Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kemény munka napról napra... fórum

Kemény munka napról napra... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kemény munka napról napra...

1 2 3
20. b554f11e20 (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 12:06
Igen, ezzel egyet értek!
19. b554f11e20 (válaszként erre: 16. - Genlips)
2012. aug. 29. 12:05
Nem, abszolút nem nézem le, mert nagyon jóba vagyok vele, sőt örülök, hogy neki nem kell annyit gürcölnie, mint másnak. Már rég óta ismerem és tudom, hogy ami sulit elvégzett kemény volt. De pl. egy ápolónő is rengeteget tanul ( diplomás ) és még sincs megfizetve, sokszor még takarítani is be kell állnia, pedig ő is nagyon megdolgozott a diplomájáért.
2012. aug. 29. 11:56
Javaslom minden irodistának, hogy menjen el egy kicsit kapálni a negyven fokban, pár napszámos pedig beülhetne az irodába a számítógép elé, és beleáshatja magát a könyvek, számok, iratok rejtelmeibe, vagy az iskolába az elszemtelenedett kölykök közé okítani, s rögtön rájön, hogy nem biztos, hogy az a legnehezebb munka, amit ő végez.
17. de Luca (válaszként erre: 16. - Genlips)
2012. aug. 29. 11:51
Azt hiszem, kijelenthetem, hogy jellemzően mindenki lenéz mindenkit, legyen gazdag, szegény, okos, hülye. A magyar mentalitás egyik fő eleme, hogy sokan úgy akarnak többnek tűnni, hogy a másikat állítják be kevésnek :-)
16. genlips (válaszként erre: 7. - De Luca)
2012. aug. 29. 11:37

ő meg az informatikus ismerősét nézi le, pedig ő a könyvek előtt gebedt, mielőtt megkapta a munkáját. biztos vagyok benne, hogy heti 5x8 órában akad munkája is, csak lehet, ügyesebb, gyorsabb, mint a többiek és marad bőven szabadideje... vagy képes két dologra koncentrálni, amibe a cikkíró bele sem gondol?

ki néz le kit és ki mond kígyót-békát kire.

2012. aug. 29. 10:49

Jó lenne, ha mimden gyerek fiatalon megtanulná mi az a munka és hogy kell bánni a pénzzel.


Sajnos az iskolában nem tanítják meg a gyerekeket és mivel sok szülő sem ért a pénzgazdálkodáshoz ezért tőlük sem tanulják meg....


Alap lenne a mai világban pénzgazdálokdást, banki ismereteket tanítani a gyerekeknek...


Pl: van olyan szülő, aki kamatot ad a gyerekének, ha félreteszi a zsabpénzt, innen indul az egész.

2012. aug. 29. 10:22
Egyetemista koromban a szüneteket én is ilyesmivel töltöttem. Nehéz volt, meleg volt, büdös volt. Egy havi bérem 160 euró volt, ami a legszomorúbb, most is annyi azoknak, akik még az adott cégnél vannak. Ez nekem arra volt elég, hogy vegyek néha magamnak egy kis édességet, belépőt ide-oda, pár új ruhát, tanszert, táskát, cipőt. Más ebből tart fenn egy 4 tagú családot. Amikor ott dolgoztam, akkor értettem meg igazán, mit ér, mit nem ér a pénz, kétszer is meggondoltam, mit veszek. Egy drága táska ára láttán csak az lebegett a szemem előtt, hogy te jó ég, ezért három-négy napot kellett dolgoznom, emelgetnem, öntözgetnem a 25 kilós zsákokat, szívnom be a port, húznom-vonnom a szemetet. Utána dolgoztam iskolában. Tiszta volt, más volt. Viszont néhány idegörlő pillanatban arra gondoltam: szívesen visszamennék fizikai munkásnak, de komolyan! Az viszont tény, hogy a fizikai munkást lenézik és alulfizetik.:(
13. Kira88
2012. aug. 29. 10:20

Semmi extra nincs a cikkben, egy fiatal lány elment nyári munkára, és rádöbbent, hogyan működik a világ.

Welcome to reality :)


Azzal együtt, hogy a családomban is van, aki nagyon kevés pénzért nagyon kemény fizikai munkát végez, nem értek egyet azzal, hogy "ez a munka sokkal nehezebb, mint az irodai". Mindegyik más szempontból nehéz. A gyári munka fizikailag kimerítő, a szellemi munkához meg sok-sok év tanulásra, képzésre van szükség, és az agyadat szívja le.

És igen, nagyon szomorú, ha valaki 80 ezret keres, de annak az embernek a tudása ennyit ér a piacon. Ilyen egyszerű. Olyan dolgot tud, amit rajta kívül millióan is meg tudnának csinálni. Egy programozó például nem azért keres jól, mert húúú, de menő szakma, hanem mert azzal a tudással viszonylag kevesen rendelkeznek.


Azzal egyetértek, hogy sok, nagyon sok felesleges szart vesznek az emberek.

2012. aug. 29. 10:11

Engem nagyon megfogott a cikk,

de leginkább az a mondanivaló, hogy mennyi marhaságot megveszünk...


Kicsit olyan, mintha a vásárlás egyfajta kommunikációs módszerré változott volna: van, aki nem mindig azért vásárol, mert szükség van rá, hanem mert státusz, vagy mert beszélünk róla, vagy mert a másikat akarja utolérni... Mintha ez összekötné, vagy szétválasztaná az embereket... Mintha pénzköltés közben kapcsolatban lennék a társadalommal... A többiekkel... Nagyon furcsa.


A fizikai munkáról azt gondolom, hogy szerintem tök egészséges lenne, ha mindenki (aki még nem csinált ilyesmit) kipróbálná, már csak azért is, mert jó érzés kifárasztani a testet. Nyilván nem dicsőítem a heti 7 napos, 16 órás robotot, de mértékkel nagyon jót tesz.

Gyerekként utáltam ezeket, de ma már szeretek pakolászni, kertet túrni, kétkezi munkát is csinálni. Most például napok óta bútorokat pakolunk a barátaimmal. Remek érzés. (Ha nem kell életem végéig csinálni)


Vannak kétkezi munkás barátaim, akik nagyon sajnálták, hogy nem volt merszük kilépni a családi szokásokból, és nem tanultak tovább - tudom, hogy köztük is van olyan, akit vonzott volna, hogy most ne takarító legyen.

Mindezek mellett becsülöm azokat, akik tisztává varázsolják a környezetünket...

2012. aug. 29. 10:02

Szia!


Örülök, hogy átélted a mezőgazdasági munka nehézségeit is. Nem ártana minden középiskolásnak évente átélni, hogy is kerül az asztalára mennyi munkával az étel.

Majd az élet megtapasztaltatja Veled, hogy aki minőségi, igényes munkát végez irodában, a katedra mögött vagy bárhol,éppen olyan nehéz számára is a munka.

Nem az a lényeg hol, hanem az, hogy hogyan.

10. de Luca (válaszként erre: 8. - 7dfc648351)
2012. aug. 29. 09:58
Igen, ezzel egyetértek.
9. kam2
2012. aug. 29. 09:54

Ez így igaz Beaton,a minimálbér környékén más a "kilátás".Nagyon tisztelem az Édesanyámat,mert egyedül nevelt fel bennünket,sem pénzt,sem szeretetet nem kapott a hamar eltávozó(elváltak) férjétől,mi pedig már a gimiben tervezgettük,hova tudnánk menni dolgozni,hogy ne mindig ugyanabban a ruhában kelljen járnunk.És önbizalomhiányom van,pedig a barátaim 90%-a valóban a szüleitől kapta a kocsit és a lakást.

De hogy a fórumhoz is hozzászóljak,valóban általában sokkal több dolgot vásárolunk, és halmozunk fel,mint ami hasznos lenne,és ez sem jó,mert a tornyosuló dolgaink egy idő után ránkborulnak...

8. 7dfc648351 (válaszként erre: 7. - De Luca)
2012. aug. 29. 09:46

Az egyoldalúságra akartam rámutatni, amivel ezt a témát kezelik.


A lenézés pedig neveltetés kérdése azt gondolom.

7. de Luca (válaszként erre: 5. - 7dfc648351)
2012. aug. 29. 09:45
A cikk szerintem nem ezt hangsúlyozza ki, legalábbis nekem más jött le belőle, nevezetesen, hogy a fizikai munkát sokan lenézik.
2012. aug. 29. 09:44

Az a baj a kemény munkával,meg a létfenntartásért vivott harccal,hogy az ember (nem mindenki) belegebed testileg-lelkileg.

Na most nagyon okosat mondtam.

És akár az értékrendje is belegebed,mert ha iylen munkából kel megélnie,hiába nem fizeti rendesen a csekkeket,mégis úgy érzi,hogy jár neki a napi 1 doboz cigi,mert megérdemli-és ezt nem vitathatjuk el.Az nem elég pozitívumnak a meggebesztő munkákért,hogy be tudjuk fizetni a csekkeket.

2012. aug. 29. 09:42
A munka nem attól kemény, mert nem vagy csak nyomorogva lehet belőle megélni.
2012. aug. 29. 09:34

Én nem hiszek abban, hogy az egyetlen értékes út az életben a létfenntartásért vívott küzdelem és abban sem, hogy csak a sárga csekkekért vívott harc és a sok nem nevel az életre.

Vannak ugyanolyan értékes, egyéb nevelési eszközök is, csak ezt a minimálbér környékéről nehéz meglátni.


Én örülök, hogy nem kellett a gyerekemnek vért izzadni és kamatos kamatot fizetni a lakásáért és láss csodát! Értékes, képzett, érzelemgazdag ember lett belőle. Akinek történetesen nem vett el az életéből rengeteg időt a létfenntartásért vívott harc, így könnyebben tudott előre lépni a hivatásában.

2012. aug. 29. 09:22

Nem szeretem azokat a fiatalokat, akiknek anyuci és apuci a fenekük alátol mindent de mindent (autó, lakás, stb) és lenézik azokat akik pl napszámoznak.


Emlékszem gimis koromban dinnyepalántázásból jöttem haza és egy srác lefujjogott mert koszos ruhába voltam. Na kapott az is....elküldtem melegebb éghajlatra.

2012. aug. 29. 09:18
Örülök, hogy született egy ilyen cikk is. Talán sokan észhez térnek azok közül, akik jódolgukban már nem tudják, hogyan omoljanak össze.
2012. aug. 29. 09:08
Borzasztó nehéz a mai világban eltartani egy családot és minden szükségeset megadni nekik.
Milyen sokat kell dolgozni pár ezer Forintért és ezt milyen hamar el lehet költeni...
Sok értelmetlen dolgot megveszünk, pedig bele se gondolunk, hogy mennyit dolgozunk/dolgoznak a szüleink azért, hogy a mindennapi betevő meglegyen az asztalon.

Ugrás a teljes írásra: Kemény munka napról napra...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook