egyforma a méretük, és hiába tűnnek tök egyformának, valaki (mint már említettem) mondta nekik, hogy felrobbanhat az akksi, ha rossz laptopba van rakva, ezért meg sem próbálták, hogy belefér-e. Összemérve egyformák.


Azért köszi a segítséget, de már vagy másfél hónapja így van használva a gép, és azért nem lenne rossz, ha "mobil" lenne, nem kellene állandóan konnektorba dugdosni, meg ki-be kapcsolgatni. Ha már egyszer laptop...

2010. márc. 14. 16:58
A lábszámuk, és azok elhelyezkedésük is egyforma?
8. féknyom (válaszként erre: 6. - Féknyom)
2010. márc. 14. 16:47
"akkumulátor"*
7. féknyom (válaszként erre: 5. - Maddi)
2010. márc. 14. 16:47
Akkor marad a 2. verzió.
6. féknyom (válaszként erre: 4. - Maddi)
2010. márc. 14. 16:46

Szia!

Mondjuk meg kell próbálni, hogy kompatibilisek-e, nem kell teljesen betolni, ha nem az, akkor máris megvan a megoldás, ha kompatibilis, akkor meg kell nézni a polaritást, ha az is stimmel, akkor nem lehet gond. Másik megoldás, beütöd a googleba a laptopok típusát,majd mellé hogy "akkumulátos", kiadja az akksi típusát, azt összeegyezteted a kezedben levővel.

2010. márc. 14. 16:43
Semmi olyan adat nincs egyiken sem, ami valamelyik géphez kötné :(.
2010. márc. 14. 16:42

Sziasztok! A kislányomnak és a szobatársának van 1-1 laptopja, amiknek az akkumulátorait kiszedték, és most képtelenek eldönteni, hogy melyiküké melyik. Kipróbálni nem merik, mert azt hallották valahol/valakitől, hogy felrobbanhat.

Valaki tud valamilyen használható ötletet, hogy most melyik akksi melyik laptophoz tartozhat? Hogyan deríthető ez ki?

Előre is köszi!

2010. márc. 14. 16:42
Akarom mondani sorozatszám:)
2010. márc. 14. 16:41
Mondjuk cikkszám szerint.
2010. márc. 14. 16:40
Két nagyon hasonló, de mégsem egyforma acer laptop akkumulátorát hogy lehet megkülönböztetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook