Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell lagzi? fórum

Kell lagzi? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 10. 19:15

Én a magam részéről nem vagyok a nagy lagzik híve, felesleges pénzkidobásnak tartom. "Megmutatjuk a világnak"- de mit? Hogy jaj, de boldogok vagyunk és mennyi pénzt feccöltünk a dologba, hogy MINDENKINÉL SZUPEREBB lagzink legyen?!

Mi huszonegynéhány éve esküdtünk. Az esküvőn 15-en voltunk, közvetlen családtagok, ebéddel zárult egy kisebb étteremben, rongyrázás nélkül.

Minden percére ennek a napnak emlékszem ma is.

Azóta is együtt vagyunk, szeretetben, 2 nagylányunk van.

Az esküvőnk pedig nem MÁSOKNAK szólt - a mi ünnepünk volt, és ez így volt jól:)

2009. aug. 2. 09:30

A süti nálunk is házi volt (rengeteg), a szülőkre ennyit hárítottunk, nah meg aznap mindenkire le voltak osztva a feladatok. Ki miért, kiért megy, stb... minden profiul meg volt szervezve előre.

Zene volt a vacsora alatt, de tánc nem. Vőfély nem volt, mert előre a meghívóban benne volt a menetrend (elég szűk határidők voltak). Mivel mindenki autóval jött, így inni sem ittak az emberek. Nekem bejött, és nem bántam meg, nem csinálnám másképp a nagy napot :).

2009. aug. 2. 09:23

Nekünk tavaly volt esküvőnk, és itt direkt nem lagzit írok, ugyanis harmincan voltunk, és csak egy vacsora volt. Szerencsére a rokonság részéről csak minimális megsértődés volt, mondjuk utána való két nap körbejártunk mindenkit és vittünk sütit, apró ajándékot.

Magunknak szerveztünk mindent, a meghívót és a díszítéseket is én készítettem (nagyon szeretem az ilyen dolgokat). A fotóson, a virágokon, a és a süteményeken, tortán nem spóroltunk :)

A minimálesküvő oka nemcsak anyagi volt, hanem, hogy egyikőnk sem szereti a nagy felhajtást, és minél több ember annál több vitahelyzet alakul ki.

Életem egyik legszebb napja volt, amikor a Lillafüredi Hotel Palotában fotózkodtunk, és amikor a szépen feldíszített templomba vonultam be ténlyeg királylánynak éreztem magam :)

2009. máj. 27. 16:28
Nekem nem! A lehető legminimálisabb esküvő és részemről ennyi, nem kell több... :-)
27. Pné Veronika (válaszként erre: 26. - Zani)
2009. ápr. 12. 21:21

Az én szüleim akkor még nem nagyon akarták, hogy férjhez menjek (pedig 22éves voltam), végül nagyon örültek a lagzinak.

De ezt a világért sem vallották volna be...


Az esküvőt is mi álltuk a párommal kettecskén.

De így legalább nem mondhatja senki sem, hogy mire ment a pénz...


Nekünk május 13-án volt.

Talán az még szezon eleje... :-)

26. zani (válaszként erre: 24. - Pné Veronika)
2009. ápr. 12. 19:41

mert a szüleim szeretnék nekem azt a napot tényleg életem legszebb napjává tenni, "hercegnőhöz méltóan" férjhez adni :) és nem szeretnék ha később bármikor akárcsak egy percre is hiányozna ez az élmény az életemből. hiszen minden nő szinte gyermekkora óta arra készül, hogy királylányos menyasszony lesz. és én is már tervezem 1 éve h milyen lagzink lesz, aztán volt 1-2 hét bizonytalanság amikor azt gondoltuk nem lesz ekkora felhajtás. de végülis a fenti ok miatt visszaálltunk a lagzis verzióra.

köszi a tippeket. :)

azon is lehet spórolni, hogy szezonon kívűl (októbertől márciusig) olcsóbbak a menyasszonyi ruhák kölcsönzési díja, terembérlet, zenekar stb.

25. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Emelint)
2009. ápr. 12. 15:47

Sajna én már nem tudom megmondani, hogy a mi esküvőnk "mennyibe volt", csak azt, hogy min spóroltunk. Kb. 150-en voltunk, 1995-ben. :-)


Szóval:


A vőfély az egyik nagyszájú kedves barát volt, aki nagyon szívesen betanulta a tennivalókat és a szöveget. NEM BÁNTUK MEG!!! Ő INTÉZETT A BULIN MINDENT, NEKÜNK NEM LETT VOLNA "IDŐNK" RÁ.

A menyasszonyi kocsi a párom legjobb barátjának a kocsija volt (sötétzöld merci), a virágokat a piacon vettük meg és azzal díszítettük a termeket, templomot, kocsikat, házat.

A fő kocsidísz és a menyasszonyi csokor+az asztaldíszek a "virágos ismerősöm nászajándéka volt", a menyasszonyi ruhámat (+menyecske) s párom öltönyét kölcsönzőben béreltük, nem a legflancosabb helyen, hanem egy kis üzletben.

SOKKAL OLCSÓBB VOLT!

A vacsora a város napközi konyháján volt, ott béreltük a helyet, a bevásárlást és a főzést pedig magunk oldottuk meg, anyósom kolléganőinek a segítségével.

Ők maradtak ott a vacsoránál is, felszolgáltak, italt adtak stb., annak fejében kaptak finomságokat, másnapra kaját...

A borokat, söröket, pálinkákat olyan helyről hoztuk, ahol kiadták "bizományba", így amikor vége volt a bulinak, másnap a megmaradt, bontatlan piákat visszavették, csak a különbözetet kellett fizetni.

A sütiket egy cukrásztermelőből vettük, előre leadtuk a rendelést, előleget is adhattunk, még abban is segítettek, hogy ennyi embernek mennyi süti kell. Tortákból volt vagy 8 féle + a menyasszonyi emeletes torta, aprósütik, édesek, sósak. Amilyet csak szerettünk volna. Még arra is rákérdeztek, hogy milyen legyen a díszítés a tortákon. Minden úgy alakult, ahogyan mi akartuk.


Egyetlen dologból nem engedtünk, 10fős zenekar húzta hajnalig a talpalávalót, mert ennyi embert szórakoztatni is kellett. :-))


Bocsi, ha kicsit "hosszúra sikeredett", de nagyon nagy élmény volt, szerintem SENKINEK SEM SZABADNA KIHAGYNIA, EZ AZ IFJÚ PÁR NAPJA. Mindennek róluk kell szólnia, hogy aztán évek múlva is olyan élmény legyen, mint akkor. TAPASZTALAT!!! :-)


Ha valami még érdekel, csak kérdezz, hátha tudok segíteni.:-)

24. Pné Veronika (válaszként erre: 23. - Zani)
2009. ápr. 12. 15:26
Szia. Hogyhogy?
23. zani (válaszként erre: 21. - Emelint)
2009. ápr. 11. 16:49
úgy tűnik mégsem tudok tapasztalatokról beszámolni mert változott a terv. vagyis májusban polgári esküvőt tartunk és szeptemberben lesz lagzi.
22. zani
2009. ápr. 9. 20:54
köszi, majd jelentkezem.
21. emelint (válaszként erre: 20. - Zani)
2009. ápr. 9. 20:50
Várom a beszámolót! Addig is jó készülődést:)!
20. zani (válaszként erre: 19. - Emelint)
2009. ápr. 9. 20:43
igen nálunk is volt ilyen felvetés de én ezt azonnal elvetettem mert tudom hogy akkor egész életemben hiányozna h nekem nem volt semmi, csak egy csendes polgári. nyilván nem a felhajtás meg a hercegnősdi miatt csinál valaki bulit, hanem azért hogy összekösse az életét a Szerelmével, na de mindeközben erre büszkék vagyunk és boldogok és szeretnénk ha a rokonaink velünk együtt örülnének és mindeközben nem rokkanánk bele anyagilag.. szóval nekünk polgi esküvő lesz, vacsora és egy személy zenél, aztán ami jön. 1 hónap múlva :) majd meírom h milyen volt hátha akkor könnyebben tudsz dönteni.
19. emelint (válaszként erre: 18. - Zani)
2009. ápr. 9. 18:00
teljesen egyetértek veled, anya azt javasolta, ne is csináljunk semmit, két tanúval menjük el, és meg van oldva... De mivel nem ők állják, azt mondtam, hogy mindenki vágyik egy kis csendes esküvőre, ahol tényleg szép lehet, és csak róla szól!
18. zani
2009. ápr. 9. 17:13
amiatt aggódunk a "csak-vacsis-esküvő" miatt, mert pár évvel ezelőtt ez még nem volt divat esetleg meg is szólták azt, aki nem tartott lagzit. de ha jólszétnézünk, egyre inkább kezd elterjedni ez a forma. lehet, anyagi okoból, de ez az aranyközépút. mert így lehetsz királylány, megosztottad a hozzád közel állókkal az élményt, életed legszebb napját, és mégsem 1,5 milliós tételről beszélünk. és nem arról van szó, hogy az ember sajnálja a pénzt, csak eszünkbe jut, hogy mennyi mindenre lehetne azt elkölteni. ami nem csak egy napig tart. (jó az élmény itt is megmarad)
2009. ápr. 9. 17:04

Lagzi nem fontos, csak egy szoldi vacsora, és CSAAK azokat a rokonaidat , barátaiadat hívd meg, akiket egy hónapon belül láttál, és felhívnak, és megkérdezik, hogy vagy!:)

Mi 32-en voltun, novemberben, anyáék főztek bográcsban, feldízsíettek egy termet, dj haver csinált zenét, nem is kívánnék jobbat!

volt fehér ruha, minden:)

2009. ápr. 9. 17:03
Nekem a reggeli esketés + ebéd jön be. Ami még szükséges a lelkemnek az a ruha és nyilván a fotók. ;)
2009. ápr. 9. 16:59
Ja és köv. nyáron 2 barátunknak is volt esküvője, az egyik 1 milla kategória a másik közel 2, és a társaság nagy része azt mondta hogy miénk volt a legjobb.
2009. ápr. 9. 16:57
Szia! Mi 2007-ben házasodtunk és mi is a pénzt néztük, tudom csúnya dolog.Nekem volt szép nagy ruhám, de Veszprémben béreltük( BP-i vagyok) és páromnak ott csináltattunk öltönyt mert olcsóbb volt és sokszor jártunk arra alapból ezért nem volt plusz az utiköltség.Fotósunk a legolcsóbb volt amit találtunk, 1 fiatal srác, nagyon nagyon meg voltunk vele elégedve(nem ebből él, ez a hétvégi hobbi és ezért olcsó). Videós nem volt, vőfély nem volt, a "terelgetést" egy nagyhangú barát intézte.Étterem a legolcsóbb amit talátunk, és csak házi süti volt ( a torta volt cukrászdás).Igaz, a zenész ismerős volt.Menyasszonyi autó az ismeretségi kör legszebb autóját kértük el.kb. 70-en voltunk és cakli pakli 500ból megvolt.Biztos lehet ennél olcsóbban de ebben benne van MINDEN.
13. zani
2009. ápr. 9. 16:56
barátnőmnek is csak esküvő+vacsora volt, volt zene és egy kis tánc is, de meghíváskor előrevetítette, hogy nem hajnalig tartó dajdaj lesz, csak ilyen éjfél-1 óráig, részegektől mentes, szolid buli. jó volt és nem is hiányzott több. megspórolta (és miis meg fogjuk spórolni) a vőféélyt, menyecske öltözetet, zenészek, videos hajnalig való óradíját, éjféli vacsorát, sokkal kevesebb volt az italfogyasztás is.
12. zani
2009. ápr. 9. 16:52

azt ajánlom halagzi mellett döntesz semmiképpen ne hagyd ki a vőfélyt! voltam már olyan lagziban és nélküle meghal a buli már szinte éjfélkor. kell aki vezeti az estét és ha úgy látja akkor feldobja valammivel a hangulatot. mi is csak ilyen "kevesen" leszünk, nálunk ez a szűk család.

ha csak vvacsi lesz azt időben jelezd a vendégeidnek, hogyúgy készüljenek eleve, ne a nagy napodon jöjjenek rá mert akkor csalódottak lesznek és úgy marad meg az emlékezetükben az esküvőd

11. 8a8125e283 (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. ápr. 9. 16:50

szia

Nekünk jövő hónapban lesz az esküvőnk. Igaz már a második nekem is és a páromnak is, de mi csak szűk családot hívtuk Kb. 20, és a szertartás után lesz egy vacsora. Mivel sok a gyerek is így a vacsi is max este 10 ig húzódhat.

2009. ápr. 9. 16:48

Sziasztok, köszönöm a hozzászólásokat!


Igazából én is úgy gondolom (bár kb egy év múlva lesz esedékes, de jobb időben szétnézni a lehetőségek közül) hogy inkább egy családi vacsora lesz, a vőfélyt feleslegesnek tartom, bár egy vezénylés lehet nem ártana. Max vagy 50-en lennénk...


Az esküvői ruhát is nem tudom, hogy kellene, és igazából a vacsit is úgy szeretném, hogy házi sütikkel, és egy tortával...


Szeretnék még pár ötletet kérni, mivel lehet spórolni!


Előre is köszi

9. zani
2009. ápr. 9. 16:47
én azért döntöttem a lagzi-mentes esküvő mellett, mert csak kb 60 fő lesz és ez nem akkora létszám amiből nagy lagzi lesz. egyszerűen kevés ember fog táncolni és máris punnyadósnak látszik az egész.
2009. ápr. 9. 16:42
Egyébként meg ahogy én láttam, kb amennyit Te költesz a lagzira annyit kapsz vissza nászajándéknak. Ha szerencséd van, többet is.
7. zani (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. ápr. 9. 16:42
én is pont a napokban döntöttem el, hogy nem lesz lagzi. esküvő és vacsora, jó azért lesz egy zenész, ha valaki táncolni akar, ha meg nem akkor aláfestésnek. és nagyon örülök h meghoztam ezt a döntést. de menyasszonyi ruhám lesz!! :)
2009. ápr. 9. 16:36
ha nem akarod semmi sem kell, csak két tanú.
2009. ápr. 9. 16:35
Szerintem nincs szükség lagzira.Szűk családi/baráti körrel egy vacsi és kész!Nekem igy is megfelel majd de azért szeretnék fehér ruhát!Ha akarsz lagzit nem fogod tudni megúszni ólcsón!Szerintem.
4. cukoj (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. ápr. 9. 16:34

Gyere az esküvő 2009 fórumra!

Én most szervezem, sok lánnya egyetemben az esküvőmet, kerek egy hónap múlva lesz...

Szerintem kell, de határt is kell szabni. Ha szeretnél, ne halaszd el, mert ha nem olyan lesz, amilyenre vágysz, megbánhatod...

2009. ápr. 9. 16:34
pedig nekünk az vitte el a költségvetés felét. Úgy, hogy csomó kedvezményünk volt, 50 főre majdnem 500eft volt...
2. miccer (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. ápr. 9. 16:33
Mi nagyon olcsón úsztuk meg, de nem volt pl zenekar, ilyesmi. Tulajdonképpen egy hatalmas vacsora volt. Mi úgy csináltuk, h nem esküvőként kértünk árajánlatot, hanem családi összejövetelre (így kb fele annyi volt) aztán persze mondtuk, hogy esküvői vacsora lesz, de nem akarunk nagy felhajtást így ne is számoljanak úgy. Ha nem felkapott étterembe mentek, akkor úgyis belemennek, mert nekik is érdekük, hogy tele legyen a hely :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook