Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kb. mennyit és mikor kell aludnia egy 12 hós babának? fórum

Kb. mennyit és mikor kell aludnia egy 12 hós babának? (beszélgetős fórum)


1 2
10. Orsy27 (válaszként erre: 8. - 5221355151)
2011. máj. 1. 20:52
Nálunk is így menne ez...
2011. máj. 1. 20:51

Egyetértek, hogy mindegyik baba más...

de nálunk is az volt, hogy egy évesen még aludt 11-től is egyet, meg délután is egyet... mondjuk este én korábban tettem le... aztán volt 2 hét, amikor az átállás volt kettőről egy alvásra... olyankor én sem tudtam, hogy most mi is lenne a jó, sokat nyűgös volt, mert kevés volt az egy, és estig nem bírta, de már nem akart délután is elaludni.. nem én erőltettem, hanem egyszerűen nem akart aludni...

annyi volt a lényeg, hogy a délelőttit kicsit kicsúsztattuk későbbre, azóta is az van (most 15,5 hónapos), hogy 12 órakor alszik el, és alszik kb 2 órát (azelőtt ő is 1 meg másfél órákat aludt), és ezzel estig jól el is van....


de nálunk is úgy alakult, hogy ebédelni már nem tud előtte, mert ahhoz fáradt, így délben tápszerezik, és amikor felkel, akkor ebédel... ezt majd lassan meg kell változtatnunk, de nekünk pl ez jött be eddig...

8. 5221355151 (válaszként erre: 7. - Gabcsi8080)
2011. máj. 1. 20:49

Szia!

Az én kisfiam is ugyan ezt csinálja. Inkább nem eszik, ha álmos.

2011. máj. 1. 20:47

Nekem is egy éves a lurkóm és egyszer alszik már.Általában ebéd előtt :) de ezzel nem kell foglalkozni védőnő szerint.Az ő javaslata az volt, hogy hagyjam akkor aludni mikor ő akar ne kényszerítsem.Úgyis akkor alszik ha fáradt.Valamikor már délelőtt 11-kor alszik és simán bírja este hétig.Mondjuk ő 2 órát alszik egyben.

Én nem próbálkoztam és magától beállt.Ha álmos délelőtt akkor kár nógatni ebéd utánig, mert pl. Zsomborom inkább nem eszik ha álmos.

2011. máj. 1. 20:47
Már nagyon régóta így van. Én is úgy érzem, hogy talán későn alszik el este, de próbáltuk korábban és nem volt hajlandó. Meg kellene próbálkoznom átszoktatni egy picit, hogy este hamarabb aludjon el. Csak ha álmos és nem hagyom aludni napközben úgy, akkor tiszta hiszti és rettentően nyűgi.
2011. máj. 1. 20:45

Szia!Mg lehet próbálni,de hagyhatod is.Majd ő eldönti szerintem.

Az én kislányom is kétszer alszik nappal,ő 15 hónapos!Mi 10-11:30 és 15-17 között alszunk.Én próbáltam óraátállításkor az 1 alvást,nem bírta!

4. Balea34 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. máj. 1. 20:44

Ez minden babánál más.


Három gyerekem van. Az első egy évesen csak délben aludt, a középső délben is alig, a kicsi naponta kétszer.


A középső igen rossz alvó, vagyis inkább kevés az alvásigénye, egy évesen napi 8-10 óra elég volt neki. A másik kettő ennél jóval többen aludt egy nap 24 órája alatt.


Ameddig a babád így érzi jól magát, így kipihent, vidám, ne hallgass senkire.

Át lehet szoktatni, de amíg nem szükséges időben altatni, ébreszteni.

Nálunk sajnos a legkisebbet kellett így szoktatni, hogy időben aludjon, keljen, mivel a másik kettőt oviba, iskolába vittük, menünk érte, nem volt mindegy, hogy mikor alszik.

2011. máj. 1. 20:44
Kislányom 16 hónapos lesz, este 20:30 körül alszik el, és reggel 6-6:30kor ébred. Alszik délelőtt 10 körül kb 1 órát, aztán délután 14 körül kb 1,5 órát. Ez már hónapok óta így megy. Szerintem az éjszakai alvás elég a kisfiadnak, habár minden gyerek alvásigénye más, de hogy át lehet-e szoktatni az egyszeri alvásra azt nem tudom, mert nálunk még nem működik, túl korán ébred ahhoz a lányom, de megpróbálhatod esetleg egyre jobban kitolni a délelőtti alvást. Mondjuk egyet aludna úgy 13től kb 2-2,5 órát, az jó lenne, nem? Szerintem 17 óra után már nem szabad aludnia egy babának, mert valószínű, hogy azért alszik el viszonylag későn.
2011. máj. 1. 20:44

Az én lányom napja igy nézett ki 1 évesen:



reggeli kelés 7:30

délelött nem aludt...

ebéd 11:30kor

alvás 14-ig

majd este 6kor vacsora, fürdés és kb 7 felé alvás....


most 2 éves, de gyönyörüen meg van még mindig a napirendje...



szerintem korábban etesd a babádat, mint fél kettő...az már szinte uzsonna...lehet teli pocakkal többet aludna délután..

meg azért fél tizkor aludni vinni, még egy felnőttnek is késő néha...

2011. máj. 1. 20:39

Sziasztok!


A kisfiam 20.-án lesz egy éves. Este kb. 21-21.30 között szokott elaludni, reggel 8 körül kell fel. Napközben pedig 10.30-kor van tízórai, utána 11 és 11.30-között szokott aludni. Általában egy- másfél órát szokott aludni (ha hamarabb kell fel, akkor mindig nyűgi, ha valami baja van, csak akkor szokott hamarabb kelni). Ebédelni 13.30-kor szoktunk. Délután 5 vagy 5 után nem sokkal alszik el kb. 1 órát vagy egy picit kevesebbet. Sokan azt javasolták nekem, hogy szoktassam át, hogy inkább ebéd után aludjon. Át lehet-e vagy egyáltalán érdemes próbálkozni vele? Előfordult már, hogy délután nem volt hajlandó aludni, akkor délelőtt mindig másfél órát aludt. Azon én is csodálkozom, hogy ha 8 körül kell és 11-kor alszik, aztán van úgy, hogy délután meg nem alszik. Mondjuk ez ritka. Szerintetek hagyjam ahogy van, vagy inkább próbálkozzak? Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólását!


Üdv:Heni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook