Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keresek egy torta-receptet! A hozzávalók alapján ismeri valaki? fórum

Keresek egy torta-receptet! A hozzávalók alapján ismeri valaki? (tudásbázis kérdés)


5. lazsuci (válaszként erre: 4. - Lazsuci)
2011. ápr. 11. 14:25
El felejtettem oda írni hogy én a dió helyett kókusszal csinálom.
2011. ápr. 11. 14:21

Zselés szelet v. torta

2 x 4 tojásból piskótát sütünk.

10 tojás fehérjéből és 30 dkg cukorból kemény habot verünk,majd ehhez hozzáadunk apróra vágott 10 dkg banános v. egyéb gyümölcs zselé cukorkát, 10 dkg tört csokoládét, 10 dkg darált diót, 10 kanál lisztet és 1 cs. sütőport. Olajjal kikent lisztezett tepsibe sütjük.

Krém 1/2 l tejet 6 ek. lisztel megfőzünk és ha már kihűlt hozzá keverjük az 1 cs. margarint, amit előzőleg 25 dkg.pocokorral és 1 citrom levével kikevertünk.

Alulra rakjuk az egyik sárga piskótát - kókuszos lapot Rákenjük a krémet-erre jön a másik piskóta.

Tetejére tej színhabot teszünk v. csoki mázzal vonjuk be.

Nagyon kiadós, mutatós és finom. Nekem ez a receptem van meg. Talán tudtam segíteni.

3. t.Ili (válaszként erre: 2. - Dina2)
2011. ápr. 11. 12:55

Remélem ez az:)


Kekszes - banáncsokis őzgerinc


Hozzávalók:

30 dkg darált háztartási keksz, 30 dkg zselécukor, narancslé ( kb. 1 dl ), 25 dkg porcukor, 25 dkg margarin, 15 dkg darált dió (vagy szeletelt mandula)


A zselécukrot negyedekre vágjuk és a hozzávalókat összegyúrjuk annyi narancslével, hogy formázható, gyúrható masszát kapjunk. Én őzgerincformában készítettem úgy, hogy folpackkal kibéleltem, a massza felét belenyomkodtam, erre pakoltam a banáncsokit és befedtem a massza másik felével. Készülhet úgy is, hogy szalámit sodrunk belőle úgy, hogy a felét a tálca aljára tesszük, kirakjuk hosszában babáncsokival, majd rányomkudjuk a tészta másik felét.


Hűtőbe tesszük pihentetni, majd olvasztott csokoládéval bevonjuk. Pár óra múlva szépen lehet szeletelni.


Megjegyzés : Pontosan egy őzgerincformába való recept. Az őzgerincformám mérete : 32 cm x 11 cm. Ha nem csak sima zselécukorral készíted, hanem banáncsokit is használsz, akkor a zselécukorból 20 dkg kell, a banáncsokiból ( banános zselé ) kb. 10 dkg.

2011. ápr. 11. 11:25

sajnos a nevét nem tudom, de az összetevőket nagyjából ismerem:

a tésztája tojáshab és kókusz

a krém: vaníliakrémben kekszdarabkák, zselécukorkák, banáncsoki-darabkák vannak

teteje tejszínhabban van bevonva


ha valaki ez alapján tudja a receptet, kérem, írja le!

2011. ápr. 11. 11:22
Keresek egy torta-receptet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook