Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kb. mennyit és mikor kell aludnia egy 12 hós babának? fórum

Kb. mennyit és mikor kell aludnia egy 12 hós babának? (beszélgetős fórum)


1 2
40. 5221355151 (válaszként erre: 38. - Gabcsi8080)
2011. máj. 14. 11:15
Gáborka idáig nyolckor kelt és 11-11.30 között aludt el. Most, hogy hétkor kell ugyan annyi idő múlva 10-10.30 között ismét álmos, dörzsölgeti a szemeit meg ilyesmi, de nem hajlandó aludni, ha próbálom altatni. Van, hogy később is ezt csinálja. Így tolja ki 12 és 12.30 közé az egy alvást. Ez nálatok is így volt? Csak sajnálom szegénykét, olyan, mintha aludni akarna, aztán átlendül a dolgon. Hisztizik, meg szökésben van, ha próbálkozom az altatással. Aztán hagyom is.
39. 5221355151 (válaszként erre: 38. - Gabcsi8080)
2011. máj. 14. 08:58

Szia!

Köszönöm, de még nem bízom el magam. Tegnap 50 perc után felkelt, de fájt a hasikája azért. Egy fél óra alatt sikerült megszüntetni, de addigra kiment az álom a szeméből. Nem is aludt többet tegnap. Este csak 9 után volt hajlandó elaludni. Ma ugyan úgy hétkor kelt. Hát kíváncsi leszek rá, hogy hogy alakul a mai napunk. :-))

38. gabcsi8080 (válaszként erre: 37. - 5221355151)
2011. máj. 13. 13:16

Gratula, Zsombi már régóta egyszer alszik csak valamikor hajlandó előtte ebédelni valamikor nem ő érzi ezen már nem akadok ki.

Ügyes vagy :)

2011. máj. 13. 13:10

Sziasztok!

Leírom a mostani helyzetet, hátha olvassa még valaki. Az utóbbi napokban eléggé variál. Nem tudja, hogy hányszor és mennyit aludjon. Változó, hogy mikor alszik el és mikor kell fel reggel. Az utóbbi két-három napban egyszer alszik egy nap. Tegnap úgy volt, hogy 7-7.30-között kelt. 12.30-ig nem volt hajlandó aludni, de akkor azonnal elaludt, amint letettem az ágyra. Ma hasonló a helyzet. 12.30-kor már rettentően álmos volt. Tegnap 14-ig aludt egy másfél órát, hát kíváncsi leszek rá, hogy ma mennyit fog. Az etetéseket tologatja még. Tegnap, amikor felkelt kettőkor, akkor ebédelt. Ma még elalvás előtt. Hát meglátjuk, hogy mi lesz. Örülnék neki, ha sikerülne két órát aludnia, mert az az ideális neki, ahogy észrevettem rajta.

36. 5221355151 (válaszként erre: 35. - Mese habbal)
2011. máj. 5. 14:54
Jó sokat aludt tegnap délután is. 75-80 percet. Délelőtt ugyan ennyit. Ha a napi kb. 2 órája nincs meg összesen, akkor egy kicsit nyűgi. Ma is elaludt szokásos 11 órakor, csak valami felzavarta szegénykémet egy háromnegyed óra után. Jó hisztis és sírós volt. Én is arra tippelek, hogy szép lassan át fogunk majd állni. Nem erőltetem én sem a délutánit, de látom rajta, hogy nagyon álmos. Ha délelőtt alszik egy másfél órát, akkor van esély rá, hogy a délutáni kimaradjon hiszti nélkül. Régebben, amikor hajlandó volt kint a levegőn aludni, volt, hogy két órát is lehúzott egyszerre délelőtt. De már kint nem hajlandó aludni.
35. mese habbal (válaszként erre: 34. - 5221355151)
2011. máj. 5. 13:48

lehet, hogy nálatok pont most van az átállási időszak ;)

majd ő is fog hosszabbat ha egyszer alszik.. idővel... én nem erőltettem már a délutánit, ha látom, hogy nem akarja... egy-két hét, és megnyúlik a délelőtti alvása szerintem...

2011. máj. 4. 17:31
Na, most sikerült elaltatnom negyed hatkor. Kíváncsi leszek rá, hogy mennyit alszik. Hamarabb egyszerűen nem hajlandó. Hát, amíg így igényli a napi alvását, akkor marad így. Aztán meglátjuk.
2011. máj. 4. 16:04
Most úgy áll a helyzet, hogy egyszer alszik egy nap, ugyan úgy ebéd előtt. Általában egy óra és 15 percet, de max. másfél órát. Délután nem hajlandó aludni. Hát nem tudom. Ha csak ennyi a napi alvása, akkor sem alszik el hamarabb 9 előtt. Próbáltam uzsi előtt altatni, de esze ágában sem volt. Majd megpróbálom utána (5-kor). Teljesen mindegy, hogy alszik-e ilyenkor is, mert este ugyan úgy alszik el. Viszont reggel 8-ig általában, max. egy fél óra plusz/mínusz.
32. 5221355151 (válaszként erre: 30. - Mese habbal)
2011. máj. 4. 16:00
Hát, akkor biztos túlpörgött szegénykém, de olyan jól érezte magát.
2011. máj. 4. 08:40
Sziasztok! Az én kisfiam 10 hónapos és nappal csak 1x alszik, ebéd után. De akkor van hogy 3 órát is. Besötétítem a szobáját és ügyelek a csendre és nyugalom és úgy alszik mint a bunda. Nagyon ritka, hogy délután 5 fél 6 fele szundikál egy fél órácskát. Egy kismama oldalról jön nekem a hírlevél ami be ezt írták a 10 hónapos babára: Idézem: "Fix alvásideje van Általában már csak naponta egyszer alszik, de ha az alvásidő elcsúszik, lerövidül vagy kimarad, akkor nyűgös lesz. Minden programot ahhoz kell igazítani, mikor alszik a gyerek, különben gond van." Nálunk ez így is van mert ha borul a nap valami miatt akkor tényleg többet nyűgösködik a megszokottnál. De persze minden baba más és más.
2011. máj. 4. 08:39
nagyon nehéz eltalálni, mert ha túlpörög, akkor még nehezebb elaltatni, vagyis a "nem altatom, és lefárasztom" technikával is vigyázni kell...
2011. máj. 2. 22:23
Nagyon szépen köszönöm!! Ma délután nem volt hajlandó aludni. Próbáltam altatni, mert úgy nézett ki, hogy nagyon álmos, de nem volt hajlandó. Olyan 6 órakor volt egy kicsit nyűgi, de elmúlt a játék során. Sőt! Este 9.20-kor aludt el. Tehát, nem ért semmit, hogy a délutáni alvást kihagyta. Sokszor volt már ilyen az utóbbi időben. Délelőtt majdnem másfelet aludt. Egyszer fordult elő, hogy hamarabb elaludt este, de akkor délelőtt nem aludt még egy órát sem, és a délutánit is kihagyta. Ma pedig le volt fárasztva rendesen. Sétáltunk, meg voltunk a játszótéren is. Jó sokáig. Meg itthon is fárasztottuk, de még fürdés és vacsi után is nagyon energikus volt. Nem is tudom, hogy egyáltalán altassam-e délután ezek után. Vagy lehet, hogy csak akkor fogom, ha kevesebbet alszik. Sokszor tök álmosnak néz ki, aztán ha megpróbálom altatni, csak játszik, meg mindig letiplizik mellőlem.
28. tama1
2011. máj. 2. 20:45
igen ez nálunk is így zajlott,hogy rövidebb volt eleinte az alvásidő,de most már helyreállt,volt olyan pont hétvégén hogy valamivel több mint 3 órát aludt egyben,amire még nem igen volt példa.
27. mese habbal (válaszként erre: 25. - 5221355151)
2011. máj. 2. 20:12

nálunk volt kb 2 hét, ami tök káosz volt, nem lehetett tudni, hogy most álmos vagy, nem aludna vagy sem, hisztis volt stb... akkor állt át... de ő is eleinte a napi egy alvást is úgy csinálta, hogy csak másfél óra volt... később lettek hosszabbak ezek az alvások... most átlag kettő, de van hogy 2,5 órát alszik...

szóval -bár nem egyformák- olyan is lehet, hogy előbb lesz egy alvás, és aztán lesz csak hosszabb az az egy, és nem fordítva...

26. 5221355151 (válaszként erre: 22. - Gabcsi8080)
2011. máj. 2. 17:10
Köszönöm!! :-)) A mai korábbi altatás meghiúsult, most uzsonnázik, nem rég jöttünk meg a játszótérről. Olyan jól érezte magát, hogy nem akartam hazahozni hamarabb. Az lenne a jó, ha délelőtt hajlandó lenne többet aludni. Ha meg lenne neki a két óra, akkor biztos, hogy nem aludna később is. De csak érzi, hogy neki mennyire van szüksége. Holnap majd megpróbálom előrébb hozni a délutáni alvást. Majd meglátjuk, hogy mi lesz.
25. 5221355151 (válaszként erre: 24. - Mese habbal)
2011. máj. 2. 17:03

Szia!

Végül is igen. Csak azt hittem, hogy ez így nem jól van. Délelőtt aludt egy nagyot, majdnem másfél órát. Utána ebédeltünk fél kettőkor, aztán elmentünk egy kicsit csavarogni ebben a jó időben. Most uzsi, aztán szerintem el fog aludni, mert nagyon törölgette a kis szemeit. Majd holnap megpróbálom korábban altatni délután. Ahogy nézem, szerintem még kell neki a napi kettő, mert egyszerre nem alszik annyit, ami elég lenne neki. Ha egyszerre lealudná a két órát min. akkor lenne jó, mert összeszámolva egy nap annyit szokott. Csak egyszerre másfélnél többet nem hajlandó. De majd ez is megváltozik, ha ő úgy érzi szerintem.

24. mese habbal (válaszként erre: 17. - 5221355151)
2011. máj. 2. 12:41
nálunk volt ilyen egy darabig... és most is, hogy délre tolódott az alvás, így is, ha kiszámolod a délutáni ébrenlét hosszabb, mint a délelőtti, mégis bírni szokta...
23. 5221355151 (válaszként erre: 21. - Tama1)
2011. máj. 2. 12:36

Szia!

Köszönöm szépen! :-) Az én kisfiam este nagyon szeret aludni. Napközben egyszerre max. másfél órát alszik, lehet, hogy emiatt kell neki még egy alvás. Azt megpróbálom előrébb hozni, hogy este ne későn aludjon el. Ha meg nem megy, akkor türelmesen várok tovább. Ha úgy érzi majd, hogy egy is elég neki, azt úgy is tudatja. :-)

22. gabcsi8080 (válaszként erre: 20. - 5221355151)
2011. máj. 2. 12:33

Hmmmmm...ha átcsapott nálunk hisztibe a téma én öltöztettem aztán irány babakocsizni :)


Baromi nehéz kitapasztalni és olyan ez mint a főzés, ahány ház annyi helyzet.

Próbáld meg a délutáni alvást kicsit rövidíteni aztán hátha este előbb elalszik.

Én manóm is sokszor eszik mondjuk nem tömi magát degeszre, sokszor keveset de kicsi kora óta.Ez szerintem nem is baj.


Sok sikert, szurkolok :) a kitartás a legfontosabb.

21. tama1
2011. máj. 2. 12:31

Sziasztok!

Az én kisfiam 11 hónapos múlt,én is sokat gondolkodtam az egyszeri alvás bevezetésén mert nem akartam hogy későn aludjon el este.Nálunk magától alakul a dolog kb. 2 hete.A napunk így zajlik:Reggel fél 7 kor kel és általában ki tudja már húzni délig,ilyenkor alszik kb. 2 -2,5 órát.Este 7kor fürdetem és kb. 8 kor alszik el.Igaz néha nyűgös már 6 óra tájt de ilyenkor egy kis éneklés és játék levezetés és készülünk az estére.

Szerintem magától meg fogja oldani a babád,hiszen tényleg minden gyermeknek más az igénye,az én kisfiamnak nem túl nagy az alvásigénye születése óta.

20. 5221355151 (válaszként erre: 18. - Gabcsi8080)
2011. máj. 2. 12:20
Köszönöm szépen. Sajnos volt már ilyen, hogy 10 perc után felkelt, felzavarta valami. Rettentően hisztis és nyűgös volt. Egyszerűen nem lehetett vele bírni. Sőt, ha nem alszik legalább egy órát ilyenkor, akkor is nagyon nyűgi egy jó darabig. Ma 8 után nem sokkal kelt fel, így 11.25-kor aludt el. Tovább már nem lehetett volna húzni. Azt akarom megpróbálni, hogy délután hamarabb altatom el. Nálunk 16.30-kor szokott uzsi lenni, megpróbálom előtte altatni. Lehet, hogy így tolódni fog, de ez van. Régebben korábban voltak a kajcsizások, csak ő alakította magának így át. Kb. két és fél-három óránként eszik, de nem én erőltetem, így igényli, kéri is. Este hétkor van fürcsi, utána vacsi (még tápszer). Aztán még bohóckodik egy darabig.
19. gabcsi8080 (válaszként erre: 17. - 5221355151)
2011. máj. 2. 10:18
Igen létezik, nálunk is ez volt. :)
2011. máj. 2. 10:16

Jaj elfelejtettem........én úgy szoktattam a déli alváshoz, hogy ne 2* hanem egy nagyot aludjon, hogy délelőtt már mikor nyűgös volt letettem aludni 10 majd pár nap után csak 5 percre és mértem az időt és ne kövezzetek meg de felkeltettem....ez pont arra volt elég hogy kihúzza délig akkor egy nagyot aludt és bírta kora estig ami azt jelentette nálunk, hogy 18 óráig.


Nem mondom, hogy nem fájt a szívem felkelteni de ez van, valamit tenni kellett szerintem próbáld ki.Egy lehetőség.Sok anyukától hallottam ezt az 5-10 perces alvást és működött.

2011. máj. 2. 08:51
Olyan létezi, hogy reggel mondjuk 8-kor kell, utána 11-től alszik megint másfél órát. A délutánt meg kibírja alvás nélkül? Csak azért furcsállom, mert felkel utána 3 óra múlva álmos, de az egész délutánt meg kibírná? Korábban volt, hogy 5 helyett 3 körül aludt, most is szokta dörzsölgetni a kis szemeit, hogy álmos, de még sem hajlandó akkor aludni.
16. 5221355151 (válaszként erre: 15. - Mari20)
2011. máj. 2. 08:47

Szia!

Köszönöm! :-)

Most is akkor kelt fel, amikor szokott. Este is úgy aludt el, mint máskor. Megpróbálom csúsztatni neki, de szerintem reklamálni fog, hogy álmos. Akkor meg úgy is altatni fogom.

15. Mari20
2011. máj. 2. 05:13

drága a baba a legtökéletesebb érzékekkel,tudással születik, sőt minden ami az élethez szükséges tudás 70 % tudja

élelemre, szeretetre, és mintára (példa mutatásra) van szüksége.


nem kell altatni, alszik ő ha állmos...


javaslok egy könyvet neked: A BÖLCS BABA


sok sikert az anyasághoz

2011. máj. 1. 22:15

Hát lehet, hogy nekünk is ezt kéne megpróbálni, hogy a délelőtti alvást kitolni egy kicsit, amíg lehet. Hátha akkor többet aludna és elég lenne neki egy is. Amúgy is van, hogy délután variál. Nehéz lesz, mert akkor este lehet, hogy hamarabb alszik el, de reggel hamarabb kell. És akkor még korábban lesz álmos, mint 11. Ezt a napi programot ő alakította ki magának. Megpróbáljuk holnap, aztán megírom, hogy mire jutottunk. Mindenkinek köszönöm a segítséget!!


Heni

13. Orsy27 (válaszként erre: 11. - Gabcsi8080)
2011. máj. 1. 20:57
Nálunk is van így is ilyen, hogy 2x alszik a kislányom. Ez mondjuk csak akkor lehet majd rossz, ha esetleg bölcsis lesz a gyerkőc, mert ott egészen más a rendszer. Lányom szept-től bölcsis lesz, de addig még sok minden változik nála. :)
12. mese habbal (válaszként erre: 11. - Gabcsi8080)
2011. máj. 1. 20:55
igen, ugyanemiatt kap az enyém olyankor tápszert... :) ha nem adok semmit, vagyis 3 kanál után tenném le, akkor túl hamar felébred, mert éhes, és akkor nem bírja estig... de ez így nekünk elég jól bejött... mondjuk az én lányom nem tápizik reggel, csak este, meg most így délben... úgyhogy ez jó is, hogy megvan a napi két adag tápi :)
11. gabcsi8080 (válaszként erre: 8. - 5221355151)
2011. máj. 1. 20:53
Van úgy, hogy 3 falat ebéd aztán nyűgi, hogy aludnialudnialudni, olyankor leteszem és alvás után ebédel.Nagy kaland.......nincs ez törvénybe foglalva :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook