Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedves Öngyilkos jelölt! Kérlek Téged, hogy ne feküdj a vonat elé! fórum

Kedves Öngyilkos jelölt! Kérlek Téged, hogy ne feküdj a vonat elé! (beszélgetős fórum)


2023. febr. 1. 05:17
Miújság?
29. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Bíró Zoltán)
2021. dec. 12. 19:17

Hogy kezelném?

Másfelé mennék. Elterelném a figyelmét.

Nem részletezném neki, mi történt. Talán nem pont előtte történtek az esetek. Nem kell tudnia, miért van ott annyi ember, stb. Valamilyen baleset történhetett - ennyit mondanék. Egy 7 évesnek nem kell mindent tudnia a kemény valóságról.

28. 55Judit (válaszként erre: 26. - Manó2000)
2021. dec. 12. 18:52
Öngyilkosságot valószínű nagyon nehéz elkövetni. Óriási lelki teher lehet. Mikor elszánja valaki magát és a megoldásra koncentrál, biztos hogy nem érdekli mások mit gondolnak majd, és teljesen eltörpül a szemében kire milyen hatással lesz a tette az ő poblémája mellett. A lényeg hogy sikerüljön, és mielőbb ha már készenáll.
2021. dec. 12. 18:50
Az öngyilkosjelölt nem tartozik neked semmivel.
2021. dec. 12. 18:19

Egyszer egy mozdonyvezető ismerősöm mondta, hogy olyan szakaszon vezet, ahol sok az öngyilkos. Sokszor történt már ilyen esete. Idegileg teljesen ki volt borulva.

Esetleg a FI is ilyen szakaszon utazik a kislányával? Mindenesetre megértem a levelét, de én is azt gondolom, hogy ettől senki nem fogja meggondolni magát. (Sajnos)

25. Kacsahercegno (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. dec. 12. 17:42
:-) Semmi baj, szerintem egyértelmű, hogy a FI-nak szántad a választ!
24. birebora (válaszként erre: 18. - Babyapocakban)
2021. dec. 12. 17:35
Nekem is ez jutott eszembe, de nem akartam bonyolitani.
23. globus (válaszként erre: 22. - Piroska52)
2021. dec. 12. 17:15
30 éves ismerősöm előtte elment fodrászhoz, otthon letette a személyi igazolványát, telefont, kulcsokat, hogy erre majd szükség lesz.
22. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2021. dec. 12. 17:00
Nem, az sem biztos, de örök életére nyomorék lesz, az biztos.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2021. dec. 12. 16:47
Bocsi! Már ismét csak elvétettem. Amit írtam nem neked címeztem!! csupán a te hozzászólásodra hivatkozásra folytattam a gondolat menetedet. A fórum indítónak írtam, mit tehet a jövőben. Vagy én mit tennék.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2021. dec. 12. 16:45

Pont az jutott eszembe, hogy egész biztosan meg lehetne közelíteni azt az óvodát más úton is. Vagy éppen figyelni a vonat-járatokat, és nem pont abban az időpontban odaérni, amikor ilyesmi látványban lehet esetleg részetek.

Ez egész világ nem fog úgy forogni, ahogyan azt te szeretnél. Neked kell valamit kitalálnod, ha a gyermekedet meg akarod kímélni ilyen borzalmaktól.

2021. dec. 12. 16:29

Igazán komoly elhatározás kell ahhoz, hogy végetvessen valaki az életének. Sokat töpreng azon, mi a leggyorsabb és fájdalommentes megoldás. Így dönt a vonatelé állás mellett. Aki ezt kigondolja, annak komoly oka lehet. Kilátástalan anyagi helyzet, halálos betegség ami már szenvedést okoz, stb.


Hogy a te lányod miatt ne tegye meg? Aki vele ellentétben jó körülmények között él, egészséges, fiatal és szeretetet kap, míg ő szenved?

Csak azzal tudnád eltéríteni az útjáról ha megoldanád a problémáját amit ő képtelen, és annyira fáj neki hogy meg akar halni mert tehetetlennek érzi magát.

2021. dec. 12. 16:00
Nem értem. Mennyi öngyilkosság történt ott???
17. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Bíró Zoltán)
2021. dec. 12. 15:31
Szerinted ha valaki nem boldogul a saját bajával, akkor érdekli a másé, hogy másnak mit okoz a tettével? Annak több értelme lett volna, ha inkább azt írod, hogy mielőtt megteszi, hívja fel az ingyenes segélyvonalak bármelyikét, és írtál volna pár telszámot.
16. 3922e0e3cc (válaszként erre: 10. - Scherlock)
2021. dec. 12. 14:13
:-) Igaz!
15. globus (válaszként erre: 13. - New(l))
2021. dec. 12. 14:03

Volt olyan ismerősöm, aki betongerendákat szállító kamionnak ment neki szembe, frontálisan. Azonnal vége lett. Meg a kocsinak, a kamionnak, a kamionsofőrnek is.

Ha valaki végezni akar magával, miért ráncigál bele másokat? Oldja meg egyedül, ebben igaza van FI-nak.

14. 3922e0e3cc (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2021. dec. 12. 14:01
Egyet értek!
13. New(l) (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. dec. 12. 14:01
Úgy tudom, nem is állhatnak munkába egy ideig gázolás után.
12. globus (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2021. dec. 12. 13:59
Minden mozdonyvezetőt megvisel. Ritka az olyan, aki még nem gázolt el senkit. Sokan pszichológus segítségére szorulnak utána.
2021. dec. 12. 13:58
Ha valaki öngyilkos lesz az ő döntése.
2021. dec. 12. 13:57

Ezzel a fórummal mi a célod?


Úgyis úgy reagálsz, ahogy akarsz.


Aki még akár halni, az meg fog.


Foglalkozz a saját dolgaiddal. Hm?

2021. dec. 12. 13:57

Nekem is az volt az elsŐ gondolatom, hogy vsz mozdonyvezető inditotta a topicot. Ismerek olyan mozdonyvezetőt, aki majdnem beleőrült, amikor egy ismerősét ütötte el.

Különben ha az öngy. jelölt meggondolja magát, ami elég ritka, nem az FI üzenete miatt teszi, el sem olvassa.

8. New(l) (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2021. dec. 12. 13:56
Ismerek valakit, aki a metró alól jött ki élve. Fél lábfeje lett oda, nem akarták elhinni a mentősök, hogy "csak" ennyi bántódása esett.
7. vigyefene (válaszként erre: 1. - Bíró Zoltán)
2021. dec. 12. 13:55
Neveld úgy a gyerekeid, hogy ez a gondolat ne jusson az eszükbe.
6. Bless the child (válaszként erre: 5. - Piroska52)
2021. dec. 12. 13:54

😥

A vonat a biztos halál.

2021. dec. 12. 13:53
A férjem 34-évig volt mozdonyvezető, tudnék mesélni.
4. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Bíró Zoltán)
2021. dec. 12. 13:47

Valószínűleg egy "öngyilkosjelöltnek" a kisebb baja is nagyobb ennél... Én akkor már valami olyat tennék ki, hogy számítasz, ne tedd meg, vagy hasonló, nem még egy érzelmi zsarolást. Bár nem hiszem hogy ez érne bármit annál aki odáig jut, de talán ha lát egy "jelet" akkor mégsem teszi meg.


Szerintem is inkább menjetek másfelé, esetleg vidd pszichológushoz a gyereket, hogy segítsen feldolgozni.

2021. dec. 12. 13:43

Rossz ötlet. Legjobb esetben is csak lecarja az öngyilkosjelölt az irományodat.

Ritka pechesek vagytok, ha a kislányod már több ízben tanúja volt ilyen tragédiának. Nagyon sajnálom, hogy látnia kellett, de azt jobban, akinek már annyira fájt az élet, hogy önként lemondott róla.

2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Bíró Zoltán)
2021. dec. 12. 13:39
Aki elhatározza magát, annak mondhatsz, írhatsz bármit. Beszűkült pszichotikus állapotot nem "gyógyítasz meg" ilyennel, csak olaj a tűzre. Nem tudok mást tanácsolni, ne arra menj a gyerekkel, sajnálom
2021. dec. 12. 13:34

A Debrecen csapókerti vasútállomás közelébe több üzenetet helyeztem ki a következő tartalommal:


"Ez az üzenet kizárólag az öngyilkos jelölteknek szól! Kedves Öngyilkos jelölt! Kérlek Téged, hogy ne feküdj a vonat elé! Erre szoktunk elmenni az iskolába a kislányommal. A 7 és féléves kislányom már több szerencsétlenséget látott itt! A kislányomnak és nekem szenvedést okozol akkor, amikor eldobod az életedet! Te irreális helyzetbe hozol engem, amikor megölöd magad. Nem tudom elmagyarázni a kislányomnak azt, hogy ezt Te miért teszed! Ez egy felnőttnek is megrázó, pláne egy gyermeknek! Könyörgöm Neked, hogy Ne öld meg magad! Se itt, se máshol, se most, se később! Kérlek Téged, ne ezt a megoldást válaszd, mindig van más megoldás is!!!"


A kihelyezett üzeneteket le is fényképeztem, illetve videó felvételt is készítettem. Amelyet a legnagyobb videó megosztó portálon közzétettem, e fórum címével megegyező címen.


"Kedves Öngyilkos jelölt! Kérlek Téged, hogy ne feküdj a vonat elé!"


Kérlek, adjatok tanácsot, hogyan kezeljem ezt a problémát szülőként!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook