Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresem gyermekkorom meséjét! fórum

Keresem gyermekkorom meséjét! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jún. 19. 12:31

Sziasztok!

Én évek óta keresek egy filmet, gyerekfilm.Hörcsögökről szól akik az erdőben élnek van házuk, ami egyébként fa odu és tök jól be van rendezve.Van apa anya és gyerek.Ez film és emberek vannak beöltözve a hörcsögöknek.Nagyon jó film.Az is lehet, hogy nem magyar, mert anno, nekünk külföldi antennánk volt és lehet azon néztem.Olyan 15-20 éve.Az megragadt bennem, hogy a hasuk olyan érdekesen mozgott, amikor mentek.Én nagyon szerettem érdekes volt, bár lehet nem is értettem.

Előre köszi ha valaki legalább még valami infót tud róla, pl: cím, stb.

2011. jún. 15. 16:15

Kiskoromban olvastam egy mesekönyvet, minden színhez volt egy mese. A zöld színhez írtra emlékszem, mert nagyon tetszett: hogy egy büdös városban egyszercsak elkezdett terjeszkedni a természet, a moha benőtte a kipufogócsöveket, és a végén megállt a forgalom, az emberek boldogok voltak a tiszta levegőben... Aztán minden a régi lett, de a buszok azóta is megállnak, ha békacsapat ugrál át előttük az úttesten, és ilyenkor senki nem türelmetlenkedik.


Tudja valaki esetleg, mi ez a mesekönyv? Igazából ez az egy mese tetszett akkor nagyon, de nem bánnám, ha tudnám, miben volt.

2009. máj. 27. 14:55
Én egy répás mesét keresek, de nem a huzogatós, és nem is a Visszajött a répa. De állatok voltak benne, erdei mese volt, és egy sor mindig ismétlődött...
84. Sirga
2008. dec. 17. 18:30
Vagy 25 éve, amikor nagymamámnál nyaraltam, olvastam egy mesekönyvet. Gondolom, a '40-'50-es években született gyermekeinek vette. Két főszereplője volt, Tündi és Tünde. Tündérek voltak, ha jól rémlik. Nem tudja valaki, hol találhatnám meg?(Sajnos nagymamám meghalt, és senki nem tud erről a könyvről.)Előre is köszönöm a segítséget!
83. Hugi01
2008. nov. 22. 21:46
Sziasztok! Édesanyámnak karácsonyra szeretnék megvásárolni egy könyvet, ami még az Ő gyermekkorából való.( 1951-ben született ) A könyvet a nagynénje kidobta és csak egy rövid meserészletre emlékezett belőle Édesanyám. Ezt a részlete gyerekként sokat mesélte nekem és én is imádtam. Így hangzik: "Zimankós, téli este volt. Az égen nem sütött a hold. Fehér ruhába öltözött a föld, s a tiszta hó ragyogva tündökölt. A néma utcán nem járt senki sem, az egész város aludt csendesen. Sehol sem cincogtak az egerek, aludt az ágyban nyolc kisgyerek. E nyolc kisgyermek szemére leszállt az álom jó tündére. Álmukat titkon kileste, ha majd jő a karácsony este, amit kíván megkapja mindenki, a jó öreg Mikulás bácsi hozza el nekik." Aki felismerné e sorokat és tudja a folytatást, vagy meg van neki ez a bizonyos könyv, kérem jelezze a : hugi01@vipmail.hu e-mail címre, ha lehet még karácsony előtt. Nagyon köszönöm a segítséget! Üdv!
2008. aug. 20. 10:23

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, honnan lehet letölteni a Sindy című mesét?

Előre is köszi ha valaki tud nekem segíteni.

2008. aug. 4. 18:45

sziasztok

én egy olyan mesét keresek ami egy kisslányról szól az apja vasutas és így a kislány sokat utazik ingyen

közben lop és rajzol :-)

ennyire emléxem talán dán vagy valamilyen északi szerezemény


előre is köszi :-)

2008. jún. 22. 01:48
Ami még az eszembe jut az egy mesejáték volt de nem emlékszem már a történetére csak nagyon halványan, a címe A négy évszak.
79. Cszsuka (válaszként erre: 78. - Mazsi36)
2008. jún. 21. 21:52
Igen, mindegyiket nagyon szerettem! :)
2008. jún. 19. 17:24
Volt egy mesekönyvem abban volt a Didergő király.Nagyon szerettem.A tv-ben réges régen volt ilyen mese hogy Rémusz bácsi meséi, meg a Mirr-murr a Halász Judittal.Emlékeztek?
2008. jún. 18. 11:10

Tralla megjött barbapapa megérkezett

utána megjött barbamama..........

Emlékeztek?

2008. jún. 14. 07:40
Maja, a méhecske.
75. Cszsuka (válaszként erre: 63. - Vikka78)
2008. jún. 14. 07:39

A Gabi karácsonya nem az, amikor a medvebocsot elküldi a mamája a boltba, s helyette játszani megy, aztán már zárva a bolt, a többi gyerek hazamegy, jót vacsoráznak, fürdenek, lefekszenek, várják a karácsonyt, a bocs meg nem talál haza és a Mikulás talál rá az erdőben, ő viszi haza?

Egy nagyon tanulságos, jó mese, sokszor vetítettük a lányokkal, de nem vagyok biztos a címében..

74. Cszsuka (válaszként erre: 42. - C8abec8c04)
2008. jún. 14. 07:36

Tau bácsira is emlékszem, nagyon szerettem, meg Majkát is! Mindig mesélek belőle egy-egy részletet, adott élethelyzetekben.

Sok jó mese volt rajz és film egyaránt.

Pityke őrmester van még bennem erősen,

Moha és Páfrány - ez pl. teljesen eltűnt

Mazsola és Tádé

A varázsceruza

Nemrég pl. sikerült DVD-n megvennünk a Hagymácskát. Mennyire szerettük! Most, hogy újra néztük, rájöttünk, hogy keményen bírálja az akkori politikát, a poénjai szinte a maiba is beleillenek. Csoda,hogy nem tiltották be...

73. Cszsuka (válaszként erre: 35. - Fcf0c655e6)
2008. jún. 14. 07:32
A Futrinka utcából egy csomót sikerült megvennünk videofilmen. A gyerekeim nagyon szeretik. "Persze, én is...:)
72. Cszsuka (válaszként erre: 30. - Zsu76)
2008. jún. 14. 07:31

Sziasztok!

Én is emlékszem belőle egy részletre. Egy bábos színpad volt az első kép, aztán a gyerekeket mutatták.

"Gyertek, gyertek, játszunk együtt,

Vár a deszka-dobogó!"

Aztán a többi, amit írtál...

71. Mazsi36 (válaszként erre: 21. - Mameni)
2008. jún. 13. 04:25

hogy ha nem lesz fajtiszta az se baj

mert a jó kutyuska? mind örökre hű barát

így örzi jó gazdiját

Valami ilyesmi nem?

70. b59d693a46 (válaszként erre: 69. - Monee1)
2007. nov. 13. 13:51

Köszönöm szépen nagyon aranyos vagy. :-)) Neked is nagyon szépek a lányaid. :-)


Biztos kicsit később leköti majd a mese. Anna is egy kis örökmozgó, de a vetítés és az olvasás le tudja kötni szerencsére. :-)

69. monee1 (válaszként erre: 68. - B59d693a46)
2007. nov. 13. 13:35
Az én 2 éves kicsim,még a mese se köti le:(,talán majd később.De az első nap az ovódában,még nekem is tetszett anno:)Mellesleg nagyon szép a pici lányod...de tényleg,gratula:D
68. b59d693a46 (válaszként erre: 67. - Monee1)
2007. nov. 9. 16:25
Mi is vetítünk, de a kislányomnak a kedvence a Kecskegidák és a farkas, Piroska, Első nap az óvodában. A Cérna Peti nem érdekelte. Talán majd később :-)
67. monee1 (válaszként erre: 66. - B59d693a46)
2007. nov. 9. 15:45
jééé,én is imádtam a cérna petit,azután a nagyobbik lányom is szerette,most majd a kicsinek is előveszem:))
66. b59d693a46 (válaszként erre: 63. - Vikka78)
2007. okt. 15. 15:04

Diák közül az én kedveceim az "Első nap az óvodában" ; "Cérna Peti", "Fanyűvő, Vasgyúró, Hegyhengergető" voltak. De sok nagyon jó dia volt.

TV-ben a Doktor Bubó; Népmesék; Kockásfülü nyúl. :-)

2007. okt. 15. 14:39
Nekem is az öreg néne özikéje és a Békakirályfi tetszet.
2007. okt. 11. 17:40
Tudja valaki, hogy honnan szerezhetném meg a Denver az utolsó dinoszaurusz című mesesorozatot?
2007. okt. 11. 17:25
Nekem kedvenc diáim voltak:Gabi Karácsonya,Öreg néne őzikéje!
62. Donyta
2007. szept. 16. 08:25
Sziasztok! Én a Grimm meséket szerettem. A tv-ben a kacsakázmér maradt emlékezetes. Valódi állatok voltak a szereplői.
2007. aug. 8. 14:17
A kedvenceim a magyar nepmesek voltak es a klasszikusok,mint Piroska es farkas, Hofeherke..........stb.A grimm tetsverek mesei csodalatosak,nagyon jok
60. Rozália (válaszként erre: 46. - 5e67f791bc)
2007. aug. 2. 15:04

Talán Babar? Babar király?

Az én kedvenc gyermekkori mesém a Békakirály volt.

Verses mese, még mindig fejből tudom, pedig vagy 40 versszak. A család gyerekei mind arra nőttek fel. Most az unokáimnak is azt mesélem, nagyon szeretik. Mindig ez szokott lenni az "elalvós" mese. ("Rossz nyelvek szerint" azért mesélem nekik, mert én nagyon szeretem.... lehet:DD)

2007. ápr. 27. 19:48

sziasztok

Kislány koromban volt egy mesekönyvem,se a címét,se az íróját nem tudom.A mese egy vizsla kutyusról szól,Nótásnak hívják,fényképekkel illusztrált könyv volt.Az első sorai ezek:-Egy szép napon vizslamamának 7 pici kölyke született ,mindközül Nótás volt a legvidámabb".Nagyon szeretném megszerezni a lánykámnak,de cím és szerző nélkül nehéz.

segítsetek, ha valaki ismeri írjon

2007. ápr. 4. 17:35
Hát ha van ismerősöd ott vagy bármi amin elindúlhatsz. az nagyon jó lenne!Pláne ha még sikerrel járnál!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook