Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kedves anyukák! Mit javasoltok? 18 hónapos kislányom nem akar egyedül elindulni! fórum

Kedves anyukák! Mit javasoltok? 18 hónapos kislányom nem akar egyedül elindulni! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 1. 21:10
A kompról az a tapasztalatom,hogy van már egy 8 éves lányom is és ő is használta.És sokkal előbb elindult,ugyanez volt a keresztlányommal is és annak öccsével is.A másik meg az hogy szinte csak etetésre használom mert olyan fajta.
2011. ápr. 1. 21:03

a komp hamis járást élményt és egyensúlyt biztosít.

A legtöbb amit tenni lehet hogy szabad teret engedsz neki,és kedvet csinálsz.Komp:megfigyelhető hogy miután elindul lábujjhegyen próbál menni...

2011. ápr. 1. 21:00
Én saját megnyugtatásomra elvinném a dokihoz,nézze meg az izmait.Mi is 15 hónaposan indultunk el,kicsit hipotón az izomzata.
2011. ápr. 1. 20:59

elindul ha olyan ügyes ahogy írod:) csak még nincs "kedve"... de próbáld ki csalogatni a kedvencével pl, cica kutya...hátha...

én úgy vettem ki hogy teljesen jó az egyensúlya minden csak mintha nem akaródzna...


amúgy komp ellenesek: a lányom kompozott és 10,5hósan elindult...ennyit a ne tegyük kompba dologról...

18. Keress
2011. ápr. 1. 20:58

a lányom 20 hónaposan indult el mikor kidobtuk a kompot addig ő sem volt hajlandó önállóan menni, amint kidobtuk rá három napra egy óvatlan pillanatban elindult és meg sem tudtuk utána fogni, ment mint a golyó.

Bébikomp = kuka

17. 5819723512 (válaszként erre: 13. - 4bf1a4b7ef)
2011. ápr. 1. 20:57
Nézd csak meg hogy a bébikomppal mit csinál a lába, löki magát nem emelgeti. Ha vezetgeted akkor lépked/emeli NEM???
16. cseperke (válaszként erre: 12. - Lukigro)
2011. ápr. 1. 20:56

Szia!

Egy tv riportban hallottam Ranschburg Jenő véleményét erről a módszerről.

Szerinte lelkileg megsérülnek azok a gyerekek akiket így szoktatnak külön alvásra.

Úgy hogy nem tudom mi lenne a helyes megoldás....

2011. ápr. 1. 20:56

Nem szabad vezetni őket, a gyógytornászunk mondta.

HA akar elindul, de a felesleges erőltetés nem vezet sehova.

Amivel egy anya/szülő a legtöbbet árthat a gyermekének mozgás fejlődés ügyileg: pihenő szék, komp és a járás segítők...és nem én egy mozgásban jártas némiképp szakmailag kompetens személy mondom ezt, hanem a gyógytornász és neurológus is.


Miért akarnak az anyukák mindenből versenyt csinálni????

2011. ápr. 1. 20:52
ha megfogod a kis combjait,puhák?Bébikompot még véletlenül se használd,dobjátok ki,nincs még egy olyan tárgy ami jobban hátráltatná őket!
2011. ápr. 1. 20:49
Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat.Főleg azért nem értem a kiscsajszim mert kézen fogva szinte szalad.Itthon a műanyag csúzdára egyedül felmászik a bébikompba meg ripsz-ropsz ki-be mászkál.Szóval már mindent csinál csak menni nem akar.
2011. ápr. 1. 20:49
Mi már túl vagyunk ezen a korszakon és nehéz volt rászoktatni, hogy egyedül aludjon. Én egy úgy csináltam, hogy egyik napról a másikra lefekvés után mese és mondtam, hogy villanyoltás és anya is megy aludni. Igaz, hogy volt bömbi rendesen és Én is bőgtem a szobába , de kb 2 hét múlva sikerült az egyedüli alvás. Az biztos, hogy türelem, elszántság és nagy adag kitatás kell hozzá, mert a szíved szakad meg érte, mikor hallod a sírását és a könyörgését.
2011. ápr. 1. 20:46
Szia! 18 hónapot mondanak határnak.Addíg el kell indulnia.Vezetve megy?
10. Kriszti0711 (válaszként erre: 9. - Clau26)
2011. ápr. 1. 20:42
Igen, köszi:) Mindent elolvasok és mindenkit meghallgatok. Mondjuk én majd csak jóval később leszek, viszem mindjárt aludni a lányom;)
9. Clau26 (válaszként erre: 7. - Kriszti0711)
2011. ápr. 1. 20:41
ha érdekel ezzel kapcsolatban tudok tippet adni priviben csak kb 20perc múlva leszek..irjak privit?
8. Kriszti0711 (válaszként erre: 6. - Clau26)
2011. ápr. 1. 20:40
Akkor jóóóó!:D
2011. ápr. 1. 20:40
Jáááj, félreolvastam, de nagyon:) Elaludni, ezt olvastam, mert hogy az én lányom meg aludni nem akar egyedül:S
6. Clau26 (válaszként erre: 2. - Kriszti0711)
2011. ápr. 1. 20:39
:-))) úgy látom 2-en vagyunk én is elaludnit olvastam
2011. ápr. 1. 20:37

Szia. Légy türelmes, szerintem mindenki ezt fogja tanácsolni. A gyerekek nem egyformák, van, aki már 9 hónaposan elindul egyedül, van olyan, aki még másfél évesen se. Ha egyébként nem beteg, biztosan el fog indulni!

Az én lányom a pelenkáról szokott le nagyon nehezen, már egész mondatokban tudott beszélni, de inkább a függöny mögé bújt, vagy bárhova, és benyomott a pelusba, nem szólt, hogy kell. Nagyon el voltam keseredve, de mire oviba ment, minden rendben lett.

2011. ápr. 1. 20:35
Türelem! Néhány hónap múlva nem fogod utolérni!
2011. ápr. 1. 20:35
Ne siettesd!Hogy megnyugodj mutasd meg egy dokinak,hogy az izom/vázrendszerével minden rendben van-e.Ha nem találnak semmit,egyszerűen még nem érett meg rá!
2011. ápr. 1. 20:34
Egy cipőben járunk, csak az én lányom 4,5 hónapos. Most a felvesz-leteszt alkalmazom. Kisebb nagyobb sikerrel.
2011. ápr. 1. 20:32
Kedves anyukák! Mit javasoltok 18 hónapos kislányom nem akar egyedül elindulni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook