Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kávézó fórum

Kávézó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
15. Doki1
2007. márc. 20. 10:16
Én imádom a finom kávékat! Sokszor dobom fel egy kis vanilia fagyival, vagy tejszínnel, tetején instant kakaó,vagy fahély. Sajna az alakomon meg is látszik!
14. Rika1
2007. febr. 9. 03:59

Coffe Theatre:


A krémlikőrt és a fehér csokilikőrt hőálló talpas füles pohárba öntjük. Hozzáadjuk a forró kávét,majd az olasz dió likőrt és a sötét csokilikőrt.A tetejére a felvert tejszínt tesszük,és egy rúd fahéjjal kínáljuk.


10cl forró kávé

2cl feh.csokilikőr

1cl sötét csokilikőr

1cl olasz diólikőr/Frangelico/

2cl ír krémlikőr/Bailey's /

2cl tejszín

1 rúd fahéj

13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - DNBasser)
2007. febr. 9. 03:55

Kis koromban mindig a kockacukrot belemartottam apu kavejaba, es azt ettem. Ugy nagyon fini, bar mar az idejere sem emlekszem (szabadon Mabel utan) hogy mikor ettem utoljara kockacukrot :)

Vannak a hig, hosszu levu, nemetes kavek, azok nem erosek. Csak teafozon filterben atszurni a kavet.

12. Rika1
2007. febr. 9. 03:48

Calypso coffee:ki lehet próbálni:)


A kávélikőrt hozzákeverjük a frissen kifőtt kávéhoz.A tejszínt habbá verjük,és finoman a kávé tetejére kanalazzuk,hogy ne keveredjen el.Tetejét kakaóval vagy fahéjjal hintjük meg.

3cl kávélikőr

5cl forrókávé

2cl tejszín

kakaó vagy őrölt kávé

2007. febr. 8. 22:30

Megmégegy:

Ír Kávé:

Hozzávalók:

-1 adag erős kávé

-2 kk kávékrémpor

-3 cl ír whiskey

-15g cukor

-Tejszínhab

Elkészítés:

-Melegítsünk elő egy magas üvegpoharat,tegyük bele a cukrot,a whiskeyt és öntsük rá a forró kávét,majd a kávékrémport és egy nagy adag tejszínhabot a tetejére!

2007. febr. 8. 22:23

Mégegy recept:

Gyömbéres Kávé:

Hozzávalók:

-25 ml (presszó)kávé

-1-2 kávéskanál kávékrémpor

-1 kávéskanál méz

-csipetnyi gyömbér az ízesítéshez

-Tejszínhab a szervírozáshoz

Elkészítés:

Egy csészében elkeverjük a mézet és a gyömbért,majd a tetejére öntjük a forró kávét,beletesszük a kávékrémport,(cukrot),majd ismételten alaposan összekeverjük az összetevőket.Ezután tetejét tejszínhabbal díszítjük!

2007. febr. 8. 22:16

Én az erős kávét nem annyira szeretem,mert bever tőle a szivem,de az illatát meg amúgy néha,mikor Szegedre megyünk egy rokonunkhoz,náluk ilyen igazi feketekávé hangulatom lesz:D Jókis aprósüteménnyel..

Egyébként én eléggé édesen iszom a meleg italokat,a kávét is,mindig piszkálnak vele hogy én "kávéval iszom a cukrot":P

8. DNBasser (válaszként erre: 3. - Enikö)
2007. febr. 8. 22:11
Bizony az is:)
2007. febr. 8. 01:35
Sosem iszom, de az illatat imadom :B
6. ila
2007. febr. 8. 00:53
Szeretem a kávé illatát, de cappuccinót iszom, mert a kávé erős nekem.
2007. febr. 7. 22:07
Nagyon szeretem a kávét de sajnos nem ihatok napi egynél többet mert növeli a vetélés kockázatát.Én a tejeskávéra szavazok.:))))
2007. febr. 7. 22:04
Én a nescafe frappe-t szoktam feldobni.Egy krémes kávét kapunk.Teszek bele vanília fagyit,csoki vagy krémlikőrt.Ha shakerbe teszed jó habos lesz.
3. enikö (válaszként erre: 2. - DNBasser)
2007. febr. 7. 20:48
ez nagyon finom lehet!én kávé "függö" vagyok ,ugyhogy megis csinálom ezt holnap reggel!:))
2007. febr. 7. 17:15

Caffé Latte (vaníliás változata)

Hozzávalók:

-1 csésze erős presszókávé

-1 kávéskanál kávékrémpor

-3 csésze forralt tej

-cukor (ízlés szerint)

-Vanília

Elkészítés:

Öntsük a pohárba a kávét,adjuk hozzá a kávékrémport,majd a hideg tejet egy kevés vaníliával forraljuk fel,és azt adjuk a kávéhoz.

Tetejére egy kis fahéjat,vagy más díszítést tehetünk,ezzel fűszerezhetjük..

2007. febr. 7. 17:07
Az emberek nagy részének napja a reggeli kávéval kezdődik,esetleg ha társaságban vagyunk is különlegessé teheti ezeket a pillanatokat egy jó kávé elfogyasztása.Íme egy topic, ahol kitérünk a szokásos feketekávétól,ínyencségekkel,különlegességekkel még szebbé varázsolhatjuk a kávézást/cappuccinozást/"hosszú"kávék fogyasztását.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook