Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kb. 1, 5 hónapja tartó szűnni nem nagyon akaró gyomorfájásra milyen nem orvosi alkalmazások léteznek amitől jól de legalábbis jobban leszek? fórum

Kb. 1, 5 hónapja tartó szűnni nem nagyon akaró gyomorfájásra milyen nem orvosi alkalmazások léteznek amitől jól de legalábbis jobban leszek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
49. Várhegyi Márton (válaszként erre: 28. - Nyári szellő)
2011. okt. 28. 19:15

Nem nagyon tudunk itt diagnosztizálni, még orvos sem tudna.

De láthatólag nem valami banális dolog, ezért tényleg jó lenne, ha elmennél kivizsgáltatni.


Hogy kezdődött az egész? Pl. rossz mozdulat, fizikai terhelés, volt-e éles fájdalom, légszomj, szapora szívverés vagy bármi, amit megemlítenél.

A vérnyomásodat méred?

48. EsztyMorgan (válaszként erre: 45. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 19:13
Egyetértek. Én nem is hiszek benne. Igaz abban se, hogy gyógyszerrel tömjék az embert, de ha beteg vagyok, és a doki felír valamit, akkor azt beszedem. Nem pont abban az adagban, ahogy írva vagyon.. inkább kevesebbet, de én érzem, hogy mennyi elég.
47. Várhegyi Márton (válaszként erre: 43. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 19:13
Elolvastam már, de nem szerepel benne a jelenlegi állapotra vonatkozó diagnózis.
46. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 31. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 19:12
Étkezéstől függetlenül jelentkezik. Úgy értem ,hogy eszek mert fáj és azt hiszem,hogy attól de evés hatására sem múlik el.
45. Várhegyi Márton (válaszként erre: 39. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 19:12

Csak az alternatív orvos-"tudomány". A homeopátia bizonyítottan nem több a placebónál.

(Hogy placebót szabad-e alkalmazni, az elsősorban nem tudományos, hanem etikai kérdés, én nem mennék bele.)

44. e3786dd7b2 (válaszként erre: 41. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 19:11
Ezért szükséges a szakember...
43. e3786dd7b2 (válaszként erre: 38. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 19:10
Akkor figyelmedbe ajánlom Eszti 20. hozzászólását!:-)
42. nyári szellő (válaszként erre: 37. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 19:10

Jajj,sajnálom!Jobbulást kívánok!

Nem sugárzik sehová,remélem nem ilyen komoly a gond!

Elég stresszes mostanság az életem,lehet hogy ez miatt fáj a gyomrom.

Mindenesetre ha nem javul a helyzet,akkor szerdán elmegyek dokihoz.

41. EsztyMorgan (válaszként erre: 39. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 19:09
Tisztában vagyok vele, de minden esetre, minden tünet kezelésre nem lehet ráhúzni a homeopátiás kezelési módot.
40. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - 4b724ddbc4)
2011. okt. 28. 19:08
Ha meg már egyszer volt fekélyed.. akkor miért nem mész el? És ha ennyi nyavalyád volt már, akkor meg már rég el kellett volna menni. Úristen... :// tudom, vagyis sejtem, hogy félsz a dokitól.. de azért ez már felelőtlenség, butaság.. nem is tudom, hogy nevezzem. Emberi hülyeség, de tényleg ://
39. e3786dd7b2 (válaszként erre: 35. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 19:07
..Már az orvostudomány is alkalmazza a homeopátiás kezelési módot!
38. Várhegyi Márton (válaszként erre: 33. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 19:07

"Lehet el lett hanyagolva és későn fedezték fel a betegségét..."

Nem, nem fedezték föl a betegségét, még csak azt sem tudjuk, mi baja Esztinek, pláne nem, hogy milyen súlyos. Innentől kezdve semmi értelme a kezelésről beszélni.

37. EsztyMorgan (válaszként erre: 34. - Nyári szellő)
2011. okt. 28. 19:06
Így látatlanban, nem orvosok lévén nem tudunk tanácsot adni, vagy ötletet, hogy mi lehet :( esetleg nem sugárzik a fájdalom ki a hátadba? Nekem így volt, és kiderült, hogy aranyos kis kövecskék vannak az epémben.. :(:( jövőre meg is kell műttetnem.
36. Imisz (válaszként erre: 20. - 4b724ddbc4)
2011. okt. 28. 19:05

Úgy látom Neked mondhat bármit az ember, talán a hobby-d, hogy NEM MÉSZ orvoshoz. Mert ezek szerint sem a fejfájással, sem a gyomorfájással, sem alvászavarral, sem, sem sem! Igaz, nem muszáj ha mazohista vagy!

Tudod, ha nekem ennyi nyavalyám volna és egy kollégiumi orvos elintézi egy "vegetatív" jelzővel tovább keresnék, míg rá nem akadok a megfelelő, engem gyógyítani akaró orvosra!

De a te fájdalmad a tied, majd eldöntöd.

Ettől függetlenül tényleg jobbulást, gyógyulást kívánok! Csak sajna ez nem fog orvos nélkül menni:(

35. EsztyMorgan (válaszként erre: 33. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 19:04
Ezt nem kétlem.. de a fekély az nem egyenlő az influenzával. Akármennyire is kezdődő, meg mit tudom én.. azt kezelni kell. És nem hókusz pókusz terápiákkal meg gyógyteákkal.
34. nyári szellő (válaszként erre: 31. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 19:03

Nem függ az étkezéstől.Teljesen spontán jelentkezik,de valami brutális.És amilyen hirtelen jön,olyan hirtelen elmúlik.Még nem tapasztaltam ilyet,elég ijesztő:(

Ha nem lesz jobb,szerdán el kell mennem orvoshoz.

33. e3786dd7b2 (válaszként erre: 25. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 19:03
Lehet el lett hanyagolva és későn fedezték fel a betegségét...Van egy pár olyan dolog ami előidézheti.. A fekélyek gyógyulása pedig egyrészt a kórt okozó tényezőktől, másrészt attól függ, hogy a hámhiány alatti területek milyen mélységig károsodtak...Kezdődő gyomorfekélybe még soha nem halt bele senki!
32. Lysiantus (válaszként erre: 27. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 18:59

Osztom a véleményed.

Akinek valamiféle egészségügyi panasza van, nem a hoxán kellene kérni a laikusok tanácsát, hanem mielőbb egy alapos orvosi vizsgálatra menni.

Ahogyan írta Eszti, elég sok eü. gondja volt már, amivel nem fordult orvoshoz. Épp ideje lenne utána járni a problémáinak.

31. EsztyMorgan (válaszként erre: 28. - Nyári szellő)
2011. okt. 28. 18:57
Így látatlanban bármi.. attól függ mikor jelentkezik a fájdalom. Étkezés után, esetleg bizonyos gyümölcsök után.
30. Várhegyi Márton (válaszként erre: 26. - F1fee9d062)
2011. okt. 28. 18:57
Minden beavatkozásnak van kockázata, a várható előny és rizikó figyelembevételével kell megállapítani, hogy megéri-e a vizsgálat. Egyetértek, hogy gastroscopiát csak szükséges esetben kell csinálni. A szükségesség eldöntése viszont nem a te (és természetesen még csak nem is az én) feladatod, hanem a szakorvosé.
29. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 18:56
Ott a pont! Ez a legegyszerűbb: "a leggyakoribb ok". Ami meg ugye bármi lehet. Senki se szereti az orvosokat, de amikor már majdnem két hónapja fájdalmak gyötrik az embert, akkor igenis félre kell tenni a félelmet.
2011. okt. 28. 18:56

Szép estét mindenkinek!

Segítsetek légyszi!

3 napja fáj a gyomrom,hullámokban.Van,hogy fél óráig vagy egy óráig semmit se érzek,utána hirtelen elkap,mintha ki akarnák tépni...Ez rövid ideig tart,utána szünet,és kezdődik előről:(

Mi lehet ez???

27. Várhegyi Márton (válaszként erre: 24. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 18:54

1. Úgy nem diagnosztizálunk, hogy "leggyakorib ok".

2. A fekélyre nem placebót kell adni, hanem megfelelő gyógyszert és dietoterápiát.


Ugye, te sem aludnál jól, ha a tanácsod miatt komolyabb baja alakulna ki Esztinek? Én biztosan nem.

Úgyhogy légy szíves, ne adj káros tanácsokat!

26. f1fee9d062 (válaszként erre: 22. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 18:53

Rendben!


Én konkrétan ott szereztem a fekélyt. Persze előre aláíratják a papírt, hogy amennyiben fekélyt okoznak, semmi felelősség senkit nem terhel. Aztán nem kevés utánjárásomba és pénzembe került azt rendbehozatni. Ez nem kezelés, hanem károkozás. Csak végső esetben, és csak kiváló szakemberrel!

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - E3786dd7b2)
2011. okt. 28. 18:52
Nem mindenkinek jön be a homeopátia. Kár is vele kísérletezni. Ha meg esetleg tényleg fekélyről van szó, duplán nem érdemes, mert a fekélybe bele lehet halni. Nem ijesztgetés ez, ez tény. Egy barátnőm apja ebbe halt bele.
24. e3786dd7b2 (válaszként erre: 13. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 18:50
Persze! Az természetes, hogy orvoshoz kell fordulnia a problémájával! ..de általában a gyomorfájások leggyakoribb oka a fekély...és ebben az esetben hatásos lehet akár a homeopátia is!
23. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - 4b724ddbc4)
2011. okt. 28. 18:50
Ha már ilyen régóta gyötör a fájdalom, akkor igenis menj el orvoshoz. Én ugyanígy voltam mint te. Fél évig húztam, halasztottam a fájdalmamat.. míg úgy begörcsöltem, hogy muszáj volt dokihoz menni: epekő. Meg kell műtetnem, és nem ehetek bármit. Magától, pláne vény nélküli gyógyszerektől nem fog múlni a fájdalom, főleg, hogy nem is tudod, mi a baj. Tippelni ilyen esetben butaság.
22. Várhegyi Márton (válaszként erre: 21. - F1fee9d062)
2011. okt. 28. 18:48
Nem az itt a kérdés, hogy kellemes-e a gyomortükrözés, hanem az, hogy a topiknyitó megfelelő kezelést kapjon!
21. f1fee9d062 (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 28. 18:45

Voltál már gyomortükrözésen?

Olyanhoz vagyok hajlandó hozzászólni, aminek minden oldalát ismerem. Ennek minden oldalát...

2011. okt. 28. 18:40
Egyszer már volt gyomorfekélyem néhány évig(2000-ben diagnosztizálták fél évvel a megjelenés után mert csak iskola váltás miatt kerültem orvoshoz a fájdalom jelentkezése után). 1 éve voltam kollégiumi körzeti dokinál ott azt mondták,hogy a fejfájásom,gyomorfájásom ,alvászavarom és fáradtságom vegetatív alapon van. Fejfájásom visszatérő (évek,évtizedekkel ezelőtt kezdődött 1x volt ,hogy 1 évig kb. nem fájt aztán most 2-3 hétig szeptemberben meg még októberben sem mindennap volt extra erős. Állandó fáradtságom is régi keletű de kb.3-5 éve jött ismét elő az alvászavarom meg kb. 3-4 éve. Ezekkel se voltam orvosnál)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook