Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Képtelenség, de mégis ......... fórum

Képtelenség, de mégis ......... (beszélgetős fórum)


22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Dory201)
2019. febr. 26. 20:27

A lisztes ételeket, a tésztát lehetőleg el kellene hagynod. Még ha szénhidrátszegény is, akkor is csak liszt.

No meg amit ráteszünk...

Zabkorpával is lehet habarást csinálni, azzal sűríteni az ételt.

2019. febr. 26. 18:53

Koszonom a sok hasznos tanacsot.Nekem mindenkepp kell a seta,esetleg kesobb idoseknek valo konnyebb torna.

Inzulinos cukroskent nagyon nehez az egyensulyban dietat tartani es a cukrot is figyelni.

Nem beszelve a hypozasrol.amit nem igazan kivanok senkinek.

Regen nem eszem feher kenyeret.cukrot,szenhidrat szegeny tesztat es szenhidrat szegeny lisztet hasznalok.

Remelem azert sikerul fogynom.

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2019. febr. 22. 16:14

Hópihe, Te mindig találsz valami célt a menőkének. Vásárlás, egyéb intézni valók...


Én a sétát valahogy sosem értettem. De mondom, a fiam kacag ezen. Gyerekkoromban ha sétálni vittek, az azt jelentette, hogy idétlen és kényelmetlen ruhát adtak rám, elvittek valami unalmas helyre és fényképeztek, amit utáltam.

Ma meg a sétálás azt jelentené, hogy céltalanul ődöngök fel-le az utcán.

Én viszont még céllal sem megyek sehová ebben a faluban, mert kicsit sem érdekel, hogy az utca, amiben lakunk, hogy néz ki.

Az igaz, hogy a Leslie-t se csinálom manapság, de ez már tényleg lustaságom ékes bizonyítéka.

2019. febr. 22. 15:44

Én úgy mondom inkább: gyalogolok!! Igyexxxek egy kis ütemet, egy kis ritmust adni a lépéseknek, ha egyik nap kicsit kevesebb, majd a következő nap már sikerül többet, mindig csak annyit, amennyi a "kellemesen elfáradtam" érzéshez kell, ill. elég.

Persze, ha az időjárás olyan (esik, fúj, jeges, csúszik) akkor én sem mentem le, de a szobában az u.n. helyben járás, amit még iskolás korunkban csináltunk torna órán, az is megteszi.

Akinek Leslie kell, az csinálja Leslire, akinek jó az utca is, vagy a Maros-part (szép is lehet az nyáron!) akkor ott, lényeg a mozgás! Kezdd el még ma, akkor holnap már könnyebb lesz!

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2019. febr. 21. 22:16
Leslie Sansone helyben járós gyakorlatait eredetileg az amerikai szívgyógyászok szervezete karolta fel.
17. Regin_a (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. febr. 21. 21:46

Viszont gyalogolni lehet a szobában is,"


Hasonló okok miatt nem gyaloglok a szabadban, de vettem egy motoros gyaloglópadot. Nekem nem a túlsúly miatt kell

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Sanyinak)
2019. febr. 21. 19:00
Néha igen! :D
15. sanyinak (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. febr. 21. 18:59
No meg messziről hazatalálni is nehéz 😆
2019. febr. 21. 18:54
Seta, de csak a szobaban. XDDD
13. semleges (válaszként erre: 1. - Dory201)
2019. febr. 21. 18:37

Pékáru, kenyér, cukor, csoki, süti semmi.

Fehérje sovány hús, sajt, túró, tojás, zöldség, gyümölcs igen. Mozgás is igen, séta, kis tornára gondolok.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Selena78)
2019. febr. 21. 16:14
Ezek tényleg nagyon jó tanácsok. Azért Dóri írja, hogy cukorbeteg, ez megnehezíti a dolgot egy kicsit.
11. selena78 (válaszként erre: 1. - Dory201)
2019. febr. 21. 15:04

Nézd, ha segíthetek, megpróbálom.


Vagy tíz éve egy szilveszter este, amikor öltözködtem, kiderült, nem tudom begombolni az ünnepi blúzomat. Akkor nagyon kiakadtam.


Na annyira nem, hogy másodikán nekifogjak a fogyókúrának, kellett két hét, ameddig rászántam magam. De akkor nagyon.


Nem követtem semmilyen divatos fogyókúrát, nem számláltam kalóriákat. Kiiktattam az étrendemből a cukrot, (kivétel a napi egy kanál a reggeli kávémban, anélkül nem tudok élni) édességet, a zsiradékot, az alkoholt és a kenyeret. Ez utóbbi volt a legnehezebb.


Mit ettem? Reggelire főtt tojást, sovány tehéntúrót, sonkát, virslit.


Ebédre zsiradék nélkül zacskóban sült csirkemellet, csirkemájat, köret nélkül, salátával. Ha csirkecombot ettem, lehúztam a bőrét.

Ha este megéheztem, almát ettem, mandarint, sovány sajtot. Néha ettem húslevest, de megvártam ameddig kihűl, és minden zsírt leszedtem róla.


Tejföl helyett yoghurtot használtam. Három hét után lement 8 kiló.

10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Selena78)
2019. febr. 21. 14:35
Tíz percet helyben járni meg pontosan tíz perccel több mozgás, mint a semmi.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Selena78)
2019. febr. 21. 14:35

A mozgás kedvéért. Nem nagyon megerőltető, de elég hatékony.


Ha itt lenne Maros-part, tán én is nekiindulnék. De ennek a falunak semmi vonzása nincs a számomra, nem hogy utcahosszat nézegessem.


Ha meg esetleg rosszul lennék, senki nem segítene, itt aki elesik, az részeg.

8. selena78 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. febr. 21. 14:30

De te nem tudod értelmezni! Megértem, de az te vagy. Mi a csudáért gyalogolnék a szobában?


Én bevallom hősiesen, hogy én egy lusta ember vagyok. Kedvenc időtöltésem bebújni a takaró alá egy könyvvel télen, kiülni a meggyfa alá egy könyvvel nyáron.


De sétálni még én is szoktam. Csak úgy neki a Maros partnak. Mondjuk, nekem is vannak olyanjaim, mert én imádom a ködöt, a frászt hoztam a családomra, amikor a ködben nekiindultam. Na de a szobában?

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - 8c6da3d030)
2019. febr. 21. 14:15
Most, hogy így tanácsolod... 😂
6. 8c6da3d030 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. febr. 21. 13:58
Akkor gyalogolj a szobaban. :)
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - 8c6da3d030)
2019. febr. 21. 13:50

Én a sétát nem nagyon ajánlom, de hogy én a sétát nem tudom értelmezni, az már a vicc tárgya.

Amikor nekem volt nagyobb túlsúlyom, én azért nem vállaltam sétát, mert nem tudtam volna mit tenni, ha a lakásomtól nagyobb távolságra esetleg rosszul leszek. Jó. persze lehet telefonálni, de itt a lakóhelyemen nincsenek padok, ahová le lehetne akár csak ülni is menetközben.

Viszont gyalogolni lehet a szobában is, Leslie Sansone-nak is vannak pár perces helyben járásai, másoknak is.

2019. febr. 21. 13:39

Szia.

Mozgasnak elso idoben a setat ajanlom, aztan ha megy le par kilo, akkor esetleg mas is szoba johet.

Sok sikert kivanok!

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dory201)
2019. febr. 21. 13:35

Szia Dóri,

Úgy látom, ez a használhatatlan alkalmazások egyike, hacsak nem valami elit környéken élsz, ahol a csemegeboltos még házhoz is szállít.


Nem szabad pénzt adni állítólagos fogyasztószerekre.

És ha fogyni akar az ember, egyetlen módszert elég követni. Kapkodni, rövid időn belül más diétára váltani nem szabad.

A kalóriabázis oldalon, de akár más netes táblázatokban is megtalálod az egyes ételek szénhidráttartalmát. Ha van ehhez még egy konyhamérleged is, akkor elég könnyen ki tudod számítani, mennyi szénhidrátot ettél aznap, illetve biztosan vannak diabetikus étrendek is elérhetők, és akkor csak azt kell lemérned, valóban annyit eszel-e meg, mint amennyit a diéta enged.

És mese nincs, valamit tornázni is kell, amennyit nagyobb megerőltetés nélkül bírsz. Akár naponta többször is, kisebb "adagokban".

2019. febr. 21. 13:33

Kaloriabázis.hu

Itt tudod számolni a kalóriát a cht a zsírt ès a fehèrjèt.

Egyèl egèszsèges dolgokat, kövesd nyomon nap mint nap mennyi kalóriát eszel ha kaloriadeficitben vagy fogyni fogsz.

Sanyargatásnak nem sok az èrtelme èn azt ajánlom ha teheted cserèlj le minden otthoni alapanyagot egèszsèges verzióra plusz a kenyèrfèlèket iktasd ki. Ha kenyeret eszel teljes kiörlèsű legyen 1-2szelet de ne minden nap. Szerintem így simán fogynál.

2019. febr. 21. 13:26

Hallott valaki, vagy netán belépett egy újonnan nyílt oldalra a neve YAZIÓ kalóriaszámláló, receptötleteket ad, csak sajnos egyenlőre nem igazán tudok kiigazodni rajta.

Sajnos én öreg és beteg vagyok, de talán mindennek az oka a nagy túlsúlyom 106kg vagyok, és cukorbeteg.

Valahogy legalább 10-20 kg -t kéne leadnom, sőt az ideális szerintük a 77kg lenne.

Ez számomra elérhetetlennek tűnik, pedig már elég sokat átvertek mindeféle fogyasztó kapszulával.

Valaki, aki jobban érti segítsen szénszidrátszegény receptek leírásában, akár a YAZIÓ-tól.

Sajnos nem magyar nyelvű.Illetve lefordítva is olyan alapanyagokat ajánl, amit nem is ismerek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook