Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kb. 1, 5 hónapja tartó szűnni nem nagyon akaró gyomorfájásra milyen nem orvosi alkalmazások léteznek amitől jól de legalábbis jobban leszek? fórum

Kb. 1, 5 hónapja tartó szűnni nem nagyon akaró gyomorfájásra milyen nem orvosi alkalmazások léteznek amitől jól de legalábbis jobban leszek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
19. Várhegyi Márton (válaszként erre: 12. - Jane2011)
2011. okt. 28. 18:35
Valóban, a szén-dioxid-kilégzési teszt csak a Helicobacter pylori-fertőzést mutatja ki, a fekélyt nem, ahhoz minimum gastroscopia szükséges.
18. Lysiantus (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 18:35
Én sem javasolnék mást.
17. Lysiantus (válaszként erre: 12. - Jane2011)
2011. okt. 28. 18:34
Így igaz!
16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 15. - F1fee9d062)
2011. okt. 28. 18:33

Még egyszer hangsúlyozom, ne adjunk káros tanácsokat.

Rendes, igazi orvoshoz kell a topiknyitónak elmennie, nem pedig ilyen-olyan diétát próbálgatni másfél hónapnyi gyomorfájás után!

2011. okt. 28. 18:30

Homeopátiát is csak orvossal iratni!!! Főleg ilyen esetben.


Tükrözést, egyéb beavatkozást megértem, hogy nem akarsz, de egy kizárásos diéta sokat segíthet.


3-4 napig semmi tejtermék. Aztán 3-4 nap semmi liszt és adalékolt trutymák, csak hús, zöldség, gyümölcs. Szigorúan csak alapanyagok, hogy biztosan tiszta körülményeket teremts. Valamelyik lehet, hogy lebukik. (Szerintem biztos.)


Ha esetleg nem, akkor gyanús, hogy nem úszod meg az orvost. Homeo doki semmit nem nyom le a torkodon, ám gyógyít. Engem ennél nagyobb gebaszból is kisegített már!

2011. okt. 28. 18:27
Szerintem ne ajánlgassunk semmit,mert ami másfél hónapja tart az nem hiszem, hogy csak egy szimpla rossz kajától van....Menj el szépen az orvoshoz és túl éled, ha leszíd, de lehet, hogy meg is ment mellette, mert ezek nem játékok!
13. Várhegyi Márton (válaszként erre: 11. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 18:24

Ne adjunk káros tanácsokat! Pláne ne buzdítsuk placeboszedésre a topiknyitót!

Aki a legjobban teszi, ha elmegy a körzeti orvosához.

12. jane2011 (válaszként erre: 10. - 46148e9072)
2011. okt. 28. 18:23
A "harangalakú szerkezet" csak a Helicobacter pylori nevű bactérium kimutatására alkalmas és egyáltalán nem a gasztroszkópia (gyomortükrözés) helyettesítésére szolgál.
2011. okt. 28. 18:19
..Gyomorfekély kezelésére a homeopátiás szerek is jók lehetnek!
2011. okt. 28. 18:17

Szia.Ez nem játék.Sajnos muszáj lesz orvoshoz menned.Először tapogatással,nyomkodással fogja vizsgálni hogy melyik részen fáj a legjobban.Majd valószínű ultrahangra is fog küldeni,meg tükrözésre.Ha félsz a tükrözéstől(ki lehet bírni),van egy harang alakú szerkezet abba kell belefújni egy jó nagyot,ugyanúgy kimutatja ha probléma van.

De fordulj szakemberhez,legfeljebb megnyugtat,hogy nincs semmi gond.

2011. okt. 28. 18:16

Én nem játszanék az életemmel a helyedben, ezt mint orvostanhallgató mondom. Nem is értem, ezt hogy gondolodhatod komolyan! Másfél hónapja szűnni nem akaró gyomorfájással nem az orvos az első gondolatod????!! Te úgy látszik nem szeretsz élni!:@

Nah, most hogy én már leszidtalak, már mehetsz is az orvoshoz!:)

2011. okt. 28. 18:13
Ha nem tudod mitől fáj a gyomrod, nem tudhatod mi lenne rá jó, akkor mi hogyan adhatnánk tanácsot? Lehet kevés gyomorsavad, de lehet sok is, lehet helicobakter is. Lehet kezdődő, vagy kialakult fekélyed, lehet epeköved, de fájhat pszichés alapon is. Minél előbb alapos kivizsgálásra lenne szükséged, az pedig orvos nélkül nem megy!
2011. okt. 28. 18:13
Ugyan már, ha leszid, kibirod, hiszen te is tudod, hogy jogosan szid le és pusztán aggodalomból, szerintem az rosszabb, ha nem szidna le és hidegen hagynád.
2011. okt. 28. 18:11

Szerintem is vizsgáltasd ki! Minél előbb! Más tünet a hasfájáson kívül?

Ne foglalkozz ha leszid a doki, utána kell járni mert nagyon sok oka lehet a fájdalomnak.

Szedd össze a bátorságodat és mielőbbi gyógyulást kívánok!

2011. okt. 28. 18:10

Azért az nagy "optimizmusra" vall, ha abban bízol, hogy itt a hoxán valaki teljesen látatlanban és jobbára orvosi diploma nélkül ajánl valami cuccot, ami pár nap alatt megoldja a problémádat.


Szerintem azért jobban járnál a háziorvosoddal...

4. jane2011 (válaszként erre: 1. - 4b724ddbc4)
2011. okt. 28. 18:08
Pedig éppen ezért kellene elmenned, mert akár egy súlyos betegség is állhat a háttérben. Mindenképpen fordulj orvoshoz minél hamarabb, mert ok nélkül nem fáj valakinek a gyomra másfél hónapon át. Ha esetleg az étkezési szokásaid extrémek, akkor próbálj meg könnyebben étkezni, de én a helyedben hétfőn mindenképpen elmennék az orvoshoz. Ügyeletre nyilván nem rohanunk 1,5 hónapos hasfájással, hacsak valami aggasztó tünet nem jelenik meg még mellé. Persze jó tanácshoz többet kellene tudni a panaszaidról, de szerintem ne kísérletezz még 1,5 hónapig homeopátiás szerekkel.
2011. okt. 28. 18:07
Mindenképpen orvos még akkor is ha leszid mert emésztési problémáktól kezdve idegi alapon minden lehet amitől fáj a gyomrod egyébként nem biztos hogy agyomrod fáj csak kisugárzás. Nem ijeszgetni akarlak de máj hasnyálmirigy stb minden lehet ezért irány az orvos!
2011. okt. 28. 18:04

Szerintem ha már egy ideje tart, akkor igenis akarj elmenni orvoshoz, mégpedig minél előbb!!!!!

Apámnak először helicobacterium fertőzést találtak, majd előrehaladott gyomorrákot!

Szóval nem játék! Remélem semmi komolyabb bajod nincs, és nem megijeszteni akartalak!

2011. okt. 28. 17:58
Vénynélküli gyógyszerre gondoltam. Egyéb alternatív mód (hashajtás,hányás stb.).Ügyeletre nem akarok elmenni mert már régi a dolog és félek ,hogy leszidna. Háziorvoshoz is részben ezért nem akarok elmenni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook