Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két cica fórum

Két cica (tudásbázis kérdés)


2021. aug. 10. 20:25
Sajnos nálunk nem jött össze a barátkozás. Sőt odáig fajult a dolog, hogy a nagy már nem is nagyon evett, sőt már rám is fújt. Ma beszéltem az állatorvossal, azt tanácsolta a kicsit ajándékozzuk el. Napok óta ez járt a fejemben. Ma találtunk is neki egy jó gazdit. Végig bőgtem az egész délutánt. Majd megszakadt a szívem, hogy ott kellett hagynom😢😢. De ez volt az ára, hogy ma újra a karomba vehessem Bolyhost. És evett is. Az egyik szemem sír a másik nevet, miközben most is hullanak a könnyeim.
2021. aug. 10. 10:30
Nagyon sok függ a cicáktól is. Nálunk a nagy, 4 éves, nagyon idegenkedett a pici 4-5 hetestől, főleg, amikor látta, hogy a kicsivel többet foglalkozunk. Többet kellett, mert nagyon rossz állapotban lévő, talált cica volt. Aztán én "elbeszélgettem" a naggyal, megmutattam neki a kicsit közelről, hagytam, hadd szagolgassák egymást, volt nagy fújás, meg tiltakozás, meg sértődés, de két nap nem telt bele és már együtt aludtak. A nagy úgy csinált, mintha nem venné észre, hogy a kicsi hozzásimul, azóta szent a béke.
2021. aug. 9. 16:46
A cicák jellemétől is függ azért. 4 cicánknál az első két egymáshoz szoktatása úgy sikerült, hogy most is csak megtűrik egymást, a harmadik “közölte” velük, hogy mostantól ő lesz az alfa nőstény és kuss a nevük, a negyedik kis pici csendes, leginkább alszik, meg gazdizik.😅
2021. aug. 9. 12:10

Bolyhoska a nagy cicám. Ő most volt 3 éves. Ő is kisdobott cica. Kinti benti. Most haza vittem a kicsit kb 8-9 hetes ő csak benti cica. Szintén talált.

Mióta ott van Bolyhoska nem nagyon jön be. Fél tőle. Ha a kicsi közeledni próbál felé akkor fúj rá.

2021. aug. 9. 11:08
A TV-ben (Animal Planet) megy egy műsor, de úgy látom, hogy könyvben is meg lehet vásárolni, a címe: Pokoli macskák. Jackson Galaxy adja a tanácsokat különböző helyzetekre. Sajnos, már nem emlékszem, hogy két cicát hogy hozott össze. Esetleg könyvesboltban utána lehet nézni, hogy melyik könyv foglalkozik ezzel. Sok sikert! Nekem sok cicám volt már, és szerencsére nem volt probléma idegen cicával az összeszoktatás.
2021. aug. 9. 10:41
Én is a fokozatosságot gondolom. Nálunk a saját kölykével is megvívta a harcot. Nagyon kell figyelni, hogy a játék ne durvuljon el. Nálunk volt olyan, hogy egymás nyakát harapták a játék végén. De miután a saját kis csatáikat megvívták, minden rendben.
2021. aug. 9. 08:27

Mindenképp fokozatosan.

Én tavaly szoktattam össze a 6 évest a 4 hónapossal. Nálunk ez nehéz menet volt, de megérte :)

Néhány hétig eltartott, mire a nagy elfogadta, hogy nem ő az úr a házban.

Először csak néhány percre engedtem ismerkedni őket egymással. Fokozatosan növeltem az időd, de kb egy hétig egyáltalán nem hagytam őket magukra, felügyelet alatt voltak.

Egy hét után kezdtem el, hogy egyre több időt töltöttek együtt.

Amikor a kicsit ivartalaníttattam karácsony előtt, akkor a nagy azt hitte, hogy valami idegen cica, nem ismerte meg a szagáról. Valószínű, hogy az ivartalanítás miatt kapott fertőtlenítő elvette a kicsi szagát. Érdekes volt, hogy napokig ez ment. Nem is a kinézete, hanem a szaga alapján jegyezte meg a kicsit.....

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ibszi)
2021. aug. 9. 07:51
Elintézik egymás közt.
2021. aug. 9. 05:59

Sziasztok!

Hogyan szoktassam össze a cicáimat? Illetve mit tegyek hogy a nagy ne féljen a kicsitől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook